Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
146. be52089f0e (válaszként erre: 145. - E178e93bc0)
2008. nov. 5. 18:08
És szerinted azoknak az embereknek akik adják olyan sok van?
145. e178e93bc0 (válaszként erre: 138. - IsChe)
2008. nov. 5. 18:06
"Kapja ő a fizetését rendesen"-ne hidd, sajnos maga a fizetés szomorúan kevés...
2008. nov. 5. 18:02

Soha,ha azt akarja az ember hogy ne dögöljön meg(már elnézést)akkor fizetned kell mint a katona tiszt.

Nekem 18 hetes várandósan volt egy életmentő vakbélműtétem(szörnyű volt) ott a sebésznek adtunk 50 ezer ft-ot,az aneszteziológusnak 20ezer ft-ot a 2 nővérnek 5 ezer ft-ot,később mikor felfogadtuk a szülészt neki alkalmanként 10 ezer ft-ot,szülés után 80 ezer ft-ot,majd a szülésznőnek 40 ezer ft-ot,,majd a szülész orvosom elcseszte a császárom(majd ott maradtunk a szülő asztalon) és még utána volt pofája bekérdezni hogy az anesztesnek adják már egy 10-est mert le kellett hívnia.........szóval sosem fog megszűnni ez Magyarország!!!!!!!!

143. Sanya197* (válaszként erre: 142. - Szerenke25)
2008. nov. 5. 17:53
50 ezret
2008. okt. 30. 17:04
Sziasztok. Dr Gáspár levente az orvosom tudja valaki mennyi pénzt kellene neki adni a szülés végén? Szült nála valaki?
141. Sanya197* (válaszként erre: 138. - IsChe)
2008. okt. 29. 22:18
Akkor a pincérnek se adj.
140. gyopár
2008. okt. 29. 22:16

Korábban írtam ide, most leírom, hogyan jártam a fogadott szülészorvosommal.


Eredetileg úgy volt, hogy ő nem lesz Magyarországon a baba születésekor, így átadott egy kollégájának. Így nem is igazán beszéltünk meg semmit. A baba azonban korábban érkezett, mikor még az orvosom itt volt. A kóházban a szülésznő éjjel, ahogyan beérkeztünk azonnal hívta az orvosomat, aki be is jött. Műszakja egyébként csak másnap reggeltől lett volna. Végüis ott a kórházban, utólag kérdeztem őt meg, mennyivel, hogyan honoráljam a segítségét. Én úgy éreztem, mindenképpen akarok neki adni valamennyit, mert valóban extra szolgáltatást nyújtott. Ő viszont azt mondta, hogy nem ezért csinálja, és nehogy gondot csináljak ebből. Én nagyon meglepődtem. Utána kontrollon ismét póbálkoztam, azonban ő következetesen visszautasította a hálapénzt. Így végülis "csak" egy fényképet kapott a babáról (az volt még a borítékban), aminek úgy tűnt, hogy őszintén örült.

2008. okt. 9. 13:53
kicsit bizonytalan vagyok az orvosomban-persze fogadott, de h minek?!-namindegy.már nem sok van hátra és lehet h nem fogok neki szólni h jöjjön be a szüléskor.őszintén bevaqllom sajnálom tőle a pénzt.
138. IsChe
2008. szept. 25. 14:15
Nem, értemű... Én ott elakadtam, hogy mért kell fizetni a dokinak? Kapja ő a fizetését rendesen..EZ A DOLGA, ezért tanult mert ezt szeretné csinálni..minek oda plussz pénz? Nem fizetek olyan embernek aki a munkáját végzi és szereti csinálnipláne h még fizut is kap...Akkor minek kell a zsebembe nyúlnom?:O.o
137. juzo26
2008. szept. 5. 09:47
Olvasom itt a hozzászólásokat és teljesen összezavarodtam. Kórházban dolgozom Sürgősségin. Most várom a második fiamat de a nőgyógyászom sem tudja, hogy EÜ dolgozó vagyok. Miért?? Mert az első szülésemnél sem fogadtam meg orvost (úgy gondoltam "kollegák" vagyunk ne rajtam akarjon meggazdagodni) de a vajúdás alatt beszélgettem a szülésznővel és így "kikotyogtam", hogy kh-zi dolgozó vagyok. Ezek után még annyi figyelmet sem kaptam mintha én lettem volna a sarki fűszeres.A kórházi benntartózkodás során már nem szóltam senkinek sem. Volt külömbség az ellátás minősége között, de ez függött a nővérektől is. Varratszedés után pedig egyszeűen kezetfogtam a dokivak megköszöntem el kimentem a vizsgálóból. Azóta is ahhoz az orvoshoz járok a mostani terhessségemmel és eszembe sem jutott, hogy adjak neki pénzt.Sajnos nem tehetjük meg,(lakásvásárlás) és az ellátás mindenkinek ugyanolyan minőségben jár, véleményem szerint. Pénz ide vagy oda!!!
136. pemete (válaszként erre: 135. - Health)
2008. aug. 13. 12:37

Ez nagyon jó!!! De egyébként már szabad kórházválasztás is van, szóval ott szülsz, ahol akarsz!!! Válassz egy szimpatikusabb kórházat! Tudom, hogy nem egyszerű messzebbre eljutni mikor már jön a baba, de szerintem azok alapján amit leírtál megéri. Én lassan egy éve szültem a kislányomat, éa csak a 3 perces fájásokkal indultunk a kórházba, és még így is nagyon sokáig tartott mire megszületett a Danus. Szóval ha előbb elindultok, akkor ezsem lehet akadály:)

Sok sikert!!!

135. health
2008. aug. 13. 12:28

Diana!


Írd le, hogy Te mit szeretnél prolémamentes esetben és kérjed, hogy adják írásba, hogy az amit Te kérsz, azt szerintük miért nem lehetséges. Aztán betegjogi képviselő. Az hogy elviszik a babát (természetesen ha mindketten jól vagytok) az egészségügyi törvénybe ütközik. Cukrosteáztatják a babát, az szakmailag ballépés, annak ellenére, hogy sok helyen alkalmazzák. Mert a sárgaság meg a vércukor problémák megelőzése helyett pont, hogy problémákat gerjeszt. Az hogy téged korlátoznak a vajúdás közben (hacsak nincs valami probléma pl. köldökzsinór előreesés, stb.) az meg a szabad mozgásban korlátoz. Ehhez sincs joguk.

2008. aug. 13. 12:09
Én vidéken fogok szülni (sajnos), egy elég ortodox kórházban. Megkérdeztem az ott dolgozó összes orvost, hogy mi a szokásos menete a szülésnek. Aztán elmondtam, h én hogyan szeretném- gátvédelem, ne vigyék el tőlem a gyerekemet azonnal, ahogy megszülök, úgy vajúdhassak, ahogyan nekem a legkényelmesebb, ne cukrosteáztassák meg a babát. A válasz mindezekre a hatalmas kérésekre egyértelmű nem volt, így biztos. h nem fogok adni senkinek semmi pénzt. Ha nincs szolgáltatás, nincs miért fizetni. Ennyi.
2008. júl. 15. 19:31

Sajnos lehet hogy a beteg rontották el az orvoso-

kat, és most szidunk mindenkit: azt is aki adja

és azt is aki kapja.

Én csak akkor engedném, meg hogy elfogadják,

ha adót is fizetnének érte. Azt pedig soha nem

fognak!!

132. 1eb84e4bad (válaszként erre: 129. - Ad04b33206)
2008. júl. 8. 15:10
ez lenne a normális. Szívemszerint én is vittem róla képet rólunk a dokinak, akihez gondozásra járta privát, de lebeszéltem magam róla, mert gondoltam kap ő ennél "nagoybb" ajándékokat is...
2008. júl. 8. 11:00

Ismerve az orvosokat soha nem lesz vége a hálapénznek, csak akkor ha büntetnék.

Hiába emelnék a fizetésüket, minél több van, annál több kell alapon ugyis elvennék.

2008. júl. 8. 10:57
ja, es mivel a betegbiztosito fizet mindent (csak nehany vizsgalat van amit nem tamogatnak es azt magadnak kell ha meg akarod csinalni)az utan hogy a doki beküldi az elvegzett vizsgalatokrol a papirt, muszaj hogy kedves legyen es rendes + jo, különben keresel masik dokit.
2008. júl. 8. 10:54
komolyan elszomorit hogy ilyenek az orvosok Magyarorszgaon. En most voltam a szüles utani ellenörzesen a nögyogyaszomnal. Nemetorszagban elek,es itt teljesen hülyenek nezne ha vittem volna neki köszönö boritekot. Ehelyett vittem egy köszönö kepeslapot (magunk csinaltuk szöveggel es kepekkel) aminek örült es ki is tette a falra a többihez...itt igy köszönik meg a kedvessegüket, es senki nem var ennel többet, söt.
128. pemete (válaszként erre: 127. - 1eb84e4bad)
2008. júl. 2. 11:13
Hát igen! Szörnyű milyen kiszolgáltatott az ember amikor kórházban van.
127. 1eb84e4bad (válaszként erre: 126. - Pemete)
2008. júl. 2. 11:06
De az ugrálás is csak azért volt, mert féltek a műhibától... Szánalmasak!
126. pemete
2008. júl. 2. 10:51

Sziasztok!

Én tavaly szeptemberben szültem, nem volt fogadott orvosom, ültem és álltam sorba végig a terhesség alatt rengeteget, és az első vizsgálat, amit elvégeztek rajtam ( mármint belső vizsgálat), az a szülés előtt 1 nappal történt!!!

Ennyire érdekli az orvost a nem magánrendelésén a kedves "beteg"! Mondjuk a szülésnél az orvosokkal kapcsolatban jó tapasztalataim voltak, mert beszorult a gyerek és mire én valamelyest felfogtam mi van, már 2 orvos, meg 2 szülésznő, meg még vagy 4 másik asszisztens rohangált körülöttem. Bezzeg utána, mikor 4 óra múlva átvittek a kórterembe (addig a szülőágyon hagytak, mondván nincs hely),ott aztán a nővérkék fantasztikus bánásmódjának köszönhetően többször is elájultam a wc-re menet, mert senki nem vitt ki, a saját véremben fetrengtem napokig. Persze aki mellettem feküdt és fizetett neki naponta 2* cserélték az ágyneműt! Szóval nem csak az orvosokkal van a probléma! Ja és még annyit hogy haza akartak küldeni úgy, hogy bennem volt az összes varrat, azzal a dumával, hogy felszívódik! Aztán mikor nekiálltam balhézni akkor kerítettek egy orvost aki megnézte, és ki is szedte... Magyarország csodaszép!!!

125. vera69
2008. jún. 30. 07:05

Sziasztok .Édesapámat aki75 éves szívritmus zavarral vittem be először az ügyeletre és onnan be utalták a korházba .Az ügyeletes orvos szabályosan kirugott minket mert nem a borítékot adtam elsőre hanem a tajkártyát.Reggel fél négykor értünk haza délután rendelt csak a saját házi orvosa aki újra beutalta egy másik korházba.

Ahol szerencsére nem csak a pénz érdekelte az orvost .

124. 1eb84e4bad (válaszként erre: 123. - Seryevi)
2008. jún. 24. 10:49
így van!Egyetértek!
123. seryevi
2008. jún. 24. 05:58
Üdvözlök midenkit!Én nem adtam hálapénzt senkinek s nyugodt a lelkiismeretem!!Tapasztaltam egy s mást és úgy döntöttem azt a pénzt a kisfiamra költöm, még ha ferde szemmel néznek is rám!Ebbe az egész rendszerbe bele lehet ...........!!!Csak saját magadra számíthatsz!Miért fizettem volna azért ami úgy is a doki dolga!? Akkor miért kapja a fizetését??????????Minden jót mindenkinek!
122. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 114. - Ekidli)
2008. jún. 23. 12:29

Mert kétszer húzzák le a társadalmat:

először Téged a kiprovokált hálapénzzel

másodszor az OEP-et, mint biztosítót, hogy mennyi mindent végeztek rajtad és ezt mind át kell utalniok részére. Persze, az OEP is tudja, hogy ez nagyrészt kamu, de nem tudja bizonyítani.

Ezért vannak a szigorítások, ezért van az "együtt sírunk - együtt nevetünk" verzió, mert nem tudják szétválasztani a büntit.

És ebbe döglünk bele és ettől nem működik az eü. reform (sem).

121. 1eb84e4bad (válaszként erre: 113. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 23. 12:20
MÉg nálam is jobban? én sírv amegyek be így 26 évesen, és csais anyukámmal... Pedig van szerető férjem, családom:-))), de ez megmaradt:-)
120. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 118. - Angyal63)
2008. jún. 23. 00:19
Egyetértek. Vicces egy ország ez, csak kevesen nevetnek:(
119. Ekidli
2008. jún. 23. 00:11

Hát, lehet, hogy igazad van...Akkor tamponnal teletömött arccal nem igazán volt kedvem elolvasni ezt a hosszú lapot. Azóta kiszedték a másik bölcsességemet is, de nem oda mentem vissza.

De szerintem, ha szólok, hogy na kérem mi ez a sok beavatkozás, nem hiszem, hogy nyomtattak volna másikat. Ott futószalagszerűen nyomják a műtéteket és a húzásokat, biztos vagyok benne, hogy nemcsak az én elszámolásom volt ilyen kezelésben gazdag. De kinek van kedve még utána ezekkel foglalkozni? Örülök, ha túl vagyok rajta...

118. angyal63 (válaszként erre: 116. - 6c4fb2f974)
2008. jún. 23. 00:05
Mint látod, írtam: az én apám is orvos. Valóban nevetséges a fizetés a tudáshoz és a felelősséghez képest. Viszont vannak orovosok, akik pofátlanul elkérik a MEG NEM ÉRDEMELT pénzt. Én válalkozó vagyok, sokat dolgozom, de MINDENRŐL SZÁMLÁT kell adnom. Akkor hol maradnak a nőgyógyászok, a fogorvosok??? (Én is járok hozzájuk, egyszer sem adtak számlát...., én mindig adok!!)
117. angyal63 (válaszként erre: 114. - Ekidli)
2008. jún. 22. 23:59
Akkor miért írtad alá? Itt kezdődik a dolog... Te csak úgy, bármit aláírsz, a doki felveszi a pénzt a nem létező kezelésre. Bocsi, de te ebben a játékban bábú vagy, nem pedig öntudatos gondolkodó öntudatos ember!!! Te (is) táplálod az orvosok pénzgyártó iparát. Az én apám orvos, de ilyen papírt/számlát sosem írtam volna alá!!! Az a gond, hogy M.o.-on az orvos=Isten. Nyugaton meg az orvos=bármilyen korrektül dolgozó szakember. Bocs, de az olyan emberek, mint te, táplálják a magyar orvosokban a hitet, hogy itt, nálunk ők Isten helytartói!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook