Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. márc. 27. 17:01
Hiába küzdöttem, a remény újra és újra felütötte a fejét a lelkemben, hogy aztán fájdalmasan eltiporjon.
2010. márc. 27. 16:48

"Ha egy problémának van megoldása,

nincs miért aggódni, ha pedig nincs,

akkor az aggódás sem oldja meg."


Tibeti mondás

4399. Lolita63
2010. márc. 27. 16:14

Minél jobban szeretsz valakit, annál kevésbé bírsz ésszerűen viselkedni.


Stephenie Meyer

4398. Lolita63
2010. márc. 27. 16:14

Ha szerelmes vagy valakibe, olyasmit látsz benne, amit mások nem látnak. És te sem fogod majd, attól a másodperctől kezdve, amikor megszűnik a szerelmed. Visszaszürkül, visszacsúnyul, jelentéktelenné válik. A szív szemével nézni azt jelenti, hogy fölfelé látunk; magasabbra és eszményítve.


Müller Péter

4397. Lolita63
2010. márc. 27. 16:13

Akit szeretsz, arra előbb-utóbb rátalálsz, egyszerűen azért, mert össze vagy hangolva vele.


Müller Péter

4396. Lolita63
2010. márc. 27. 16:12

Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.


Gabriel García Márquez

4395. Lolita63
2010. márc. 27. 16:12

A távollét szerelmesek közt úgy hat, mint a szél a tűzre: a kis szerelmet eloltja, a nagyot tűzvésszé növeli.


Füst Milán

4394. Lolita63
2010. márc. 27. 16:11

"Köztudott, hogy a szemek beszélnek. Két idegen minden különösebb erőfeszítés nélkül felfedheti kölcsönös érdeklődését és vonzalmát egyetlen pillantásban."


Daniel Quinn

4393. Lolita63 (válaszként erre: 4384. - Angyalka20)
2010. márc. 27. 16:04
Nagyon szép!:)
2010. márc. 27. 09:55

Könny voltál, aki gördült,

de visszafolyt a szembe.

Öröm voltál, aki feltört,

de nem ért el szívembe.


A sors voltál, ki küldi,

s visszahívja a törvényt.

Jövő voltál, mely nem lesz,

s a mult, mely meg nem történt.


Még arckép sem lehettél,

csak sűrű, sűrű fátyol.

Már azt is elfeledtem,

hogy örökre hiányzol.

2010. márc. 27. 09:54

"Fejet hajt az elviselhetetlen előtt és mosolyog. A mosoly azt jelenti: nem adok fel semmit."


Hamvas Béla

2010. márc. 27. 09:54

Magamra Hagytál


Nem jól kértem,

nem kértem eléggé.

A sors azt tette,

mit tennie kellett,

mi pedig elmentünk

egymás mellett

szótlanul...

Átkozott szív!

Miért nem vagy elég?

Miért kell úgy fájnod,

ha nincs már, ki véd,

a gondoktól...

A fájdalmaktól...

A világtól...

Milyen út ez?

Hová vezet?

Hová lett a hitem?

Hol a kezed...

...Istenem?!

Magamra hagytál...

Tenyereden...

2010. márc. 27. 09:54
Nincs mitől félned. Csak azt veszítheted el, amit el kell veszítened. És jobb, ha minél előbb megszabadulsz tőle, mert minél tovább marad, annál erősebbé válik.
2010. márc. 27. 09:54
Úgy érzi, elvesztett valamit, ami soha nem is volt igazán az övé, ami még rosszabb, mint ha egyszerűen elvesztette volna.
2010. márc. 27. 09:53

Szeretni annyi, mint vállalni a legnagyobb kockázatot. Jövőnket és

boldogságunkat adni valaki kezébe. Engedni, hogy kétkedés nélkül

bízzunk valakiben. Elfogadni sebezhetőségünket. Én pedig szeretlek. / Helen Thomson /

2010. márc. 27. 09:53
„Ha a reményt is elveszteném, semmim sem maradna . . .”/Daodan/
2010. márc. 27. 09:53
" Életünkben a legemberibb dolog, amit tehetünk, hogy megtanuljuk kifejezni legőszintébb érzéseinket és meggyőződéseinket, és vállaljuk értük a következményeket. Ez a szeretet első követelménye, mely egyben sebezhetővé is tesz minket a többiekkel szemben, akik talán kinevetnek. Mégis, sebezhetőségünk az egyetlen, amit az embereknek adhatunk. "
2010. márc. 27. 09:51

"Soha ne becsüld le a pillanatot, a pillanatok - maga az élet.

A pillanat hozza a legnagyobb örömet és a pillanat hozza a legnagyobb fájdalmat.

Az öröm pillanatai széppé varázsolják az életedet, a fájdalom pillanatai megerősítenek.

A szerelem pillanati a legédesebbek, a szakításé a legkeserűbbek..... és

... soha ne feledd, hogy a legkeserűbb pillanatot a legédesebb pillanatnak köszönheted!"

2010. márc. 27. 09:51

"Valaha angyal voltam...hófehér szárnyaim repítettek túl ezernyi felhőn,az álmok birodalmába. Minden olyan tiszta és gondtalan volt...egymással játszadozva suhantunk a magasban, zöldellő rétek és égszínkék vizek felett...miénk volt a fény,a levegő...én mégis másra vágytam...egyre többször és többször pillantottam le a földre...egymással kergetőző,nevető gyermekeket láttam, minden olyan boldognak tűnt...én is akartam azt a boldogságot.

Gondolataim szinte már csak a lenti világ körül jártak, s társaimat magam mögött hagyva merészkedtem egyre lejjebb és lejjebb,mígnem éreztem talpam alatt a fűszálak bársonyos érintését. Milyen más volt innen minden...

Embereket láttam, nem messze tőlem...feléjük indultam abban a reményben,hogy ők majd megmutatják a földi élet minden szépségét...nem ismertem őket,mégis vakon bíztam bennük.

Megijedtek...ahogy megpillantottak...ijedten kiáltottak fel...nem láttak még azelőtt hozám hasonlót. Elindultak felém...én megtorpantam...szemeikben gyűlöletet láttam. Gyűlöltek engem, azért, ami vagyok.

Hirtelen elsötétült minden...pár órával később tértem magamhoz, egész testem sajgott...de a lelkembe belenyilaló fájdalom sokkal nagyobb volt. Nem értettem, miért tették velem ezt azok, akikre már hosszú idő óta vágytam. Nem akartam többé már ezt a helyet...lassan felálltam és felnéztem az égre...minden olyan sötét volt...repülni akartam,újra,vissza a hazámba, de nem tudtam. A szárnyaim meggyengültek, nem bírtak többé felemelni engem a magasba. Térdre zuhantam és zokogni kezdtem. Soha többé nem mehetek vissza...megszűntem angyalnak lenni.

Azóta folyton folyvást az eget bámulom, de Őket már nem látom. Egyedül maradtam, az álmaimmal, melyek az égről szóltak...egyetlen kívánságom van csupán, hogy újra kitárhassam szárnyaimat...és repülhessek..."

2010. márc. 27. 09:50

"Gyermek vagyok, kinek lelkén

Minden napfény, minden sugár átragyog,

Eltemetek, elfelejtek

Minden sebet, minden régi bánatot."

(Ady Endre)

2010. márc. 27. 09:50

"Gyűlölni fogom azokat az embereket, akik elrejtett kincset találnak, mert én nem találtam meg az enyémet. És mindíg igyekszem majd, hogy megőrizzem azt a keveset, amim van, mert túl kicsiny vagyok ahhoz, hogy áttudjam ölelni az egész világot."

(Paulo Coelho:Az alkimista)

2010. márc. 27. 09:49
"A múlt nem a tiéd, csak az utána vonuló árnyék. A jövő nem a tiéd, csak az elédbe vetődő sugara. Az óra a tied, csupán az óra, amelyben élsz. Ne siess ki belőle, ha napfényes, virágos békességgel teljes: a világ minden üzlete nem ér fel a szívnek egy boldog órájával."
2010. márc. 27. 09:49

Mennyi esés, landolás,

zuhanás a semmibe.

Mennyi újrakezdés, áhitat

a jóra, virágbontásra,

kijózanodásra.


Mennyi elveszett pillanat,

elfojtott érzés, gyáva

visszavonulás.

Mennyi kietlen út, sivatag

trópusi erdők helyett.


És mégis a zuhanás erősít,

felemel.

2010. márc. 27. 09:48

Az ember örökösen kapaszkodik. Mindenbe, ami elérhető számára. S sokszor az elérhetetlenbe is. Ez utóbbiba még kíméletlenebbül. Önmaga számára épít fel kínzókamrát. Ha mindig minden jó, egy idő után a megszokottságtól elfásulunk. Kell hozzá a rossz is. S ezt ösztönösen keressük is. A mérleg nem billenhet sose csak egy irányba. Kell az ellentét.

A helytelenül feltett kérdés, helyes válasza további elszánt kérdéseket szül. S ha minden szürke és ködös is, valahol belül ott csillog azért a fény. Az a kis valami, ami tovább lendíthet. Egy kapaszkodó…

2010. márc. 27. 09:48

S helyet cserél bennünk a fájdalom;

És folyni látom, majd ha már késő lesz,

A megbánásnak könnyét arcodon.

2010. márc. 27. 09:47

Ballagó idők kezeit fogom.

Hontalan mosolyod szürkíti arcom.

Féltelek. Belém rúgnak bűneid.

Hol lehetsz?

Nehéz az élet nélküled, mint egy megbocsátás.

2010. márc. 27. 09:47

Károlyi Amy:


Megláttam magam a szemedben,

s tudtam, szép vagyok és egyetlen.

És ilyen tükröm nem lesz több egy sem,

sokáig elidőztem a szemedben.

2010. márc. 27. 09:47

Váci Mihály


Nagyon nehéz


Nehéz veled boldognak lenni,

de boldogság veled a fájdalom,

a nyíl tud csak így sebezni:

ha mélyebbre engedi az izom,

nem fáj olyan nagyon.

S ha kitépik talán halált okoz.


Miért cserdült reményeidre

ilyen váratlanul májusi jég?

Ájulást érzek a térdeimben,

ha vigasz szóval hajolok Feléd,

s hogy sírás rázzon, mint szél a virágot,

kézlegyintésed elég.

2010. márc. 27. 09:46

Mi rosszabb? Elveszíteni valamit, vagy meg sem kapni?

Vavyan Fable

2010. márc. 27. 09:46
"Csak addig akarok élni, míg a világ összes könyvét el tudom olvasni."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook