Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet a szerelemhez (pontosabban "eljövéséhez") lesz ahogy lesz alapon hozzáállni, nem görcsölni ezen? fórum

Hogyan lehet a szerelemhez (pontosabban "eljövéséhez") lesz ahogy lesz alapon hozzáállni, nem görcsölni ezen? (beszélgetős fórum)


23. 3f2a864951 (válaszként erre: 1. - 09a7bccb26)
2012. dec. 24. 18:55
Csak könnyedén Lilla, éppenhogy érezd.
22. uzala
2012. dec. 18. 10:29

Szapphó: Aphroditéhez


Tarka trónodról, ravasz istenasszony,

mért küldesz nékem szerelemkirálynő,

bút és bajt mindég, te örök leánya

fényes egeknek?


Mért nem jössz inkább, ahogy egyszer jöttél,

hallattad kérő szavamat, kiléptél

kedvemért apád aranyos házából

és befogattad


cifra hintódat; lebegő galambok

vonták azt fürgén a sötétbe-süllyedt

föld felé; szárnyuk sebesen csapdosva

vert a nagy égben,


s már itt is voltak; te pedig, te boldog,

istenarcodon mosoly ült, és nyájas

szóval kérdeztél, mi bajom van és mért

hívlak az égből


és mi volna megkeserült szivemnek

kivánt orvossága? “Ki bántott, Sapphó?

kit küldjek kemény szerelem szavával

téged ölelni?


Ha eddig került, ezután majd üldöz;

hogyha semmit nem fogadott el, eztán

ő ad már, s ha nem szeretett, szeret majd,

bár ne akarjad.”


Jer most is hozzám, a nehéz gondokból

oldd föl szivemet, s amiért eped, ne

sajnáld teljesíteni: légy harcomban

drága szövetség.


Babits Mihály fordítása

21. uzala (válaszként erre: 18. - Hudvig)
2012. dec. 18. 10:21
Hudvignál a pont! (És végre egy normális topik!)Így van, ne keresd, és akkor ő fog rád találni. Van időd, ne erőltesd. Ha kicsit is vonzó vagy, akár külsőleg (ami azért nem baj!) akár szellemileg - szereencsés esetben e 2 egyensúlyban van -, légy visszafogott, hagyj másokat beszélni. A nyomulás egy férfi számára ugyanolyan kellemetlen, mint egy nőnek. Ráadásul átadod az irányítást a saját dolgodban. Mindjárt keresek egy szép verset, hátha a kereső is megtalálja.
20. tashadow (válaszként erre: 16. - 74f8c12b8e)
2012. dec. 14. 21:22

Szép gondolat! Mármint ez a túrázás. Habár ő már törölte magát, de a többieknek szól.


Kifejezetten jó tanács, mert én el tudom képzelni, hogy ez segítene ellazulni. Csak hát ugye nagy lépés, mert komolyan rá kell szánni az időt. Nem tudom férfiként tanácsos-e mindjárt ezzel nyitni. De a gondolat maga, nagyon szimpatikus, és teljes vállszélességgel mellette vagyok.

2012. dec. 13. 14:06

köszönöm nektek :)


az idézet nagyon tetszett, már ki is tettem :))

18. Hudvig
2012. dec. 13. 12:55

Én is sokat görcsöltem ezen. Aztán eljött az a pillanat az életemben, amikor fejben is helyretettem magam (neked is ez kellene). Miért keresek én pasit, hisz az élet rendje, hogy ő találjon rám. És inkább vagyok egydül és érzem jól magam a barátaimmal, minthogy olyannal legyek, aki valójában nem is érdekel. És mentem bulizni, végre lazán, könnyedén igazán jól éreztem magam, és mint egy villámcsapás, a megszokott társaságból kiderült az egyik srácról, hogy iszonyat jó fej. És lám már 8 éve tart és nyugodt szívvel mondhatom, hogy egy életre szól.


Az is rágörcsölés, ha erőszakolod magad, hogy ne görcsölj. Lazulj el és keresd az élet egyéb örömeit. Kirándulás, karácsonyi vásárok, bulik, hisz senkihez nem kell alkalmazkodnod, bármit megtehetsz, bárhova elmehetsz. Wellness hétvége, egyedül sem ciki és ha csak mész a nagyvilágba, nem unalmas. A Márai idézetet pedig rakd ki a szobádba!

17. vica66
2012. dec. 13. 11:02
Kicsit mosolyogtam, mert 22 évesen annyira fiatal vagy! :-) Ne légy türelmetlen, próbálj lazább lenni. (Tudom, mondani könnyű.) De ami fontos, járj nyitott szemmel. Hiszen valóban bármikor találkozhatsz azzal, akivel meg fogjátok szeretni egymást. Talán megnyugtat egy kicsit a gondolat, hogy rengeteg időd van.
16. 74f8c12b8e (válaszként erre: 10. - 09a7bccb26)
2012. dec. 13. 06:32
Szerintem vedd tudomásul,hogy most lehet akár fél év is,amíg senki olyannal nem találkozol,aki megdobogtatná a szívedet.van,aki évekig sem találkozik.Az élet nem fenékig tejfel.A buliban táncolj,nevess,és mosolyogj arra,aki tetszik.esetleg beszélgess vele,és hívd meg másnapra kirándulni.nem randi:kirándulás,beszélgetés.Másnap meg ne aludj délig,hanem kelj fel reggel,és túrázz egy nagyot,egyedül is.
15. 09a7bccb26 (válaszként erre: 13. - 080e136033)
2012. dec. 13. 00:38
:)
14. 09a7bccb26 (válaszként erre: 11. - Pen80)
2012. dec. 13. 00:38
Jujj köszönöm szépen! :))
2012. dec. 13. 00:25
Szerintem úgy lehet, hogy találj ki valami mást, ami érdekel és motivál. Legyen az a cél, kösse le az az energiáidat.
12. Pen80 (válaszként erre: 11. - Pen80)
2012. dec. 13. 00:19
Tükörre vele! :)
11. Pen80 (válaszként erre: 10. - 09a7bccb26)
2012. dec. 13. 00:19

Hm, akkor nem tudom. Illetve de, tudom. Úgyis eljön az ideje, hiába paráztatod magad. Az egyik kedvenc idézetem Máraitól:

"Megvárni, egy angyal és egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád. Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket. Mert bizonyos emberek, eszmék, helyzetek, melyek életedhez, jellemedhez, világi és szellemi sorsodhoz tartoznak, állandóan útban vannak feléd. Könyvek. Férfiak. Nők. Barátságok. Megismerések, igazságok. Ez mind feléd tart, lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon. De te ne kapkodj, ne siettesd útjukat és közeledésüket. Ha nagyon sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos és személyesen a tiéd. Várj, nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és életeddel."

10. 09a7bccb26 (válaszként erre: 8. - Pen80)
2012. dec. 13. 00:09
sportolok, minden gondolatomat tulajdonképpen nem is ez köti le, csak tudod, mikor akárhova megyek, ahol lehet ismerkedni, mindig erre vagyok rákattanva (nem, nyomulni nem szoktam, ahhoz amúgyis félős lennék :D), és sokszor úgy érzem, hogy ezzel a görcsel csak gátakat építek :S de lehet nem így van... fene tudja :S :D
9. 09a7bccb26 (válaszként erre: 7. - 480b578442)
2012. dec. 13. 00:08
Köszi! rendben :))
8. Pen80 (válaszként erre: 1. - 09a7bccb26)
2012. dec. 12. 23:52
Nekem a sport az ilyen lelki segítőm.
2012. dec. 12. 23:49

Mindenkinek van párja, nincs olyan, hogy hülyén viselkedik. Légy önmagad és szeressenek azért amilyen vagy.Ugyis lesz olyan ember aki önmagadért szeret, mindenkinek vannak szerethető jó tulajdonságai, nem kell megfelelni a másiknak. Én mindig azt mondtam a lányomnak, h szerintem rossz körökben keresgél aztán belátta igazam volt.


Köszönöm én is örülök imádjuk a kiscsávót:)

Persze, hogy te is az leszel de akkor majd írd meg nekem oké? :-)

2012. dec. 12. 23:37
szerintem ez a rágörcsölés nem létezik, nem ezen múlik a dolog. Az hogy hüly.n viselkedsz más dolog, ez ellen lehet tenni. Tanultál belőle többet ne csináld azt.
5. 09a7bccb26 (válaszként erre: 4. - 480b578442)
2012. dec. 12. 23:30

Örlök, hogy boldog a lányod :)) Remélem egyszer én is az leszek :)...


".Próbáld meg jól érezni magad a bőrödben mert lehet pont azért nem fog sikerülni mert nem tudod magad elengedni"


pontosan így érzem... :(:)

2012. dec. 12. 23:26
Teljesen érthető a ,,problémád".Egy idő után normál esetben megérik az ember a párkapcsolatra, látja maga körül a boldog társakat és ő is társra vágyik de szerintem ezt tényleg nem kell erőltetni.Próbáld meg jól érezni magad a bőrödben mert lehet pont azért nem fog sikerülni mert nem tudod magad elengedni.Kamasz lány anyukájaként én is átmentem ezen, nap mint nam hallgattam ugyan ezeket a szavakat a lányomtól.Neki is volt egy szerelme akit nehezen tudott elfelejteni és utána meg volt róla győződve, h nem lesz még egy ilyen. Akikkel megismerkedett néhány hét után dobta pedig volt olyan fiu aki a csillagot is lehozta volna érte.1 évig ismerkedett mire megtalálta élete nagy szerelmét, akiről pedig azt hitte már egyszer megtalálta.Ezt a fiut sokkal jobban szereti mint az előzőt sőt nevet magán, h is tudott abba szerelmes lenni.Az érdekessége a dolognak, h akkor jött amikor nem is számított rá, sőt ott volt csak nem vette észre.Több mint 1 hónapig nem is találkoztak csak beszélgettek neten és 1 hónap után esett le neki, h ő ehhez a fiuhoz vonzódik, jól megértik egymást és már az első randira ugy ment, h látatlanba kijelentette ez a fiu kell neki, megtalálta. Meg fogod te is találni csak ne gondolj rá, próbáld jól érezni magad és ha a párodra rátalálsz észre fogod venni. Fel a fejjel még fiatal vagy egyébként is ez nincs korhoz kötve, a kolléganőm 55 évesen most olyan szerelmes mint még életében soha.:)
3. 09a7bccb26 (válaszként erre: 2. - Globus)
2012. dec. 12. 23:20
:DDD legalább nem száradsz ki
2012. dec. 12. 23:18

De hü.e vagyok, fejlövésnek olvastam,

többet egy kortyot se.

2012. dec. 12. 23:06
Sziasztok! Elég régóta szerelem nélkül vagyok (pontosabban egyszer voltam csak szerelmes, elég sokáig tartott és maga a feledés folyamata is, de mára sikerült), volt, hogy nem hiányzott, mostanában viszont eléggé gyötrő az szerelemmentes, társ nélküli élet... Természetesen keresem, voltak olyanok, amiből kiakalulhatott volna valami, de utólag visszagondolva pont a görcsösségem miatt romolhattak el, amiatt, hogy nem tudok már lesz ami lesz alapon hozzállni (a 22 évemmel!), és talán ez rondít bele... Azt mondták, majd úgyis jönni fog magától az érzés, az ember, mikor nem számítok rá... De pont azért, mert szinte hajkurászom ezt, félek, hogy sosem jelenik meg... Hogyan tudnám ezt a görcsösséget oldani magamban? Ha megyek pl. baráti találkozókra, annak is mindig úgy indulok neki, hogy de jó, hátha ott lesz a "nagy ő" is, és aztán persze csalódást szülnek ezek az esetek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook