Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tudna még oviban maradni a gyermekem? Tud segíteni valaki? fórum

Hogy tudna még oviban maradni a gyermekem? Tud segíteni valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
133. zebracsikó (válaszként erre: 122. - Nőci1)
2009. márc. 2. 21:30

Kérd el a vizsgálati szakvéleményüket!!!!

Az alapján keress valaki képzett pedagógust a fejlesztéséhez.

132. zebracsikó (válaszként erre: 125. - Gerna)
2009. márc. 2. 21:29

A Lexivel egy baj van:

vannak feladattípusok, melyeket a szülő nem tud jól megtanítani, elmagyarázni.

Például: hol van egy bizonyos hang helye a szóban: elején, belsejében, végén. Ezt a feladattípusra nagyon nehéz laikusként rávezetni a gyermeket.

Meg a zöngés-zöngétlen differenciálás is ilyen.

Úgyhogy én nem szeretem csak szülői feldolgozásra javasolni a Lexit.

131. rheni
2009. márc. 2. 21:26
sziasztok, nincs időm végig olvasni az összes hozzászólást,sajnos, csak megjegyezném, hogy bár város és kerület függő, de sokszor van a gyermekjoléti központokban fejlesztőpedagógus aki segíthet,és ingyen is van. Itt is a fővárosiak járnak jobban...
2009. márc. 2. 20:42
a Lexi iskolás lesz is hasonló felépitésileg az elsőhöz?
129. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 128. - Gerna)
2009. márc. 2. 20:38
az elején a könnyűtöl indul de nagyon jó fokozatos szerintem,mi az elsőt használjuk idén suliig még van két év.De nagyon tetszik tényleg Mátémnak is a hátulján a kivágható feladatok is nagyon jók,könnyen megjegyezhetőek...szóval én mindíg dícsérem :)
128. gerna (válaszként erre: 127. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 2. 20:34
A Lexi-ben nagyon sokféle faladat van, az se baj, ha "könnyűek" is, a gyerekek szeretik, ha valamit "maguktól tudnak"
2009. márc. 2. 20:29
és a szülő is nagyon jol tud azokbol haladni a gyerekkel szerintem,nagyon szépen le van irva és végigmegy mindenen....gyerekem imádja...
126. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 125. - Gerna)
2009. márc. 2. 20:28
én is onnan vettem meg,nagyon nagyon jók a könyvek a cég pedig nagyon segitőkész és korrekt,azonnal válaszoltak a könyvekkel kapcsolatos kérdéseimre stb
125. gerna (válaszként erre: 122. - Nőci1)
2009. márc. 2. 20:26

Hát ezt mondtam én is! a kis létszámú 1. osztállyal jobban jár, mint ha óvodában maradna.


A fejlesztéshez ajánlom Csabay Katalintól a Lexi I. és a Lexi iskolás lesz könyveket. Itt biztos megkapod:

[link]

124. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 122. - Nőci1)
2009. márc. 2. 19:31
akkor kérdezz tőlük bővebben!!!jártok oda fejlesztésre?
123. Nőci1 (válaszként erre: 117. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 2. 19:21
NAGYON KÖSZÖNÖM!!
122. Nőci1 (válaszként erre: 120. - Zebracsikó)
2009. márc. 2. 19:20
NEM IGAZÁN KAPTUNK ,EGY EGYSZERŰ NYOMTATVÁNYT KAPTUNK ÉS ALÁ VAN HÚZVA ,ISKOLA ÉRETLEN,KIS LÉTSZÁMÚ CSOPORTBA KELL MENNIE.
121. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 118. - Zebracsikó)
2009. márc. 2. 07:07

Én emiatt(is) nem kaptam az alkalmon mikor azt mondták keresek diákot akár aki hasonlókat tanul.....Könyveket tudok én is venni és megtanulni ami le van irva:((


A szakvéleményben le van irva ha nem kaptatok kérd ki bár az ovinak kellett küldjön a nev tan,de nálunk ennek átfutási ideje 4-5-6 hónap:((


Igaz kell némi utánnanyomozás "megfejteni" melyk fogalom mit takar pontosan és arra milyen feladatok jók,de ha rendesek a nevtanban vag akár az oviban biztos elmagyarázzák neked nagyjábol mit gyakoroljatok.

Most azt nem tudom ptosan,ti jártatok a nevelsi tanácadóban valami fejlesztésen?Biztos irtad már,de most nem emlékszem.

120. zebracsikó (válaszként erre: 116. - Nőci1)
2009. márc. 1. 21:39

Kaptatok részletes vizsgálati véleményt a fiadról a Nevelési Tanácsadótól?

Abban le van írva, mely területeken és mekkora elmaradása van.

Célzottan ezeket fejlesztve a megfelelő módszerekkel, eszközökkel sokat lehet segíteni.

119. gerna (válaszként erre: 118. - Zebracsikó)
2009. márc. 1. 21:15
Ezt a pontos vizsgálatot kérhetik a nevtanban is, ahol voltak iskolaérettségi vizsgálaton. Elmegy még 1-2 alkalommal és kiderül, milyen területen kell a fejlesztés.
118. zebracsikó (válaszként erre: 116. - Nőci1)
2009. márc. 1. 20:59

mi a szakmája, vagy mit tanul?

A tanítóknak más irányvonalú, más mentalitású a képzési formájuk, mint pl. a gyógypedagógusoknak, diagnosztizálni is nehezebben tudnak sokmindent, először nyilván ismernie kell azokat a részlépességeket, amik a kisfiadnál gyengébben fejlettek és célirányosan fejleszteni őt.

A célirányos fejlesztés pontos vizsgálat nélkül nem valósulhat meg.

2009. márc. 1. 19:58
sok sikert nektek!!
116. Nőci1 (válaszként erre: 114. - Zebracsikó)
2009. márc. 1. 19:56
ÉN IS ERRE GONDOLTAM ,MÁR KÉRTEM SEGÍTSÉGET EGY FIATAL TANULÓ LÁNYTÓL EZT TANULJA,TÜRELMES,SEGÍTŐKÉSZ!
115. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 114. - Zebracsikó)
2009. febr. 27. 05:14

Én saját bőrömön látom hogy kevés akkor is ha napi szinten csináljuk és nekünk "csak" a beszédet kellene fejleszteni,minden másban átlagon feletti,csak a beszéd és hozzá kapcsolódó dolgok nem mennek,pl számolás....kitesz annyit amennyit kérek,szóval tudja pl mennyi a 10 de hangosan nem tudja végigmondani...stb....Ha azokbol könyvekböl is foglalkozok vele mint a szakember,akkor is kevés kell mellé egy szakemberi kontroll és segitség...vagyis kellene rendszeresen....


Mindenkép segít az otthoni fejlesztés de bizonos esetekben nem elég sajnos:((

114. zebracsikó (válaszként erre: 113. - Nőci1)
2009. febr. 26. 21:55

nagyon sokra tartom az otthon a gyermekkel sokat foglalkozó Édesanyákat, de bizonyos esetekben ez kevésnek bizonyul.

Valami szakszerűbb fejlesztési formát igénybe venni nics lehetőségetek?

113. Nőci1 (válaszként erre: 104. - Gerna)
2009. febr. 26. 21:00
Ezen én is gondolkodtam!!Mi van ha 8-évesen is ilyen lesz??De azért vagyunk,segítsük.
112. Nőci1 (válaszként erre: 108. - Zebracsikó)
2009. febr. 26. 20:58
Asztma,és krupp.
111. Nőci1 (válaszként erre: 109. - Zebracsikó)
2009. febr. 26. 20:56
Kezdek barátkozni a gondolattal,megy iskolába.Habár ma beszéltem a háziorvossal és ő nagyon nem tanácsolja.Most megyek családsegítőbe!Ja.Be van írva suliba,és még van idő,de addig is fejlesztem,és majd meglátjuk.Köszi mindenkinek a sok jó hozzá szólást!!!
2009. febr. 26. 09:48

A mi esetünkben, biztos én jobban félek a sulitól mint Bálint. Jogos de lehet jogtalan a félelmem, majd az idő megoldja.

Fejlődésbeli lemaradásai is vannak, én úgy látom 4-5 éves szinten van a 6 éves fiam, ehhez társul a nyelv hiánya, és a makacssága, hogy nem akar tanulni.

Sajnos az a gond, hogy az oviba azt mondták, hogy kevés neki az ovi. Külön fejlesztést nem írnak elő neki, mert nem beszéli a nyelvet. Menjen iskolába és majd ott megtanul, de ha nincs olyan szinten, akkor hogy lehetnek kevesek?!

Nem tiszta az R betűje, semmilyen nyelven sem. Mondta az ovónő gargalizáltassam, erre Mo-n mondták, isten őrizz, hátra csúszik az R betűje!

No most legyek okos...

Bárkivel beszélek mindenki azt mondja menjen suliba. Én nem vagyok ennyire biztos benne, de abban sem, hogy tényleg jót teszek azzal ha kiharcolom az ovit neki. Az iskolában úgy köszöntünk el, hogy júniusban menjünk be, és majd közösen eldöntjük, mi a jó neki.

109. zebracsikó (válaszként erre: 99. - Nőci1)
2009. febr. 25. 18:34

tudom, ez eddig is nyilvánvaló volt előttem.

Megértem, hogy dühös vagy, de hidd el, nem lehet egyénileg várni ki tudja mennyit egy-egy gyermekre, csak mert eltérőek a fejlődési ütemeik.

Ez nem vezetne sehova!

Én a magántanulóságot sem forszíroznám, mert korántsem biztos, hogy neki jó lenne. Ismerek olyan gyereket, aki aki hasonló jellemvonásokkal ment iskolába, azt hittük, feje tetejére állítja majd az iskolát és nem tart majd tempót, aztán kiderült, hogy annyira elbájolta a suli légköre, a tanító, a többi gyreek, hogy első perctől kezdve beilleszkedett, normál feladattudata volt, jó hozzáállása.


Lehet, hogy Te sokkal jobban félsz az iskolától, mint ő maga.


Én keresnék (már most ) mellé fejlesztő tanárt vagy logopédust, nyárra is (tudom, pénz!).

Vagy járjatok el a GEKKO-ba (ez is pénz, de minden pénzbe kerül), ott sok gyerekkel szembesülhet, akik szintén "tanulni" járnak oda, és szerintem simán felveszi a fonalat. Bővül a figyelme és sok képessége fejlődik.

108. zebracsikó (válaszként erre: 99. - Nőci1)
2009. febr. 25. 18:26
megkérdezhetem, hogy milyen betegsége van/volt, ami miatt sokat volt kórházban?
107. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 106. - Gerna)
2009. febr. 25. 07:47
Köszönöm...nem aktuális csak nagyon érdekel,nekünk már van pár évünk szerencsére:)De nagyon köszönöm!
106. gerna (válaszként erre: 105. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 25. 07:44

A gyereket be kell íratni az iskolába és írásban kérni a magánatnulóságot.

Általában jár heti 4 vagy 6 óra az iskolában, tanárral. Nagyobbaknál félévenként osztályozó vizsga. Ha a gyerek otthonmaradó beteg, akkor a tanár kijár hozzá.

Magántanuló lehet az iskola (nevtan, orvos) javaslatára, ilyenkor az iskola finanszirozza a fentieket. Ha a szülő kérésére lesz magántanuló, a szülőnek kell megoldania a tanítást, vizsgázni pedig bejár az iskolába.

105. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 104. - Gerna)
2009. febr. 25. 07:32
Egyébként te tudod hogy miböl áll konkrétan ha valaki magántanuló?Muszáj mellé szaktanár vagy "csak" vizsgáznia kell majd a tárgyakbol tanárok előtt....itt most kisgyerekröl mondjuk elsősröl beszélek.
104. gerna (válaszként erre: 95. - Nőci1)
2009. febr. 25. 07:31
"Beérik": azért ebben is van határ... mi van, ha jövőre sem érik be? nagyon sok olyan gyerek van az iskolában, aki lényegében nem érett be a tanulásra, 7-8-9-stb. éves korában. A magántanulóság éppen hogy idő, segítség.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook