Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től fórum

Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
374. orsibigyu (válaszként erre: 363. - 6018283c7a)
2013. júl. 4. 11:33
Nekem igy is ugy is tanacsos hanyagolni a ch-t. Sok a cukorbeteg a csaladban. Nem hagyom el teljesen, de amihez nem muszaj nem eszek kenyeret, vagy gyumijoghurt helyett naturt eszek. Vagy krumplikoret helyett kaposztasalatat.
373. Vick
2013. júl. 4. 10:49

Hurrááá!! :-))

Most megnyugodtam. De legalábbis nincs lelkiismeretfurdalásom. :-)

Igen, ezt nevezem én életmódváltásnak: amikor nem este, hanem reggel-délelőtt eszem ilyesmiket.

2013. júl. 4. 10:30
A jegkrem, fagyi nem hizlal nagyon. Nezd meg ha elolvad mennyi, egy mareknyi sincs. Ha az mind cukor lenne sem vilagvege, foleg reggel. De tobb benne a viz.
371. Vick
2013. júl. 4. 10:24

Sziasztok lányok!


Ügyesek vagytok! :-)

Lehet, hogy hétfőn én is ráállok, ha ti már most mérlegeltek! Kíváncsi vagyok az eredményre. Én a heti 1 kg-ot tűztem ki célul. Annyit minimum szeretnék hetente leadni.

Bár nem tudom, hogy menni fog-e, ma "bűnöztem", vagy nevezzük kilengésnek: az előbb ettem 1 pisztáciás jégkrémet. Fincsi volt. :-) Ha nem csinálok belőle rendszert, remélem néha belefér. Nyugtassatok meg, hogy igen. :-)

370. 6b08b99072 (válaszként erre: 368. - 117b1693d0)
2013. júl. 4. 08:52

Az a helyzet, hogy látványos a dolog, még ha csak a víz miatt is, de tényleg kisebb a hasam.

Ma felvettem egy ruhát, ami eddig is rám jött ugyan, csak melltől csípőig nem tetszett, amit láttam, ma viszont már fényévekkel jobb volt - bár azt még nem kockáztattam meg, hogy abban jöjjek dolgozni :)

369. 130454e42d (válaszként erre: 367. - 117b1693d0)
2013. júl. 4. 08:46

Nekem a fél 7 az hajnal :) Az a bosszantó, hogy alhattam volna, fáradt is vagyok, és felébredek mégis.

Grat a 2 kilóhoz, szép eredmény.

368. 117b1693d0 (válaszként erre: 366. - 6b08b99072)
2013. júl. 4. 08:22

Egy hét alatt reálisan 1 kiló zsírt lehet veszteni. Kivétel, ha bányász vagy azzal egyenértékű kemény edzéseket végzel.


Jó esetben a víz szaladt ki belőled. Arra vigyázz, hogy a fehérjebeviteled megfelelő legyen, hogy elkerüld az izomveszteséget. Ennek az a hátulütője, hogy míg a mérlegen szép az eredményed, a valóságban még rosszabb állapotba kerülsz, mint most (alacsonyabb súlyhoz ugyanannyi zsír sokkal megterhelőbb a szervezetnek, ráadásul hülyén is néz ki).

367. 117b1693d0 (válaszként erre: 364. - 130454e42d)
2013. júl. 4. 08:19

Hajnalban keltél? Én hat után, de olyan enervált vagyok, pedig annyi dolgom lenne ma, nem is tudom, mivel kezdjem.


Ami jó, a kezdés óta - ami pont egy hete volt, mert én 26-án tértem észhez, aztán találtam ezt a fórumot - fogytam közel két kilót. Nyilván nem fog ennyi lemenni hetente, de a minimum fél kilót szeretném tartani.

2013. júl. 4. 08:18

Sziasztok!


Szerintetek mennyire durva, hogy szombat óta -2,7?

Vagy ez a sok víz lenne?

2013. júl. 4. 08:12
Még valami: találtam egy gyakorlatot fenékre, a kezdő szintből csináltam tegnap 3x12-t. Nem volt könnyű, de nagyon nehéznek sem éreztem. Után viszont remegett a combom :) Jó lesz ez, majd fokozatosan nehezítem.
2013. júl. 4. 08:07
Jó reggelt mindenkinek. Nem tudtam aludni, hajnalban keltem... Nemsokára indulok haza, 300km, este meg meló. Ébresztőnek, persze a kávé után csináltam pár gyakorlatot. 40 döntött fekvő, 40 félguggolás, meg pár jóga póz, mindezt kint a kertben.Éhes nem vagok, az útra teszek el egy péksütit, ha megéheznék, de nem hiszem.
363. 6018283c7a (válaszként erre: 362. - Orsibigyu)
2013. júl. 4. 05:02
Egy idő után megszokja a szervezet.
2013. júl. 3. 22:44
Sziasztok lanyok! Rajottem, hogy a keves szenhidrat es koredzes az en utam. Meghozza a magas intenzitasu koredzes. Ez idot takarit meg. S jogaval nyujtok a vegen.
2013. júl. 3. 21:30

Sziasztok. Elsején elfelejtettem magam megmérni, másodikán is... na majd holnap reggel! :)


Viszont a bicajozás munkába menés mellett (a közeli kisvárosba) ELKEZDTEM FUTNI (KOCOGNI), ma volt az első napom hosszú évek kihagyása után. 10 kört bírtam. Tudom, hogy ez segíteni fog. Már tényleg csak a kajálást kell megálljam! :)

360. ella87 (válaszként erre: 307. - Orsibigyu)
2013. júl. 3. 20:58
Sziasztok! nem akarok bepofátlankodni, csak olvasgattalak benneteket, és ezen a hozzászóláson röhögök már vagy tíz perce :D "félek, hogy nyakra gyúrok" :D :D ismerős!!! csak ennyit akartam :) hajrá, csajok!
2013. júl. 3. 20:36

Szép estét, lányok :)


Megjött ma a harcosok étredje könyv, délben mentem érte, és bár csak 5re értem haza, már kivégeztem... tovább erősítette az elszántságot, hogy ez a nekem való, köszönöm az ajánlást :)


Ráadásul szombat óta csak fogyok és fogyok - tudom, ez a kezdet, de olyan jó érzés... ráadásul ma az egyik kolléganőm is megjegyezte, hogy bár minden nap lát, de a felső másképp áll rajtam, mint szokott. És bár reggel félve gondoltam ugyanerre, csak igaz lehet, és örülök, hogy jó az irány, bár a vége még olyan nagyon messze van..

2013. júl. 3. 20:30

Sziasztok!


Én a mai napon próbáltam keveset enni, de most nem itthon főztem, így nem tudom, hogy mennyi ch-t ettem. Sajnos ez a baj azzal, hogy néha menzaebédem van, ha dolgozom.

De még 2 nap, utána szabi jön. Akkor főzőcskézhetek eleget :)


Vick nekem is bajom az, hogy nem iszom eleget. Most, hogy gyógyszert szedek, legalább étkezések közben megiszok 2dl vizet legalább. Azért szeretem a leveseket is, mert az is legalább egy kis folyadék.


Én mesterséges édesítőt használok. Folyékonyat főzésnél, sütésnél és tablettát az italokba.

Tudom, hogy nem egészséges, de jóval kevesebb ch-t tartalmaz, mint a Xylit és olcsóbb is. Azért Xylit is van itthon.

357. Vick
2013. júl. 3. 20:04

Nektek milyen édesítőszer vált be?

Pl. gyümölcsleves készítéséhez?

Xylitet tettem bele, de mára megvan az esti programom - a fürdőszobában...

356. Vick
2013. júl. 3. 20:02

Én is ettem 1 nektarint este - bár azt mondják este nem tanácsos gyümölcsöt enni, de ha már ezt sem lehet, akkor mit? :-) Finom volt, jó lédús.

Csak jobb mint egy szelet csoki - mégha ugyanannyi ch is van benne.

2013. júl. 3. 18:57

A mai napom eddig nagyon jól alakult, minden limitemen belül vagyok, a fehérje bevitel is ok. Ráadásul inni se felejtettem el.


Most viszont már nagyon nem kellene nézni se a kajákat, de talán rendben leszek :D


Vettem mindenféle gyümölcsből egy párat (2-3-4 darabot), kitettem egy tálban az asztal közepére. Jól néz ki, nagyon illatos és keksz vagy szendvics helyett - amikre én hajlamos vagyok rájárni - még mindig jobb egy szilva, egy nektarin stb.

354. 130454e42d (válaszként erre: 352. - Vick)
2013. júl. 3. 18:41
Nem, nem figyeltem. Egyszerűen kisebb adagokat ettem. De ugyanúgy volt minden, a sörtől a slambucig, kenyér, zsömle. De példásul a szendvics: a zsömlét kettévágtam, rá amit épp akartam, de a másik felét nem tettem rá. Ha utána még éhes voltam azt is megcsináltam külön. Rántott húsból 1 szelet, ha sült krumpli volt hozzá abból kb. egy maroknyi az adagom. Régebben simán megettem egy pizzát, most kb. 3 szelet elég. Ha leírnám, mit ettem ma páran rosszul lennének :D
353. Vick
2013. júl. 3. 18:37
Azon kívül, hogy nem reggelizel.
352. Vick
2013. júl. 3. 18:37
Én nagyon édesszájú vagyok, én is eszem édességet, csak nem cukrosat, hanem édesítőszereset. Te már lefogytál, azért nem figyelsz a ch-ra, ugye ? Amikor fogyóztál, gondolom akkor odafigyeltél. Vagy nem....? Milyen étrendet követtél?
351. 130454e42d (válaszként erre: 350. - Vick)
2013. júl. 3. 15:56
Értem, ha tudod tartani hosszútávon teljesen rendben van. Mondjuk én a CH-ra nem figyelek, szeretem az édességet, eszem is rendszeresen.
350. Vick
2013. júl. 3. 15:28

Hú, én tuti éhen halnék, ha nem reggeliznék. Nekem is fontos. A nap legjobb étkezése. Büntetlenül lehet enni. :-) Én sem eszem 5x, csak ha mondjuk megéhezem, de. vagy du. elrágcsálok 1 almát vagy valami más gyümit.

Már rájöttem, ha kitolom a reggelit 9 órára vagy fél 10-re, akkor már meg is van a reggeli-tízórai egyben. :-)

Ja, és minden reggel éhgyomorra 1 citrom kifacsart leve - vízzel + édesítőszerrel.


A diétázást meg úgy értem, hogy nálam a diéta = normál evés, mert ha nem diétázom, akkor zabálok, de szó szerint. Szerintem ha tudnátok, hogy én mit ettem itt össze-vissza, elképednétek, pl. reggeli 1 péksüti, tízóraira szintén, ebédre valami tésztaféle, uzsi valamilyen szendvics vagy péksüti vacsi szintén és utána még este 10-kor tv előtti nasizás. Na, ezeket hagyom el, és azt hívom én diétának. :-) Vagyis csökkentett ch bevitel, nasi helyett gyümi. Abban is van éppen elég ch.

349. 117b1693d0 (válaszként erre: 348. - Orsibigyu)
2013. júl. 3. 14:25
A tojás tökéletes reggelire, kiüríti az epét teljesen. Az meg azért jó, mert ugye éjjel besűrűsödik, mivel általában éjszaka nem eszünk viszonylag hosszú időn át.
348. orsibigyu (válaszként erre: 347. - 130454e42d)
2013. júl. 3. 14:00
Nekem fontos a reggeli, es rajottem, hogy csak a tojasrantotta az ami utan nem vagyok ehes szinte egesz nap. es igen napi 5szor enni, az hulyeseg. az ember akkor fogy ha neha elfelejt enni. En vegre igy jarok. elfelejtem az evest. Csak akkor kell enni, ha ehes vagy, es akkor is csak elcsapni az ehseget.
347. 130454e42d (válaszként erre: 346. - Vick)
2013. júl. 3. 13:28

Ne diétázz :) Egyél kevesebbet, keresd meg, neked mi a jó, kényelmes. Mindenhol azt írják, a reggeli fontos, egyél napi 5-ször... Na, nekem ez nem jön be, tuti recept a hízáshoz. Te is keresd meg azt, ami illik hozzád, szerintem ez a legnehezebb része az egésznek.

1,5 éve hanyagolom a reggelit, mostanában olvasom, hogy ezt időszakos böjtnek hívják :D Nekem bevált, van, aki nem bírja reggeli nélkül. Mások vagyunk, nincs sablon.

346. Vick
2013. júl. 3. 13:22

AZ igaz, hogy nem 1 napon fog múlni, csak amikor már sok 1-1 nap csúszik közbe (pláne ha egymás után), akkor nekem tényleg nem jön vissza az ihlet a diétázásra. Hányszor eljátszottam ezt már...?

Pl. január 1-től fogyózom - ja, az nem jó, újév

akkor majd 2.-ától. Aztán ez-az közbejön (szülinapok, stb.), na akkor majd tavasztól. Ó, tavasszal nincsenek még jó gyümölcsök, oké, akkor majd nyáron. Jaj, nyáron meg ott a nyaralás, a fagyi, jégkrém - aminek nem tudok ellenállni, no sebaj, majd ősszel elkezdem. Áh, ősszel meg jönnek a lentebb említett szülinapok, ünnepek, mindjárt itt a karácsony, most már úgyis mindegy, majd jövőre - ismét januártól. Ezt csináltam tavaly . Csak a kifogásokat kerestem, hogy miért NEM tudom most elkezdeni a diétát. És kezdődött minden előlről. Mindaddig, amíg meg nem elégeltem, és rátok nem találtam. Most már nincs kibúvó, nincs indok, nincs halogatás. :-)

345. 130454e42d (válaszként erre: 340. - Vick)
2013. júl. 3. 13:09
Szerintem azt, hogy bűnözés, el kell felejteni. Nem 1-1 napon múlik a fogyás, hosszú távon kell gondolkodni. Ha bűnnek érzed, büntetni fogod magad, jön az önhibáztatás, a nagy kajálás... nekem is ismerős.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook