Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiszel a homeopátiás csodaszerekben? Én nem.. Győzz meg az ellenkezőjéről fórum

Hiszel a homeopátiás csodaszerekben? Én nem.. Győzz meg az ellenkezőjéről (beszélgetős fórum)


81. 25800e2d09 (válaszként erre: 76. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:10
akkor meséld el mi a hihető sztori :) most már fejtsd ki a te álláspontos is ha már ennyien nem tudnak meggyőzni. TE miben hiszel? mert hiszel, vallod, és használod. de előbb el kellett valakinek hitetni veled, hogy az a tuti. tehát kíváncsian várom mi a válaszod *szempillát rebegtet* :)
80. lillenet (válaszként erre: 61. - Kristo_f)
2013. febr. 7. 00:10

Én egy szóval sem mondtam, hogy homeopátiával halálos betegséget, vagy érszűkületet lehet gyógyítani. És ha jól figyelsz, hiteles forrás sem állít ilyet a homeo-s szerekről.


A nagy % megvan, szerintem.

79. 70a7798ba2 (válaszként erre: 76. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:09

Légy szíves, a 72. hsz-emre reagálj, ha nem sértelek a kérésemmel.

Köszi.

78. kristo_f (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2013. febr. 7. 00:09

Én a tudatunk mankóinak tartom a homeobogyókat, a kristályokat, stb."


Ezzel egyetértek nagyon!

Igyanakkor ezt sem lehet bizonyitani

Olvastam egy csajrol, rákos volt

Naponta órákat töltött azzal, hogy elképzelte, ahogy az ő jó immun sejtjei elkezdik felzabálni a daganatot

Teljesen vizuális volt, hogy kis akármik lapáttal csákánnyal verik szét, pusztitják a daganatot

Nem emlékszem már mennyi idő alatt, de eltünt a daganat. Orvos csodálkozott


Miért nem működik mindenkinél ha van ilyen?


Itt irta valaki korábban a szubatomi dolgokhoz lelkileg felnőni/ Reiki/

Baromsággal körített jóga

Végy pár tudományos szót és spékeld meg marhasággal. Rögtön csodaszernek hiszi mindenki


A jóga önmagában jó, és az tudja alkalmazni aki hisz benne, ehhez tényleg hit kell

Nekem kellett volna, próbáltam, nem ment

2013. febr. 7. 00:08

Az állatgyógyászatban is jó eredménnyel használnak homeopátiás szereket az állatorvosok, és ugye ott sem beszélhetünk a páciens esetében hitről. Mégis működik.

:o)

76. 9678a02221 (válaszként erre: 59. - 25800e2d09)
2013. febr. 7. 00:08
Szamomra nem..
75. 6b006fc769 (válaszként erre: 63. - 26c9a8950c)
2013. febr. 7. 00:07

A csöpp baba anyukája annak tudatában/abban bízva adja hogy meggyógyul tőle, már ez is hatással lehet rá.

Szerintem egyrészt ezt az elvárást közvetíteni tudja a gyerek felé, úgymond a szeretetével gyógyítja (nem tudom máshogy megfogalmazni, mégha ez olyan hülyén is hangzik) , másrészt lehet, hogy pont magától is meggyógyult volna a pici gyerek.

74. lillenet (válaszként erre: 56. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:06

Jaaaa, hogy ha valaki leírja a tapasztalatait, akkor a vélemény az, hogy "mese"?:D


Akkor most vagy vonulj vissza és ne kérj senkit, hogy győzzön meg, vagy legyél nyitottabb, mert ennek így az égvilágon semmi értelme.

73. 25800e2d09 (válaszként erre: 67. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:06
na ez most baromság bocsi :)
72. 70a7798ba2 (válaszként erre: 67. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:06

Ezek szerint a hit gyógyít?

Sőt, az édesanya hite gyógyítja a gyermekét?

Ezt mondtad.

Jól vettem le?

71. 25800e2d09 (válaszként erre: 64. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:05
csakhogy azok a csodanövények szolgálnak alapul a csodagyógyszereidhez :) igaz már szintetikusan, hatalmas tömegben előállítva de az alap mindig egy növény vagy egy állati esetleg ásványi alapanyag :) ezt azér jobb ha észben tartod mindent természetanyácskától kapsz ha tetszik ha nem :)
70. 26c9a8950c (válaszként erre: 67. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:05
Én az antibiotikumban és az orvosban is hittem, az mégsem használt neki.
69. Peet86
2013. febr. 7. 00:05

Az én kisfiamnál bejött. Nála működik.

1 éves kor alatt nem hiszem, hogy tudná mit adunk neki. Ő nem tud hinni vagy nem hinni benne. Mégis működik. Amikor elkezdtek jönni a fogai nagyon fájt neki és nyűgös volt. Működött a homeopátia. Én sem hittem benne, rá is beszéltem a feleségemet, hogy hagyjuk abba. Ne adjunk mindenféle sz.rt a gyereknek.

De egy hét sem kellett, hogy én mondjam azt, adjuk

ismét neki a gyógyszert. Én azt mondom, működik.

Nem is azt kérdezném, hogy ki az aki hisz és ki az aki nem, hanem azt, hogy mennyi olyan van aki használta és nem jött be és mennyi akinek igen.

Véleményt csak az tud nyilvánítani , aki tapasztalatot szerzett.

68. 26c9a8950c (válaszként erre: 61. - Kristo_f)
2013. febr. 7. 00:04
A homeopátia lényege, hogy nem minden emberre egyformán hat. Az orvos dolga, hogy beszélgetéssel, vizsgálatokkal feltérképezze, hogy kinek, mire van szüksége. Tehát nem minden fejfájásra kapja mindenki ugyanazt a bogyót, mert más lehet a kiváltó ok.
67. 9678a02221 (válaszként erre: 63. - 26c9a8950c)
2013. febr. 7. 00:04
Mivel TE hiszel benne,ezt a kicsi is erzi..Egyszeru.
66. 70a7798ba2 (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2013. febr. 7. 00:03

Nem egészen úgy van, ahogy gondolod, bár logikus a gondolatmeneted.

Pl. a kristályok rendelkeznek olyan finom rezgésekkel, melyek befolyásolni tudják szervezetünk homeostázisát, azaz egyensúlyát.

65. lillenet (válaszként erre: 54. - Kristo_f)
2013. febr. 7. 00:03

Az állítás bizonyítva van ezer és ezer elégedett gyógyult/tünetmentes ember és gyerek által.

Azzal, hogy te és a fórumindító ezt elintézitek úgy, hogy ez csak a hit ereje (akár egy 1-2 éves gyereknél is!), nem tudok és nem lehet mit kezdeni:)


A korrekt vizsgálatsorozatokról az a véleményem, hogy csak olyan dolgokról készülnek általában (tisztelet a kivételnek), amelyek nem döntenek meg valamilyen orvosi/tudományos dogmát.

Láttam olyan dokumentumfilmet, melynek végén a kísérlet bizonyos stádiuma után történteket kivágták a filmből és közölték, hogy szigorúan titkosították! Akkor meg mit is akarunk látni/tudni/bizonyíttatni?

64. 9678a02221 (válaszként erre: 53. - Lillenet)
2013. febr. 7. 00:02
Soha nem bizonyitottak be TUDOMANYOSAN kiserletekkel kemiailag alatamasztva hogy bizonyos csodanovenyek mit is gyogyitanak pontosan.A gyogyszereknel (99%-ban) a mukodesuk kemiai kiserletekkel alatamasztott.
63. 26c9a8950c (válaszként erre: 58. - 6b006fc769)
2013. febr. 7. 00:02
Egy felnőtt ember tudata be tud indítani placebo hatást, de egy csöpp babáé?
2013. febr. 7. 00:01
akkor ezek szerint a gyógynövénytan is humbug?
61. kristo_f (válaszként erre: 53. - Lillenet)
2013. febr. 7. 00:01

Azért nem működik, mert végy egy matériát, bármit, kiáltsd ki egy betegség gyógyszerének, higitsd meg 1milliószor és idd meg, kend magadra


Miért is halnak meg milliárdosok akármiylen betegségben, vagy nyűglődnek akár derékfájásban, érszűkületben, amikor a legjobb homo szereket megvehetnék?


Bizonyitásnak elővesznek a papjai egy régi históriát a feketehimlőröl/?/ , azóta bármit kevernek, az használ


Ha használna, akkor adott betegségre minden emberben, vagy nagy %-ban használna

Mivel nem igy van, ezért kamu

60. 26c9a8950c (válaszként erre: 56. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:01
Nem baj ha nem hiszed el, mert én élek vele, én voltam fennt vele éjszakákat, mert nem tudott aludni, stb. Akár meseszerű, akár nem ez így volt és van. Miért hazudnék? Nem árulok semmit, nem akarok rád sózni semmit, tehát nem érdekem. Amint írtam nem akarlak meggyőzni, nekem aztán mindegy, hogy használod-e vagy sem. Nekünk bevált.
59. 25800e2d09 (válaszként erre: 56. - 9678a02221)
2013. febr. 7. 00:00
ha azt mondta volna hogy a mittudom én, richter féle vitaminkomplextől jött rendbe hamar az hihetőbb lenne?
2013. febr. 6. 23:59

Így vagyok vele, ahogy a fórumindító is:)


Nem kétlem, hogy használnak a homepátiás szerek, de nekem spec. meggyőződésem, hogy a használója tudata által használnak, nem a már elő sem forduló hatóanyag+ emlékező víz és egyéb nem túl tudományos dolgok miatt.


Igazából minden gyógyíthat... de ezek csak mankók.

Fiziológiai szinten szerintem csak a gyógyszerek gyógyítanak, biokémiai testünket biokémiai módszerekkel lehet megváltoztatni. Viszont a tudatunk is be tud indítani olyan biokémiai folyamatokat, melyek változtatni tudnak a testünkön. Én a tudatunk mankóinak tartom a homeobogyókat, a kristályokat, stb.

2013. febr. 6. 23:56
Mivel tudom,hogy az ember nem a külső testtakarójánál, a bőrön "végződik", ezért alkalmazni tudom és szépen el is vagyok azokkal az energiákkal, amit így nyerek.
56. 9678a02221 (válaszként erre: 52. - 26c9a8950c)
2013. febr. 6. 23:56
Ne haragudj,de ezek szamomra kisse 'meseszeru' tortenetek..Nem hiszem el hogy egy vizzel higitott bigyotol amit 'kuraszeruen'alkalmazol a kisfiad csodaval hataros modon meghatvanyozta az immunrendszere mukodeset..Bocs de nem.
55. lillenet (válaszként erre: 53. - Lillenet)
2013. febr. 6. 23:55
bocsánat: mitől hihetetlen, hogy a homeopátiában ez működik?
54. kristo_f (válaszként erre: 44. - Lillenet)
2013. febr. 6. 23:55

K.Kálmán óta nincsenek boszorkányok

Ha megnézed a Hoxa topikjait, tele van "boszorkányos" témákkal és meg vannak sértődve ha beszól az ember, hogy hülyeség

Szerelmi kötés, mágia, távgyógyítás, táltosok, szellemgyógyászat és tsai.


A csecsemőknél is hatnak

Ja , a borostyán nyaklánc és márse fáj a fogzása

XXI.század!


Akkor ezek is beletartoznak a homeopátia nagy bűvkörébe, még ha önmaga a homeopátia nem is az


Egy igaz a nagy varázslásbol , a szorosan vett fitoterápia, ami orvosilag bizonyított

És ha már orvosilag bizonyítottnál tartunk


Nem azt kell cáfolni ami nincs, hanem az állitást bizonyitani

Egyetlen korrekt vizsgálatsorozat nincs a homeopátia, ezotéria stb. hatásosságárol

Vagy tudsz egyet is idézni?


Ugyanaz mint a büntetőügyben, nem az ártatlanságot kell bizonyitani nekem, hanem a vádat az ügyésznek

2013. febr. 6. 23:55

"A homeopátiában nem ellentétesen, hanem analóg módon ható anyagokat alkalmaznak, amelyek a kezelendő betegségekhez hasonló állapotot idéznek elő. A homeopátiás potenciák gyenge ingerként hatva ösztönzik és normalizálják a megzavart működést."

Ezt elvet a használják az immunerősítő (gyógy)szerek, és a védőoltások is: parányi dózis az immunválasz felerősítésére.

Mitől hihetetlen, hogy a homeopátiában ez nem működik?

2013. febr. 6. 23:52

Sokáig nem foglalkoztam a homeopátiával. Második kisfiam születése után, viszont "rákaptunk". Tavaly télen amikor még egy éves sem volt több hónapon keresztül küzdöttunk köhögéssel, hörghuruttal és ezek velejáróival. Ahogy kigyógyult (orvosi kezelésekkel, antibiotikummal, stb.), pár nap múlva újra jelentkeztek a tünetek. Rengetek antibiotikumot "tömtem" a gyerekbe (sajnos), már a befúvást is alkalmazni kellett. Persze már az antibiotikum sem akart hatni, amikor a barátnőm hasonló korú kisfiánál elkezdte használni a homeopátiát. Mi is megpróbáltuk. A gyerek már másnapra sokkal jobban lett, 2 nap alatt pedig teljesen tünetmentes. Előtte mindig 1-2 hét alatt gyógyult ki. Bizonyos "bogyókat" kúraszerűen alkalmazzuk és amikor már csak egyet is köhint adom neki a homeopátiás szert. Egy éve nem voltunk vele/velük betegség miatt orvosnál. Én nagyon elégedett vagyok. Mindenki azt mondja, hogy hinni kell benne, de ugye a 1-2 éves gyerek nem tud még gyógyszerben hinni? Az ár : Az elmúlt télen havi szinten gyógyszerre költöttem egy gyerekre 5-7 ezer forintot. (Orvos által felírt.) Most a két gyerekre nem költök 1000 ft-nál többet havonta és tökéletesen egészségesek.

Meggyőzni nem akarlak, te döntöd el, hogy használod vagy sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook