Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell nem görcsölni a babán? fórum

Hogyan kell nem görcsölni a babán? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan kell nem görcsölni a babán?

2013. máj. 23. 12:51
:)
2013. máj. 22. 19:55
Ezt a cikket lajkolom:-D
25. lisica
2013. máj. 22. 11:55
jo hogy sokan vagyunkl
24. Gofrika (válaszként erre: 23. - De0bf0494c)
2009. nov. 11. 12:48
itt is lehet naplót írni:) az adatlapodon interaktivitás alatt ...
2009. nov. 11. 00:21

Sziasztok! Én is tegnap alkottam meg a naplómat, ha gondoljátok nézzétek meg, még elég gyér, de majd bővül! :)


[link]

22. Cyntia (válaszként erre: 19. - Agitamas)
2009. nov. 10. 20:30
erről beszélek.. Gratulálok!
21. demeeri (válaszként erre: 18. - Demeeri)
2009. nov. 10. 17:03

Szia Gofrika.

Elkezdtem a naplót.

20. demeeri (válaszként erre: 19. - Agitamas)
2009. nov. 10. 17:03

Hát ez fantasztikus!Gratula!

Elkezdtem a naplót.

2009. nov. 10. 16:42

Sziasztok!

Nálunk akkor kopogtatott Dorka babám amikor a legnagyobb mélyponton voltam,és már nem is érdekelt az egész.Mi csak próbálkoztunk,és próbálkoztunk.....míg az alig egy hónapja férjhezment sógornőm bejelentette a nagy családi ebéden,hogy gyereket vár,majd felém fordult,és megkérdezte "nektek még mindig nem lesz"?Szerettem volna,ha megnyílik a föld alattam...

A következő hónapban tesztet is már csak a kolléganőm javaslatára csináltam....és sikerült

18. demeeri (válaszként erre: 17. - Gofrika)
2009. nov. 10. 16:32
Komolyan? Írjak naplót?
2009. nov. 9. 21:44
Sok sikert mégegyszer!!! És írj naplót!!!
16. demeeri (válaszként erre: 15. - Gofrika)
2009. nov. 9. 20:10

Eddig úgy volt,hogy szünetet tartunk,majd valamikor jövőre folytatjuk,de páromat sem hagyja nyugodni a dolog,úgy néz ki.

Ma bíztatott,hogy folytassuk.

Úgyhogy folytatjuk a babaprojektet!!!

15. Gofrika (válaszként erre: 14. - Demeeri)
2009. nov. 6. 18:39
először is kitartást kívánok!Másodszor pedig ugyan ki lenne olyan bátor hogy ilyen fontos kérdésben helyetted döntsön?! Még magamnak sem tudok tanácsot adni,hiszen csak évek múlva derül ki,ha esetleg rosszul döntöttem. Azt kívánom Neked,hogy találd meg a hitedet! És itt az újabb megerősítés mindarra amit írtam: Cicmicünk 2 sikertelen inszem és 2 lombik után SPONTÁN lett várandós!!! Sok sikert és babákat!
2009. okt. 28. 16:46
Sziasztok. Mi két éve próbálkozunk sikertelenül. Elkezdtünk meddőségire járni,de látván,hogy mennyi időnket elvesztegetjük az állandó utánajárásokkal,már elment a kedvem tőle. Örölök,hogy ennyien vagytok,akiknek sikerült,ez erőt ad,hogy ne adjam fel és folytassam. Szedem a Clostilbegytet,sikertelenül. Laparoszkópia vár rám,aztán meg mesterséges megtermékenyítés. Sokszor arra gondolok,majdcsak magától is sikerül,és csak az időnket pazaroljuk,a munkahelyünket veszélyeztetjük az állandó hiányzásokkal,ami még csak ezután következik. 33 éves vagyok.Mondják,hogy ne aggódjam a korom miatt.Nem is aggódtam eddig,de ha még évekig kell próbálkoznom?Meddig van időm? Most el kell döntenem,folytassuk-e jövő hónapban a meddőségit,vagy szüneteljünk? Szerintetek?Mit tennétek a helyemben?
13. Gofrika (válaszként erre: 12. - Tina69)
2009. okt. 25. 11:59

Olvastam egy lányról,akinek 8(!)lombik sem sikerült,ezért örökbefogadtak egy félig afrikai kislányt.2 hónap múlva,hogy megérkezett hozzájuk,pozitív lett a tesztje...Így lett mégegy kislánya.

Ki tudhatja,ha nem "lombikozik",akkor is ugyanakkor lett volna terhes? Vajon ha a "dolgok" még nem állnak készen,lehet siettetni orvosi beavatkozással(hormonokkal stb)??? Az orvosi kivizsgálás egy jelenlegi állapotot tükröz, ami VÁLTOZHAT akár magától is. És hány olyat hallottunk már,hogy az orvostudomány szerint képtelenség a teherbeesés,mégis megtörténik??


Természetesen nem szeretnék senkit sem lebeszélni arról,hogy megtegyen mindent a babáért,ami orvosilag csak lehetséges. Tudom hogy a korunk előrehaladtával luxus abban bízni,hogy 3 év múlva mondjuk sikerül teherbeesni(és megszülni)akkor is ha "csak" várunk. Mennyivel megnyugtatóbb ha addig is történik valami(kivizsgálások,inszemináció,lombik) Így is 3 év...


Csak gondoljátok át: lehet hogy nem mi irányítjuk a dolgokat...a születést és a halált sem. Persze az illúzió megvan- ez az orvostudomány. De hiába,életet menteni sem tud mindig...Mindenkinek megvan a sorsa! Kár ellene-érte küzdeni. Bár van akinek a küzdés a sorsa...........

12. tina69
2009. okt. 21. 08:58

Sziasztok!

Nekem egy üszögterhesség miatt elvesztett baba, majd 8 hónap sikertelenség után is azt mondta az orvosom: "ne görcsöljek" holott én úgy éreztem, hogy nem teszem, persze nagyon szerettem volna ha már bekövetkezik a csoda. Az én unszolásomra csináltatott hormonvizsgálatot, és akkor derült ki, hogy bizony X érték magas, Y meg alacsony, esélyem sincs így a teherbeesésre. Jött a gyógyszerezés, és nem görcsölés, csak próbálkozás, majd az újabb elveszített baba. És azóta sem jön össze. Jövő hónapban, ha addig sincs semmi, irány az intézet, hátha úgy összejön, mert az idő fogy, és fiatalabb nem leszek.

Vajon ha előbb akaratoskodok a vizsgálat miatt, és nem csak "nem görcsölni" próbálok, előrébb lennék? Nem tudom, és kár is ezen rágódni.

Várom a csodát. Megint!

2009. okt. 15. 22:03
Jó érzés,hogy ennyien reagáltatok a cikkre! Ezekből a hozzászólásokból nagyon sokan fognak erőt meríteni..velem együtt,úgy tűnik megint megjön. Megláttam a barna foltot a wc papíron és megpróbáltam sírni,de egy fél könnycsepp sem jött,sőt! Ez a hitem,ami nem ingott meg. Csak ennyit kívánok mindenkinek! És persze babát! Sziasztok!
10. Roni24
2009. okt. 15. 20:56

Sziasztok!


Ez a "görcsölés" (tényleg buta kifejezés) általában már pár sikertelen próbálkozás után megjelenik, de igazából nem is görcsölés ez, hanem az állandó reménykedés!

A "görcsölősöknél" általában tényleg akkor jön össze a baba mikor már nem is számítanak rá, DE ezt sajna nem lehet tudatosan befolyásolni, viszont meg lehet próbálni nem foglalkozni vele, "lemondani" róla, elterelni a gondolatainkat! Nagyon nehéz, de meg lehet próbálni!


A mi esetünk hasonló, a kisfiamnál még védekeztünk is és összejött minden görcs nélkül, a kislányomnál semmi védekezés nem volt egy éven keresztül és nem jött össze!

Bár én nem "görcsöltem" rajta annyira, de a természet abban az évben minden hónapban megtréfált, mindig reménykedtem és mindig csalódnom kellett!

Év elején "kezdtünk el nem védekezni!" Aztán vártam, hátha. Nem jött meg, a remény feléledt, de a következő hónapban meg megjött! A rákövetkező hónap megint kimaradt, és megint feléledt a remény, de nem, újabb egy hónap múlva megint megjött! Ezt játszotta velem a természet 1 éven keresztül, mindig kihagyott egy hónapot, hogy azt higyjem, na most! Nagyon letaglózott a csalódottság minden alkalommal!

Következő év elejére már sikerült lemondanom a babáról, de ebben szerepet játszottak az itthoni családi körülmények is, ami miatt egyszerűen nem volt időm a babára gondolni!

Aztán egyszer csak jöttek a rosszullétek...

:)

2009. okt. 15. 15:02
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy tényleg nem a görcsölésen múlik! Legalábbis nem mindenkinél! Én is nagyon sokat görcsöltem rajta, szinte állandóan ezen járt az eszem, mégis sikerült a 3. hónapban! Most meg már 17 hónapos!:-)
2009. okt. 15. 13:53

Sziasztok!

Nekünk 2,5 évig kelett várni a babára.Keresztül mentünk sok sok kivizsgáláson,gyógyszeres kezeéseken,UHs vizsgálatokon,orvos váltásokon...és ez mind hiába és eredménytelenül zajlott.

Aztán valahogy belefáradtunk telejsen,h fiatal éveinket azzal töltjük "éveket" midnennapokat azzal tölteni h orvosról orvosra járás és kísérleti nyulnak lenni nem épp a legjobb és ez íyg enm mehet tovább.

Valahogy elegem lett.Akartam nagyon a babát midnent kipróbáltam mindenféle létező teát,vitamint,módszert hőmérőzés ovu tesztek és társai de elegem lett..feladtam.A párom kicsit kitartóbb volt és ő ugy volt vele h majd összejön amikro akar,de én persze mindne egyes akció után vártam h legyen már két csíkos az a hüyle teszt,és mindig egyből babás akartam lenni..na szóval elegem lett elfáradtam és feladtam az orvoshoz járást,kezeléseket.

Új munkahelyem lett eközben október közepe táján lehetett tavaly ahol eléggé sok felelősség hárult rám és mellette mindne szabad percemet ott töltöttem h érvényesüljek,és valahogy nem értem rá azon agyalni h már pedig én babát akarok mindenképp,telt múlt az idő persze nem védekeztünk együtt voltunk amikor jól esett (előtte már jó formán csak abból állt ez a dolog is h gyereket akarok és akkor mindent bele)és nem is fgyeltem a ciklusomra,ami nekem borzalmas volt mindig is soha nem volt rendszeres nem is rendszereződöt semmiféle gyógyszertól sem és január vége február eleje felé valami furcsa mód nem tűnt fel h dec óta nincs havim nem érdekelt mivel máskot is csinált oylat h kimaradt 51-52napokra jött meg.Csak ez mellett még erős gyomor fájás is gyötört ami nem múlt és elmentem házi orvoshoz aki kivizsgálásra küldött belgyógyászatra mondván h nem lát belém és nem tudja mitől lehet.Na ott sorba jöttek vér vizelet széklet minta,ilyen oylan UH és bizony a belgyógyászat kellő közepén közölték velem egy gyomor UH során ahol is a gyomromat nézték de valami miatt az UHs doki lejebb ment a hasamhoz és ott derült ki h terhes vagyok.Akkor voltam 8hetes 6 napos terhes!

Szóval nem tudom h mitől miért pont akkro sikerült de nagyon örültem neki és nekem ezek szerint még is csak az segített h nem gondoltam nem görcsöltem rá a témára.Mert előtte 2,5 évig azt csináltam és csak nem siekrült,és akkor meg megtörtént a csoda.Álmomban sem gondoltam h terhes vagyok hiszen nem votlak egyértelmű jelek (csak utána jöttek)és hülye fejemmel tesztet sem csináltam nem úgy mint máskot a gyógyszertárak tőlem gazdagodtak meg annyi tesztet vettem,de most akkor valahogy nem gondoltam rá ennyire,telejsen meglepetés szerűen ért bennünket!

Azóta már meg is született a kis babynk kisfiú lett Botond és szombaton 6hetes lesz a drága.Szerencsére probléma mentes terhességen vagyok túl,igaz az első 12hét eléggé meggyötört de megérte nagyon.

Szóval az én kis történetem ez lenne gondoltam megosztom,mert én tényleg ennek köszönhetem a kisfiamat h nem akartam görcsösen nagyon nem és az utolsó percig ki is zártuk h én terhes lennék...

2009. okt. 15. 13:24
Még 2 hétig szedem a gyógyszert és utánna nem várunk tovább minél hamarabb szeretnék kismama lenni!!A kisfiunk előt ids volt 1 baba akit meg kellett szüljek 18 hetesen és rá 7 hónapra fogant meg a kisfiam tehát kb 5 hónap kellett mire Zsoltika beköltözött a pocimba!!Remélem ha nem leszek görcsös ami elég nehéz valljuk be minél hamarabb küldenek az angyalkáim kistesót!!!
2009. okt. 15. 13:18

Sziasztok!

Mi is a párommal nagyon akartunk babát, de minden hónap sikertelenül fejeződőtt be. Már lemondtunk róla, hogy egyszer is gyerekünk lesz. Anyám egyszer azt mondta, hogy nem kell görcsösen csak a baba témára gondolni.

Nem is gondoltunk a baba témára. Elis álltam dolgozni. És amikor ledolgoztam az első hónapot akkor derült ki, hogy valami nincs rendben velem. 2 évig kellett várnunk.

Megcsináltam a tesztet és terhes voltam.

Minden álmunk és vágyunk teljesült.

Ez 4,5 éve volt. Rá 1,5 évire terhes lettem a lányommal.

Most meg fél éve probálkozunk a harmadik babával, de eddig sikertelenül.

De most is csak azon jár a fejem, hogy mikor sikerül a baba.


Remélem hamar sikerül.

2009. okt. 15. 11:11
Sziasztok! NÁlunk úgy volt, hogy minden akciónál, a gyerekcsinálás funkció bekapcsolt, mondhatnám a végén már csak azért csináltuk.Teát nem idtam, és a hőmmel sem foglalkoztam, de ettől még görcsös voltam.Persze nem is jött össze, fusztráltak voltunk. A dokim felírt clostit,5napigkellett szednem, (amire azt mondta, hogy ez sem biztos, hogy segít),akkor azt mondtam, hogy ha most nem jön össze, ennek hatására, akkor én itt befejeztem. Akkor másképp rendezzük bele az életünket, teljesen komolyan is gondoltam.Annyit megtettem még, hogy kinéztem az ovulációs kalkulátorral, hogy mikor indul a termékenység kezdete. Én- hiába ettem meg a kenyerem javát, azt sem tudtam, hogy csak 1 nap az, amikor teherbe lehet esni. Megadott egy intervallumot a kalkulátor, s rögtön az első nap az esélytelenek legnagyobb nyugalmával bújtunk össze apával. Minden,mindegy alapon. Javasolták, hogy mindennap bújjunk össze, de nem akartunk mindenáron, élvezet is kell, hogy legyen. Három nap is eltelt a következőig. Aztán nem jött meg, és a tesztem pozitív lett, az orvos azt mondta, pont jó időben voltunk együtt, mondta a dátumot, én meg mondtam, jé tényleg, akkor. Szóval én úgy érzem, hogy közrejátszott a hozzáállásom is.
2009. okt. 15. 10:32

Sziasztok!


Én is megkönnyeztem a cikket, a ne görcsöljt én is sokat hallottam és párszor már meg is kérdeztem, hogy azt hogy kell? :) azt mondták ne gondoljak rá.

MOndtam köszi, hogy ne gondoljak arra ami az életem vágya? erre már senki sem tudott válaszolni :D

Tehát erről ennyit mi is várjuk a csodát :D

2009. okt. 15. 10:16
Szia! Nagyon szép, amit írtál, kicsit meg is könnyeztem. Én is milliószor hallottam ezt a "görcsölés" témát és igazából én sem hiszem, hogy azon múlna. Viszont hiszek Istenben, vagy legalábbis valami felsőbb intelligenciában és hiszem, hogy semmi sem történik véletlenül. Mindennek oka van. Én csak 13 évi házasság után tudtam teherbe esni és visszatekintve azt mondom: jobb is, hogy így történt.
2009. okt. 15. 10:09
Ez nagyon szép, és örülök, hogy így történt. Bár teljes meggyőződésem, hogy a baba "összejövetele" egy fikarcnyit sem múlik a görcsölésen vagy nem görcsölésen. Ezzel a buta mondattal, hogy ne görcsölj rá és összejön, csak elodázni lehet a probléma valós megoldását. Én annyira görcsöltem(bár maga a szó is idétlen), ahogy csak lehet, és mindkét gyerekem 1 hónapban összejött. A barátnőm egy év után sem ment dokihoz, mert (rajtam kívül) mindenki ezzel a szöveggel jött neki. Végül rábeszéltem..Lombikbabáik lettek és már boldog család.
2009. okt. 15. 10:03
Ne akard már olyan görcsösen és össze fog jönni! Jó, könnyű azt mondani! De mikor? És hogyan kell nem görcsölni? Ismerős ez a párbeszéd? Ha igen, akkor olvass tovább!

Ugrás a teljes írásra: Hogyan kell nem görcsölni a babán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook