Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tudna még oviban maradni a gyermekem? Tud segíteni valaki? fórum

Hogy tudna még oviban maradni a gyermekem? Tud segíteni valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
43. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 41. - K.Márti)
2009. febr. 18. 18:32

Igen,használhat,sok gyereknek segít!


Mellesleg nálunk az osztályelső egy olyan kislány akinek irtó közel kell hajolni hogy megértsék a szavát annyira halkan meri mondani.

Valamint oviban volt náluk egy másik kislány aki egyáltalán nem mondta ha tudta sem.Ennek ellenére elment 7 évesen iskolába és semmi gondja nincs.Biztos hogy tanítónéni függő is lesz a dolog ha ő tolerálja segíthet hogy az osztálytársak is elfogadják és ne legyen e miatt kudarca.A pszichológus pedig addig és esetleg majd mellett is ha kel de jó ehet!

42. gerna
2009. febr. 18. 18:02
Igen, használhat: mivel a pszichológus nem "beszélget" vele, hanem rajzolnak, báboznak stb. Egy év sokat számít ilyenkor. Így nem mehet iskolába. Gyerekekkel beszél?
2009. febr. 18. 16:31
Szerintetetek használ valamit,ha nevelési tanácsadóban pszihológushoz jár egy nagyon zárkozott kislány? A számára idegen embereknek nagyon nehezen szólal meg és ezért például az iskolaérettségi vizsgálatot se tudták megcsinálni az oviban mert nem szólalt meg,pedig tudja a válaszokat csak nem mondja ki.Változhat ez 1 év alatt annyit ne érje kudarc suliban ha jövöre megy?Ő 2002 decemberében született és egyébként egy átlagos értelmű gyerek csak sajnos ez a probléma van vele és nagyon félek ,hogy ez a sajátsa is marad.
2009. febr. 15. 15:43

Gondolok rátok, majd írj mi volt !

;)

39. Nőci1
2009. febr. 15. 15:39
Holnap megyek a fiammal,nevelési tanácsadóba. Kérlek drukkoljatok!!
2009. febr. 11. 19:45

Nem akarom, csak nem tudom itt Ausztriában milyen a jogállás. Milyen lehetőségeim vannak.

Az igazgató azt mondta, hogy térjünk vissza júniusban. Még nem beszél németül,így "ebben bízom", emiatt hátha lehet még tartani egy évet.

37. Nőci1 (válaszként erre: 36. - Szoszilvi81)
2009. febr. 11. 14:46
Szerintem,ne menjen még suliba,addig jó amíg tud pihenni,játszani oviban.Kicsi még,a te gyermeked is, és csalódni fog ha nem tud annyit mint a többi.
2009. febr. 9. 10:04

Jutkával értek egyet. Énis jobb szeretném, ha maradna a fiam, ő 2002.december 9-én született. Az ovónő azt mondta nekünk, hogy menjen iskolába, nem tudja fejleszteni, jobb lesz neki az iskolában. Csak az én fiam nem tud semmit lerajzolni, se házat, se fát, se embert... Csak irkafirkál, mint a két éves kisöccse :S

Tanácstalan vagyok, és még ehhez párosul, hogy nem beszél még németül. Arra nincs esélyünk, hogy visszamenjünk Mo-ra lakni. Azt mondták ismételje az elsőt, csak féltem a kudarctól.

35. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 32. - Tücsimücsi)
2009. febr. 9. 08:52
Ha a gyerek nem elég fejlett inkább végezze el később....konkrét gyereket láttam...a sajátom nekem is 6éves kora után kezdte a sulit nincs is ezzel a gond...a kicsi maradni fog egy évet plusszban legalább de ha indokolt még egyet ráhúz majd külön engedéllyel bár addig sok évem van még....Beszéltem a már általam emlitett kisfiú anyukájával,van két nagyobb gyereke az egyik a fiam osztálytársa fiúk közül a legjobb tanuló,a nagyobbik kislány is ügyes tehát nem szülői hanyagság miatt ,de a legkisebb az anyuka bevallása szerint kb kiscsoportos-majdnemközépsős szinten van,de fogyatékosnak sem mondható csak sokkal lassabban fejlődik mint a társi....neki kifejezetten jó lesz majd egy év az oviban plussz a nevelési tanácsadóban és a legkevésbé lényeges hogy hány évesen fog végezni.Legyen inkább egy jó vagy középszintü tanuló 16 évesen mint egy végigbukdácsoló,társakkal lépést nem tartó kudarcélményes kisiskolás!
34. gerna
2009. febr. 8. 21:33

Felmenthető az óvoda és a szülő egyetértésével az a gyermek,

aki 2003. január 1. - 2003. május 31. között született.


A Szakszolgálat (Nevelési Tanácsadó) nagyon indokolt esetben felmentheti azokat is,

akik 2002. szeptember 1. – 2002. 12. 31. között születtek.

Ilyenkor az óvoda nevelőtestülete hozza meg a döntést, hogy tudják-e fogadni és a megfelelő fejlesztésben részesíteni a gyermeket.


2002. szeptember 1. előtt született gyermekek már

nem menthetők fel.


Ez a lényege a dolognak.

33. gerna (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2009. febr. 8. 21:27
Hát ez biza, a Közoktatási Törvényben pontosan így van.
32. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - C066a749d7)
2009. febr. 8. 21:26

...és akkor 16 éves korában végzi el az általánost? Én nem hiszem, hogy ez jó ötlet. Hol van még a szeptember? Annyit változik addig egy gyerek...


Az én lányom 6 és 1/2 évesen ment iskolába, az óvónők javasolták maradjon 1 évet még, de nem engedtem. És nem bántam meg, mert jól megy neki a tanulás.

2009. febr. 8. 21:11

kíváncsi vagyok, mi lesz Veletek!

meg a viszgálatok eredményére is.

Ha a 29. hsz-ban idézett mondatot nézzük, akkor szerintem nincs esély a halasztásra.

A Nev.Tan. mire hivatkozva mondta Neketk azt, hogy nem lehet halasztani? Valami törvényt említettek?

2009. febr. 8. 21:06
A tankötelezettség kezdete annál a gyermeknél eshet a nyolcadik életévre, aki augusztus 31-e utáni időpontban született.
29. Nőci1 (válaszként erre: 21. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 8. 20:41
Rendben.16-án megyek a nevelési tanácsadóba!
28. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 23. - Nőci1)
2009. febr. 7. 16:49
igen,beiratkozásnál be kell vagyis vinni kell a papirt amit a nev tan ad akkor is ha csak simán évvesztes
27. gerna (válaszként erre: 26. - Daroki)
2009. febr. 7. 16:03
Azért volt ez így, mert egyértelmű papírt vittél.
26. daroki (válaszként erre: 25. - Gerna)
2009. febr. 7. 16:00
Nálunk ez úgy működött,hogy bementem a suliba,akinél be kellett iratkozni(nem az igazgató volt,csak egy tanár)elvette a papírokat,lefénymásolta,én aláírtam ezt-azt és ennyi.Az igazgató ott sem volt.
25. gerna (válaszként erre: 24. - Daroki)
2009. febr. 7. 15:55

Pontosabban: az iskola igazgatója dönt a gyermek felvételéről vagy az évhalasztás helybenhagyásáról, a szakvélemény ismeretében. A szakvéleményt a nevelési tanácsadó vagy szakértői bizottság adja ki. (Erre írtam az előbb, hogy a jegyzőnél lehet fellebbezni akkor, ha a szülő nem ért egyet a szakvéleménnyel.)

Ebből az következik, hogy még a beíratkozás előtt kell beadni a fellebbezést.

24. daroki (válaszként erre: 23. - Nőci1)
2009. febr. 7. 15:45

Szia!


Amikor van a beiratkozás a suliban,akkor be kell menni jelezni,hogy a gyerkőd még marad egy évet az oviban.Erről kell az igazolás is amit a nevelési tanácsadó állított ki a részünkre.

Nekem mindkét fiam tovább maradt egy évet az oviban,mert ajánlották is,sőt a nevelésiben azt mondták,hogy még ha ők ajánlják is a sulit,én mondhatok nemet,az van amit a szülő dönt.

De mivel ők is azt tanácsolták,hogy ne menjen a gyerek,én is egyetértettem velük,így nálunk ez könnyen megoldódott.

23. Nőci1 (válaszként erre: 22. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 7. 15:39
Azért ,be kell íratni a fiamat? Ha nem is megy,iskolába?
2009. febr. 6. 15:23
Beiratni persze be kell az iskolába,de vinni kell az igazolást hogy maradhat még oviban.
2009. febr. 6. 15:23
Ép a héten ült mellettem egy anyuka a nevelési tanácsadóban,akkor tudta meg hogy mégis van megoldás és maradhat még oviban a gyereke.Szóval van megoldás csak őt sem tájékoztatták erröl az óvónők sajnos:(
20. k.tünde78 (válaszként erre: 19. - Nőci1)
2009. febr. 6. 15:02
Harcolj,mert a gyerek érdekei a legfontosabbak.
19. Nőci1 (válaszként erre: 18. - Szoszilvi81)
2009. febr. 6. 14:59
Nem törődtem bele,de még nem oldódott meg!Kaptam nevelésiben időpontot,még most jön igazán a harc!
2009. febr. 5. 21:54
Megoldódott, vagy beletörődtél? Én próbálom a magam módján felkészíteni amennyire csak lehet. Többet nyüstölöm, gyakorlunk, minél kisebb legyen a lemaradása. :S
17. Nőci1 (válaszként erre: 10. - 9c8432d068)
2009. febr. 5. 21:41
Gyermek orvos nem olyan típus!Szeret mindenből kimaradni!
16. Nőci1
2009. febr. 5. 21:39
Mindenkinek köszönöm,hozzászólást. Már nem vagyok elcsüggedve!
15. gerna
2009. febr. 5. 17:56

"A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb amelyben a nyolcadik életévét betölti, tankötelessé válik."


Tehát: úgy ítélték meg, hogy eléri a szükséges fejlettséget. A vélemény ellen a területileg illetékes jegyzőnél lehet fellebbezni.

2009. febr. 5. 17:22
igen biztosan sikerül!S amugy a keresztlányom is ugyanezért maradhatott mert kis érzékeny volt s sajnos sokat betegeskedett!Ha ott nem engedik ennek ellenére sem,kérj szerintem tanácsot a körzeti geyermekorvostól,vagy védönötöl,ök biztos tudják mi a teendő!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook