Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? fórum

Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. szept. 27. 10:36
Sziasztok! Új vagyok itt, bár már régen olvaslak titeket.Szerintem most van a mélypntom.:( Nekem is van már egy gyerkőcöm, 8 éves,a legklasszab srác a világon.:)) Őt apukájával 1 hónap alatt hoztuk öszze..:)Jee! Akivel sajnos válás lett a vége, de remek a kapcsolatunk, barátok vagyunk, hiszen egy a célunk:Bence!:) A párommal 3 éve vagyunk együtt, és én január óta vagyok "spiráltalan".. Nem figyeltünk mindig görcsösen a napokra, de azért ennyi idő alatt már ott ahol nem várják, becsúszott volna simán. Utoljára viszont nagyon figyeltünk, a hLH teszt mutatta a peteérést.. Vasárnap kell megbetegednem, és érzem így is lesz. Remek hangulatom van. Az én párom is azt mondta, hogy először most Ő megy vizsgálatra, hogy engem kíméljen, hiszen Ő a gyanúsabb. Szerintem bármi lehet, de majd meglátjuk. Addig is olvaslak benneteket, erőt adtok!:)
85. Nikice (válaszként erre: 84. - Komolyka)
2007. szept. 27. 10:31
Kívánom, hogy sikerrel járj, tudjanak segíteni!
84. komolyka (válaszként erre: 83. - Nikice)
2007. szept. 27. 07:25

Egyelőre a Kaáliba járunk, nincs következő lépés.

A Kaálival kapcsolatban vegyesek a tapasztalataim. Mivel "magán" intézmény, diszkrécióra számítottam, de be kellett látnom, hogy ott is rengeteg a páciens, nem lehet elkerülni, hogy összefussunk másokkal. Meg annak ellenére, hogy mindig időpontot kérünk, szinte minden alkalommal várni kell.

Ettől függetlenül meg vagyok elégedve az orvosommal, szimpatikus, kedves, türelmes.

83. Nikice
2007. szept. 26. 15:36

Igen, tőled kérdeztem...

És most? Mi a következő?

Véleményed a Kaáli intézetről?

82. komolyka (válaszként erre: 81. - Nikice)
2007. szept. 26. 07:38

Szia Nikice!

Nem tudom, tőlem kérdezted-e, de azért válaszolok.

A clostis hónapok nem vezettek eredményre, ezért a nőgyógyászom javasolta, hogy lépjünk tovább, keressünk fel egy meddőségi központot.

Tiszaújvárosban élek, így a miskolci vagy a debreceni Kaáli volt a logikus választás. Mivel a miskolciben nem csinálnak lombikot, és mivel arra számítottam, hogy előbb-utóbb a lombik következik, hogy ne kelljen kétszer új orvoshoz menni, ezért eleve Debrecenbe kezdtünk járni.

Laparoszkópia volt nekem is, még a clostis hónapok közben (ha jól emlékszem, volt két clostis hónap, egy hónap szünet, utána a laparoszkópia, aztán újabb clostis hónap).

Endokrinológusnál is jártam, bár szerintem nem volt jó választás az a doki; csak a pajzsmirigyemet vizsgálta (tapintással és UH-val), de nem talált semmit, így a részéről egészségesnek lettem nyilvánítva.

81. Nikice
2007. szept. 26. 06:42

Szia!

Megkérdezhetem, hogy végülis a clostis hónapok után most mivel próbálkoztok? A gyógyszeren kívül Neked volt valami már? (lapar, endokrinológia...)

Ha már írtad, elnézésedet kérem, egy darabig tudtam csak visszaolvasni...

80. komolyka (válaszként erre: 78. - Nikice)
2007. szept. 25. 14:55

A PCOS és a cukorbetegség kapcsolatáról hallottam én is, de én úgy tudom, nem a PCOS okozza a cukorbetegséget, hanem a két bajnak közös a forrása, és ha kialakult a PCOS, akkor megvan a cukorbetegség kialakulásának veszélye is.


Mindegy, a lényegen nem változtat. A "normálistól" eltérő állapot a PCOS, jó, hogy kiderült, és okosan teszed, hogy igyekszel tenni ellene.

79. Nikice
2007. szept. 25. 11:38
Egyébként meg lehetne rosszabb is a helyzetem, mert legalább nem lettem kórosan elhízott tőle, meg nem szőrösödöm annyira, de tény, hogy ezek az életminőséget nagyban befolyásolják. Egyenlőre nagyon zavaró külső, látható jele nincs, mert elég korán kiderült. De el akarom kapni a garbancát! :)
78. Nikice (válaszként erre: 76. - Komolyka)
2007. szept. 25. 11:35

Hát nekem meg pont azt mondták (és sajnos anyánál be is igazolódott), hogy rosszabbodik, ha nem kezelik. Egyre silányabb lesz a hormonháztartás, és nem csak nőgyógyászati bajokat okoz, hanem cukorbetegséget is.


Anyánál 6-7 éve derült ki, nem tett semmit ellene, most pedig már műteni akarják, annyira megvastagodott. Emelett sokat fáj a hasam is, és hát nincs pé(na jó ez nem érezhető...)Ő alapból is cukros volt, szedett 2 féle gyógyszert, most viszont rohamosan romlik az állapota, hullanak a fogai, haja, veseműködése romlik, és már szurizza magát, + 5-6 gyógyszer. Én ezt nem szeretném! Én most szeretnék tenni ellene! csak legyen baba, aztán jöhet fogigátló, meg van endos ismerősöm, ő mondta, sokat tudna segíteni a cukorbaj halogatásában. Meg életmódváltás, abban is benne vagyok, csak legyen már baba! Sokan élnek együtt betegséggel, de szerintem nem jó taktika ügyet sem vetni rá, de nem is karom ennyire megbélyegezni a helyzetemet. Valójában azért aggódom annyira, mert én akarom azt a döntést meghozni, hogy legyen-e babám, és nagyon nehezen fogadom el, hogy talán sosem lesz már! Nem haldoklom, én is tudom, és már várom, hogy ne kelljen vele foglalkoznom, csak max. 3 havonta iratok gyógyit.

77. komolyka (válaszként erre: 75. - Nikice)
2007. szept. 25. 11:11

Másrsézt nekem is mindenki ezt mondja, ne görcsöljek, koncentráljak másra (az üres, gyógyszermentes hónapokban pláne...)

Nálam sajnos nem jött be, hogy "magától" mégis legyen egy-egy kósza tüszőrepedés; még a gyógyszerezett hónapokban sincs mindig. Ilyen körülmények között tényleg nem lehet nem gondolni a témára.

76. komolyka (válaszként erre: 75. - Nikice)
2007. szept. 25. 11:08

Nikice, a PCOS nem betegség, csak egy kellemetlen tünetegyüttes, ami kezelhető. Ne gondolj rá betegségként!

Aki nem akar gyereket, lehet, észre sem veszi, hogy nincs peteérése, talán csak azt, hogy rendszertelen a vérzése. Ha meg fogamzásgátlót is szed, akkor még azt sem. De ettől egészségesen élhet, nem súlyosbodik a PCOS, ha nem kezelik, vagy hasonló...

75. Nikice (válaszként erre: 72. - Komolyka)
2007. szept. 25. 08:20
A nem görcsölésre írtam ezeket, hogy nem tehetem meg, hogy nem foglalkozom vele, azt majd lesz valami, hiszen a betegséget mindenképp kezelni kell, és dönteni kellett, melyik irányba induljunk. Ha látszólag tök egészségesek lennénk mindketten, lehetne "üres" hónapokat csinálni, hogy tényleg se gyógyszer, se vizsgálat, se hőmérő, se stressz..és akkor ki tudnánk kapcsolni. De ha mindenképp orvoshoz rohangálok, nem lehet nem foglalkozni vele.
74. Nikice (válaszként erre: 72. - Komolyka)
2007. szept. 25. 08:17

Szia!


Nem-nem, ha gyereket szeretnék nem kapcsolják ki! Akkor mással kezelgetnek, ha nem szeretnék, akkor tennék azt fogamzásgátlóval, ami pco-ra eddig bevált. A fogigátló "kapcsolná" ki. Nem akármelyik, tudtommal csak pár van, ami a betegségemre jó.

2007. szept. 25. 07:27

Jó reggelt!

Hogyan nem lehet görcsölni hogy nem jön a baba?


Hát azaz érzésem hogy amikor egy ideje már nem sikerül a csoda akkor mindenki elkezd görcsölni. orvosok, meg kezelések. És még mindig semmi. Csak a csalódás és a lelki fájdalom, meg önvádaskodás.

De aztán egy idő után már úgyérzed hogy fölösleges ezt csinálni és boldog leszel az apával eltöltött szerelmes órákban. Már nem gondolsz minden együttlére mint egy potenciális gyerekgyártó mechanizmusra.

Talán könyebb ha az ember elfoglalja magát és csak szimplán szereti a párját.

72. komolyka (válaszként erre: 67. - Nikice)
2007. szept. 25. 07:19

Szia Nikice!

Azt hogy érted, hogy "kikapcsolják" esetleg a petefészkedet? Hormonális problémát többféleképpen meg tudnak oldani, az igaz, de a megoldás függ attól, hogy akarsz-e éppen gyereket vagy nem. Szóval furcsának tartanám, hogy gyereket akarsz, mágis "kikapcsolják" a petefészkedet a dokik.

71. Christineee (válaszként erre: 20. - Nikice)
2007. szept. 21. 15:04

Köszi Niki!


Benézek mindenképpen!

70. Nikice (válaszként erre: 69. - Icus)
2007. szept. 21. 14:59
Én ezt valami olyasmivel magyaráznám, hogy talán el tudták engedni őket, mikor azt hitték nem lehet...Nekem is van ilyen ismerősöm, akinek az utsó lombik sem jött össze. Már teljesen lemondtak róla. Ez azonban az én esetemben mindaddig nem áll fenn, míg halovány remény is marad, sikerülni fog! Márpedig sikerülni fog!
69. Icus
2007. szept. 21. 14:55
Van 3 olyan ismerősöm, akinek azt mondták, hogy meddő, mindent kiprobáltak, és nem lehet nekik gyermekük. Ezután nem sokkal terhes maradt mindegyik. :))
68. Icus
2007. szept. 21. 14:54
Sehogy. Ha igazán szeretnéd az a babát görcsölni fogsz. Engem sajnos anyukám halála szakított ki ebből a "görcsből". De, én a mai napig azt mondom, a kisebbik fiamat tőle kaptam!:))
67. Nikice
2007. szept. 21. 14:47

Fűű, de jó lenne, ha ez így menne! Azonnal költöznék!

Nem tudok nem görcsölni rajta, hiszen mindenképp kezelnének, csak nem mindegy, milyen irányba. Vagy "kikapcsolják" a petefészkem, és várhatok én meglepit, vagy olyan gyógyszert kapok, ami babához segít.De akár bevallom, akár nem mindig arra számítok, talán most lesz. Van más életcélom is, de eltörpülnek emelett. Jelenleg.

DE kevésbé görcsöltem ebben a hónapban, mint az előzőben! Na? Jó úton haladunk?

2007. szept. 21. 13:51
Nálunk is és a környezetemben is mindig akkor jött a rég várt baba, amikor már kezdtük feladni és úgy döntöttünk, hogy valami nagy változást fogunk csinálni az életünkben. Én pl, már beirattam a "nagyobbik" gyereket a bölcsibe hogy megyek vissza dolgozni és akkor hopsz egyszercsak jöttek a tünetek. Az egyik barátnőm a férjével ki akartak költözni egy másik országba és mikor már intézkedtek akkor derült ki hogy jön a trón örökös, így ítthon maradtak. Szóval összességében sztem az a titka hogy nem szabad rajta görcsölni, és "annyira" akarni, legyenek más életcéljaink is, és akkor könnyebb és tök jó meglepi!! :O))
65. Nikice (válaszként erre: 64. - Komolyka)
2007. szept. 21. 10:19

Azt is olvstam a bajunkról, hogy éppen az a tipikus , hogy nem feltétlenül mutat hatalmas eltéréseket, alattomos, és valóban a kialakulásáról senki sem tud semmit. És az ördögi körröl én is kallottam. Mit hallottam, anyukám ebben él. Endokrinológiára nem mentél még?

Az a baj, hogy nem vagyok benne biztos, hogy 6 év alatt nem záródhatott el a petevezeték, bár erre még nem kérdeztem rá konkrétan, és nem akarok én több bajt magamnak, mint ami van. Bízom benne, hogy a dokinak igaza volt!


Kitartást neked is!

64. komolyka (válaszként erre: 63. - Nikice)
2007. szept. 21. 08:02

Azt nem tudom én sem (bár érdekes kérdés), hogy a petevezeték elzáródását mi okozhatja. Ha valami vele született gond (és nem olyasmi, ami később is kialakulhat), akkor bizonyára megnyugodhatsz tényleg, ha egyszer sikeresen teherbe estél.


A PCOS folyamatával tisztában vagyok, csak arra nem kaptam még választ a dokimtól sem, hogy mitől alakult ki nálam. Ez egy ördögi kör, a PCO miatt a cukoranyagcserének is lehet zavara, ami hízáshoz, zsír lerakódáshoz vezet, a zsír nagy tömege meg még jobban erősíti a PCOS-t. Valami ilyesmi magyarázatot kaptam a dokimtól - mert én túlsúlyos is vagyok, de tudom, hogy a PCO nem feltétlenül jár együtt az elhízással, szóval ha nem lennék "kövér", bizonyára ő is más indokot mondott volna. De még ha a hízás is az oka a PCOS-nak, akkor sem tudom, mitől kezdtem hízni, ha nem a PCOS-tól. :-)

63. Nikice (válaszként erre: 62. - Komolyka)
2007. szept. 21. 07:36

Szia!


Igen, ha már ilyen nehezen kapjuk a kistesót, akkor legalább azzal vígasztal a sors, hogy hihetetlen türelmes, segítőkész, családcentrikus párom van.

Kisfiam "véletlenke". :)

Lassan kezdek hinni a sorsszerűségben. Akkor nehéz döntés volt, 20 éves fejjel, de mostmár tudjuk, a legnagyobb ajándékot kaptuk akkor. A mostani helyzetünk rávilágított arra, sokkal jobban kell értékelnünk a dolgokat, ha könnyen kapjuk is.

Végülis a hormonális problémákat az u.n. poliszisztás-ovárium okozza, röviden: a petefészekből nem jutnak ki a tüszük, hanem kis ciszták formájában megtapadnak rajta, ezzel felborítva a ciklust, a hormonháztartást meddőséget okoz. (hogy kezelhető meddősége, elválik majd) Vagyis igazából a betegség miatt alakult ki hormonzavar.

Lapar, nem tudom ezen a fórumon írtam-e már, az orvosom szerint felesleges, mert ha már szültem (6 éve!!), akkor biztosan nincs elzáródás. Biztosan?kérdezem én.

62. komolyka (válaszként erre: 61. - Nikice)
2007. szept. 21. 07:28

Szia Nikice!

A párod nagyon szimpatikusan gondolkodik, hogy kivizsgáltatta magát, mielőtt hormonokat kaptál volna. :-)

Nem tudtam, hogy már van gyermeked! Akkor könnyen teherbe estél? A hormonális probléma ezek szerint később is ki tud alakulni (szerintem nekem mindig is volt, csak nem derült ki, amíg nem akartunk gyereket)? Nekem ez új.

A laparoszkópia rutin műtét, bár 2-3 napi kórházi tartózkodásba (plusz 4 heti otthoni fekvésbe) azért belekerül.

61. Nikice (válaszként erre: 60. - Komolyka)
2007. szept. 20. 15:07

Mindig tanul valamit az ember. Egyébként a párom kivizsgálása már megtörtént, mert azt mondta, amíg őt nem zártuk ki, nem fog hormonnal tömni. De a lapartól egyenlőre teljesen elzárkózik, mondván én már szültem. Hát, még van egy hónapom, ha aztán sem sikerül, megint előhozoma témát.


Köszi az infókat!

60. komolyka (válaszként erre: 34. - Zsandrea)
2007. szept. 20. 15:03

Csak a pontosság kedvéért:

A ciszták azért veszélyesek, mert olyan hormont termelnek, amelyek gátolják a peteérést.

A ciszták miatt nincs tüszőrepedés sem, az esetlegesen megérett petesejt ezért nem kerül ki a petefészekből, a petevezeték elzáródása ettől független (ha egyáltalán el van záródva)!

A laparoszkópia a petevezeték átjárhatósági vizsgálat neve. Nem azért csinálják, mert a ciszták elzárják a petevezetéket, hanem ez egy vizsgálati eljárás. Amikor természetes úton nem sikerül a terhesség (1 év rendszeres házasélet után mondják a dokik, hogy érdemes kivizsgálásra menni), és ha a gyógyszeres stimuláció sem hoz eredményt (például a closti), rendszerint akkor következik a laparoszkópia. Megnézik, nem az-e a gond, hogy a petevezeték elzáródott. Mert elvileg a peteérést stimulálták gyógyszeresen, és hogy mégsem jött össze a terhesség, annak sok oka lehet. A petevezeték átjárhatóságának vizsgálata csak az egyik eljárás az okok felderítésében. (Különben meg szokta előzni a sperma vizsgálat, mert a gyógyszeres stimuláció melletti sikertelenségnek lehet a férfi is az oka, és a lelkiismeretes orvos ezt is megnézi, mielőtt megműti a nőt).

59. komolyka (válaszként erre: 53. - Nikice)
2007. szept. 20. 14:55

Szia Nikice!

Korábban én is kaptam a clostilbegytet, három cikluson keresztül. Sajnos nem volt eredménye, de tovább nem adta a doki, azt mondta, három ciklusnál tovább alkalmazni kockázatos lenne. Azt javasolta, lépjünk tovább, és meddőségi központba irányított.

Szóval ha a closti nem vezet eredményre, még nem kell elkeseredned, van más lehetőség is - de kívánom, hogy ne kerüljön rá sor!

58. Nikice (válaszként erre: 56. - Mókicaaaa)
2007. szept. 17. 10:47

Én 5. naptól napi 2 szemet 5 napig! Már a második dobozzal vettem be ebben a hónapban, két hét múlva derül ki, eredményes-e vagy sem.


Neked hogy írták fel?

2007. szept. 17. 08:26
Van itt Valaki???
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook