Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiszel a homeopátiás csodaszerekben? Én nem.. Győzz meg az ellenkezőjéről fórum

Hiszel a homeopátiás csodaszerekben? Én nem.. Győzz meg az ellenkezőjéről (beszélgetős fórum)


141. 130454e42d (válaszként erre: 135. - T_marcsi)
2013. febr. 7. 08:19
Összetevői alapján ez inkább fitoterápia, van benne hatóanyag. A természetességéhez meg: benzoesav, etanol, karamell, tolu szirup, polygala szirup, szacharóz szirup. A benzoesav természetes anyagnak minősül?
140. gera175
2013. febr. 7. 08:16
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a kisfiam 19 hónapos koráig a saját szobájában szépen elaludt mindig...egyszer csak "gondolt" egyet, és éjjlenként hatalmas sírások közepette mindig felébredt. 1 hónap után azt hittem végem...3, napja kap egy homeós készítményt, és azóta ismét átalussza az éjszakát :)
139. t_marcsi (válaszként erre: 136. - 4244093cd0)
2013. febr. 7. 08:04

Szerintem egymásnak akarja ugrasztani a népet, és sikerül is neki ahogy elnézem :)


A hírportál, ahonnan a cikk van, tényleg egy nagyon komoly oldal. Első kézből tudom mennyi hülyeséget hordanak össze... kb. olyan, mintha bulvárlapokat olvasna az ember :D

2013. febr. 7. 08:04

A lányom 6 hós koráig fél óránként ébredt éjjel és egy nap folyamán nem aludt összesen 8 órát. Azt hittem meghalok. Már mindent kipróbáltam, semmi sem használt, mikor találtam egy nagyon jó homeós dokit. Csodát tett a gyerek alvásával a bogyó amit adott, már a 2. naptól.

A kislányom azóta is csak homeós cuccokat kap, ha beteg, 2 nap alatt mindig túl van mindenen. 2,5 éves, számtalanszor volt már beteg, de antibiotikumot és egyéb gyógyszereket nem szedett. Lehet benne nemhinni, de engem meggyőzött. Azóta a családban mindenki a homeopátia segítségével gyógyul, több éves akut betegségekből is.

Sokaknak azért nem használ, mert nem megfelelően használják. Illetve ha nem homeopátiás orvos írja fel a szert, hanem patikus találja ki mi kellene, vagy akár saját magunk, az nem mindig jön be, hisz ehhe is érteni kell.

137. Cippora
2013. febr. 7. 08:03

A gyógynövényekben hiszek.Egy évtizedes problémát okozott meg egy teakeverék,amire a gyógyszerek,orvosok nem voltak képesek.

Golyócskákat,bach cseppeket próbáltam,nekem nem ért semmit,ahogy a stodal szirup sem.Ennyi tapasztalatom van.

136. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 08:03
Miért?Beteg vagy,és nem tudod eldönteni ,homeót válaszd ,vagy a kemikáliát?
135. t_marcsi (válaszként erre: 134. - 130454e42d)
2013. febr. 7. 08:03

1 gramm szirup hatóanyag tartalma:

Pulsatilla (Pulsatilla vulgaris) 6C 9.50 mg

Rumex crispus 6C 9.50 mg

Bryonia dioica (Bryonia cretica) 3C 9.50 mg

Ipecacuanha (Cephaelis ipecacuanha) 3C 9.50 mg

Spongia tosta (Euspongia officinalis) 3D 9.50 mg

Sticta pulmonaria 3C 9.50 mg

Antimonium tartaricum 6C 9.50 mg

Myocardium 6C 9.50 mg

Coccus cacti (Dactylopius coccus) 3C 9.50 mg

Drosera 0 9.50 mg

134. 130454e42d (válaszként erre: 132. - Megi04)
2013. febr. 7. 08:02
Leírod a nevét? kíváncsi vagyok, mi van benne.
2013. febr. 7. 08:01

Az egész család (32,31,4,1 évesek vagyunk) csak homeós szereket szedünk ha betegek vagyunk. Eddig még mindig maradéktalanul meggyógyultunk, sokkal enyhébb lefolyással, mint azok az ismerőseink, akik beszedtek mindenféle vegyi vackot.


Engem speciel nem érdekel, hogy "parasztvakítás" az egész, vagy nem, viszont működik. Ha attól gyógyulunk meg, hogy elhisszük, akkor már megéri. Nem tudom miért számít méregdrágának 700 ft-ért egy pellet golyó, amiben többtíz darab van, és évekig is eláll... egy 10 tasakos csodapor, ami elnyomja a tüneteket, és millió mellékhatása van, 1300 ft...


A megfelelő szer kiválasztása hatásos. Aki nem hisz benne, azt nem győzködök, szedje be amit jónak lát. Mi így gyógyulunk évek óta :)

132. megi04 (válaszként erre: 129. - 130454e42d)
2013. febr. 7. 08:01
Hát nem tudom...Amikor a gyerek köhögött,kapott gyógyszert,el is múlt a köhögés..Mióta S...t kap mikor köhög,ugyanúgy elmúlik..pedig az állítólag homeos..
131. pzm3
2013. febr. 7. 07:58
Semmire nem jó....A lányom egy megfázással amit általában egy hét alatt elrúg,2 hétig volt itthon,mert a drnő homeós cuccokat írt fel.A fiammal ügyeleten kötöttünk ki,mert a köhögése egyre súlyosabbá vált,hiába kapott homeós bogyót.
130. 130454e42d (válaszként erre: 128. - Hilarie)
2013. febr. 7. 07:56

Szedd, másnka nem ártasz, te dolgod. Mellékhatás nincs, igaz, hatás is csak annyi mintha cukorkát szopogatnál.

De tisztázzuk: a homeopátia nem fitoterápia.

129. 130454e42d (válaszként erre: 126. - Miss Sárika)
2013. febr. 7. 07:55
ne keverd a gyógynövényeket a homeopátiával. A fitoterápia bizonyítottan hatásos, a homeopátia nem. Ez egy jellemző csúsztatás.
128. Hilarie (válaszként erre: 124. - 130454e42d)
2013. febr. 7. 07:52
Mert csak az lehet jó, amiben drága hatóanyag van? Mi hiába vettük meg a drága gyógyszert, az nem használt, a homeós bogyó viszont igen. Innentől kezdve először inkább megpróbálom az olcsóbb, s mellékhatások nélküli homeós szereket, ha bajom van.
127. eandi78
2013. febr. 7. 07:51

Nekem nem használt, már ha lehet mondani 1 betegség alapján. Több arcüreggyulladás esetén nem szedtem be a felírt antibiotikumot, mert képtelen voltam lenyelni azokat a nagy tablettákat. Hiába szedtem be a köptető+calcimusc kombót 1 hónap köhögés és orrfújás. Egy alkalommal másik orvos volt és 2 féle homeopátiás bogyót kaptam. Ismét 1 hónap orrfújás+köhögés. Utolsó 2 alkalommal némi könyörgés után 4000Ft-os szirup formájában kaptam az antibiotikumot eredmény 1 hét alatt gyógyulás.

Ettől még nem mondom, hogy nem hiszek benne, de erre az esetre úgy tűnik az antibiotikum vált be:(

126. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 07:48

Egyszerűen csak józan parasztésszel kellene gondolkozni.

A nagy gyógyszergyártó cégek óriási profitot termelnek a rengeteg mellékhatással rendelkező pirulákból és egyéb készítményekből, amelyekből egyes orvosságok még tesztelve sincsenek. Hát persze, hogy lobbiznak a homeopátia ellen!

És miért lenne átverés ami gyógynövényekből és magvakból készül?

Például az orvosok 75%-a saját magának nem adna kemoterápiás kezelést sem, mert ők tisztában vannak azzal, amivel egyesek még nem.

2013. febr. 7. 07:30
Hogy bármilyen véleményt is tudj mondani,ki kellene próbálni.Amíg volt a városunkban olyan állatorvos,aki homeo-val kezelte a kutyákat,mi oda vittük.Érdekes,hogy 2kutya,ugyanazt a betegséget,máshogy élte meg..gyógyulási idő..stb.
124. 130454e42d (válaszként erre: 123. - Hilarie)
2013. febr. 7. 07:23
Az előállítása is, nincsenek drága vizsgálatok, nincs benne drága hatóanyag.
123. Hilarie
2013. febr. 7. 07:18
Első gyermekemet 3,5 óra alatt szültem meg, s 2 óra múlva már simán járkáltam, semmi bajom nem volt. Mindez homeopátiával. Lehet, anélkül is ment volna, de engem meggyőzött. Majd a kisfiam szemgyulladását is pár nap alatt rendbehozta - előtte 3 orvos 3 különböző gyógyszere sem segített. Úgyhogy én azóta sok mindenre használom. Ha kell, jöhet a gyógyszer, de előtteazért megpróbálom a szelídebb megoldást. Az árról pedig: aki már vett homeós szert, tudja, hogy töredékébe kerül, mint a gyógyszerek.
122. 130454e42d (válaszként erre: 120. - Zakkantcsajszi)
2013. febr. 7. 07:06
Ja, mert a cukros bogyókat ingyen osztogatják, az nem üzlet, ugye?
2013. febr. 7. 07:06

Idézek:

vannak kettős vak vizgsálatok (nagyon kevés), azok egy része pozitív hatásról számol be. De az ilyen vizsgálatokban alkalmazott szerek nagy része őstinktúrát vagy D1 potenciálú anyagot tartalmaz, amely nem homeopátiás, hanem allpoátiás dózis! Ilyen esetben igenis szó lehet receptor- vagy enzimszintű hatásról, bármit is állítsanak a homeopaták. Ilyen jellegű terméket mi is vizsgáltunk, és az allopátiással azonos dózist mutattunk ki.

2013. febr. 7. 07:02
Mummybear szerintem gyógyszerügynök:) hogy lehet osztani az észt egy olyan dologról amit még ki sem próbált valaki???Könyörgöm ez az alap innentől kezdve nem kell senkit győzködni erről.Szép napot.
119. 130454e42d (válaszként erre: 116. - Bugs02)
2013. febr. 7. 06:59
Angliában nemrég vonták vissza az állami támogatást a homeopátiás kórházaktól, ugyanis évek során kiderült, nem hatásos gyógymód. Nem, az angolok nem hülyék.
118. Sirga (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 06:58
Hiszek benne, bevált. Nem csodaszerek. És eszemben sincs meggyőzni Téged: esélytelen! :) Aki elzárkózik, azt nem lehet meggyőzni.
117. 130454e42d (válaszként erre: 113. - Bugs02)
2013. febr. 7. 06:58

Én még sose voltam influenzás, megfázva talán 4-5 éve voltam.

Homeopátiát kipróbáltam, a kicsi beteges volt nagyon, már a szárított macskaszart is kipróbáltam volna, hátha segít. Nem én választottam szert, homeopátiás orvoshoz vittem. Semmit nem segített.

A "mérgeknek" köstönhetően életben van, egészséges.

116. Bugs02 (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 06:55

Az Angol királyi család szerinted hülye?

vagy az angol orvosok mind hülyék?

ha nem volna tudományos alapja az angolok szerinted ezt használnák?

Angliában hatalmas múltja van ahomeopátiának, kérlekk nézz utánna, hiányosak az információid,sajnálom, hogy ennyire szkeptikus vagy.

Világsztárok használják a homeopátiát, pedig neki aztán van lóvéjuk bármilyen gyógyszerre.

David Bacham

Catherine Zeta-Jones Orlando Bloom Tina Turner Pamela Anderson Cindy Crawford

Nem csodaszerek, érdekes a környezetemben mindenki beteg most, hogy szezonja van a betegségeknek én mégsem vagyok beteg.

Mióta a homeopátiát használom egy szar gyógyszert sem szedtem, biztos csoda történt, jah nyolcszoros láb műtött vagyok, de a homeopátia mese, te vagy kicsit elvarázsolva, persze ahhoz, hogy véleményt írjon itt bárki, ahhoz ki kéne próbálni ezt azt, jah és utána olvasni, mert hiányosak az infok....de különben, mindenki azzal kurálja magát ami használ neki.

115. Bugs02 (válaszként erre: 15. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 06:45

Amit most írtál, kicsit fel...am magamat...inkább nem is olvasom tovább ezt a fórumot, mert elég agyament!!

Jó vitázást, sok/K/!

114. Bugs02 (válaszként erre: 103. - 6b006fc769)
2013. febr. 7. 06:43

Látod, olyan témához szólsz, amiről fogalmad sincsen.

Kérlek nézz már utána, aztán írjál valami értelmes dolgot.

mert elég hiányosak az információid sajnos...

113. Bugs02
2013. febr. 7. 06:40

Imádom az ilyen fórumokat, aho olyan emberek mondanak véleményt, amiről halvány gözük sincsen.

Magam használom a homeopátiát én abszolut hiszem, hogy ez a gyógszer sokkal jobb mint a vacak szintatikus mérgek.

Persze aki kételkedik a homopátiában, az csak szedje a mérgeket!

Nem tudom mikor voltam influenzás, náthás, beteg a titkom a homeopátia!

persze nem mindegy mikor szedjük, akkor amikor már betegek vagyunk, vagy akkor amikor megelőzhető a betegség.

Akik szkeptikusak, azokat csak biztatni tudom, hogy próbálják ki és aztán osszák az észt.

112. Bugs02
2013. febr. 7. 06:37

Kedves fórum indító!

A HOMEOPÁTIA NEM CSODASZER!!!!!

Tessék utána olvasni!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook