Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? fórum

Hogyan lehet nem "görcsölni" rajta, ha nem jön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. szept. 17. 08:25
Ti hogy szedtetek Clostit? Melyik napokon???
2007. szept. 17. 08:24
Sziasztok Csajok!
54. Nikice
2007. szept. 17. 08:20
Sokat nyafogok, mi? Bocsi....
53. Nikice
2007. szept. 17. 08:19
16 hónap kb...de már nem számolom...igazából nem hónapban számoltam, hanem ciklusban...egy ideje nem számoltam utána. Én mág nem jutottam el arra apontra, hogy azt érezzem, miért pont most? én még ott tartok, hogy miért ne most...vagyis még egynehány pofáraesés bitos kell, hogy már ne bízzak annyira. Már most alábbhagyott egyébként, mint egy hónapja, és clostinál, ha az első 3 hónap nem sikerül, egyre kisebb az esély, hogy eredményes lesz.
52. ice kuszi (válaszként erre: 51. - Nikice)
2007. szept. 17. 08:04
Én úgy voltam vele, hogy ahogy teltek a hónapok, egyre kevésbé számítottam rá. Persze közben figyeltem a tüneteket, meg egyfolytában ez járt az eszemben, csak gondoltam, ha eddig nem sikerült, miért pont most??? Ti mióta próbálkoztok?
51. Nikice
2007. szept. 16. 17:25
Ha megtörténik, biztosan tudatom! Világgá kürtölöm! Csak ha egyfolytában "rajta vagyunk az ügyön", akkor mindig számítokrá..nem tudok nem számíti rá..és csalódom mindig :(
50. ice kuszi (válaszként erre: 49. - Nikice)
2007. szept. 16. 15:12
Ahogy én tapasztaltam, a stressz és a lelki megterhelés egyáltalán nem befolyásolja ezeket a dolgokat, vagy legalábbis nem olyan mértékben, ahogy gondolnánk. A fajfenntartás ösztöne ezek szerint erősebb a tudatalattinkban, mint a különböző gátak. Bizti, hogy pont akkor fog sikerülni, amikor a legkevésbé számítasz rá!!! És milyen nagy öröm lesz akkor!
49. Nikice
2007. szept. 16. 09:28

Mostanában egyébként nem rágógom egyfolytában ezen. Ez annak köszönhető, hogy minden frontos beindult az élet szeptemberben. Újra ovi, nekem suli, szóval minden a régi kerékvágásban. Állandóan van valami dolgom, minden napom előre be van táblázva. Vizsgaidőszakig így is lesz. Ez csak abból a szempontból jó, hogy tényleg kevesebb időm jut a problémámra. De kétségtelen, ha lehajtom a fejem, még hosszú-hosszú ideig nem tudok elaludni, és azon töprengek, miért vagyok ilyen selejt?!Meg aztán a sok teendő mellett alig jut idő a "kötelező" rituálékra, mint pl lázmérés, napló vezetés, ilyesmi. Sajnos most még kontoll uh-ra sem tudtam elmenni.

Szóval jó módszerek egyike lehet, ha az ember leköti magát. Kérdés, meddig lehet bírni, hogy szellemi- fizikai megteheléseket alkalmazunk, hogy már ne legyen időnk agyalni? Szeretném, ha vége lenne...

48. Nikice (válaszként erre: 47. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 18:12

Ezt olyan jól megfogalmaztad! Szívemből szóltál!


Szorítás bezsebelve! Köszi!

47. fe20557d00 (válaszként erre: 46. - Nikice)
2007. szept. 15. 11:33

Nektek meg sok sok szerencsét és ezerrel szorítok!!!!!!!:))))

És tényleg az a véleményem hogy akár görcsöl valaki akár nem...nem hat nagy mértékben a fogantatásra...ez csak oylan dolog hogy rámondják....hogy még kellemetlenebbül érezze magát a szerncsétlen nő,és még talán bűntudata is lesz ettől....Ne hallgassatok ezekre a kéretlen tanácsokra egyszerűen bízni kell hogy mindenképpen jön az a babus:))Szép napot!

46. Nikice (válaszként erre: 45. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 07:17

MÁZLISTÁK! :) :) :)

Jó egsézséget nektek,és gyerkőceiteknek!

Ja,és tessék szorítani azoknak, akik még ilyen fórumokon keresik a választ! :)

45. fe20557d00 (válaszként erre: 44. - Ice kuszi)
2007. szept. 14. 20:22

Szia!Én is elég hamar megcsináltam a tesztet,még nem is késett a mensim,de én már nem bírtam kivárni....mert tökre éreztem,hogy terhes vagyok...úgy lelkileg mert amúgy külső jele nem volt.Pozitív lett és ahogy írtam rohantam az orvoshoz,ahol hüvelyi ultarhanggal vizsgált.És képzeld az ultrahang nem mutatott terhességet...,de a doki azt mondta hogy attól még lehetek terhes és valószínű az is vagyok ha lett pozitív tesztem,csak korán mentem hozzá mert az uh-gép olyan 5-6 héttől mutatja ki.Úgyhogy vissza rendelt 1 hónap múlva és akkor már 7 hetes voltam és már szívhang is volt:)))

Valószínű neked is majd hüvelyi uh-t csinálnak meg megviszgál kézzel.Tök izgi:)

44. ice kuszi (válaszként erre: 43. - Fe20557d00)
2007. szept. 14. 08:31
Sajnos az én dokim szerdánként rendel, úgyhogy szerdán megyek csak, addig igyekszem nyugodt maradni, és hinni, hogy minden ok, hiszen látszólag tényleg rendben minden. Egyébként ilyen korai stádiumban is ultrahangoznak? Vagy milyen vizsgálatokat fog még csinálni? Apuci is bejöhet velem?:-)
43. fe20557d00 (válaszként erre: 41. - Ice kuszi)
2007. szept. 13. 19:14
Most tuti izgatott vagy nagyon:)Voltál dokinál is?Én nekem amikor pozitív lett a teszt képes voltam már aznap rohanni az orvoshoz is.
42. Ani58 (válaszként erre: 37. - Ice kuszi)
2007. szept. 13. 18:27
Gratulacio!Ez nagy oromhir!Ahogy mindenki tapasztalatat olvasgatom,tenyleg nincs koze a gorcsolesnek ehhez az egeszhez.Azert ez megnyugtato.
41. ice kuszi (válaszként erre: 40. - Nikice)
2007. szept. 13. 13:14

Köszi! A teszt állítólag már mensi előtt 2 nappal is kimutatja, de csak reggeli első vizeletből, legalábbis ez van ráírva. Mindenesetre 2 határozott rózsaszín csíkom lett!

Hőmérőzést ebben a ciklusban kezdtem én is, igaz először rosszul mértem, csak a peteérés körül kezdtem el szájban mérni, de nem ment 36,8 fölé, pár nappal később meg leesett kerek 36-ra! Ekkor elegem lett, abbahagytam, azt hittem nem is volt peteérésem, pedig éreztem a szúrkálást a 14. napon, és nyák is volt bőven. Tegnapelőtt reggel, gondoltam, kíváncsiságból megmérem, 37 volt, tegnap is, ma 37,1, na ekkor vettem elő a tesztet!:-)))

40. Nikice (válaszként erre: 36. - Zsedeske)
2007. szept. 13. 11:13
Én nem hittem ezekben a kütyükben, sé hőmérőztem is, az sem mutatott semmi értékelhetőt. Dehát mint utóbb kiderült nem is muatahatott volna, időtlen idők óta nem volt pé. Persze, azért adunk esélyt minden hónapban, nem bízunk 100%-ig semmiben, de úgy tűnik jó volt a görbém, tényleg semmi sem volt. A topicos csajok használnak ovu tesztet több kevesebb sikerrel, van akinek bejön, van akinek nem.
39. Nikice (válaszként erre: 37. - Ice kuszi)
2007. szept. 13. 11:11

GRATULAAAAAA!!!!!

:)

Egy nap késés után már kimutatta? Hmm, nem semmi! Akkor minden jót, vigyázz magadra, és természetesen várjuk a bátorítást!!!

38. fe20557d00 (válaszként erre: 37. - Ice kuszi)
2007. szept. 13. 08:12

:))Gratula!!!

Nálam nem volt gond a teherbe esés elsőre összejött,de nem hiszek a görcsöléses dologban....Erre csak ráfogják,ennyire nem hat a fogantatásra.Én is izgulat és folyton ezen görcsöltem abban a hónapban amikor próbálkoztunk és mégis összejött.

2007. szept. 13. 08:08

Sziasztok!

El ne higgyétek senkinek, hogy aki stresszel meg görcsöl rajta, annak nem jön össze!!! Én ebben a hónapban nagyon rá voltam görcsölve, stresszeltem ezen meg máson is. Ezért nem is számítottam semmire! Tegnap meg kellett volna jönnie, nem jött, pedig SOHA nem szokott késni. Ma reggel csináltam egy tesztet, ami POZITÍV lett!!! Úgyhogy mindent bele csajok! Köszi a bátorítást mindenkinek!

2007. szept. 12. 18:56

Sziasztok!

Szerintetek mennyire megbízhatóak a peteérést kimutató tesztek? Mert eddig akárhányat csináltam, soha nem mutatott még 2db csíkot. Próbáljuk ehhez igazítani az együttléteket, dehát a teszt szerint nem is érdemes próbálkoznunk? :)


Köszi a választ!

35. Nikice (válaszként erre: 34. - Zsandrea)
2007. szept. 12. 18:14

Szia!

Köszönöm, hogy ezt leírtad nekem, petevez. átjárhatóságit amúgy is szerettem volna már neki "javasolni", vagy nem is tudom, hogy mondjam, valahogy szóba hozni. Adok még neki időt...vagy talán magamnak. Nem tudom, nagyon el vagyok keseredve.

Meg a távolság miatt nem is tudom, tudnék-e a fővárosba járni. Szabim alig, suli, munkahely, jobb lenne, ha helyben meg tudnám oldani. De köszönöm, és ki tudja, talán még szükség lesz arra a számra!

34. Zsandrea (válaszként erre: 33. - Nikice)
2007. szept. 12. 07:44

Szió!


Ez elég összetett. A ciszták azért veszélyesek, mert elzárják a petevezetéket, így a petesejt nem tud távozni, illetve egyátalán nem is termelődik. Nekem úgy kezdődött, hogy mikor a nászútról hazajöttem abbahagytam a tabletát. 2 hónapig nem volt mensim. Elmentem a dokihoz, és írt fel valami tabletát amitől megjött, illetve olyat amitől lesz peteérésem. Így még egyszer volt vérzésem.( múlt év dec.24-én) Azután semmi. Közben a vizsgálatok kimutaták, hogy PCO-s vagyok. A doki azt ajánlotta, hogy laprodoszkópiát csináljunk. Ez azt jelenti, hogy 3 kis vágás (altatás mellett) és átjárhatóvá teszik a petevezetéket. Így lett nekem is végre peteérésem. És másfél hónappal a műtét után teherbe estem. Ha elfogadsz egy tanácsot. Keres másik dokit. A PCO-sokat 99 százalékban megműtik. Nem tudom, hogy ti mióta próbálkoztok, de nekünk ez a műtét segített. Tényleg rutin. 1 nap megcsinálják, másnap, vagy harmadnap hazaengednek.

Az a doki aki nekem csinálta, már nyugdíjba ment, de a Bajcsy kórháznak van egy speciális részlege, ahol erre fel vannak készülve, és az országban a legjobbak. Az én mostani dokim is ott főorvos. Ha gondolod megadom a számát.

33. Nikice (válaszként erre: 32. - Zsandrea)
2007. szept. 11. 16:46

Szia!

Én is pco-s vagyok, ennyire súlyos volt, hogy műteni kellett? Az én orvosom azt mondta hiába műtené, ugyis visszajönnek a ciszták. Akkor most megéri műteni, vagy nem? Vagy csak ha nagyon nagy galibát okoz? Súlyos tüneteid voltak? Bár szerintem elég nagy baj i hogy meddővé tesz, nem feltétlen kell még hízni,és szőrösödni mellette. Egyébként szerencsére nálam még nincsenek vészes dolgok, azt leszámítva, hogy nem akar jönni a baba!

32. Zsandrea (válaszként erre: 22. - Ice kuszi)
2007. szept. 11. 08:36

Szió!


Én nagyon akartam, és összejött. Soha nem voltam olyan boldog mikor a teszten 2 csík jelent meg. Leírhatatlan. Én PCO-s vagyok. Szerencsére időben kiderült. Megműtöttek, és azt hittem, hogy nekem peteérésem sincs, de megtörtént a csoda. Nagyon várom már babót, hogy a kezembe foghassam.

31. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - 13ce5ad846)
2007. szept. 7. 17:14

Szia!

Nagyon sajnálom,hogy még nem jött össze a baba,de tiszta szívből kívánom,hogy minél hamarabb essél teherbe,és legyetek nagyon-nagyon boldogok!

2007. szept. 7. 10:57

Sziasztok!


januárban hagytam abba a tablettát, azóta próbálkozunk. a férjem orvos, s szerinte egy év próbálkozás után menjünk csak dokihoz, kivizsgálásra, mert annyi még simán belefér. Én próbálok nem rágörcsölni, de folyamatosan az jár a fejemben, hogy nincs e valami bajom, ha ennyi idő alatt nem jött még össze. én is minden reggel mérem a hőmet, van is peteérésem minden ciklusban.....

Szerintem a "mert túlságosan akarjátok" mondatok azok szájából hangzanak el, akiknek elsőre összejöttt, mázlisták... s nem tudják, milyen érzés, ha nem akat megfoganni a baba...

2007. szept. 6. 09:23

Sziasztok

Én viszonylag szerencsésnek mondhatom magam, mert a gyógyszer abbahagyása után és a 3hónap máshogy védekezés után 3hónap múlva terhes lettem.Mikor viszont elterveztük, hogy na akkor most baba, akkor próbáltam mindent "rendbetenni" magamkörül, testileg lelkileg egyaránt.Nem idegesítettem magam a munkahelyen, pedig az egészségügy nem egy nyugis állás, abbahagytam a fogyókúrát és akkor szeretkeztünk a párommal amikor csak megkívántuk egymást. Szerencsére azok táborát erősítem akik megérzik, hogy mikor van a félidő, és így akkor még intenzivebben szeretkeztünk. :-))))

És bevált, nekünk összejött, de biztos, hogy egy hatalmas adag szerencse is kellett.

Mindenkinek kitartás, egyszer úgy is sikerül.

28. Nikice (válaszként erre: 27. - Ani58)
2007. szept. 6. 08:34

Szia Ani!

Az én páros i ellenzi, hogy ilyen téren orvosi segítséget kérjünk, elég a meddőség elleni küzdelembe bevont orvosok száma is neki.

De azt mondom, hosszas sikertelen próbálkozás ugyanolyan trauma lehet, mint bármilyen más rosszhír, de ott kész tényeket kapsz, és idő kérdése, míg az ember feldolgozza. Viszont a mi esetünkben minden hónapban megéli az ember a reményt, és a sikertelenséget. Soha nem mondják azt, hogy vége, ezért szerintem sokkal nehezebb ezt önállóan kezelni. Meg ha más is van mellette...szerintem jó, hogy van kihez fordulni.

27. Ani58 (válaszként erre: 23. - Nikice)
2007. szept. 6. 02:05
Sziasztok!En is ugyanezeket a mondatokat millioszor hallottam mar.A dokim par honap sikertelen kezeles utan javasolta a pszichiatert.Nem mentem el,a parom is ellenzi a mai napig.Bar most gondolkodom rajta,de mas okokbol.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook