Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
86. 1eb84e4bad (válaszként erre: 65. - 11a91585fe)
2008. jún. 19. 18:08
Szerinted csak legyen egészséges, aki "megteheti"? Gusztustalan.Attól függetlenül, hogy miylen munkát végeznek, az is csak egy munka. Semi több.
85. 1eb84e4bad (válaszként erre: 64. - Ppiiccii)
2008. jún. 19. 18:06
Ebben csak sántít, hogy fodrász akkor is levágja jól a hajad, ha nem adsz borravalót, a pincér akkor is azt hozza ki amit kértél, ha nem adsz borravalót. Na de a doki? Már előre kéri a "borravalót".
84. 1eb84e4bad (válaszként erre: 54. - Angyal63)
2008. jún. 19. 17:57
Teljesen egyetértek. Kellett vona az a tandíj!!!
2008. jún. 19. 15:00
Én büntetném a hálapénz elfogadását, persze egy ajándékkosár vagy bonbonért nem szolok, mert bonbont én is mindig adok a nővéreknek meg a dokinak, de többet nem.
2008. jún. 19. 14:43
Az én "hőn szeretett" nagymamám egy igazi képzelt beteg. Kitalál mindent csakhogy kórházba mehessen. Persze a kedves, jó orvosok le is húzzák rendesen ahogy kell. Hol egy 20 ezres, hol egy 10 ezres, és ez még nem elég a nővéreknek, a TAKARÍTÓNŐNEK!!!! is ad. Továbbá ad annak aki hordja neki az ételt (előfizetett), a postásnak stb. Van 4 unokája, nekünk még csokit sem vett soha életében.... Bocsi, hogy elkalandoztam picit a témától... Amúgy kórházban dolgozom, pontosan tudom mi a helyzet sajnos és elég felháborítónak tartom...
2008. jún. 19. 14:18
Nekik az a munkájuk hogy mentsenek s gyógyítsanak. S nem a markukat tartsák ha épp kedvük van.
80. Diorissimo (válaszként erre: 26. - Zsani8585)
2008. jún. 19. 13:57
Te nagyon furcsán gondolkodsz... Ha ne adj Isten látok egy fuldoklót és kimentem őt a vízből, akkor én is menjek és tartsam a markom? Mert ezzel én is életet mentettem.
2008. jún. 19. 12:45
Jaja. Meg az az agybeli különbség, amivel ő okosabb, mint én?
78. gingiva (válaszként erre: 73. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 19. 12:35
Pusi, hidd el, nem nagy a különbség! Csupán 20 centi ágyéktájon... :-)
77. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 76. - Jay néni)
2008. jún. 19. 12:18

Tök igazatok van!

Ha látnám, hogy van egy pénzcsap, én is odatartanám a poharamat, nem? Mert különben a többiek hülyének néznének!

Ebben egyébként lehet valami, valamiféle versengés az orvosok között, hogy ki"ér" többet?


Most, hogy megy a TV-ben ez a sokfajta orvosfilm sorozat, látom ám, hogy mikor elmegy a beteg, sokszor az orvos nincs is ott! Persze, ő megkapja a biztositótól a pénzt és nem is várja el a borravalót.

76. Jay néni (válaszként erre: 74. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 19. 12:08
Szerintem most alábecsülöm a %-ot, de olyan 70 körülire tenném azoknak az arányát akiknek az isten pénze nem lenne elég.
75. scorpiolady (válaszként erre: 74. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 19. 11:55
Csak sajnos benne van a lényeg, akármennyire is emelik a dokik fizetését, mindig akadna olyan aki elfogadja, ha nyújtja az ember a borítékot, ezért nem kéne nyújtani..........
74. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 72. - Jay néni)
2008. jún. 19. 11:41
Ez csak 1 példa és 1 doktorbácsival történt meg. Ehhez az orvoshoz még vinni sem engedném magam! Szégyellheti magát, mégiscsak mi tartjuk el, nem?
73. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 71. - Gingiva)
2008. jún. 19. 11:38

Persze, hogy ugyanazt mondtam, hiszen azzal kezdtem, hogy igazad van...


Amennyire Jolly Joker vagyok (mint akik ott ülnek), bármilyen tárcával megdobhatsz.


Egy nagyon kicsit offolok, mert ide tartozik:


A napokban gondolkodtam azon, hogy mi lehet olyan baromi nagy különbség a nőnemű és hímnemű alanyok (emberek) között, hogy valaki 60 körül lesz miniszterelnök vagy államelnök, esetleg miniszter.

Egy nőt 60 körül már csak takarítónőnek fogadnak fel, őt is csak akkor, ha jó karban van.


Ha valaki erre válaszolni tud..., kérem!

2008. jún. 19. 11:34

Érdekes sztori:

Doktorbácsi elment dolgozni a János korházból a Telki magánkorházba, ugye nem állami fizuért, magánkorház jól fizet, és nem keveset. Nos fél év múlva doktorbácsi szépen felmondott és visszament az állami korházba, mert a hivatalos magas fizetés nem volt elég neki, a hálapénzekből többet szedett össze.

Tehát szerintem a fizetésemelés nem oldaná meg a kérdést.

2008. jún. 19. 11:33

Pusi, ugyanazt mondtad, mint én, csak másként. :-) A fizetés természetesen magánügy, egészen addig, amíg két napos munkáért gyakorlatilag - az állam helyett - én tartom el a festő családját. Mégis a többség a paraszolvenciát tartja csak kifogásolhatónak, a borravalót és a kenőpénzeket pedig teljesen elfogadhatónak véli.

Sebaj, ha egyszer miniszterelnök leszek, megkérlek majd, hogy laza csuklómozdulattal dobd a hátad mögé a "kényelmes" nyugdíjas létet, és közösen teremtsünk jobb világot! Elvállalnál egy tárcát? :-)) Egyelőre még lehet válogatni a szociális, a munkaügyi, a pénzügyi, az egészségügyi és a fakocka-felügyeleti minisztériumok közül...

70. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 69. - Gingiva)
2008. jún. 19. 11:12

Nem akartam már a témába belebonyolódni ismét, de nem tudom szó nélkül hagyni szavaidat.

Természetesen igazad van..., ugye jön a "de".


Itt nem arról kellene vitáznunk vagy beszélgetnünk, hogy adunk-e hálapénzt (ami már nem hálapénz, ha az "állami" orvos előre kéri, vigyázat!) zsebbe, adómentesen, hanem arról, hogy miért nekünk kell fizetést adni az orvosoknak?


Ezért mondtam, hogy igazad van. Tisztában vagyok az orvosi fizetésekkel, de...


MI KÖZÖM HOZZÁ?


Az én fizetésem, jövedelmem érdekel valakit? Várjak, hogy megszánjanak és a nyugdijam mellé a zsebembe csúsztassanak x 100 forintot?


CSAK KÉRDEZEM:


NEM AZ ÁLLAMNAK KELLENE ERRŐL GONDOSKODNI?

2008. jún. 19. 10:53

Ismét egy apró adalék, tapasztalatból... Lakás ablakainak, ajtóinak a kimázoltatása 90 000 forint - zsebbe. Az ország nyugati megyéjében élő, kezdő (négy éve ebben a státuszban dolgozó) mentőorvos bruttó(!) fizetése nem éri el a 135 000 forintot. Nincs paraszolvencia, karácsony, szilveszter, stb.


Más... A leendő orvos, az egyetemi évek megkezdése előtt sejti, hogy mennyi pénzt tud majd bezsebelni? Lehet... Természetesen a kozmetikus tanoncok merő élvezetből vágynak arra, hogy mások pattanásait nyomogathassák, és sosem láttak benne egy fikarcnyi üzleti lehetőséget sem.


Jut eszembe: a pincérek képzését nem a mi pénzünkből fizette Állam bácsi? Az ő tandíjukról miért nem szól a fáma? A medikus a "fizetéséért" (a mi pénzünkből él a léha diák) cserébe magol, éjszakázik. Aztán a doktorálás után is... Kricat, igazad van! Ettől valóban nem kell hanyatt esni! Csak mondjuk meg kellene próbálni utánuk csinálni, és tanulni, tanulni, tanulni, munka és család mellett.

Ne értsetek félre! Hangsúlyozom és világgá kiabálom, hogy mindez nem jelenti azt, hogy akár egyetlen orvos is jogosan várhatná el azt a bizonyos borítékot! (Szerény véleményem szerint a munka java amúgy is szegény ápolónőkre hárul, hiszen az ő közreműködésük nélkül sok-sok ember már csak a hullaszállító kocsival jönne ki a kórházakból.)

Mégis kérem, esdeklem, rimánkodom: a fodrász és a taxis se viselkedjen velem másként azért, mert az általa nyújtott szolgáltást - amibe beletartozik az emberi hangnem is! - nem akarom borravalóval is honorálni!

68. scorpiolady (válaszként erre: 65. - 11a91585fe)
2008. jún. 19. 09:34
Annak is nagy ára van ha a buszsofőr hibázik, volt már rá elég példa. Egy kérdésem van: FIZETTÉL AZ UJSZÜLÖTTGYÓGYÁSZNAK IS?Ugyanis ő lát el minden babát a megszületése után, alaposan megvizsgálja, ha kell kiszívja a váladékot a tüdejéből, ő gondoskodik arról hogy időben felmelegítsék, ő adja be az első oltást, és hazamenetel előtt is ő vizsgálja meg, vért vesz stb...KÍVÁNCSI LENNÉK HÁNYAN ADNAK PÉNZT AZ ÚJSZÜLÖTTGYÓGYÁSZNAK?LEHET JELENTKEZNI!!!!!
2008. jún. 19. 08:56
szerintem mi szoktattuk ra az orvosokat arra hogy adunk nekuk , ma mar ugy megszoktak hogy termeszetes nek veszik ,mi kellene leszoktassuk is rola azzal hogy elfelejtsuk a zsebukbe tolni a boritekot csak sajnos ez mar lehetetlen es egyre jobban tomjuk oket ok meg egyre jobban gazdagodna
2008. jún. 19. 08:19
en komolyan mondom nem ertem hogy mondhattok olyat hogy ennyit tanult, meg annyit dolgozik erte, es ezert megerdemli. Igaza van kricatnak. Tudtak, mikor ezt a hivatast valasztottak hogy mi lesz a "sorsuk". Es ez az eletet ment.. könyörgöm ez a dolga!!! A tanar meg megtanit, a kukas elviszi a szemetet, a takaritonö takarit. Amugy ha mar itt tartunk, az orvos is azert tart ott ahol tart, mert volt egy tanarja. Ö vajon mennyi halapenzt ad ezert neki?? Ahogy olvastam paran ervelnek azzal hogy az orvos munkaja milyen fontos mert eleteket ment, stb. Valoban, ez igy van. De kepzeljünk csak el egy varost ahol nem viszik el a szemetet egy jo ideig. (2 eve Stuttgartban sztrajkoltak a szemetszallitok, ugyhogy tudom miröl beszelek) Vagy nem mennek a buszok, vonatok, mert nem kapnak halapenzt. (ezt szinten ateltem az elmult egy evben Nemetorszagban - ba ök a magasabb fizuert sztrajkoltak) Kaosz. Attol hogy nem vegez egyetemet az ember, nem kell lenezni a munkajat. Probaljatok itt a fodrasszal meg a pincerrel összehasonlitani. Mikor adtal egy fodrasznak 50-100 ezer forintot? (es ne gyertek azzal hogy de a pincernek meg a fodrasznak egy nap hanyszor adnak, mert az orvos sem egy boritekot kap per nap) Pedig azert adod mert elegedett vagy. De a korhazban ha nem vagy elegedett is adnod kell. Amugy igazad van Barsonyfül abban ha neked megert minden fillert, szived joga adni. A baj csak az, hogy az orvos el is varja ezt es ki is hasznalja, sokszor elöre közölt tarifakkal. Ez felhaborito! Tisztelet a kivetelnek.
2008. jún. 19. 07:54

Érdekes a hozzáállása az embereknek ehez a kérdéshez..


Azért ne felejtsük el,ha a dokik hibáznak,annak nagy ára van.Tehát míg a hentes,eladó,stb hibázhat,ez az egészségügyben TILOS!Nem kell feszegetni,hogy miért,ugye? Ne adj Isten megtörténne,rögtön egy jó kis pert akasztanának a nyakukba.

Én,a többi lányhoz képest,akik most szültünk,rengeteg pénzt fizettem a szülészemnek meg a szülésznőmnek,de szerintem minden fillért megért.

Az,hogy milyen autókkal furikáznak,és hova viszik el és hányszor évente a családot,magánügy.Megérdemlik.Ezek az emberek,az egyetemi 6 év után,még rengeteget tanulnak és amíg dolgoznak folyamatosan frissíteniük kell a tudásukat,folyamatosan tanulnak.Én kicsit sem sajnálom az ilyentől.(Hamarabb egy politikustól,de az már egy másik kérdés.)

A szülésznőmtől sem sajnálom.Rengeteget túlóráznak,nincsenek megfizetve és olyan munkákat kell megcsináljanak amit a takarítónő feladata lenne,de az létszámkorlátozás miatt nincs vagy elvétve.Pl hányást feltörölni,stb.

(Persze,azt a dokit,aki előre közli,hogy nincs műtét,csak ennyiért,arra "haragszom".)


Szóval lehet vitatkozni ezen..Kinek,mennyit ér az egészsége..

2008. jún. 19. 05:08

Én eü-ben dolgozom. Nagyon sok véleményt visszaolvastam, és szinte mindenkinek igaza van. Nagyon rossz a rendszer és azokat pénzeljük akiknek egyébként is van.

Ugyanakkor senki nem háborodik fel azon, hogy adunk a fodrásznál, étteremben, egyesek a postásnak amikor pénzt hoz, ...stb. Pedagógusnapkor pl. a virág már nem elég.

Lehet, hogy nem sok az az összeg amit ott hagysz borravalónak a fodrásznál, de vajon te hanyadik voltál aznap?

A lényeg az, hogy ha valaki fizetésért dolgozik akkor legyen elég az és ne a borravaló miatt végezze jól a munkáját.

Lehet szeretni és lehet utálni a véleményem miatt, de akkor is így gondolom.

63. evavica (válaszként erre: 41. - Gingiva)
2008. jún. 19. 02:27
Nekem errol az a velemenyem hogy az altalad felsorolt szolgaltato agakat azert veszik az emberek igenybe mert kedvuk tamad ra, es mert jol ereztek magukat, ezert megjutalmazzak egy kis jelkepes osszeggel a szolgaltatasert elkert aron felul a szolgaltatot. Vagy viragkoto eseteben tetszik amit csinalt. De szerintem a korhazba azert kerul az ember mert ne adj Isten az elete forog kockan, vagy ugye a babat meg kell szulni, stb... es ugye az a franya hippokratesi esku nem ugy szol hogy feleskudok az emberi elet vedelmere, gyogyitasara x busas osszeg fejeben a fizetesemen felul amit elore pofatlanul elkerek akar egy halalan levo betegtol is. Vagy Te mar talalkoztal olyan kozmetikussal vagy fodrasszal vagy akarmilyen szolgaltatoval aki azt mondta hogy ennyiert csinalom es plussz ennyi es ennyi lesz a borravalo? Az orvosok is kapjak a fizetesuket, akkor milyen alapon kernek plussz penzt egy mutetert? A hala penz osszege sem hasonlithato ossze akarmelyik szolgaltatonak adott kis borravaloval. Szerintem...
62. evavica (válaszként erre: 53. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 19. 02:02

Igazad van, ebben nagyon tudatlanok az emberek, nem is fordul meg a fejukben hogy fellephetnenek az ilyen alakok ellen, talan ez is akkor valtozna, valtozik csak ha az emberek minel nagyobb szamban feljelentenek az ilyen dokikat. Bar az is igaz hogy tanu nem volt, le is tagadta volna, nagyon ugyesek ezek akik ilyen pofatlanok hogy hogy masszanak ki a csavabol, meg a vegen a beteg szegyelne magat.

22-es csapdaja , bar lehet hogy arra az esetre is van valami megoldas ha nincs tanu, es persze tanu szerintem meg ilyenkor soha nincs mert arra vigyaznak hogy negyszemkozt tortenjen meg. Ja, lehet csak el kellene kezdeni, de minel tobb embernek. A kozmondas is azt mondja hogy sok lud disznot gyoz. :-)

61. evavica (válaszként erre: 39. - Tücsimücsi)
2008. jún. 19. 01:51

Koszonom, hala Istennek jol van, nem is hittuk volna hogy igy lesz amilyen allapotban volt...


Hat igen, es vegulis fizetett, a fiai osszeadtak...oszinten, mit lehet egy ilyen kiszolgaltatott helyzetben tenni, amikor az "orvos" a kepedbe mondja hogy ennyit fizess?? Szerintem tudjak az ilyen orvosnak nem nevezheto egyenek hogy a ha kell akar a csalad is osszeadja a penzt...nagyon szomoru...

60. angyal63 (válaszként erre: 59. - 95cf1e718b)
2008. jún. 18. 22:54
:((( A hálapénzt a magyar szoc. rendszer hozta kb. 50 éve a sz*r ellátás kövekezményeként. Nehéz kilábalni belőle, de nem reménytelen. M.o.-on kívül szinte ismeretlen. Térjünk már be végre egyszer Európába......
2008. jún. 18. 22:48
A hálapénzel mi kényeztettük el öket, és nekünk is kell abbahagyni az osztogatást. De erröl a kormány részbe már tesz is mert elkezdödött az elszegényedés!
58. angyal63 (válaszként erre: 57. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 18. 22:44
:DDD Sztem a hálapénz akkor szűnik meg, ha mi a betegek nem adunk kp-t, ha nem privát megyünk. Egyébként az egyik legbarbárabb ága a medicinának a nőgyógyászat. A nőgyógyászok akkor tahók 85%-ban, hogy az nem körülírható... És elfelejtjük az altató orvost, akinek szinte soha nem ad senki semmit, pedig mennyi minden múlik rajta műtétkor!!! Mégis korrektül elvégzi a dolgát és nem tartja a markát...
57. 1eb84e4bad (válaszként erre: 56. - Angyal63)
2008. jún. 18. 22:33
Én sem adok soha semmit. Terhesgondozásra magánrendelésre jártam, és ha a dokimat lehetett volna szüléshez fogadni, akkor sem fogadtam volna.Mindenki megteszi a tőle telhetőt. A stílus másodlagos, úgyos csak 1 órát kell kibírni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook