Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? fórum

Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
176. Nikice
2007. okt. 5. 18:50

Még annyi, nem sikerült rájönnünk a lányokkal, hogy melyik doki miért/mikor írja fel. Mármint sajnos nincs egy kialakított sorrend, hogy mivel kell kezdeni, mi után mi jön. Van akinek annak ellenére felírták, hogy volt pé. Van akinek vérvétel sem volt előtte, van akit nem rendeltek vissza uh-ra. Ember nem igazodik el rajta.

Nálam vérvétel volt, méhnyálka vizsgálat, uh, és aztán döntöttek closti mellett.

175. Nikice
2007. okt. 5. 18:47
Ja, igen tabletta. Szedése huzamosabb ideig nem javalott, Stein-lenvald szindróma,ciszták esetén 3 hónap után pihi, amúgy ált. fél év. 3. hónap után amúgy is csökken a hatékonyság. vagyis, ha addig nem sikerült, utána, egyre kisebb az esély, hogy hat.Mármint nem a gyógyi hatékonyságával van baj, hanem valamiért az illető nem reagál rá.
174. Nikice (válaszként erre: 173. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 18:45

Szerencsére nem sok időm volt megtapasztalni mennyi-mennyi mindenre képes(jó és talán rossz értelemben is). A lényeg, hogy peteérést idéz elő, van akinél többet is egy hónapban. Egy havi kúra, ami ált 10 szem, de van akinél 5-tel kezdenek, ezer forintos nagyságrend. A gyógyszer felírását mindenképp gondos orvosii kivizsgálás kell megelőzze, mert bizonyos esetben óvatosabbnak kell lenni. Pl nálam sosem lehetett volna adagot emelni, mert az alapból cisztás petefészket akár jobban is "elcisztásíthatja".


Ált a ciklus 3 v. 5 napjától kell kezdeni, 5 napon át 1 v. 2 szemet kell szedni. A félidő bekövetkeztével megint csak orvosi ellenőrzés kellene legyen, ekkor kell látni, hogy sikerült-e a stimuláció.

2007. okt. 5. 18:40
És ez a clostilbegyt hogy működik? Tabletta? Mennyibe kerül és egy ciklusban csak egy peteérést csinál?
172. Nikice (válaszként erre: 171. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 18:36

Alapból az a kategória vagyok, aki cisztásodásra hajlamosabb. Hea ezt egy doki hallaná, hülyeségnek tartaná.De szerintem a nők nagy részének van valami baja, egy része folyamatosan cisztákkal küzd, a másik meg valamilyen fertőzéssel gombával. Szóval mindig is voltak ciszták, de azok jöttek mentek, gyógyszeres kezeléssel kordában tudtuk tartani őket. Műtétig sosem fajult, volt amikor csak 2 mm-en múlt!

Aztán nyár elején kiderült pco-m van. Rengeteget olvastam már a témában, de biztosan mégis tudatlan vagyok még. Annyi bizonyos, hogy ez okozta a problémát. Nem volt peteérésem(erre a rendszertelen ciklus is magyarázat). Pete nélkül meg ugye nehéz. Szóval két clostilbegytes kúrám volt. Stimuláltak, így lett babóm. És remélem, mostmár marad is!

171. fd47e3a793 (válaszként erre: 170. - Nikice)
2007. okt. 5. 18:32

Hát sok egészséget hozzá!!!

És te kaptál valami gyógyszert, vagy kezelést? Vagy spontán jött össze? Egyáltalán mi volt a gondod, ami miatt eddig nem sikerült?

170. Nikice
2007. okt. 5. 18:18

ez lett volna a 17. hónap, ha jól számolom...

Igaz, én ciklusban számoltam. Szóval a 16. ban sikerült.

169. fd47e3a793 (válaszként erre: 168. - Nikice)
2007. okt. 5. 18:13
És ti mióta próbálkoztatok?
168. Nikice
2007. okt. 5. 18:10
Visszatérve a cickafarkra, én két bögrével utáltam le. Még el sem hiszem...de ezt azért nem fognám a teára!
167. Nikice (válaszként erre: 166. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 18:08
Remélem, csal a megérzésed!
166. fd47e3a793 (válaszként erre: 161. - Nikice)
2007. okt. 5. 18:01

Hát majd 2 hét múlva kell visszamennem dokihoz,

és ha visszajött ez a valami akkor kezdődnek a

procedúrák, ha meg nem jön vissza akkor örülni kell, mert elvileg minden rendben, gyakorlatilag viszont érzem, hogy valami nem stimmel. :((

Mindig ráérzek az ilyesmire.

2007. okt. 5. 15:14

Rendben Nikice!:))


Mindenkinek szép hétvégét kívánok én is!:)

Hétfőn jelentkezem a doki után!

164. Nikice
2007. okt. 5. 15:04

Cashmere, neked is nagyon szorítok, és este végigolvasom a lapod, hogy képben legyek jobban veled! :)


Nagyon-nagyon kellemes hétvégét mindenkinek!

163. Nikice (válaszként erre: 162. - 4af30810d1)
2007. okt. 5. 15:02

Valamilyen szintem értem egyes emberek reakcióit, mert én sem tudtam, hogy milyen, míg nem voltam benne. Talán most sem tudom igazán, hiszen van aki éveket vár.Én is túl érzékeny lettem a témára.

Viszont volt aki felé nyitottam, úgy éreztem, ha olyat mondok el neki, amit sok más embernek nem, és a bizalmamba fogadom, akkor közelebb kerülhetünk egymáshoz. Tévedtem. Úgy érzem visszaélt vele, és a fejemhez vágott dolgokat, amik a helyzetemből adódtak. Tanultam belőle...Bár azt hiszem most mindent másképp látok tegnap óta, ez soha nem fog elmúlni, amit miatta éreztem, és soha nem fogom megbocsájtani neki. Döglött oroszlánba belergúni...nagy bátorság!

nem baj, az én boldogságom, ha valóban olyan belül, mint amilyennek mutatja magát, most fájni fog neki.

Na ezzel rossz gondolatok el! Most csupa-csupa szép dologra fogok ezentúl gondolni!

2007. okt. 5. 14:27

Nikice!:))Szupi!

Én utólag azt is bánom, hogy olyanoknak is elmondtam, hogy beindítottuk a babaprojektet akiknek nem kellett volna. Időről-időre rákérdeztek, már az első hónaptól:/, aztán meg kérdezgettek, hogy miért nem jön már. De ki akar erről beszélni mindenkinek?! Aztán meg most éppen a hallgatunk de lasajnáló tekintettel nézünk van.. Útálom.

161. Nikice (válaszként erre: 157. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 14:15

Sehogy.

És nincs is jó megoldás, ha nem mondod el, hajlamos mindenki azt hinni, nálad minden rendben és esetleg megbántanak, mert nem tudják, mi zajlik, vagy kérdéseket tesznek fel állandóan, vagy csak egyszerűen nem értik, hogy miért vagy letört. Ha meg elmondod? Jönnek a jobbnál jobb tanácsok, olyanoktól, akiknek fogalmuk sincs!

Remélem, minenkinek ez átmeneti állapot, amit majd csak úgyis utólag teszünk rendbe. Addig pedig a párunk a legfontosabb, ő álljon mellettünk, mert anélkül nagyon nehéz. (így is).

Szóval Lányok, ha valamikor is úgy nyilatkoznék, hogy olyan, mintha elfelejtettem volna, milyen ebben a cipőben, nyugodtan förmedjetek rám! Vagy osztogatnám a kéretlen tanácsokat, lőjetek le!!!


Systim, mikor mész vissza?

160. Nikice (válaszként erre: 156. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 14:11

Köszönöm! Úgy érzem, ennél boldogabb aligha lehetnék! Kb 5 méterrela föld felett repkedem...

Vannak ugyan jelek, de már alig vártam, hogy legyenek! Próbálom kiélvezni minden percét, nem lesz több ilyen az életemben!

159. 4af30810d1 (válaszként erre: 157. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 13:49
Hát éppen erről írtam az előbb a naplómban...;) Nem lehet nem gondolni arra amit nagyon szeretnél. Aki ezt kívánja az embertől az tök nem érti ezt az egész "küzdelmet". A betegségedhez nem tudok hozzászólni, mert nem volt még ilyenben részem, de ha azt mondta a doki, hogy nem fog menni "rendesen", akkor miért nem küldött tovább? Illetve most mi a perspektíva, meddig és mire vártok? Gondolom a dokiban az is benne lehet, hogy nagyon fiatal vagy, és van még idő, de én tudom, hogy ha az ember megérett rá, akkor akarja.. Most!:)
158. Duncan (válaszként erre: 157. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 13:46
Nekem is PG/53-am van, szerintem megbízható kis szerkezet:)
2007. okt. 5. 13:39

Amúgy leírom a történetemet. 21 (!!!) éves vagyok,

most volt az esküvőm, nagyon boldogok vagyunk, a

férjem 28. 3 évvel ezelőtt volt a bal petefészkemben egy nagy ciszta, amit hasi műtéttel kivettek úgy, hogy a petefészkemből csak egy kis darab maradt meg. Fogamzásgátlót szedtem

egészen idén áprilisig, azóta próbálkozunk sikertelenül. Közben persze voltam dokinál egy párszor aki jól rám is ijesztett, mert a jobb petefészkemben talált valami nagyon nagy akármit,

amire azt mondta, hogy valőszínűleg endometriózis

és nem fogok "rendesen" teherbe esni. Egy héttel (!!!) rá eltűnt az egész! Nem látszik semmi az ultrahangon...én ezt nem tudom hova tenni. Majd vissza kell mennem. Most van PG53am, amin nem sok mindent látok, szedem a magzatvédőt, meg iszom a

cickafarkfű teát...de azt nem értem hogyan lehet nem gondolni arra amit nagyon szeretnél?!

2007. okt. 5. 13:13

Hát köszi szépen... :)

Már olvastam.Tényleg Niki hogy vagy?

2007. okt. 5. 12:58

Szia Nikice!


Hogy vagy? :))

154. Nikice (válaszként erre: 153. - Fd47e3a793)
2007. okt. 5. 07:02

Szia!


Biztosan segít! :)


Már a tudat is, hogy megteszel mindent a babóér!!!

Bár én csak a cickafarkot ismerem, azt sem régóta!

Van róla fórum, cickafark-ra keress esetleg rá, és kidobja. Ott az elkészítést is el lehet olvasni.

Sok sikert!!!

2007. okt. 4. 18:47

Hello

Vettem ma cickafarkfű teát meg Centrum Maternát.

Szerintetek segít??

Légyszi mondjátok hogy igen .... :))

Vagy legalább valami pozitív tapasztalat?!

152. 4af30810d1 (válaszként erre: 147. - Komolyka)
2007. okt. 4. 14:41
Persze, csak egyelőre még nem ilyen egyszerű. Fogom én a kezét, teljesen mellette vagyok hiszen egy a cél. Csak először még magammal kell megbékélnem.. rajta vagyok!
151. 4af30810d1 (válaszként erre: 146. - Nikice)
2007. okt. 4. 14:38

Kellene egy kis émelygés.;)))) Csak viccelek, én még a szülőágyon is hánytam.. nem kívánom senkinek!

Gondolom hüvelyi vizsgálat és Uh. lesz, nem lesz semmi baj!:) Jajj de jó neked!:)

150. Bcicus (válaszként erre: 149. - Nikice)
2007. okt. 4. 14:38
Hát nekem már nem fog, én már lemondtam róla.
149. Nikice (válaszként erre: 148. - Bcicus)
2007. okt. 4. 14:18

Elhiszem.


Mindannyiótoknak azt kívánom, sikerüljön mielőbb Neketek is!!

148. Bcicus (válaszként erre: 145. - Nikice)
2007. okt. 4. 14:15
Úgy irigyellek.
147. komolyka (válaszként erre: 144. - 4af30810d1)
2007. okt. 4. 14:12
Az ok-okozatot, szerintem, nem baj, ha feltárták a dokik, legalább tudjátok, mi a helyzet. És talán hamarosan el is tudjátok fogadni, hogy kell némi segítség. Gondolom, azért nem szereted kevésbé a párodat, mert ez most kiderült. Éppen az a jó, hogy jóban-rosszban együtt lehetünk a párunkkal, foghatjuk egymás kezét, együtt oldhatjuk meg a nehézségeket. Nem?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook