Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
206. Bella 13 (válaszként erre: 181. - H.Ancsi)
2012. ápr. 17. 18:30

Tévedés, amit a call centerről írtál!

Én fél évig dolgoztam egy ilyen cégnél, és a legmagasabb összeg, amit fizetésként 8 órában kaptam túlórával együtt 58.000 Ft volt 2010-ben!


Hogy az eredeti témát is kommentáljam, én fogadott orvosnál szültem, végig magánrendelésre jártam, végül 6 nap túlhordás után indítottak, ami komplikáció miatt császárral végződött.

Ma is hálás vagyok neki, hogy nem hagyott napokat kínlódni feleslegesen, és kedves, segítőkész volt. Ugyan akkor visszás érzést keltett bennem, hogy a szülés után a kórházi napok alatt egyszer sem látogatott meg, csak a varrat szedés alkalmával láttam ismét. Mégis adtam pénzt, és legközelebb is adnék.

Ugyan akkor a háziorvosnak eszembe se jutna, ahogy a sebész sem kapott egy vasat sem, aki a férjemet sérvvel műtötte, mégis tökéletes ellátást kapott.

Alapvetően nem kultiválom a hálapénzt, és rossz szokásnak tartom.

205. scorpiolady (válaszként erre: 204. - 6b006fc769)
2012. ápr. 17. 17:43
:-)
204. 6b006fc769 (válaszként erre: 203. - Scorpiolady)
2012. ápr. 17. 12:57
ha szigorúan vesszük akkor azért fizetnek, hogy egy fáradt, kimerült ember legyen vele ott egy friss, kipihent helyett; csak azért, mert a fáradt esetleg megismeri a jobb farpofán található anyagjegyről, és nevén szólítja...
2012. ápr. 17. 12:53
Azért gáz ez a helyzet, mert aki fizet egy dokinak hogy ő legyen jelen a szülésénél, az kockáztatja hogy a doki 24 órás ügyelet után kénytelen bennmaradni hogy őt ellássa, vagy éppen az ő szülése után kénytelen még 24 órát lehúzni....ez nem veszélytelen, ja és sok doki mondja azt hogy majd a kitolási szakra bemegy addig meg a bentiek foglalkozzanak a kismamával és mi van akkor ha vészhelyzet adódik, na akkor van az hogy vagy lelkiismeretes az ügyeletes és foglalkozik a kismamával vagy jönnek a komplikációk........esetleg halálozás.......... én is mint korábban írtam mindkét manómat ügyeletesnél szültem egy császár egy sima szülés és semmi gondom nem volt a dokikkal, szülésznőkkel.
202. 6b006fc769 (válaszként erre: 201. - Zerega)
2012. ápr. 14. 20:35

Már csak egy gondolat! A tűzoltónak sem ad senki egy fillért sem, hogy oltsa el a házát, a mentősnek sem, hogy vigye el a baleset helyszínéről, a rendőrnek sem, hogy vegyen fel egy feljelentést vagy nyomozzon egy ügyben, a tanárnak sem, hogy tanítsa meg a gyereket olvasni...

Akár hogyan is nézzük, ez egy olyan dolog - a hálapénz - ami káros a társadalom egészére nézve is és káros neked is, mert azt a pénzt a gyerekedre költhetnéd.

201. Zerega (válaszként erre: 200. - 6b006fc769)
2012. ápr. 14. 19:48

tudom...a párom is ezt mondja még is jobb ezt tisztázni nem?

Mondjuk furák...anyum eü-s szintén és ismeri is a dokit, így valószínű nem fog bemondani összeget ...

de ismerősöm is eü-s és amikor ők rá kárdeztek hogy mennyi akkor egy doki azt mondta nem mond összeget döntsék el ők ha nem adnak semmit az se baj...ez is milyen? Kollégának mondanám azt hogy semmit nem kérek...nem azt hogy döntsék el ők...adtak is neki..

200. 6b006fc769 (válaszként erre: 199. - Zerega)
2012. ápr. 14. 19:41

ki kellene próbálni, hogy nem kérdezősködsz... egyrészt nem szabadna táplálni ezt a szokást, másrészt kórházban nehogymár pluszban fizess...

Engem pl. tökéletesen elláttak a terhesgondozáson minden külön fizetség nélkül. Sőt meg is császároztak, mikor szükségessé vált.

Azért fizeted a TB-t, hogy elásson az egészségügy.

199. Zerega
2012. ápr. 14. 19:32
A hála pénz tekintetében szerintem az orvosi eskü hazug...viszont sajnos tudjuk, hogy szokás adni így mi is fogunk...de egyenlőre még jövő héten megyek először a dokihoz és rá kérdezek mennyi az annyi, ha nála szeretnék szülni, de nem a magánrendelőbe hanem a kórházba járok majd a rendelésére...
198. 6b006fc769 (válaszként erre: 197. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 14. 19:27
Nem fejezted ki rosszul magad. Ha Dr. Xavier Yános azt mondja, hogy nála 56215 Ft a szülés, azzal vesztegetés bűncselekményét követi el. Természetesen ez alól kivételt képez, ha magánkórházban számla ellenében ennyi.
197. cirmoscicajaj (válaszként erre: 196. - 6b006fc769)
2012. ápr. 14. 19:22
Akkor rosszul fejeztem ki magam,arra gondoltam mikor azt mondják,h xy vagyok és nálam ennyibe kerül a szülés.A nővéreknél meg arra utaltam,h ha kapnak egy kis pénzt biztos szebben bánnak az emberrel. (tisztelet a kivételnek)igazad van csak rosszul fejeztem ki magam!
196. 6b006fc769 (válaszként erre: 195. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 13. 16:05
Orvos (szülész, nővér, stb) NEM KÉRHET hálapénzt, mert azzal a vesztegetés bűncselkényét követ el. Elfogadni szabad.
2012. ápr. 13. 15:23
Úgy vagyok vele,aki akar adjon hálapénzt.Nekem is jól esett a borravaló (még ha 100 ft-is)mert meg voltak elégedve a kiszolgálással.DE!!!Egy orvos,szűlész,ápolónő,ne csak akkor legyen kedves,és ne csak akkor foglalkozzon a betegével ha lóvét kap érte!!!A hálapénzt "ki kell érdemelni" és ha már kap (akár csak 5000-et is)illik megköszönni,sok családnak még ennyi is gondot okoz.Komolyan mondom szörnyülködök mikor a felvágós családok (akik amugy bérböl,fizubol élnek)70-80 ezrekröl írnak.Nincs annak a pénznek jobb helye is?Az orvos aki meg ennyit kér szégyelje magát,vagy lehet,hogy nemtudja mire kell költeni egy babánál????mert mondjuk ki egy gyerek sokba van,még a szül.előtt is.(kocsi,ágy,hordozo,kb 100 ezer és még csak 3 dolgot mondtam)
2012. ápr. 11. 12:51

Még annyit, hogyha valaki nem tudná miről is van szó, az orvosok maguk kezdeményezték hogy vezessék be ezt az intézkedést, hivatkozva arra hogy túlterheltek.

Ez nem azt jelenti hogy valaki nem járhat magánorvoshoz a terhesség alatt, csak annyit hogy a kórházban az ügyeletesnél kell szülnie.

(remélem ez nem fogja azt jelenteni, hogy több kismamánál lesz prog. császár, vagy indított szülés)

2012. ápr. 11. 12:49
Üdvözlöm a Soproni kórház azon törekvését hogy a szülész-nőgyógyászaton megszünteti az orvosfogadást, remélem beválik és más kórház is követi a példáját!
192. Anka71 (válaszként erre: 190. - Sesama)
2010. jún. 28. 14:41

Van rá esély.

Ugyanis egy pár hónappal ezelőtti Nők Lapjában szó volt a hálapénzről. Megszólaltatták az utca emberét, időset, fiatalt. Az idősebbek úgy nyilatkoztak, hogy adnak hálapénzt (sok idős ember még a gyógyszer iratáskor is).

A fiatalok viszont nagyon, de nagyon öntudatosan nyilatkoztak: Fizetjük a járulékokat, fizeti a cég a tb-t, a doki azért kapja a fizetését, nem adunk és a jövőben sem szándékozunk, stb..stb..

Lehet,hogy a mai huszon- ill. fiatal harmincasok már nem adnak, aztán felnő egy új generáció, és a hálapénznek már csak az emléke lesz?

2010. jún. 28. 14:29

Sziasztok! Ezt egy másik fórumon írtam, de ide talán jobban illik:

Néhány hetes kismama vagyok, és anyagilag nem állunk úgy, hogy hálapénzeket osztogassunk. Félek, hogy így viszont nem fognak rendesen ellátni engem vagy a babámat. Van, aki azt mondja, hogy ennyit megér a baba, de ha egyszer nincs erre többszázezer forintunk viszont a férjem és én is hosszú évek óta rendesen dolgozunk és fizetjük a tb-t, és most először vennénk igénybe belőle valamit. Elkeserít, hogy ahelyett, hogy a babánknak örülnék ilyesmin kell rágódnom.

190. sesama
2009. júl. 21. 13:43

Ha ma ossszebeszelne az osszes beteg es senki nem fogadna orvost es senki nem adna halapenzt akkor vege lenne ennek a vadnyugati magyar helyzetnek.

A beteg az aki ezt a jo magyar hagyomanyt elteti.

Kulfoldon az orvosok es a noverek nem kapnak csak csokit, sutit ,es max egy uveg bort ha szerencsejuk van ,ha nem akkor csak egy kedves szot.

Tereszetes hogy mindenkit egyforman ellatnak nem a magas fizetes miatt hanem azert mert ez a hivatasuk es a munkajuk es minden gyogyult beteg egy siker mindenkinek.Milyen vilag lenne ha egy szerzetes csak halapenzert imatkozna vagy egy miniszter csak akkor hozna dontest ha lefizetik vagy egy rendor csak akkor uldozne a bunt ha halapenzt kap ?egy iro vagy muvesz csak penzert alkotna?osszefoglalva MAGYAROK NE ADJATOK HALAPEZT (egy eu dolgozo)

189. sesama (válaszként erre: 153. - H.Ancsi)
2009. júl. 21. 13:29
Az eu munka hivatas nem a fizetesert dolgozunk.Ha van mit enned es halasak a betegek megbecsul a csaladod es a tarsadalom az tobbet er mint a magas fizetes.Ha jo penzt akarsz keresni legyel szepsegklinikai sebesz es szilikonozd a sok oreglany fejet mellet ott van a penz nem az ugyeletben.
188. be52089f0e (válaszként erre: 186. - 1eb84e4bad)
2009. jún. 2. 09:43

Szia!

Elolvastam a naplóbejegyzésed.

Sajnos én sem dobok hátast, mert én ezt már rég tudtam.:(


Férjem nagypapája van most kórházban. Tudnék én is mesélni. De most csak egy dolgot emelek ki. Anyósom bent volt nála látogatóban. A szomszédos ágyon fekvő betegnek teljesen lecsepegett az infúzió. Anyósom ment szólni a nővérkének. A nővérke háromszor köszönte meg. És a legbosszantóbb, hogy nem azért nem ment ellátni a beteget, mert nem ért rá a munkája miatt, hanem azért mert pletykált az összes nővérkével együtt.

187. H.Ancsi
2009. jún. 2. 08:26

Elolvastam, nem dobtam hátast, csak gondolkoztam.

Sajnos biztos ilyen is van, amit irtál.

Apukám mikor kórházban volt és nem volt képes egyedül bevenni a gyógyszereit a kutya nem adta be neki, ha mi éppen nem voltunk ott.


De én az azért láttam mást is. EGy kórházban dolgoztam, jó ideig. Az osztályon gyakran megfordultak hajléktalanok, akiknek senkijük nem volt. Az ott dolgozó nővérek és orvosok is ugyanúgy foglalkoztak velük, mint bárkivel. Amikor meggyógyultak, akkor pedig mindenkinek kerestek helyet, ahol lábadoztak, senkit nem tettek ki az utcára, még ha onnan jött is. Ilyen is van.

2009. jún. 1. 22:12
Érdemes elolvasni az előbb firkantott naplóbejegyzésemet ezzel kapcslatban. Hátast dobtok!
185. Ekidli (válaszként erre: 184. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 12. 21:22
Gondolom azért nem így zajlott a beszélgetés, csak a végén ebben egyeztek meg.
184. 1eb84e4bad (válaszként erre: 183. - Be52089f0e)
2009. máj. 11. 13:17

:-)))) a felét vegyék ki, ez jó! :-))))

persze rendes, hogy egyáltalán szólt, csak így kicsit vicces, hogy a fele azért jöhet.

183. be52089f0e (válaszként erre: 182. - Vaczila)
2009. máj. 11. 10:44

Nemrégiben hallottam egy ismerősömtől, aki biztos, hogy nem nagyította fel a dolgokat.


Egy műtét után a dokinak szánt borítékba berakott 80.000 forintot. A dokinő először nem akarta elfogadni, de az ismerősöm erősködött.

Nemsokkal azután, hogy megkapta a pénzt, megkereste az ismerősömet a dokinő, hogy ő ennyi összeget nem fogadhat el, ez az ö 1 havi fizetése és a felét minimum vegyék ki.


Vannak még lelkiismeretes orvosok, de sajnos ők vannak kevesen.

182. vaczila
2009. máj. 11. 06:10
Szerintem a hálapénznek soha sem lesz vége. Esetleg 1-2 orvos lesz olyan becsületes, hogy nem fogadja el, de a többség két kézzel fog utána kapni ezután is.
181. H.Ancsi
2009. ápr. 2. 15:28

biztos igazad van, azt tudom, hogy azt a papírt láttam, és kevesebbet kapott, mintha nem ügyelt volna.

Nem is ez a lényeg, szerintem nagyon kevés az ő fizetésük is, ha azt nézzük, hogy 18 évesen elmész egy call-centerbe dolgozni 150 nettóval vesznek föl - és nem a call centereseket akarom bántani, csak egy példa -, azt próbáltam fejtegetni, hogy az orvosok fizuja is nevetséges, ahogy a legtöbbeknek ebben az országban.

180. drnéni (válaszként erre: 153. - H.Ancsi)
2009. ápr. 2. 14:58
Jaj, meg kell cáfoljalak! 115 ügyelet nélkül! Ügyelettel felmegy az akár 150-re is! (Azért mondom, mert épp 30 éves kórházi orvos vagyok, és nekünk bértábla van.) Ugye mindjárt más? ;-)
179. be52089f0e (válaszként erre: 178. - H.Ancsi)
2009. ápr. 2. 14:28
Én sem akartam vitázni, de te támadtál le.
178. H.Ancsi
2009. ápr. 2. 14:22
Ez a vita értelmetlen, részemről befejeztem.
2009. ápr. 2. 14:03

Kérlek alaposan olvasd el, hogy mit írtam és ne támadj.


1. Az én véleményem is az, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, de nagyon sok a pénzhajhász is.


2. Honnan feltételezed, hogy személyes gondom van az orvosokkal? Azt írtam, hogy dolgoztam velük és nem a levegőbe beszélek ezzel kapcsolatban.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook