Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? fórum

Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
79. d4a2436008 (válaszként erre: 77. - 35491a860f)
2010. jan. 16. 15:14
Ha nagyon habzik,tegyel bele egy kanal sot,es megszunik a habzasa.
2010. jan. 16. 09:22
habzásuk helyett habzásúakat akartam írni :)
2010. jan. 16. 09:21
Sziasztok! Árulnak nagy kiszerelésben számomra ismeretlen nevű (angol, német) mosógéleket. Írok egy példát: egy német gyártmányú, noname 4 literes mosógél 860 Ft-ba kerül. Árát tekintve baromira megéri, viszont mivel még sosem használtam, nem tudom mennyire lenne valóban gazdaságos és mennyire hozza ki a foltot a ruhákból. Használt-e már valaki ilyen olcsóbb mosógéleket és mennyire volt elégedett vagy nem elégedett velük? Igaz-e, hogy a nagyon olcsó mosógéleknek nagy a habzásuk és a hab kifolyik a mosógépből? Ezt egy rokonom mesélte, de látni nem láttam, hogy tényleg így van-e. Várom az ezzel kapcsolatos válaszokat.
2010. jan. 10. 21:12
Én is ecettel vízkőtelenítek. Sokkal olcsóbb, mint a Calgon és mégis használ.
75. Lady Blakeney (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2010. jan. 7. 20:15
Én már egy jó ideje víz és ecet keverékét használom öblítő helyett. Olcsóbb és nem káros a természetre. Ezen kívül az ecet kiváló vízlágyító, nem költök a drága Calgonra. És tényleg nem érezni az ecetet a ruhákon.
74. 2ef29f8a82 (válaszként erre: 29. - 35491a860f)
2010. jan. 7. 12:21

Szia.

Kíváncsi lennék arra a bizonyos hó végi receptre;-)

73. Zsuzska.. (válaszként erre: 72. - 35491a860f)
2010. jan. 7. 11:50

Szép napot mindenkinek:)

Én néha a gyógyszertárit használom, az úgy vettem észre kicsit erősebb..abból egy tasakkal elég 3-4 mosáshoz!

A mosóporhoz keverd a szódabikarbónát!

2010. jan. 7. 10:25
Annyi kérdésem lenne még ezzel kapcsolatban, hogy így 1 hónapban hány tasak szódabikarbóna fogy nálatok?
71. 35491a860f (válaszként erre: 65. - Lady Blakeney)
2010. jan. 7. 10:23
Köszi a tippet, ezt én is kipróbálom fehér ruháknál, mert nekem meg a babaruhákból nem jön ki mindig a folt és én is észrevettem, hogy a vanish sem a legjobb, az sem hozza ki mindig. A szódabikarbóna legalább olcsó. :)
70. Zsuzska.. (válaszként erre: 68. - Lady Blakeney)
2010. jan. 6. 21:48

kb. egy evőkanálnyit szoktam tenni!

Szoktam az öblítőhöz citromlevet tenni..kb fél dl-t..puhább a ruha és intenzívebb az illata az öblítőnek!

2010. jan. 6. 21:39

öblítő helyett használható sima ecet is.

nem lesz olyan szaga a ruháknak, és a színt is frissíti... próbáljátok ki valami olyan mosásnál, ahol nem féltek az eredménytől (pl ágynemű, konyharuha, törölköző... esetleg apa munkásruhája :))

68. Lady Blakeney (válaszként erre: 66. - Zsuzska..)
2010. jan. 6. 20:39
Egyébként te mennyit teszel egy alkalommal a szódabikarbónából a gépbe?
67. Lady Blakeney (válaszként erre: 66. - Zsuzska..)
2010. jan. 6. 20:37
Hú, ez szuper! Akkor én is kipróbálom a színes ruhákon is. Pont ma mostam ágyneműt, azokon nem mertem. Na majd legközelebb. Ami kés, az nem olló!
66. Zsuzska.. (válaszként erre: 65. - Lady Blakeney)
2010. jan. 6. 20:25

Én rendszeresen használom a szódabikarbónát..és tényleg nagyon jó..csodaszép fehérek tőle a ruhák!!

A törölközőknél is mindig bevetem..még a színeseknél is..és nem veszi ki a színt egyikből sem, viszont frissíti..olyan mintha új lenne!

2010. jan. 6. 17:48

Én mostantól kipróbálom a mosópor mellé adagolt szódabikarbóna tippet. Mivel a szódabikarbóna alapból fehérít, ezért színes ruháknál nem merem alkalmazni, de ha fehéreknél beválik, akkor lehet spórolni a mosóporon.

Egyszeri tapasztalatom már van, azt leírom nektek. Az előszobai nagy függönyömön évekkel ezelőtt lett egy ronda sötét folt. Hát én arra kipróbáltam többféle mosóport, de bármivel mostam, csak nem jött ki. Bevetettem a Vanisht /lehet, hogy helyesírásilag nem jól írom/, az sem szedte ki. Öntöttem rá Domestost, az sem segített. Mikor utoljára mostam, tettem a mosópor mellé szódabikarbónát. Azóta volt folt, nincs folt.

64. 8559ed0e1b (válaszként erre: 62. - 35491a860f)
2010. jan. 6. 17:42

Én mosógélt veszek,nagy kiszerelésben.De csak Arielt vagy Persilt.Nekem ez vállt be,gyekőcöm le eszi magát stb.. a lényeg hogy ettől a két fajtátol kijönnek a foltok.Nem kell folteltávolítóra költeni.

Spórolni csak úgy lehet vele,ha figyelsz az adagolásra.(nem pacsálod mint én:D )

Öblítőböl is csak Lenort vagy Silant veszek.

Mindkettő koncentrátum,és nem kell sok belőle.Én úgy szoktam hogy 1 kupak vízet öntök az adagolóba,majd 1 kupak öblítőt.Így nem ragad bele.


Nem mindig az az olcsó,ami "olcsó"...szerintem jobban megéri minőségi terméket venni.

Barinőm pl veszi a Dosiát mert OLCSÓ,és vesz hozzá legalább 2 Vanisht havonta mert foltos a ruha... ha utánna számoltok,nem spórolt.Sőt...

2010. jan. 6. 16:04
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nálunk is olyan gyorsan fogy a mosópor..
2010. jan. 6. 15:43
Újra várom a spórolós ötleteket. Pl: mosóporral, mosógéllel hogy lehet úgy spórolni,hogy ne fogyjon el olyan hamar, de tiszták, foltmentesek és illatosak legyenek a ruhák?
2010. jan. 5. 19:58
Szia! Örülök, hogy jelentkeztél. Holnap benézek, mert most sietnem kell.
2010. jan. 5. 15:44

Halihó! Hol vagytok?

Ne hagyjuk már, hogy eltűnjön ez a fórum a süllyesztőben. Biztosan vannak még másoknak is remek spórolási ötletei. Elő velük!

2009. dec. 24. 17:02

Sziasztok!


Mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok és Sikeres Boldog Új Évet! :D

2009. dec. 23. 10:43
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés, Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
2009. dec. 22. 19:48

Sziasztok!

Éppen most láttam remek tippeket a Deko TV-ben!


1: Tésztafőző vizet, tojásfőző vizet, és azt a vizet, amelyikben a gyümölcsöket mossuk meg, soha ne öntsük ki. Tökéletes virágok, növények öntözésére.

2: Kiváló ablaktisztító készíthető víz és ecet keverékéből. Olcsóbb, mint a boltban vásárolt vegyszer. És nem káros a környezetre.

3: Mosáskor tegyünk a mosópor mellé egy kis pohár szódabikarbónát. Sokkal tisztábbak lesznek a ruhák.

4: A szódabikarbóna kiváló lefolyótisztító. 5 teáskanállal kell tenni a lefolyóba, és meleg vizet engedni rá.

5: A szódabikarbóna kiváló égési sérülésre és rovarcsípésre is. Egy kis vízzel keverve pépes anyagot kell készíteni belőle, és azt felkenni.

6: A szódabikarbóna kitűnő tisztítószer. Egy nedves ruhára szórva tisztára törölhető vele a munkapult, asztal stb.


Ennyi maradt meg a fejemben. Majd még figyelem a műsorokat.

2009. dec. 21. 20:25
én csak a saját tapasztalataimat írtam le..az enyémben nincs súlykontroll..
2009. dec. 21. 10:52
na akkor most mi a jó? mert mindig lesznek olyanok akik á-t mondanak, és olyanok is, akik b-t.
54. youlcsi (válaszként erre: 52. - Zsuzska..)
2009. dec. 21. 07:51
a mi mosógépünk (ugyan elöltöltős, de a felültöltős testvére is így működik) súlykontrolos. azaz nincs rajta 1/2 program, hanem a benne lévő ruhák súlya alapján tölti a vizet. ha az ilyen típusba az ember még vizet rak, akkor sokkal többet fog a gép felhasználni, mint adott mennyiségű ruhához kellene.
53. 35491a860f (válaszként erre: 52. - Zsuzska..)
2009. dec. 20. 19:09
Oké, köszi, így már megnyugodtam.
2009. dec. 18. 18:54

Én is előbb beleteszem a ruhát, lezárom a dobot..és aztán öntöm rá a vizet!

Ezután lezárom a gépet és beindítom!

A vízszintmérő érzékeli a vízszintet és ha elég víz van benne, akkor nem szív rá vizet!

2009. dec. 18. 17:27
hát én inkább nem spórolok ennyire és hagyom hogy a gép szívja fel a vízet.Ha belegondolok elöbb a ruhát teszem bele,és nem a vízet öntöm...vagy mit tudom én már hogy van ez:))
50. Zsuzska.. (válaszként erre: 47. - 35491a860f)
2009. dec. 18. 17:22

Az én automata mosógépem is olyan lehet , mint a tiéd!!

Nekem Whirlpool mosógépem van..és az is magától beszívja a vizet és olyan hőfokra melegíti amilyenre állítom.. mint minden automata mosógép!

DE!

Van benne vízszintmérő..így ha te már teletöltöd vízzel, akkor azt a gép érzékeli és nem szívja tele magát, esetleg csak még annyit amennyivel tele lesz!

Szóval kipróbálhatod, ha van már benne víz nem szív rá csak annyit amennyi kell még bele!!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook