Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
2008. jún. 22. 23:43

másfelől az orvosok hivatalos hazai fizetése a felháborító, vagy inkább röhejes jelzővel jellemezhető, annyira alacsony...

Tehát a rendszer úgy sz..r ahogy van, de senki sem meri, tudja megváltoztatni:(

2008. jún. 22. 23:40
Amíg az emberek "belső kényszert" éreznek arra, hogy pénzt gyömöszöljenek az orvosok zsebébe, addig biztosan nem lesz vége...
114. Ekidli
2008. jún. 22. 23:32

Nem tudom, hogy ez mennyire jön ide, de én nemrég voltam szájsebésznél kihuzatni a bölcsességfogamat(nem műteni). 2 perc alatt kiszedte, utána alá kellett írnom valami elszámolási nyilatkozatot, hogy ha fizetnem kellett volna akkor mennyit kellett volna fizetnem...

Miután aláírtam elolvastam, hogy miket csináltak rajtam, és a dokik 2 perc alatt(a számla szerint) szakvéleményt készítettek, lézerkezelést adtak, paraemedicatort(ez nem is tudom mi), 2x beadtak felületi és infiltrációs érzéstelenítést, és még orális plasztikát is végeztek!:))) Közben csak annyi volt az egész, hogy beadott egy szurit, utána meg kirántotta a fogamat.:D

Hálapénzt nem adtam, pedig mondták, hogy "illik".

113. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 112. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 22. 22:06

Pont ettől tartottam én is.

És amúgyis rettenetesen félek a fogorvostól! Már-már irreálisan. Ahogy belépek a rendelőbe, rám tör a hasmenés és meg sem merek szólalni, pedig egyébként nagy a szám. Nemhogy számlát reklamálni! Na, evvel élnek vissza.

112. 1eb84e4bad (válaszként erre: 110. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 22. 21:18

Egyetértek mindennel, amit írtál.

És ki az aki elő meri szedetni a nem létező számlát a fogorvossal? Utána olyan fájdalmat okoz neked, hogy ottmaradsz :-))

111. 1eb84e4bad (válaszként erre: 108. - Csemarti)
2008. jún. 22. 21:16

Valószínűleg mivel megkérdezted hogy mire számíts, ő úgy vettele, hogy te szeretnél adni...

amúgy jól tetted, hogy nem hozzá mentél vissza a 6 hetesre:-)))

110. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 109. - Csemarti)
2008. jún. 22. 15:41

És ugyanezt végigcsinálni a fogorvosi rendeléseken is.


Sok évig volt egy magán fogorvos/nő/, akihez jártam sokat. Koronákat kellett feltenni (nem a fejemre), rengeteg munka, sok várakozás, stb. Tudtam, hogy drága lesz, ez a 90-es évek elején volt, amikor a havi fizetésem írd és mondd 14.600.-Ft. volt. Drágalátos doktornőm a munkáért 30.000.-Ft-ot kért. Kis gondolkodási idő után igent mondtam úgy gondolván, hogy a jövőben ez már csak drágább lesz. Meg is csinálta, nagyon szép lett, jó is, igenám, de 3 év múlva kezdett valahogy "szétesni" a híd. Porcelánból! Visszamentem, és közölte, hogy erre már nincs garancia.

10 év is eltelt, mire úgy álltam anyagilag, hogy el tudtam menni egy "normális" fogorvoshoz, aki már 450.000.-Ft-ot kért.

Nem húzom tovább, végülis arra akartam kilyukadni, hogy sem az előző 30.000.-Ft-ról, sem az utóbbiról - ugye sejtitek -, még egy sajtcetlit sem kaptam.

10 év után jutott eszembe, hogy nyugodtan vitatkozhattam volna a dokinővel, hogy bizonyítsa már be nekem, hogy mikor is csinálta a fogamat! Vegye már elő a számlákat és terítse ki. De hát ez sajnos pont akkor nem jutott eszembe. (És valahol ez is a kiszolgáltatottságról szól. Hogy nem akarom, nem merem, szükségem lesz még rá, mégiscsak egy orvos, stb.) Nincs még egy olyan szakma a világon, ahol annyit lehet csalni és hazudni, mint az orvosi. Sajnos. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

109. csemarti (válaszként erre: 106. - MelisUK)
2008. jún. 22. 14:28

Nem tudod megadóztatni, mert nem tudod, hogy mekkora összeg jön havonta össze. Az adóbevalláson szereplő rublikába, ami erre van kitalálva pedig szerintem nem írnak ők maguktól semmit.


A magánrendelésen törtnő fizetésről sem kapsz sem nyugtát, sem számlát. :-)

Talán az adóhatóságnak kellene ellenőrizni őket. Terhes kismamákat szerződtetni és megnézni melyik doktorbácsi mennyit is tesz zsebre adózatlanul magánrendelés és szülési hállapén címén.

2008. jún. 22. 14:17

Pofátlanság egy orvostól, hogy kijelentse „X” Forint a tisztelet díjja!!!


A lányomat 2000-ben szültem az I.-es női klinikán. A fogadott orvost megkérdeztem előre, hogy anyagiakban mire számítsak. Azt mondta, hogy rám bízza, döntsek belátásom szerint. Úgy gondoltam, hogy ez nekem megfelel, majd meglátjuk, hogy állunk anyagilag, illetve hogy áll hozzám a szülés alatt. Múlt az idő, eljött a szülés. Normál szülésnek indult, de komplikációk adódtak, gyorsan altatni kellett és császározni. Megszületett az én lánykám. Közölte az orvosom, hogy neki a tiszteletdíja 40000 Ft normál szülésnél, amit varratszedéskor kér. Meglepetésemben szóhoz sem jutottam. Felhívtam a párom, elmeséltem neki a történteket. Megállapítottuk, hogy nem vagyunk képesek a családi kasszából ennyit kivenni, ennyi az egy havi kaja pénzünk. Eljött a varratszedés ideje. Mondtam az orvosnak, hogy a férjem még nem ért be a pénzzel, majd megkapja a hathetes vizsgálaton. Elpanaszoltam a családomnak a történetet, mindenki felháborodva fogadta. Gondolkodtunk, hogy kérjünk-e kölcsön, mert mi olyan 25000 Forintot gondoltunk maximum. Aztán egyre csak mérgesített ez a dolog, míg a végén úgy döntöttem, hogy egy árva petákot sem kap az, aki ilyen pofátlan, elmentem egy másik orvoshoz a hathetes vizsgálatra.


Bár nem tartom helyesnek a hálapénzt, sajnos hozzá tartozik a mai orvosokhoz, de ugyan had döntsem már én el azt, hogy adok-e, mert úgy állt hozzám, és ha adok, akkor mennyit!!!


Még a témához tartozik szerintem, hogy miért is van az embernek fogadott orvosa, hiszen nem kötelező, és akkor a hálapénz sem kötelező.

Én azért választottam orvost, mert úgy gondoltam, hogy sokkal jobban tudja, hogy mi van velem, hiszen a 9 hónap alatt végig kísérte a terhességet. Aztán előnyös, hogy időpontra mehetek hozzá, és nem kell a fél napomat egy rendelőben várakozva töltenem.


Ha ma szülnék, nem választanék orvost, inkább várakoznék.

107. 1eb84e4bad (válaszként erre: 106. - MelisUK)
2008. jún. 21. 20:15

Az adóztatás lehet, hogy azt vonná maga után, hogy még többet elvárna az orvos. Meglegyen a nettó x összeg, és mivel a 40 %-ot elviszi az állam, a beteg pótolj ki ezt is.

Az embernek a legdrágább az egészsége, és ha arról van szó, minden pénzét odaadja ELŐRE, csak mentse meg valaki. Ezt most sarkítva írtam, de így igaz.

106. MelisUK
2008. jún. 21. 16:10

Nem feltétlenül az orvosok a "mocskosok", a betegek rontották el őket már nagyon-nagyon régen, s pusztán szokássá vált ez a buta dolog.

Nem mondom, némelyik orvos tényleg "mocskos" ilyen téren, de ez abból adódik, h minden ember más...


Viszont szerintem be lehetne vezetni, h adózni kelljen a hálapénz után (Lehet, h kevesebben adnának hálapénzt, mert tudnák, hogy pl. a 40%-a adó lesz az állam felé.)

Ki lehetne alakítani a hálapénz fizetési rendszert és ezáltal lehet h csökkenne a fizetése.

Ha már a pincérek "hálapénzét" is megadóztatják, akkor adóztassák meg az orvosokét is.

Egyébként a pincérek azért kapták a borravalót utólag, ahogy felszolgáltak, h mosolyogtak, h kedvesek voltak. Utólag kaptak. Ha az orvosoknak is utólag adnának a kedvességért pénzt, akkor lehet h az orvosok is megpróbálnának kedvesebben viselkedni, ha "kell" nekik az a pénz. És ott a másik oldal is, ha nem volt elég kedves, akkor nem adnánk pénzt és csak az adna, aki amúgy is szokott pl borravalót adni a pincéreknek...

2008. jún. 21. 15:36
szerintem akkor is a szülész -nőgyógyászok a legmocskosabbak ezen a téren
104. 1eb84e4bad (válaszként erre: 103. - MelisUK)
2008. jún. 21. 15:11
Na ien, de mi van ha pl vakbélműtéted van? mert ott ugye nem választhatod meg a dokit.
103. MelisUK
2008. jún. 21. 12:27

Szerintem az, h ne "kelljen" fizetni az orvosnak hálapénzt, nagyon könnyen megoldható. Olyan orvost kell választani, aki nem "kéri/követeli" a hálapénzt és hallani róla a jó híreket, h nagyon rendesen viselkedik a betegeivel.


Nincs még gyermekem, viszont estem már át műtéten, ugyanis petefészek cystám volt. Ahhoz az orvoshoz mentem, akinél születtem. :) Több ismerősöm is jár hozzá és mondják, h nem fogadja el a hálapénzt és mesélik, h milyen trükkökhöz folyamodnak, h mégis zsebébe csúsztassák, mert annyira megérdemli...

(Szerintem megkapja a fizetését, nem kell még hálapénzt is adni. És egy ilyen orvosnak is sok pénze van, nagyon jó autója, úszómedencéje, stb... Nem kell ehhez a hálapénz, elég a fizetés is.)

Egy idősebb bácsiról van szó, aki nem a hálapénzre hajt és lelkiismeretesen bánik a betegekkel. Lehet ilyen orvosokat is találni, csak keresni kell.

Az egyik legjobb keresési mód az, h amikor vársz a nőgyógyászaton a sorodra, körbekérdezed az embereket, h mennyi pénzt illik adni az orvosának, akire vár. Lehet majd olyat is találni, akinek nem kell fizetni, ebben biztos vagyok. Nekem is összejöt elsőre :)

És a többi orvos elvárja, h fizess, mégsem bánnak úgy a betegekkel, mint az én orvosom bánt velem.

102. scorpiolady (válaszként erre: 101. - 480cafea21)
2008. jún. 21. 11:56

Itt Győrben is sokszor előfordult, amikor még anno a terhesgondozóba jártam, hogy a nagy pocakos kismamákat előbb behívták minden plusz juttatás nélkül, szerintem ez így van rendjén.

Ja és ha nagyon akar valaki járhat végig ugyanahhoz a dokihoz terhesgondozásra, fizetés nélkül, és a kispapák is bemehetnek, ha nem csinál hüvelyi vizsgálatot a doki.

2008. jún. 21. 10:06

Nem vagyok hálapénzes párti, de szoktam bonbont meg ilyesmit ott hagyni, ha úgy érzem hogy jól bánnak velem. Tegnap voltam a dokimnál, rengeteg kismama volt, voltak köztük olyanok is akik beszélték hogy hoztak 5000 hogy a párjuk is bemehessen.2 doki van ugyebár. az én dokim meglátta hogy ácsorgok, s nem voltam jól mert dög meleg volt, előre hívott, s behívta a páromat is, normálisan vizsgál, tudja a nevemet, stb. pedig még csak amióta pocakos vagyok, azóta járok hozzá, s sose adtam neki semmit. Csak látta hogy már falfehér vagyok meg stb.

Mikor kimentem a többi kismama csak úgy nézett, mint ha tetves lennék, az egyik odaszólt hogy ez ugyan mennyibe került nekem, büszkén mondtam hogy semmibe, csak tiszteletbe és köszönetbe. Persze nem hitték el

100. A_kis
2008. jún. 20. 10:46

Nézzük egy kicsit máshogy, azt hiszem, vannak itt egyéb szempontok is.

Pl. a magyarok döntő többsége úgy megy el dokihoz, hogy már előre előkészíti a borítékot, mert azt ugye illenék adni (bocsi, lehet, Ti nem, de nekem ez a tapasztalatom). A genyó dokik többsége meg elfogadja, ha már adják. Nem vagyok orvos, de azért arra nem mernék megesküdni, hogy én nem fogadnám el, ha az lennék. Más kérdés, hogy elvárni semmiképpen nem várnám el, és úgy gondolom, azok a dokik, akik ezt elvárják, akiknél ez természetes, azok nem dokinak valók, akármilyen menők is a maguk szakterületén.

Meg ugye mindenki felháborítónak tartja, ha a munkahelyén jutalmat kap? Merthogy van fizetése, aztán azért minden szépet és jót kell alkotni, egyebek elvárása nélkül...

Igen, a hálapénz nem jutalom, de vehetjük annak is, a jól végzett munka jutalma, csak nem a munkahelytől, hanem az "áldozattól".

Döntse el mindenki, ad-é vagy sem. És az orvosnak is engedtessék meg eldönteni, elfoggadja vagy sem (tételezzük fel, nem várja/várta el, és elégedettek vagyunk az öltésekkel, amit tőle kaptunk)

99. 1eb84e4bad (válaszként erre: 97. - Gingiva)
2008. jún. 20. 10:30

Áh, én nem vitáztam:-) csak leírtam. amúgy aíférjem rendőr, és ő is lát bőven csúnya dolgokat, elhiheted. És kenőpénzt nem kap érte!!!!!!!

Te tudtad mire számíts, mikor a szakmádat kiválasztottad, nem tudlak sajnálni, ne haragudj. nem roszindulatból, csak úgy szimplán.

És igaz, minden munkára szükség van, nem nézek le senkit.


Te elfogadsz "borravalót" ?

98. angyal63 (válaszként erre: 97. - Gingiva)
2008. jún. 19. 23:48
Ne általánosítsunk, mert más a mentőorvos, más az altatóorvos, más a nőgyógyász, stb. Vannak jól kereső kategóriák (és orvosok, akik tudatosan választanak specializációt a jövőbeli kp. kereset alapján, nem pedig az elhivatottság szerint). DE!!!! vannak olyanok, akik valóban elhivatottak keresettől függetlenül. Na, szerintem ők az igazi orvosok...!!!
97. gingiva (válaszként erre: 88. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 19. 21:47

Légkondi? Mentőautóban? :-)))) Kricat, kérlek, légy Te az egészségügyi miniszterem! :-))


Egyébként garantálom, hogy egyetlen takarítónő sem látott annyi szutykot, mint ami időnként egy mentőautó belsejében előfordul. Balesetes Józsi bácsi karja külön csomagolva, agyvérzéses beteg félig megemésztett vacsorája a cipőn, a ruhán és a padlón ízlésesen elosztva, részeg kirakattörögető 5 liternyi véréből kb. 3 és fél szanaszét spriccelve, mindez fűszerezve az orrba rögződött, szénné égett test feledhetetlen szagával...


Optimális esetben mindenki azzá válik, amit szeretne elérni az életben, pontosabban amire a képességei és a szorgalma alapján "ítéltetett". Nem hiszem, hogy ezért bárki elítélhető, vagy megítélhető lenne, hiszen mindegyikünkre szükség van! Lehetsz akár takarítónő, vagy pizzafutár, esetleg közgazdász, vagy tanítónő, pótolhatalanul pótolható vagy.


Részemről a vitát lezártnak tekintem. Nem arról próbáltalak meggyőzni, hogy igenis fizetni kell a minőségi ellátásért, hanem arról, hogy az egészségügyi dolgozók döntő többsége nem a haszonszerzés céljából gyötörte/gyötri éveken keresztül az agyát. Hidd el, a hajléktalanok, vagy iszonyatos szociális és higiénés körülmények között élő, ne adj`isten! az ostobán okoskodó és életveszélyesen agresszív embertársaink is sokszor szorulnak segítségre, és őket is ugyanúgy el kell látni! Én soha nem tagadhatom meg a tudásomat tőlük..... egy kozmetikus bármikor...


Ui: Utólagosan bocsánatot kérek minden fodrásztól, kozmetikustól, taxisofőrtől, virágkötőtől és akiket még példaként megemlítettem! Tisztelem őket, elismerem, hogy szükség van a munkájukra! Borravalót viszont továbbra sem áll szándékomban adni...

96. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 95. - 480cafea21)
2008. jún. 19. 20:01
Hát ez valóban a bunkóság csimborasszoja. De nem-orvosban is vannak ilyen barmok, sajnos.
2008. jún. 19. 19:59
Ha megbecsülik akkor oké, de a falusi parasztorvos mikor volt nála az öcsém s rajzolt neki, egyből a kukába dobta a szeme láttára.Na ez már a bunkoságon is túl megy
94. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 93. - 480cafea21)
2008. jún. 19. 19:56

Pedig ezt még valahogy meg tudom érteni. Hiszen a saját keze (tyúkja) munkáját adja ajándékba. Ez becsülendő. Persze csak abban az esetben, ha az orvos is megbecsüli.

Én pl. egyszer voltam az orvosunknál látogatóban és a felesége említette - mikor látta, hogy mennyire megbámulom az összevissza kézimunkákat -, hogy mindet a betegek készítették számukra. Ez valahogy megható volt, főleg hogy ők kitették azokat és vigyáztak rájuk.

2008. jún. 19. 19:44
Itt a faluban a vén nénikék tojást meg befőttet meg mit tudom én hogy mit visznek, legszívesebben az ajtoba állnék, s mindegyiket kupán vágnám! :)
92. 1eb84e4bad (válaszként erre: 91. - 480cafea21)
2008. jún. 19. 18:35
Hihetetlen. Hülyék az emberek komolyan mondom. Én soha nem adtam még plusszot dokinak, sőt, le voltam döbbenve, mikor nem oylan rg a saját háziorvosom nyilatkozott a vizitdíj eltörlése kapcsán, hogy bizony azért ők is kapnak rendesen jattot... Én ezt nem tudtam, hogy a háziorvosnak is adnak az emberek.
2008. jún. 19. 18:33
meg amugy is ők utána kapják a bora valót, de az se ezrek, pedig végzik a munkájukat rendesen, s nem szívatásból váratnak, vagy rosszabbul bánnak velünk, az utcaseprő sem kap többet csak mert szépen seper. annyira felháborít, múltkor dokinál beszélgetett két anyuka, s azt halottam hogy ő a vizsgálatért adott neki 5000 csak hogy ne legyen olyan kellemetlen érzés, én nem adtam neki semmit, mégse volt nagy gáz.
2008. jún. 19. 18:31
igazad van kricat, más munkahelyen korrupciónak számít.itt miért nem? olvastam kicsit vissza, az egyik hozzászolás is jó volt a pincérrel.igaza van, ha ő kérne s nem adnánk a nyakunkba öntené a levest?
89. 1eb84e4bad (válaszként erre: 72. - Jay néni)
2008. jún. 19. 18:16
De, egy bizonyos mértékű biztosan. Habár akkor is lennének, akiknek nem elég. Én is büntetném egyébként, mint ahogy a rendőröket is büntetik. pedig rajtuk is sok múlik, hogy állnak egy dologhoz... Akár életek is. Mégsem fogadhatnak el semmit.
88. 1eb84e4bad (válaszként erre: 69. - Gingiva)
2008. jún. 19. 18:14

És szerinted a takarítónő, aki más mocskát takarítja menniyt keres? És az utcaserő, aki undorító dolgokat takarít még a legroszabb időben, az menniyt kap? na és a munkás, aki a forró aszfalton dolgozik kb 50 fokban napi 8 órát? Hm. Azért mégis csak jobb egy légkondis mentőautóban utazni nem? Mindenki tudta, mire vállalkozik.


kérlek szépne, van oylan kozmetikus, aki imád pattanásokat nyomogatni.


A pincér nem 6 évig tanul és nem egyetemen, ahol a tanárok díjai is borsosabbak. Ennyit erről. Tehát biztosan olcsóbb az oktatásuk, mint az orvosoké.

Szeruntem a paraszolvencia mellet megéri nekik tanulni és éjszakázni, akár család mellett is. Többszörösét halásszák össze zsebbe, mint ami után adóznak.

87. 1eb84e4bad (válaszként erre: 66. - Ad04b33206)
2008. jún. 19. 18:09
agree.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook