Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
176. H.Ancsi
2009. ápr. 2. 12:27

Jó akkor nem mondom, sajnálom,hogy ilyen rosszak a tapasztalataid. Mint már írtam, én az első szülésbe haltam majdnem bele a babámmal együtt az orvos miatt. Elmentem, kerestem másikat.

De igenis vannak jó és lelkiismeretes orvosok én ismerek sokat, talán ha gondod van, vedd a fáradtságot és keress Te is.

175. be52089f0e (válaszként erre: 174. - H.Ancsi)
2009. ápr. 2. 12:04

A kísérletezős dolgot egy megbízható forrásból hallottam. De ha ez nem elég, akkor itt egy saját példa. A saját fülemmel hallottam, hogy egy fiatal doki azt mondta, hogy ha a néni nem tud fizetni, akkor haljon meg.


Nekem ne mond, hogy az orvosokat mivel jelentik fel.:)


Én is ismerek orvost. Én is dolgoztam velük, nem is egyel, hanem több százzal. Vannak rendesek is, de a többségének megvan a stílusa.

174. H.Ancsi (válaszként erre: 173. - Be52089f0e)
2009. ápr. 2. 11:42

Igen hallani dolgokat, mindenki döntse el, hogy mit hisz el és mit nem. Én leginkább a saját szememnek hiszek. Persze, aki rendszeresen rossz szakmai döntéseket hoz az nem való orvosnak, sőt ha kell meg kell büntetni.

Volt szerencsém egy orvosi perben részt venni, ahol az volt a per tárgya, hogy a doki nem volt hajlandó felírni egy bizonyos gyógyszert a kedves betegnek, mert szakmailag nem tartotta indokoltnak. A kedves beteg ráborította az asztalt és feljelentette.

Ha fontos az egészségem utána járok, mielőtt orvost választok, ugyanúgy mint tanító nénit, fodrászt stb.

Egyszerüen azok az orvosok akikkel én dolgoztam jók voltak -nem mondom, hogy kivétel nélkül - de ez volt a jellemző.

173. be52089f0e (válaszként erre: 166. - H.Ancsi)
2009. ápr. 2. 11:24

"Amikor sürgős, életmentő beavatkozásra volt szükség teljesen mindegy volt - ellátás szempontjából - hogy egy hajléktalan az aluljáróból, vagy egy vezérigazgató a Putyilov gyárból."


Én pedig azt hallottam, hogy egy hajléktalannak, alkoholistával kísérleteznek. És sajnos nem a szomszédtól hallottam.:(


"Igen és volt olyan is, hogy hibáztak, csak tudod, ha egy orvos hibázik - mert ők is emberek - , annak sokkal súlyosabb következménye van, mint általában bármilyen más munkakörben. "


Természetesen igazad van, az orvosok és ápolók is emberek, de vannak súlyos esetek is, amikor igenis kell büntetés. Ismerek olyan orvost, akinek egyik évben 30-40 ügye volt. Természetesen voltak benne piti ügyek is - bár mindenkinek a maga ügye a legnagyobb, főleg ha egészségről van szó-, de voltak elég komoly hibák is, konkrétan halálesetek!!!

És még fel sem függesztették, még mindig praktizál.


Most nem tudom, hogy van, de pár évvel ezelőtt orvos döntött a másik orvosról. Hogy is van a mondás? Holló a hollónak...

172. 09ca1d3343 (válaszként erre: 171. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 2. 07:55
Pont a főnök volt "várakozó állásponton"...
171. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 169. - 09ca1d3343)
2009. ápr. 1. 14:10

Hát ez nem semmi, sajnálom!


Én egyből megkerestem a főnöküket, az nem lacafacázott!

170. H.Ancsi
2009. ápr. 1. 14:06
Szomorú, sajnos tényleg van ilyen IS.
169. 09ca1d3343 (válaszként erre: 167. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 1. 13:48

"Az orvosoknak, pedig az a dolguk, hogy gyógyítsanak, életet mentsenek, ha ezt a szakmát választották"...


Erre szeretnék reagálni,mert nagyon szép,amit írtál! Amikor a harmadik terhességem elment és 2 napja feküdtem, véreztem az osztályon a kutya nem jött oda és nem nézett meg,hanem a nővérrel küldtek egy nyugtató injekciót!!! A nővér megkérdezte,hogy ki a fogadott orvosom? Mondom senki, akkor dögöljek meg? Nem, mondta, csak a dokik megvárják amíg elvetélek...!!!

Könyörgöm, hol élünk???

168. H.Ancsi
2009. ápr. 1. 09:05
Igaz, van akinek sikerül, van akinek nem,
2009. ápr. 1. 09:00

"Miért kellene egy mérnöknek többet keresnie?"

Gondoltam erre reagálok. És nem panaszkodtam, csak megjegyzésként írtam.

Az orvosoknak, pedig az a dolguk, hogy gyógyítsanak, életet mentsenek, ha ezt a szakmát választották.

166. H.Ancsi
2009. ápr. 1. 08:48

Nem állt szándékomban senki munkáját alábecsülni, miért tenném?

Igazad van, ahogy irtam is van ilyen meg olyan orvos is.

5 évig dolgoztam kórházban orvosok mellett, nem mondom, hogy nem láttam olyat, hogy kinyilt a bicska a zsebemben. De nem ez volt a jellemző. Amikor sürgős, életmentő beavatkozásra volt szükség teljesen mindegy volt - ellátás szempontjából - hogy egy hajléktalan az aluljáróból, vagy egy vezérigazgató a Putyilov gyárból.

Nem néha történt ez meg, hanem napi szinten, volt hogy többször.

Igen és volt olyan is, hogy hibáztak, csak tudod, ha egy orvos hibázik - mert ők is emberek - , annak sokkal súlyosabb következménye van, mint általában bármilyen más munkakörben.

Nekem is volt rossz tapasztalatom, szülés közben majdnem ottmaradtunk a babámmal együtt az orvos hülyesége miatt. Tanulság, a másodikat nem nála szültem. Ennyi, ettől még nem mind hülye.


De ugyanez vonatkozik az ápolókra is. Hihetetlen munkát végeznek - persze itt is van olyan, akinek inkább a bányába kellett volna mennie - nevetséges, megalázó fizetésért, és boldogok, ha kapnak egy doboz csokit. Örülnek, ha kapnak -megjegyzem nagyon ritkán - némi zsebpénzt, de a munkájukat akkor is elvégzik ha csak egy jó szót kapnak. Ez az én személyes tapasztalatom, lehet, hogy csak jó helyen dolgoztam de én ezt láttam.

165. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 164. - H.Ancsi)
2009. ápr. 1. 08:32

Az a mérnök (én) kapott bruttó! 70 ezret és az volt a dolga, hogy te eléd is ehető kaja jusson!


És tudod mitől vagyok felháborodva? Még egy ápolót (akik szintén több műszakban dolgoznak) sem hallottam annyit nyekeregni, mint azokat az orvosokat, akik az állam pénzéből tanultak és húznak ki külföldre dolgozni.


Én egy kocsi árán szereztem a diplomám, munka mellett és mégsem nyavalygok, mint a dokik, akik mellesleg elég szép összegeket kapnak zsebbe!

Más is csinálja a dolgát és mégsem nyüszög!


Ha már itt tartunk sokkal többre becsülöm a mentősöket, tűzoltókat, mert ők aztán megérdemlik! És sztrájkoltak valaha is, hogy nem csinálják a munkájukat????


Volt, hogy terhesen görcsölve mentem a nőgyógyászatra és mivel az a doki, akihez jártam (első terhesség) épp sztrájkolt a kollégái nem voltak hajlandóak megvizsgálni, elküldtek másik helyre, ahol ilyen esetekben, szó szerint idézném: "az ilyeneket" megvizsgálják (a nővédelmiben). Ott a kis doki épp lógott a munkájából, nem tudták telefonon sem elérni. Kérték, hogy menjek vissza késöbb (délután!), hátha addigra előkerül és ne tegyem ezt szóvá sehol, mert kapnak érte...! Még mindig görcsölve visszamentem a kórházba, akkor mág bőgve a kétségbeeséstől és a felháborodástól és megkerestem az osztályvezetőt, ő vizsgált meg és küldött el azonnal további vizsgálatokra.... na ennyit az orvosokról, akik nem mellékes pénzért dolgoznak...ha ott összeestem volna talán nem küldtek volna tovább...talán...


A másik, az menjen orvosnak, aki hivatásának tekinti (sajnos belőlük van nagyon kevés), nem egyéb kísérő pénzforrások miatt!


Engem is beraktak több műszakba dolgozni (helyettesítés), volt, hogy annyi időm volt, hogy zuhanyozzak, egyek és aludjak 3-4 órát. Mégis csináltam, mert örültem, hogy van munkám....

164. H.Ancsi (válaszként erre: 163. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 31. 22:22

Neked életelemed a piszkálódás? Már több helyen összefutottunk!


SZERINTEM /tudod!/ orvosban is van jó, kevésbé jó, szuper stb. és sajnos van pénzéhes, lelketlen, stb.

Ugy gondolom, hogy egy kórházban, naponta életeket mentő orvosnak, aki lelkiismeretesen végzi a dolgát és plusz havi 6 ügyeletet végigvisz igenis kevés 120.000,- Ft. Miért kellene egy mérnöknek többet keresnie?Szerinted, ugyanaz a felelősségük? Szerintem nem.

163. 1eb84e4bad (válaszként erre: 154. - 09ca1d3343)
2009. márc. 31. 20:31
Egyetértek, életet kockáztatnak, havi 150-200ezerért.
162. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 161. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 31. 20:30
Most a második gyerekkel vagyok itthon, úgyhogy nem ingyenélő munkakerülő vagyok, mielőtt még ez jönne.
161. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 160. - H.Ancsi)
2009. márc. 31. 20:23
6 éve
160. H.Ancsi (válaszként erre: 158. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 31. 19:39
Az mikor volt?
159. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 156. - Kriszval)
2009. márc. 31. 19:04
Igen, mert ő orvos, nem fejőgép, mint a többi!
158. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 153. - H.Ancsi)
2009. márc. 31. 19:03
Aktív koromban még bruttó nem kerestem ennyit.... mérnökként!
157. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 152. - 09ca1d3343)
2009. márc. 31. 19:01
Szerintem bodzáznak és vasaznak!!! :DDDDD
2009. márc. 31. 13:55

A feleségem a Mávkorházban adott életet a kicsi fiunknak egy évvel ezelött.dr Spanyik volt az orvosa.A doktor ur egy fillért sem kért...közölte a nejemmel,hogy ö nem ezért lett orvos,és még a kérdéssel se sértse meg...

szülés után azért készültünk boritékkal,koránt sem százezrekkel/mint amiröl hallani lehet/egy kis jelképes összeggel.nem fogadta el!!!/

155. H.Ancsi (válaszként erre: 154. - 09ca1d3343)
2009. márc. 31. 13:53

Teljesen igazad van. Az a baj, hogy itt is általánosítanak. A "nagy" orvosok szinte kikövetelik a "kis" pénzecskéjüket, mintha kötelező lenne, a "kicsik" pedig dolgoznak, életet mentenek s jó ha kapnak egy köszönömöt, s természetesen a fizetésükbe bele van kalkulálva e hálapénz.

Láttam, egyébként számtalanszor, hogy a beteg, főleg az idősebb korosztály erőszakosan tömködi az orvos zsebébe a pénzt, hiába ebben nőttünk föl, mi rontjuk el őket, ha senki nem adna, ha normálisan meg lennének fizetve, ha.............

akkor más lenne.

154. 09ca1d3343 (válaszként erre: 153. - H.Ancsi)
2009. márc. 31. 13:46

Szia!

Tudjuk, sajnos, hogy milyen keveset keresnek az orvosok...De könyörgöm, miért akarja egy-két "orvos" a különbözetet a betegek pénztárcájából kipótolni?


Off: Nézd meg, pl. a rendvédelmi szerveknél dolgozók fizetését,akik elméletben az államot "szolgálják"! Igen keveset keresnek, a léc pedig igen magason van,de lehúzzák az utolsó bőrt is...no comment!

153. H.Ancsi
2009. márc. 31. 13:13
Sziasztok, bocs, hogy belekotyogok. Szerintem is sok olyan orvos van, aki csak a zsebet nézi. De én ismerem egy kicsit a másik oldalt is. Tudjátok, mennyi ma Magyorországon egy 30 év körüli szakorvos fizetése? Egy kedves barátnőm, napi nyolc órai munkával, havi 6 éjszakai ügyelettel egy kórházi osztályon netto 115 ezret keres. Szerintem ez sem reális!
152. 09ca1d3343 (válaszként erre: 151. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 31. 11:35

Gondolom az, akinek tellik ilyenre...

biztos bérből és fizetésből élnek :)))

151. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 149. - Dorottya84)
2009. márc. 30. 21:32
:DDD Ne vicceljetek! Ki ad ennyi pénzt ezeknek?
150. 09ca1d3343 (válaszként erre: 149. - Dorottya84)
2009. márc. 30. 21:05
...és ezt el is tudom képzelni!
149. Dorottya84 (válaszként erre: 148. - 09ca1d3343)
2009. márc. 29. 22:29
Nos ezt a történetet én is hallottam már de én úgy hogy ez a dunaújvárosi korházba történt meg és egy nagy ajándékkosár közé volt vagy 1millió forint téve.A doki megjegyzést tett,az illető kivette a pénzt a csomagból és ennyi...ő nem adott mást csak a kosarat.
2009. márc. 29. 18:17

Egy somogyi kórház szülészetén történt, ismerősöm is a kórteremben lábadozott a szülés után, szem- és fültanúja volt az esetnek, ő mesélte.

Népes, jól öltözött kisvárosi cigánycsalád jött a kismamáért és a babáért a 4 ágyas kórterembe, hogy hazavigyék. A szülést levezető orvos is hamar előkerült - a szülés óta nem látták a szobában - és kezeit dörzsölve ott tüsténkedett a család körül, hogy ugye minden rendben volt, ugye, jó volt az ellátás, ugyebár, khm, meg hasonlók.

Ekkor előlépett a családfő és nagy tisztelettel rövid mondókába fogott: egyszerű szavakkal megköszönte az orvos munkáját és átadott neki egy hatalmas diszdoboz desszertet.

Az orvos átvette a dobozt, de képtelen volt eltitkolni csalódottságát és kézfogás helyett lekezelően kicsattant:

- Jóember ilyenkor nem desszertet szoktak adni a szülésznek!

Nagy csend lett. Aztán a férfi csendben megkérdezte:

- Bocsánat, hanem mit?

- Aki elégedett a munkánkkal, az borítékot ad, kérem szépen! Hagyományosan ez illik. Maguk nem hallottak még erről? Pedig van maguknál szaporulat szép számban!

- Bocsánat, ne haragudjon doktor úr és mennyit szoktak adni a népek?

- Hát... 30-40.000 forintot.

- Értem, elnézést kérek, tudatlan vagyok, de megoldjuk azonnal, engedelmével visszakérném a desszertet.

Kivette az orvos kezéből a dobozt, felnyitotta és kivett belőle egy köteg 20ezres, majd 2 darabot átadott a kővé vált orvosnak, akin látszott, hogy a rosszullét kerülgeti. A többit zsebre vágta és a család kivonult a kórteremből.

A többi kismama a takaró alá menekült, mert majd megfulladtak a röhögéstől.

147. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 145. - E178e93bc0)
2008. nov. 5. 22:08
Az mit jelent? Mekkora összeg? Erről mindig hallgatnak, csak ezért kérdem.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook