Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Helytelenül beszedett fogamzásgátló fórum

Helytelenül beszedett fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 2. 18:30

szedd úgy ahogy eddig szerintem nagyobb gond ebből már úgyse lesz.


Ezt a bogyót nem ismerem, ez két fázisú? Anno szedtem olyat amiben az első pár bogyó kék volt aztán jöttek a fehérek, de a mostani az teljesen egyforma, ergo mindegy hogyan szedem be.

2012. ápr. 1. 18:15
Én ezt szedem már 4 éve.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Niki.ke89)
2012. ápr. 1. 18:05

Érdekes, nekem már sok éve lecserélték a Tri-regolt! Nem is hallottam mostanában, hogy valaki szedi!


Bocs, a kérdésedhez nem tudok hozzászólni! :(

2012. ápr. 1. 16:49

Remélem valaki tud segíteni. Arról van szó hogy figyelmetlen voltam és rosszul kezdtem el szedni a triregol fogamzásgátlót. Fordítva kezdtem el szedni a 9. szemnél vettem észre hogy nem jól szedem. Olvasgattam fórumokon(ahol orvos válaszol),és találtam két esetet ahol hasonló a probléma.

Én a gyógyszeremből 12-től a 20-ig bevettem.

nem igazán értem amit az orvos ebben a két esetben tanácsolt hogy akkor az uj levélen most hogyan szedjem vagy mivan?


itt az egyik kérdés-válasz:

Kérdés:

A Tri-Regol tablettát szedem, és véletlenül - figyelmetlenségből - fordítva kezdtem el bevenni, és a megszokás miatt csak a 12.-nél vettem észre.

Meg tudná mondani, mi a teendő?

Válasz:

Ebben a hónapban a teendő a következő: egy másik levélről szintén a végéről kezdve folytassa, amíg be nem vett 21. tablettát, utána jön a szokásos 7 napos szünet, majd próbálja meg helyes sorrendben a következő levelet.


tehát akkor ez alapján egy uj levélről kezdjem el szedni ismét a 12-től a végéig a gyógyszert?


Itt a másik kérdés-válasz

Tisztelt Doktor Úr! 1 hónapja kezdtem el szedni a Tri-Regol fogamzásgátló gyógyszert, amivel eddig semmi gondom nem volt. Sajnos a 2. levél szedésének elkezdésekor figyelmetlen voltam és az első 4 napon rossz tablettákat vettem be. Hátulról, visszafelé kezdtem el szedni a gyógyszert és nem az elejétől, mint ahogy azt a jelölés is mutatta.. Olvastam egy hasonló problémába esett hölgyről az egyik honlapon, aki a 12. napon vette csak észre, de neki az orvos azt tanácsolta, hogy szedje tovább hátulról, majd egy ujabb levélen ugyan azzal a szinü tablettával folytassa a 21. napig, majd 7 nap szünet, aztán ujra helyesen szedje. Szeretném kérdezni, hogy én is hasonlóképp járjak e el, vagy van egyéb megoldás is, amivel még időben közbe tudok lépni? Esetleg kezdjem el az elejéről helyesen szedni a gyógyszert ugyan azon a levélen? Ha tovább szedem így, ilyenkor ugyan úgy hat a gyógyszer vagy kell egyéb kiegészítő védekezés? Mennyire befolyásolja ez a vérzés megjöttét? Előre is nagyon köszönöm a válaszát!

1.eset: Folytatja úgy, ahogy elkezdte szedni és kiegészítő védekezésként óvszert is használnak. Majd 7 nap szünet után rendes sorrendben szedi a tablettát, de óvszert még ebben a hónapban is használnak.


2. eset: Nem folytatja így a gyógyszerszedést, hanem csak óvszerrel védekeznek ebben a hónapban, majd a vérzés 1. napjától szedje rendes sorrendben a tablettát és óvszerrel is védekezzenek.még 1 hónapig.


A várt menstruáció időpontja mindkét esetben módosulhat.


ebben az első esetben szedem tovább a gyógyszert. De nem értem hogyan? Vissza fele ahogy eddig,vagy vegyem még be a 21.szemet és utánna a 7 nap szünet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook