Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2011 júniusától életmódváltoztatás fórum

2011 júniusától életmódváltoztatás (beszélgetős fórum)


26. kanalas (válaszként erre: 25. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 19. 13:21

Szia!

Rubint Réka tornái jók erre!

2011. máj. 19. 12:29
Sziasztok! Tudtok olyan mozgási formát ,ami a popsit és a combot formálja, onnan égeti a felesleges zsírt?
2011. ápr. 12. 12:09
én meg nem tudom magam rávenni a tornára pedig kéne
2011. ápr. 12. 11:59
Én Rékára tornázom. Napi 20percet, de néha megy a negyven is. Persze valamelyik tornáját nem tudom végigcsinálni, úgyhogy válogatok. Könnyítésként egyenlőre nem használok semmit, se step padot, se gumikötelet, súlyzóm ugyan van 1kgos, de azt is csak ritkán, mert a karom nagyon gyenge. Majd fokozatosan nehezítem, most azon vagyok, hogy menjen a folyamatos mozgás. (Hát aki nulláról indul!!)
22. Vivienke30 (válaszként erre: 20. - D-eszter)
2011. ápr. 12. 11:44
szioka!!!!!!!!!!!én norbi diétát követem egyenlöre tornám csak annyi hogy sétálok meg kisbuszba dolgozok ahol gyerekeket szállitunk és nekem kell berakni meg kivenni a buszbol segiteni a torna eddig megvan de még szeretnék itthon is
21. d-eszter (válaszként erre: 19. - Vivienke30)
2011. ápr. 12. 11:02

Vivien!

Te mivel fogysz?

2011. ápr. 12. 10:48
Igen fogyózom. Egész életemben vékony voltam, aztán első terhesség +27 kg, amiből 10 maradt, két évvel később a második terhesség nagyjából hasonlóan +17kg, de az le is ment magától gyorsan. Szóval csak 10kg a gondom. Illetve, az hogy nincs izomzatom, csak felesleg. Tehát ezért nem is fogyókúra hanem életmódváltás, aminek legfontosabb eleme a mozgás. Meg a kalóriákat számolom és kerülöm a szénhidrátot (85g/nap). Ez az egész kb 10 napja tudatosult bennem, mikor ráálltam egy testzsíros mérlegre, és 176cm magas vagyok, 65 kg de nagyon magas a testzsírszázalékom. Így hát belevágtam már másnap. Gondoltam nincs mit halogatni, már a pici is 16hós. Talán még van esélyem nyárra...
19. Vivienke30 (válaszként erre: 18. - D-eszter)
2011. ápr. 12. 10:32
fogyizol te is mennyit szeretnél leadni
18. d-eszter (válaszként erre: 17. - Vivienke30)
2011. ápr. 12. 10:29
szió
17. Vivienke30 (válaszként erre: 16. - D-eszter)
2011. ápr. 12. 10:17
szio eszti
2011. ápr. 10. 12:39

Mindekinek jó tanács az életmódváltáshoz. (saját tapasztalat)

Az nagyon jó ha nem kúra, hanem teljes változás, de vigyázni kell. Ha túl gyors a változás és mindent egyszerre akarsz (új étrend, mozgás stb.) akkor úgy érezheted az elején hogy valaki más életét erőlteted magadra. Én először a mozgást iktattam be a kalóriákat csak azután kezdtem számolni, mikor már öröm volt a napi 20 perc mozgás. azért én számolom a kalóriákat is, mert nyűg lenne fix étrendet ennem, amúgy meg lassan hozzászokik az ember hogy mennyi az annyi és már nem is kell görcsösen számolni.

2011. ápr. 10. 08:39
sziasztok jöhetek.én már hétfötöl elkezdem a diétát nyárra szeretnék kb 20kilot leadni.
14. d-eszter (válaszként erre: 12. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 9. 14:28
Szia! Az én hasam úgy néz ki mintha egy zebra hasa lenne, most vettem rá két krémet, majd beszámolok a hatásáról. Amúgy én már túl vagyok az életmódváltáson. Nagyon figyelek az étrendemre, és tornázok napi 20-40 percet (egyenlőre dvdre). A legfontosabb a csíkok ellen szerintem a megfelelő folyadékbevitel, amit nem is mindig olyan könnyű betartani.
13. 745c235007 (válaszként erre: 12. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 8. 16:17

fú, Én már sok kencét kipróbáltam... de egy jött be, amolyan "nagyanyáink-féle" :)))


sima testápolóban elkeversz kevés(!) darált erős paprikát és felkened... beindítja - nem kicsit - a vérkeringést. vigyázz hogy szemedhez, arcodhoz és úgy ámblokk mindenhova csak kézmosás után nyúlj!!


emellett minél kevesebb kv, és inél több víz! ezek segítenek...

2011. ápr. 8. 12:41
jahm, küzd valaki striákkal? a mozgás mellet milyen szerek váltak be? mit ajánlanátok?
11. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 10. - 745c235007)
2011. ápr. 8. 12:40
relaxációs gyakorlatot csinálok, + a természet ereje, séta, pihenés, természetben nézelődés
10. 745c235007 (válaszként erre: 9. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 8. 12:38
akkor, pont azért tedd meg Magadért hogy már ma teszel egy picike lépést. például mi lenne ha jógázni kezdenél vagy meditálni, relaxálni?? rendszeresen...
9. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 8. - 745c235007)
2011. ápr. 8. 10:22
igen, ez így van, csak én emellet még pánikbetegséggel is küzdök.
8. 745c235007 (válaszként erre: 6. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 8. 09:55
Én meg államvizsga, nyelvvizsga, szakdolgozat írás, munka közepette csinálom...:))) hidd el, arra van időd, amire akarod hogy legyen :))
2011. ápr. 8. 09:49
én egyetem és munka melett kezdtem most bele az életmódváltásba, már egy ideje... lassan tettem, és most volt egy nagyobb ugrás benne... először csak több gyümölcs zöldség joghurt evés, de még rendesen ettem mindent. aztán jött a durumtészta barnarizs, abonett. most meg már alig eszem, és a gyomrom se kéri, édességet észrevétlenül hagytam el, peig édesség függő vagyok. és egy éve kb cukor helyett mesterséges édesitő vagy méz kerül abba amit eszek iszok, persze a süti az nehéz ügy, de az meg ritkán van. a mozgás nehezebb... én most biciklizni akarok, úgy akarok járni egyetemre. csak ehhez rendbe kell tenni a biciklim. úsznék még, vagy aquafitness, csak nézz pénz :( úgyh nehéz. de sztem apránként kezd el, ne hirtelen h holnaptól ez van. és vizsgaidőszakra frissebb leszel :)
6. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 4. - 745c235007)
2011. ápr. 8. 09:45
nah, igen kifogások, de most tényleg nincs időm, alig egy hónapom van az érettségig, most másra nagyon nem is tudok gondolni.
5. 745c235007 (válaszként erre: 3. - Tgmon)
2011. ápr. 8. 09:31
Melyik fajta légzésgyakorlatokat csináltad??? Meditációval együtt végezted???
4. 745c235007 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 8. 09:30
Én csatlakozom szívesen, de felesleges júniusig várni - szerintem... mindig lesz az életedben olyan dolog amire rá lehet fogni, hogy ezért nem kezdek bele az életmódom megváltoztatásába... el kell kezdeni, mégpedig most!!!!!! :)
2011. ápr. 8. 09:27

Ami nekem nagyon bejott az a legzesgyakorlatok,amikor meditacioban "tisztitod" meg a szervezetedet a legzesek utjan.Nem hittem az ilyesmiben,de a stressz annyira felgyult bennem,hogy mar nem tudtam mihez fordulni...Akkor kezdtem el ezt a gyakorlatot barkinek ajanlom!!!Ez volt az elso lepes,utanna pedig az,hogy gondolatban elhataroztam,hogy csak a pozitiv dolgokat fogom ezentul magamhoz vonzani,csak a jot es a szepet!

Harmadik lepes pedig a sok-sok seta,es a tavaszi termeszetben valo gyonyorkodes.Ezek utan biciklizes ami azzal is egyutt jar,hogy maskepp etkezem es odafigyelek arra,hogy mit eszunk.Kis lepesek vezettek egy jobb minosegu elet fele,ami nem dragabb,csak ertekesebb.En igy csinaltam...:0)Az utobbi evekben a sok gond es rohanas miatt elfelejtettem,milyen szep is az elet..Azt hiszem most ujra tapasztalom! :0)

2011. ápr. 8. 09:16
ajánlom a Weight Watchers-t.... mint étkezés, nagyon jo, és egészséges, mozgásnak pedig az elején megteszi a sok séta, vagy uszás. De ha nincs erre lehetőség, akkor otthoni torna... sok sikert, ha gondolod olvass bele a WW forumba. [link]
2011. ápr. 8. 09:04
Sziasztok, úgy gondoltam, indítok egy ilyen témát, az oka az, hogy szeretnék júniustól életmódváltoztatásba kezdeni, miben is nyilvánulna ez meg? Nos, mozgás, étkezés, lélekápolás. Most fejezem be a sulit (végre, véglegesen), több időm lesz magamra, nem lesz stressz. Szeretném, ha csatlakoznátok, ajánlanátok, dolgokat mozgás terén, tudni kell rólam, hogy mostanság nagyon nem mozogtam semmit, szóval valami kímélővel kezdeném... étkezés terén viszont ne kíméljetek, jöhet bármi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook