Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


3081. realface
2009. szept. 12. 13:24

Tudom,hogy ott van valahol a lelkemen belűl, a homály zona legvégén lakik ahol azok az elhagyatott kisértetházak állnak,amiket elfeledett emlékekből épitettem. Felkel reggel megmossa az arcát belenéz a tükörbe azt vizsgálja vajon az elmult évtizedek látszanak-e már rajta. Aztán elmosolyodik, reggelit csinál, elinditja a napomat, beszél hozzám, játékosan incselkedik, aztán megfogja a kezem és elkisér, bárhová is megyek jön velem. Még soha sem láttam őt,de ott van velem mindenhol, minden örömömben és kudarcomban részes, álmatlan éjszakáimon velem együtt forgolódik az ágyban, álmaimban pedig velem álmodik tovább. Ott van ő bennem néha megsimogatja a fejem, néha szeretetteljesen korhol, néha megigazitja a gallérom és kacag ha bénázni lát. Ha kérdik mért vagyok egyedül, azt felelem "nem vagyok", mert ott él bennem az a lány, akit sohasem találok meg talán.


(Karsai István)

3080. realface
2009. szept. 12. 13:12

Töredékeim


Töredékek, falak

Mondatok és szavak

Ahogy télre jön a tavasz

Meg az ősz...

Már ezt is rosszul tudom

Hisz kimaradt a nyár

Vagy mégsem?

Csak a nyarak fogytak el?

Én meg észre sem vettem

Hogy mint a vonat ablakban a fák

Eltüntek egy pillanat alatt


Hideg van iszonyatos

Érzem ahogy megfagyok

Hideg vérem a földre érve

Koppan egy nagyot

Hát már csak ez vagyok?

Csak ennyi lett volna az élet?

Egy girbegurba szitakötő tánc,

Egy kacsintás a szemmel,

Egy koppanás a talajon?

Volt néhány bűnöm

Nem tagadom


De nem... de nem!

Még látom,még látom

A távolban piros zászlós

Fehér vitorlás életem

Siklik a tavon

Még nem sűllyed

Még nem merűl el

Mert nem hagyom

Bár már csak egy roncs

Csak hajóra emlékeztető

Viharvert lélekvesztő

De amig dagad a vitorlája

Van hátra pár esztendő


/Karsai István/

3079. realface
2009. szept. 12. 12:30

Én egy kicsit most meghaltam...

Na, ne ijedj meg, én ezt, nem akartam!

Csak látni téged félni, engem élve remélni,

örülni, hogy nem kell megőrülni a nincs-en...

Tudod, te vagy a világon az egyetlen kincsem.

3078. cickafark
2009. szept. 12. 11:41
Az én mottóm: "Gondold meg amit mondasz, de ne mondj ki mindent amit gondolsz!"
3077. realface
2009. szept. 12. 11:38

Az álmaim velem jönnek,

körbe vesznek, elkisérnek.

Néha felemelnek, megpörgetnek,

néha mélybe löknek, összetőrnek.

2009. szept. 5. 10:25

Furcsa társ a magány. Amink van, megoszthatatlanná válik. Amink hiányzik, kétszeresen hiányzik. A víz fölé hajolva tükörképünkben pirosabb és élőbb a vér, mint mibennünk, ha magányosak vagyunk.


/Illés Endre /

2009. szept. 4. 21:41
Az utolsó gyertya elolvadt rég, És a történet véget ért. Ahogy a nagykönyvbe megírták, Ilyen a valóság
2009. aug. 30. 14:16
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.
2009. aug. 30. 14:15
Sose végy semmit, aminek nyele van! Azzal dolgozni kell...
2009. aug. 30. 14:14
Csak egyszer vagyunk fiatalok, utána más mentséget kell kitalálni.
2009. aug. 30. 14:13
Az emberevő cápa a leghatásosabb környezetvédő.
2009. aug. 30. 09:27

Aki azt akarja, hogy mindenki szeresse, sokat kell hazudnia. (ismeretlen)


Beraktam a mélyhűtőbe a 2 literes gyömbért. Nos, most van egy 2 kilós nyalókám. (ismeretlen)


Alapjában véve a feleségem éretlen volt. Ülök békésen a kádban, ő meg bejön és elsüllyeszti a kishajóimat. (Woody Allen)

2009. aug. 29. 22:45
Az élet vagy egy bátor kalad, vagy semmi...
2009. aug. 29. 22:42
A tücsök csak hegedült egész nyáron, míg a hangya szorgalmasan dolgozott. Ősszel aztán megdöglött mind a kettő.
2009. aug. 29. 22:40

"A szerelem olyan,

mint amikor a szél

meglebbenti a függönyt.

Nem a szél, nem a függöny,

a lebbenés..."

(Fodor Ákos)

2009. aug. 29. 22:38
A dzsungelben minden ehető. Te is!
3065. Humor Helga (válaszként erre: 3059. - 1b515f8f6e)
2009. aug. 29. 22:26
hehhhehhheeeee :)))))))
2009. aug. 29. 22:04

Feküdj le egyszer csak úgy egymagad, nézz fel az égre, s engedd el magad, hagyd, hogy a csillagok messze repítsenek, hagyd a szíved, hogy amerre akar arra vigyen.

Öleld át most azt akit szeretnél, tedd azt amit amúgy sohasem tehetnél, mert egyszer lehet csak szabad a szíved igazán, egyszer egy romantikus, csillagos éjszakán.

2009. aug. 29. 22:03
"Elment a nap, ahogy mindig szokott, de túl sok van már, amit még itt hagyott, ami félig van kész, az ma félig marad, engedd, hogy a dolgok most nélkülünk változzanak"
2009. aug. 29. 22:02
Ha majd belefáradsz abba, hogy az legyél, aki nem vagy, akkor majd végre élvezheted az életet. Idővel rájössz, hogy ez nemcsak örömet szerez, hanem valami sokkal mélyebbet ad: értelmet az életednek." Paulo Coelho
2009. aug. 29. 22:02
"Újra kezdeni mindent e világon, - megteremteni, ami nincs sehol, de itt van mindnyájunkban mégis, belolünk sürgetve dalol,újra hiteti, hogy eljön valami, valamikor, valahol..."
2009. aug. 29. 12:56

"- Az élet egyszerű, Amer, ha tudod, hogy mi az álmod, mik a szabályok, kik vannak ellened, és kik nem játszák a te játékodat."


Duncan Shelley: Amer tánca

2009. aug. 28. 23:56
Az élet 4 nagy igazsaga: 1, Nem tudod elérni az összes fogadat a nyelveddel. 2, Az összes idióta megprobálja miután elolvasta az elsot 3, Az első igazság hazugság 4, vigyorogj most mert idiota vagy xD
2009. aug. 28. 23:52
"Tegnap délután egy fél hét eltelte után elgondolkoztam, hogy miért is vagyok olyan fáradt. Nem, ez nem tavaszi fáradtság! Eleinte a kevés alvásra és a sok stresszre fogtam, de most végre megtaláltam az igazi okát! Azért vagyok fáradt, mert túl sokat dolgozom! Tudniillik 10 millió lakosa van Magyarországnak. Ebből 3,5 millió nyugdíjas, ami azt jelenti, hogy a maradék 6,5 milliónak kell elvégezni MINDENT! Hétszázezren tanulnak, ami azt jelenti, hogy a maradék 5,8 millióra marad az összes munka, de 800 ezren a kormánynak dolgoznak, így marad 5 millió. Félmillió embert alkalmaz a katonaság. Lenne még 4,5 millió aktív, 600 ezren még iskolakötelezett kor alatt vannak. Ha számba vesszük az összes munkaerőt, aki a parlamentben, polgármesteri hivatalokban, állami támogatású intézményekben, dolgozik, megkapjuk ugyebár azt a maradék 1,5 milliót, akire a tényleges munka elvégzése hárul. Egy adott pillanatban háromszázezer ember fekszik kórházban, van táppénzen, hozzájuk jön a félmillió munkanélküli, s máris láthatjuk: pontosan 700.000 ember osztozik a terheken. Ja... és most olvastuk a legújabb statisztikát: jelenleg 699.998 ember van börtönben, ami azt jelenti, hogy mindössze két emberre maradt minden munka: Rám és Rád. Te most éppen netezel..... Kösz bazdmeg!!!" xD
2009. aug. 24. 11:34
"...De a múlt mindig velünk marad.Arra várva ,hogy összekuszálja a jelent..."
2009. aug. 20. 16:09

Az alvástól megéhezem. Az evéstől elálmosodom. Az élet szép.

A bölcs az az ember, aki tudja, hogy mi fölött kell átsiklania.

3055. @dri
2009. aug. 18. 16:21

KAPCSOLAT


Micsoda csönd, ha itt vagy. Micsoda

pokoli csönd.

Ülsz és ülök.

Vesztesz és veszitek.


Pilinszky

2009. aug. 16. 12:03

„Az igaz szeretet esetében nem érdekes, hogy adok,



vagy kapok, egyszerűen a szeretet áramlásáról van



szó, és ez gyönyörű, bármelyik irányban történik is.”



Brandon Bays

2009. aug. 16. 12:02

A gyermekmosoly olyasmi, mint a tetoválás: örökre szóló műremek.

(Jodi Lynn Picoult)

2009. aug. 16. 12:02

Van, hogy két ember úgy megy el egymás mellett, ahogy a vonatok találkoznak össze az éjszakában. A kivilágított ablak mögött pár elillanó másodpercre elkapnak egy képet, egy szót, és az emlékfoszlánnyal már futnak is tovább a maguk külön világa felé.

Virginia Cleo Andrews

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook