Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
2008. jún. 18. 18:28
Pontosan ezért érdemlik meg!Mert ekkora koponyák!És mert sokszor emberek vagy gyerekek élete függ az ő tudásuktól!Egy buszsofőr pl milyen életeket ment?!Az ajándékcsomag is tökéletes amúgy!De mondjuk egy szülésznőnek!az orvosnak jobb a pénz!
25. scorpiolady (válaszként erre: 24. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 18:11

Először is nem vagyok akkora koponya, hogy doki legyek, másodszor meg ahhoz hivatástudat is kell.

Aki dokinak megy azért menjen annak(szerintem a többség azért is megy)hogy segítsen az embereken, nem holmi hálapénzekért.Tudom ők nagy odafigyelést igénylő munkát végeznek, de ennyi erővel lehetne adni a buszsofőrnek is, a tűzoltónak is. Ja és kíváncsi lennék ki adott hálapénzt az altatóorvosnak, akinek nagyon nagy szerepe van a műtéteknél,gondolom nem fognak tolongani a jelentkezők!? Amíg dolgoztam, addig én is tettem meg szívességet, mégsem vártam el érte semmit, és nem fogadnám el, egyébként az előtted író jól írta, ha mindenképp hálálkodni akarsz, adj egy ajándékkosarat az talán még belefér.

24. zsani8585 (válaszként erre: 22. - Scorpiolady)
2008. jún. 18. 17:56
De szerintem megérdemlik!Mért nem mentél orvosnak?!Te is elfogadnád szerintem!
23. kenzol
2008. jún. 18. 17:49
Néhány hete,nagyon rosszul volt a lányom a hétvégén,mivel vasárnap reggel is tiszta láz volt felhívtam a gyerekorvosunkat, hogy megnézné-e vagy vigyük az ügyeletre.Nagyon kedves volt és negyedóra múlva várt minket az orvosi rendelőbe.Útba hozzá beugrottam a boltba és vettem neki egy doboz rafaellot.Megköszöntem neki a kedvességétés odaadtam a bonbont.Szerintem ez a hála és nem a 20-30-50 vagy akár a 100 ezer forintos boríték ami szinte kötelező,még ha nincs akkor is!
22. scorpiolady (válaszként erre: 20. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 17:38
Persze, de a legtöbbünk fizetése szintén nem sok ők ha jól tudom 150000 ft körül visznek haza én meg most 70000 gyedet kapok. A fizum 85000-90000 között volt, és ajánlom az iwiw-et, keress rá nődokikra, de bármilyen dokira, nézd meg a felrakott fotóit, hol és hányszor volt nyaralni csak az idén, ja és a kórház parkolójában milyen autók állnak.
2008. jún. 18. 17:02

Hálapénzt csak igazi hálából érdemes és szabad adni.


De lehet valami "aprósággal" is kifejezni a köszönetünket.


Pl az a nőgyógyász, akinél a gyerekeimet szültem, nagyon örült, amikor egy alkalommal a gyerekekről vittem neki aktuális fényképeket, megköszönve hogy a terhesség és a szülés is az ő segítségével volt problémamentes.

2008. jún. 18. 16:57
Én nem értek ezzel egyet!Mert szerintem igenis megérdemlik az orvosok a hálapénzt!Nekik sem sok a fizetésük és igenis tettek az asztalra azért hogy megérdemeljék!Nem kevés évig jártak iskolákba(ami megint nem kevés pénz volt) hogy eljussanak idáig!Félreértés ne essék!Én nekem sincs sok pénzem!De aki kedves velem az igenis megérdemli számomra!Most 32 hetes kismama vagyok!És a lehető legjobb és legaranyosabb orvosom van!Sosem kért pénzt,de én szivesen adom neki!Mert szerintem más is elfogadná!Ha nekem nyújtaná valaki,én sem utasítanám vissza!Én csak ennyit akartam hozzáfűzni!Ja azt viszont elutasítom ha az orvos kijelenti hogy ez meg ez ennyibe fog kerűlni!Na ez igen!ez felháborító!
19. drnéni (válaszként erre: 17. - Micóka)
2008. jún. 18. 16:52

Szerintem fontos megkülönböztetni a zsarolást a hálapénztől. A hálapénz legális kategória (pl. az adóbevallásban külön rubrika van neki), azt jelenti, hogy a beteg hálás a kiváló ellátásért az orvosnak, de nem vesz neki ajándékot, hanem odaadja az erre szánt összeget. Mondjuk én itt is csak a jelképes összegeket tartom elfogadhatónak (virágcsokor ára).

Az előre közölt tarifa, ne adj isten előre elkért pénz nem egyszerűen gusztustalan, hanem bűncselekmény, az ilyet fel kéne jelenteni. Viszont ez szerintem nem olyan gyakori, ahogy sokan hiszik.

2008. jún. 18. 16:46

Minthogy szabad orvosválasztás van (kórházon belül), bárki megteheti, hogy ha egy orvos konkrét tarifát közöl vele, vagy egyszerűen csak utal arra, hogy elvárja a pénzt, azt mondja neki: kösz, de másik dokit szeretnék. Ha pedig ez egy osztályon rendszerré fajult, bizony betegjogi képviselőhöz kell fordulni, ilyen minden kórházban van, az elérhetőségét minden osztályon kötelező jól látható helyen feltüntetni. Ha a betegek kicsit öntudatosabban viselkednének, hónapok ala1tt megszűnne ez a visszataszító gyakorlat. Az, hogy egyeltalán kialakult, szerintem a politika, az orvosok és a betegek felelőssége is.

Más dolog a fogadott szülészorvos. Itt sem tudom elfogadni, hogy előre elkérje a pénzt (az én orvosom nem is teszi), de szerintem igenis illik neki megköszönni valamivel a szülés után, hogy a gondozás során éjjel-nappal számíthattunk rá (ez nem kötelessége!), és hogy tudtuk: ha dec.24-én szülünk. akkor is ő fogja levezetni. Az én dokim legalábbis ilyen (reggel indult második nászútra Sidney-be, de egész éjjel mellettem volt).

2008. jún. 18. 16:33

Szerintem itt nem arról van szó, hogy mi "rontottuk" el a dokikat... Egyszerűen "hatalom" van a kezükben és ezt használják, "kihasználják" maximálisan. Azt pedig, hogy mennyire "felesleges" adni, vagy nem adni, azt mindenki maga döntse el. Mert ha ezen múlik, hogy egy adott helyzetben mondjuk hajlandóak-e megműteni téged, vagy valamelyik szeretted...

Egyébként szerintem is felháborító, hogy itt tartunk. De mit lehetne tenni?? Én megbüntetném azt, aki pénzt fogad el betegtől (kivétel LEGÁLIS magánrendelés).. sőt, kizárnám az orvosi kamarából. Mert ezt más esetben korrupciónak hívják, nemde??

16. kenzol
2008. jún. 18. 16:30

Nem hiszem, hogy csak mi rontjuk el, vagy rontottuk el,egyszerűen pofátlanság, hogy közlik sokan a tarifájukat! Visszatérve apósomra,amit az elején meséltem. Amikor felküldik az osztályra, hogy sürgős operáció, akkor mire vártak az orvosok 2 napig?? Vártak, hogy kifakadjon az a valami és akkor, amikor már fetreng kínjában akkor az ügyeletes veszi a fáradtságot és megműti? Hogy teheti meg az orvos,hogy miután megkeresi az anyósom közli vele: 40 ezerért vállalom??Nem is volt választása, hogy ad vagy nem!Pofátlanok az orvosok!

Az első szülésemnél egyszerűen nem volt pénzünk, hogy adjunk a dokinak,nem is volt fogadott orvosom,nem is foglalkoztak velem semmit, de azt nem felejtem el, hogy amikor a vizsgálóasztalról felkeltem varratszedés után, pont ott volt egy kis mosdó ahol öltözni kellett, mellém állt a doki és amikor ránéztem, a zsebét igazgatta és nem tudom hogy írjam le, de így kinyitva hagyta, hátha kap valamit. Nagyon szégyelltem magam akkor, de nem tudtam adni.Ma már tudom én se kapok hálapénzt a munkámért, csak fizetést!

2008. jún. 18. 16:09

Támogatom a cikk íróját.Ahány internets portálon tudom,hangoztatom,h mekkora felesleges dolog a dokiknak zsebbe fizetni egy kicsit.No nem azt mondom,hogy ha olyan dokiról van szó,akihez magánrendelésre jár az ember,és mindenről számlát kap,és úgy érzi ő ezt megteheti,akkor tegye.De az,h mindenkinek már elvárás számban megy,h fizet-e???

Az egész szülésemmel nagyjából 1 órás munkája volt a dokinak,beleszámítva a varratszedést,és a viziteket.Igazán kedves,normális dokinak tartottam,és örülök,h ő segítette a világra a kislányomat,így kapott egy üveg finom bort a végén,de ezt is csak azért,mert a harmadik kh-ban fekvős napomon kiderült,h ő tulajdonképpen szabadságon van,csak az utolsó ügyeleti napjába sikerült beleszülnöm.De minden nap bejött hozzám a kórterembe,és megkérdezte,h vagyok.


Az orvosok meg nincsenek elrontva,csak nem kellene mindig a kezükbe nyomkodni a borítékot,és nem kellene úgy fogadni orvost,h nem magánrendelés,arról nem kapunk egy bizonylatot.Megtiltanám minden kh-ban,h dokit fogadjon valaki.Csak az ügyeletes tartózkodhatna odabent.

2008. jún. 18. 14:50
Én csak annyit ,szeretnék hozzászólni a témához,addig mindég lessz,hálapénz még mi betegek,oda adjuk.Sajnos mi rontottuk el az orvosokat!!!Nekünk is kellene,hejre tenni ezt a dolgot,Ez csak az én véleményem!!!!!
2008. jún. 18. 14:38

Sziasztok,

elkeseredve hallom hogy meg mindig ugyan az megy Magyarorszagon mint regen. Ha nem rosszabb.

En egy ideje Nemetorszagban elek, es meg kell mondjam nagyon halas vagyok a sorsnak hogy itt szülhettem meg kisfiam. Itt elve nincs ilyen hogy maganrendeles, es fizess ha rendes dokit akarsz. Minden orvosnak külön rendelöje van, ott vesznek vert, ott is tesztelik, nem küldözgetnek sehova, az egyes dokik felszerelese csaknem jobb mint otthon egy korhazban. Sehol egy fillert nem kernek, es gyanitom hülyen is neznenek ram, ha akarnek adni. Az 8. heten vereztem, ezert viszonylag sürün jartam a nögyogyaszomhoz, minden alkalommal teljes vizelet es verkep, uh, es soha nem fizettem egy centet sem. Es az aszisztensei mar messziröl köszönnek, tudjak a nevem, kedvesek. Ugyan ez a korhazban is. Kedvesek, türelmesek, embersegesek. Pedig egy fillert sem adsz nekik, mindent fizet a biztositod. Es akkor a korhazi ellatast mar ne is emlitsem. Többfajta menü etkezeskor, es lehet extra kivansagod, nem akadnak ki.

Sajnos 2 eve a nagyapam korhazban volt otthon, es elszomorito, söt felhaborito hogy mit mit meg nem kell elni egy embernek aki idös, beteg es tudni lehet hogy mar nem lehet rajta segiteni. Egesz nap mellette voltam, es egy nem sok, de annyi növer sem jött be a szobajaba, holott rajta kivül meg 4-en feküdtek benn. Orvos? akkor lattam ha bementem hozza az irodajaba..mar ha eppen benn volt! Hiszen 80 eves, haldoklik, minek vele foglalkozni. Föleg ha ott az unokaja. Pedig kaptak boritekot. Növerek is, orvosok is, megis semmi. A legszebb volt, mikor kerdeztem hogy felfekvesre nem lehetne valamit adni neki? Valasz: felirom, hozzon a patikabol! Az agyam eldobom. Korhazban en vittem a gyogyszert, es ha nem kerdezem nem is mondjak maguktol. Elkeseritö es egyben felhaborito.

Amugy meg szerintem valoban mi rontjuk el azzal hogy adunk nekik. Szamomra ez vicc. Hol adok a tanarnak, peknek vagy a szemetszallitonak extran penzt hogy megcsinalta a munkajat??? Es ök is ugyan olyan fontosak!!

12. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 10. - Lilly1)
2008. jún. 18. 14:34

Azt írod "őszintén szabadkozott, hogy nem kellene", de azért csak-csak, nagy nehezen, de rá tudtad beszélni, hogy elfogadja, ugye? Megértem, ha véded, mert szimpatikus, vagy kedves, de a jó ég áldjon meg mindenkit, Te, vagy én, vagy a 3. ember is kap a fizetése mellé hálapénzt?

Mert be méltóztatik menni a munkahelyére és szülés levezetése közben mobiltelefonál? És vagy meghal az anyuka vagy nem?


Tényleg, tisztelet a nagyon kevés kivételnek, kit érdekel a beteg? Mert az orvost nem, az hétszentség.


Örülök, hogy van ez a topic, de azért nagyon felidegeltem magam!

2008. jún. 18. 14:15
Sziasztok! Jó a topik, én egyenlőre mint eü-ben dolgozó és a parával naponta találkoztó egyenlőre csak olvaslak titeket, de majd összeszedem a gondolataimat és később megosztom Veletek!
10. Lilly1
2008. jún. 18. 14:12

Igen, sajnos a betegek rontották ezt el nagyrészt. Ahogy belépnek a rendelőbe, már nyomják is a borítékot az orvos kezébe - egymást túllicitálva az összeggel, persze már aki teheti. Engem is meg akart győzni az anyósom, hogy a háziorvosnak is pénzt kell adni, mondjuk egy gyógyszerfelírásért egy ezrest, és így tovább... Hát én nem adok - ő viszont ad, és semmi különbség. Azt hiszem, fellépés kérdése is a dolog. Nem szabad hagynunk, hogy rosszul bánjanak velünk! (Illetve ha olyan az állapotunk, akkor a hozzátartozóinkra hárul ez a feladat.)

Még annyit: szüléskor fogadott orvosom volt, nagyon régóta járok hozzá. Ha nem a magánrendelésére mentem, nem akart pénzt elfogadni. A szülés után odaadtam neki a "szokásos" összeget (kiderítettem, mások mennyit adnak) - elfogadta, de őszintén szabadkozott, hogy nem kellene... Van ilyen is.

Abban viszont nem hiszek, hogy egy adott orvos azért bánt velünk rosszul, mert kevés pénzt adtunk neki! Az ilyennek adhatunk bármennyit, nem hiszem, hogy attól jobb v. humánusabb lesz!

2008. jún. 18. 14:10
Sajnos a mai világ ilyen! Nekem mikor a nagyobbik fiamat vártam volt fogadott dokim, de nem nagyon foglalkozott Velem! Később mikor kiderült ikreket várok azt mondtam nem fogadok senkit! 35. hetet mikor töltöttem bekerültem a kórházba majdnem meglettek a fiúk, de még maradtak szerencsére 3 hetet a pociba! Mivel vízszintesen feküdtek és nagyok voltak programozott császár lett, kihelyeztek egy fiatal doktornőhöz hogy Ő fog műteni! Mivel így alakúlt még is adtam Neki egy kis boritékot, nehogy csak félvállról vegyen! Meglett a műtét, műtét után 2 órával vették észre hogy az Én hasamból a vágásnál szivárog a vér, már fal fehér voltam! Szóltak a doktornőnek jöjjön azonnal (hisz Ő műtött), fél óra eltelt még mindig nem volt ott, egy másik orvos kapcsozta össze a hasam (aki azt mondta nem vár tovább) és vérképet is kért! A doktornőt majd csak hazajövetelkor a kapocsszedésnél láttam!
2008. jún. 18. 12:26

Szia!

Én olyan orvosnál szültem, akinek nem volt tarifája. Konkrétan rákérdeztem, azt mondta, hogy ő ezt nem azért csinálja.


Behívták éjjel 11-kor császározni, bejött, és megcsinálta. Utána is minden nap vagy kétszer rámnézett. Tudom, hogy ez fehér holló, de van ilyen is.

2008. jún. 18. 12:25

Ezeket a hozzáaszólásokat olvasva - hozzávéve a saját tapasztalataimat - csak azt mondhatom, hogy RETTENETES, ami ma megy az EGÉSZ orvostársadalomban!


Most jöhetek a hülye szólamommal, hogy 38 évig fizettem a betegbiztositást, járulékot, vagy bármit, amit kitaláltak.


De amikor a férjem kórházba került, személyi kölcsönt kellett felvennem - hadd ne részletezzem, miért. (Mindketten nyugdijasok vagyunk már, de nem olyan régóta.)


Csak egy epizódot említek meg, de ez nagyon megalázó volt: az orvos, aki felvette - miután már ágyat kapott - bement hozzá és megkérdezte, Bácsi!!!!!!, hány éves is maga? A férjem elhaló hangon válaszolt: 60 leszek. Az orvos sarkon fordult és kiment a kórteremből. Nem, nem jött vissza. Egyébként ő is közel állhatott a 60-hoz. De mi az, hogy bácsi? Talán uram! Vagy elvtársam! Vagy bármi, de nem bácsi! A férjem majdnem elsírta magát. Aki beteg, amúgyis cefetül érzi magát mind lelkileg, mind testileg - és rosszul is néz ki. A férjem rámnézett és megkérdezte: szerinted azért ment el, mert meg fogok halni? Na, erre én kimentem, megkerestem az orvost és olyan botrányt csaptam, hogy azontúl 3 nővérke figyelte állandóan a "bácsi" állapotát. Az is igaz viszont, hogy a végén ténylegesen megfizettem az árat! (Ezért kellett hitelt felvenni.)


Utóirat: mikor kb. fél év múlva kontrollra mentünk, az orvos nem ismerte meg a férjemet (kb. 10 kg-t hízott, le volt barnulva, szinte kicsattant az egészségtől - mindezt nem az orvos okozta, hanem én) és megkérdezte: Uram, Ön kire vár? Vagy csak kisérő?


No comment.

2008. jún. 18. 12:21

Sziasztok!

Én is saját bőrömön tapasztaltam a dolgot. Nemrég szültem. A fogadott orvosom megadta, hogy mennyi a tarifája, adott egy tól-ig értéket. Mikor megszületett a babánk mi csak a minimumot tudtuk adni. Szerintem be is sértődött az orvos, mert utána rám sem nézett. Pedig megígérte, hogy aznap mikor hazamehetek ő is bejön a kórházba. Aztán én csak vártam, de semmi. Varratszedésre nem volt szükség, mert felszívódót használt. Mikor már mentünk volna haza a kórházból felhívtam, hogy mikor jön megvizsgálni és ad igazolást. Erre az volt a válasza, hogy "jaj, elfelejtettem magát. Menjek be a rendelésére, majd ott odaadja ami kell." Marhára fel voltam dobva :(( Szóval a kórházból hazafelé menet útba kellett ejtenünk a rendelőjét...

Mondjuk, azt hozzá kell tennem, hogy megdolgozott velünk, mert nem volt egyszerű szülés, és jó, hogy ott volt. De sajna nem úgy álltunk anyagilag, hogy még több pénzt tudtunk volna adni neki.


És egy pozitív ellenpélda. Mikor gerincsérvvel feküdtem kórházban, senki nem fogadott el semmit. Bár ha belegondolok az csak azért lehetett, mert apu is abban a kórházban dolgozik.

2008. jún. 18. 12:02
Itt Kecskeméten, ha nem adsz hálapénzt magasról letojnak! Mindegy, hogy a szülészetről beszélünk, vagy a sebészetekről vagy akármelik másik osztályról!!!Néhány éve Apósomnak a végbele körül keletkezett egy hatalmas duzzanat. Elment az ügyeletre, megvizsgálták és azzonnal az osztályra küldték, hogy sürgős műtét. Már második napja feküdt az osztályon nem akármilyen fájdalmakkal és hozzá se nyúlt senki, a viziteknél megálltak az ágya mellett ismertették a problémát, megkérdezték ki az orvosa aztán tovább mentek. Nem volt orvosa! A második nap után Anyósom bement felfogadta az egyik vizitelő orvost aki közölte az árát a műtétnek és láss csodát másnap reggel meg is műtötték! Hát ennyit a hálapénzről, ha nem akarsz vagy nem tudsz adni akkor is kikényszerítik belőled az orvosok!Most azt kéne írnom, hogy tisztelet a kivételnek, de ilyennel nem találkoztam, és nem is hallottam ilyenről :(
2008. jún. 18. 11:27

szia!nagyon jó a cikk és a téma,én is tudom már a saját bőrömön,hogyan is működik ez.tavaly októberben szültem,és nem volt fogadott orvosom.nem adtam senkinek pénzt.de már a terhesgondozás alatt össze-vissza küldözgettek,a szülés közben se nagyon foglalkoztak velem,de nem ért váratlanul a dolog,mert tudtam,hogy nem számíthatok jobbra,ha nincs fogadott orvosom.még jó,hogy ott volt a férjem,ő intézkedett,hogy jöjjenek már és nézzenek meg.viziten se néztek meg egyszer sem a dokik,pedig gátvarrataim voltak és fájtak rendesen.

hidd el,hogy neked szerencséd volt!!!!

de remélem,hogy a következő babinál nekem is az lesz!

2008. jún. 18. 11:16
Tetszett a cikked, és mivel tavaly májusban szültem, élénken él bennem az egész. Tény és való, hogy az orvosok a hálapénzzel fizetésük akár 5-10-szeresét is megkeresik, és mi a betegek, vagy várandós anyukák rontottuk el őket. Neked szerencséd volt a terhességed illetve szülésed alatt, de sajnos nem mindenki járna így. Én magam láttam kismamát akinek nem volt fogadott orovosa, hogy hogyan dobálták és látták el teljesen különböző "jótanácsokkal", és szegény már a sírás határán volt. Míg akiknek volt fogadott orvosuk messze nem így bántak vele, és ez felháborító. Ez sajnos egyre gyakrabb a mai magyar egészségügyben, nem feltétlenül csak terhesség és szülés esetén. Én is fogadott orvosnál szültem, illetve császározott meg, de én már 15 éve hozzájárok, így elég visszafogott volt az összeg. Anyukámmal is közölték az orthopedián, ha nem akar 10 hónapot várni a térdprotézis műtétre, x ezer forint az ára. Ez maga az orvos volt....Most akarjon várni nagyon erős térízületi fájdalmakkal vagy fizessen??? Szerintem egyértelmű.......
2008. jún. 18. 11:12

Igazad van, teljesen túlzásba viszik manapság ezt a hálapénz dolgot. Nekem szavam sincs, mert nálunk a szülészeten ez már megszűnt. Nem lehet fogadott orvosod, csakis az ügyeletesnél születhet a baba. És ez így van rendjén. Nekem sikerült mindkét módszert tapasztalnom, mert első gyerekem fogadott orvosnál született, kapott hálapénzt, a második viszont már az új rendszerben. Mindkétszer ugyanolyan volt az ellátásom. Tehát semmivel nem voltam hátrébb azzal, hogy az ügyeletes orvos nem kapott.

Ez így megy lassan 4 éve Veszprémben. Persze van, aki az ügyeletesnek is ad, de teljes mértékig figyelnek rád akkor is, ha nem adsz semmit.

2008. jún. 18. 11:03
Azért írtam le a gondolataimat e témáról, mert olvastam egy cikket a hálapénzről és eléggé felháborít az egész mizéria, ami a hálapénz és az orvosfogadás körül zajlik. Emberek a megnéztétek, hogy a dokik milyen autóval járnak? Kíváncsiságból megnéztem egy ismerőskeresőn néhány doki adatlapját, szinte mindegyik megy síelni, kétszer nyaralni...

Ugrás a teljes írásra: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook