Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? fórum

Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz, orvosfogadás, mikor lesz ennek vége?

1 2 3 4 5 6 7
56. angyal63 (válaszként erre: 55. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 18. 22:31
Ez nagyon jó...!!! Én meg nem adok, ha nem privát rendelőbe megyek. Úgy gondolom, fizetem a TB-t, ezért jár nekem vmi, mint Európában úgy általában...
2008. jún. 18. 22:28
És egy eset: Egy ismerősöm felesége szült, és mikor vitte az ajándékcsomagot, benne borítékkal a dokinak, a doki megköszönte, és közölte, hogy ő 50 ezernek jobban örült volna... Erre a pasi kiszedte a csomagból a borítékot, a beletett 150ezerből leszámolt 50et, otthagyta, a többit meg hazavitte. Kis köcsög doki! Hehehe.
54. angyal63 (válaszként erre: 49. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 18. 22:27
Szia kricat:DD rég láttalak! Az orvosok, meg bárki (mérnök, informatikus, stb.) azért tanulnak a mi pénzünkön, mert a tandíjat a nép leszavazta:((( Sőt, az egyetem után sokan rögtön külföldre mennek... "Mi" akartuk, nem? Nálunk van orvos a szűk családban, de ezzel együtt azt mondom, hogy rengeteg barbár van a pályán.
53. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - Evavica)
2008. jún. 18. 22:25
ez nagoyn durva.... Akkor kellet vona szólni a betegjoginak...
52. 1eb84e4bad (válaszként erre: 33. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 22:24
de kisebb csomagra sincs pénze te.... mIért adna? Az agyam eldobom!!!
51. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 22:20

a buszsofőr nem ment életet, de megelőzi a halált! Tulajdonképpen az életed a kezében van, mikor felülsz eg ybuszra.

az orvosok attól koponyák, hogy tanulnak. Nem mástól. Ne legyünk már anniyra oda tőlük! Csak tanulás kérdése.

50. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - Kenzol)
2008. jún. 18. 22:19
Ez simán belefér! e ha egy sebésznek vinnál egy bonbont, valószínű képen röhögne.
49. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 22:18
Az orvos mikor egetemre megy, tudja hogy x évi tanulással x összeget fog keresni. nehogy már sajnáljuk őket azért, mert tanultak! A mi pénzünkön ráadásul.. Na ugye? Tudta mire számíthat. ja, hogy belekalkulálta a hálapénzt is? így könnyű meggazdagodni!
48. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2008. jún. 18. 22:16
Ha ezt közölné valaki egy kórházban, ahol bevett szokás a doog, utána biztosan nagoyn körültekintően bánnának vele..Mindenki csal ujjal mutogatna rá, de hozzá nem nyúlnának.
47. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Diagonalt)
2008. jún. 18. 22:14
Egyetértek, tiltani a fogadott orvost!
46. SF
2008. jún. 18. 22:11

Elborzadva olvasom, hogy némelyik orvos előre közli a tarifáját. Miért, nem kap fizetést? A magyar egészségügy mikor lett 2× fizetős?

20 éve is divat volt a szülészt lefizetni, de én egyiknek se adtam, mégis rendesen elláttak (na jó, az elsőnél kissé kokszos volt a dokinő, de nem lett baj). Sőt, még csak orvost se fogadtam, mert féltem, hogy pont akkor fog nyaralni menni, mikor a gyerkőc meggondolja magát a hasamban.

Szerintem ez lenne a dolgok rendes menete!

45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - Kenzol)
2008. jún. 18. 22:09
Nekem meg azt kéne írnom, hogy a jó k*va anyjukat az iylen dokiknak. De nem írom...
44. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - Kataanya)
2008. jún. 18. 22:07
Sajnos lehet Veszprémben is 3 orvost fogadni. Viszont az egyik barátnőm fogadott, és a doki épp beért mikor már kint volt a baba feje, repedt a szülésnél a csajszi, és még ababa kulcscsontj ais eltörött... Én nemf ogadtam dokit, de nagoyn rendes volt. akinél szültem.
43. scorpiolady (válaszként erre: 40. - Sylva)
2008. jún. 18. 21:55
Ezt hogy érted? Mi az hogy normális keretek között? És adtál a csecsemősnővéreknek is, meg a takarítónőnek is hogy kitakarított a szobádban, meg a kajahordónak, hogy melegen hozta az ebédet?
42. Vikka78 (válaszként erre: 41. - Gingiva)
2008. jún. 18. 21:45
Szia! A nick-edból és a hozzászólásodból itélve te is eü-s vagy? Vagy tévedek?
2008. jún. 18. 21:40

Sziasztok!

Tökéletesen igazatok van, de én mégis szeretnék egy picit kötözködni Veletek! Megkérdezhetem, hogy a kozmetikusnak, taxisnak, pincérnek, fodrásznak, virágkötőnek miért "jár" borravaló? No és a festő, a kőműves miért számíthat sokszor egy korty italra, vagy egy falatka ételre a mi pénztárcánkból szponzorálva? Hiszen ők is ugyanúgy kapnak fizetést, nem? A különbség csupán annyi, hogy ha a fodrász megkopaszt minket, azért mert nem görnyedt éjszakákon át az elméleti alapokat biztosító tankönyvei felett, akkor max. parókát húzunk. Ha a doki - ugyanezen okokból - a tüdőrákot tüdőgyulladásként kezeli, akkor pedig meghalunk...

Hangsúlyozom: egyetértek Veletek, hiszen emberségért pénzt kérni szégyen, különösen akkor, ha valaki Hippokrates példáját követve felesküdött az emberi élet védelmére, gyógyítására!!! De az is szégyen, hogy a mai Magyarországon a diplomák "árát" ennyire nem fizetik meg...

Nem mentegetek senkit. Csupán arra kérlek Titeket, gondolkodjatok a taxisokon, pincéreken, kőműveseken...

40. Sylva
2008. jún. 18. 21:38

Normális keretek között majdhogynem természetes a hálapénz. Nem kell túlzásoka esni. Ennyi az egész.

Én egyébként szüléskor a szülésznőnek is adtam. Nagyon arnyos volt, megérdemelte.

39. tücsimücsi (válaszként erre: 36. - Evavica)
2008. jún. 18. 21:30

Jobbulást neki!


Végül is fizetett a dokinak?

38. Diorissimo (válaszként erre: 33. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 21:30
Ne haragudj, de mi az, hogy "Ilyenkor elég egy kisebb csomag is"? Elég sok pénzbe kerül a kisbaba, van akinek még egy "kis csomag" is megterhelő anyagilag. Miért kellene adni bármit is?
37. scorpiolady (válaszként erre: 36. - Evavica)
2008. jún. 18. 21:23
Hát ez tényleg felháborító, és még tenni sem lehet ellene, mert a doki tagadna az tuti. Jobbulást a nagynénédnek és remélem nem kell már ezzel a dokival találkoznia többet. Vannak ilyen bunkó dokik, szerintem jó lenne ha lenne egy fórum vagy valami hasonló ahova fel lehetne tenni az ilyen dokik nevét, hogyha egy mód van rá el lehessen kerülni őket, akkor megnézhetnék magukat.
2008. jún. 18. 20:44

En egy elkepesztoen felhaborito esetrol irok ami a nagynenemmel tortent meg, mehrak-ja volt, attetes , nagyon rossz allapotban volt, ketseges volt hogy egyeltalan tuleli-e a mutetet, nem fogadott ugymond senkit, erre az a "kedves" doktor "ur" akire a mutet esett, behivatta az irodajaba, vagy nemtudom milyen helyisegbe, es kozolte vele hogy 40.000 a mutet es elore keri mert nemtudni hogy felebred-e? Na nekem ne papoljon itt senki arrol hogy a dokikat a betegek rontottak el!! Meg hogy jar nekik a hala penz mert olyan nagy koponyak! Sajnos a zsebuk megnagyobb!! Persze azert hozzateszem hogy tisztelet a nagyon-nagyon keves kivetelnek, de azok annyira ritkak mint a feherhollo.

Bocsi, de meg most is nagyon felzaklatott ahogy leirtam... ja, es hala Istennek felebredt a mutetbol a nagynenem, es a korulmenyekhez kepest jol is van.

35. Vikka78 (válaszként erre: 33. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 19:37
...vagy egy köszönöm szépen! :)
34. katic (válaszként erre: 31. - Xania)
2008. jún. 18. 19:34

Szerintem ilyen dolgokon ne idegeskedj, főleg ne most!

Kifoghatsz egy nagyon lelkiismeretes orvost, akinél élmény lesz szülni.

Ha meg egy bunkót, neki is kötelessége ellátni, és el is fog, megfelelően. :)

Ha nincs és nem is lesz semmi probléma, akkor azért mindegy, ha meg valami nem lesz OK - de minden legyen! -,úgyis konzultálni fognak, mert egy doki úgysem vállalja egyedül a felelősséget. Ne félj! :)

33. zsani8585 (válaszként erre: 31. - Xania)
2008. jún. 18. 19:19
Ilyen esetekben teljesen érthető!Ilyenkor elég egy kissebb csomag is!
32. zsani8585 (válaszként erre: 28. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 19:16
szerintem ez bunkóság volt!De a doki meg rendes!Ebből is látszik hogy nem csak a pénz miatt dolgozik!De látom nem fogjátok fel ésszel amit írok!egy kis különbség van a mosogatónő és egy orvos között!!!De nem is akarok vitába szálni!Aki ennyire érthetetlen az az is marad!Bocs!
31. xania
2008. jún. 18. 19:10
sziasztok.hát..án jövö hétre vagyok kiirva szülni,s már most rettegek mi lesz.ujpesti sztk ba jártam egy dokihoz de nem lett fogadott orvosom, mert azt hallottam rola fix összegért lehet fogadni,és annyira nem volt nagy szám, 5 perceket se voltam bent nála.alig vizsgált meg.bár meg se kérdezte ő se h legyen e az orvosom, közölte, h a máv ban kell szülnöm.nos..én egyszerüen nem tudok hálapénzt adni!!febr ota lelépett a baba apja egy másik nőért akinek már van gyereke,itthagyott nekem 1 millios adosságot,én pedig betegácsiban vagyok már idéntől mert állo fizikai munkám volt, ez havi 41 a táppénz..miből adjak?de előre félek h mi lesz ha odakerülök jövö héten:(ja..egy lány tegnap mondta h máv ban szül ő is, sztk ba járt eddig,doki 40 et kért h ő legyen az orvosa:(nekem ennyim sincs feleslegben:(
30. Vikka78 (válaszként erre: 28. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 18:56
Nem semmi vagy! :))
29. kenzol (válaszként erre: 28. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 18:55
Gratulálok :)))))))))
2008. jún. 18. 18:42

a mosogatónőnek adsz a kórházban hálapénzt?hiszen ő mossa el a tányért, a nővérnek sem adunk, pedig ők megágyaznak meg stb., a kajaosztónak sem adunk pedig kiosztja és beszedi a kaját, s annyi teát ad amennyi kell.én most vagyok a 19 hétben terhes.a dokim híre elég kemény, fájdalom csillapító beadása 60ezer.mikor ezt a folyóson halottam gondoltam megemlítem neki ha már úgyis megyek be. megkérdeztem, s azt mondta igaz. Hát erre leültem egy székre s mondtam hogy ez nekem nem tetszik, azt mondta lehet fájdalomcsillapító nélkül is szülni. Mondtam neki hogy én egy fillért se fogok neki fizetni, s mégis nála fogok szülni, s ha kérem akkor majd beadja az injekciót. Erre mosolygott. Megkértem hogy az uh ra hagy jöjjön be aki elkísért. Bejött az apám s a párom (apám katonatiszt volt párom biztonsági őr). Mondtam neki mosolyogva hogy képzeljék el a doki mondta hogy nem fogad el hálapénzt, max egy kis ajándékkosárt (s vigyorogtam mint a tejbe tök),mert ő nem azért lett orvos hogy meggazdagodjon. Erre azt mondta feküdjek be 4 napra megfigyelésre. Gondoltam most jó megszivat majd. Napi 4szer jött be minimum, megkérdezte hogy vagyok, stb. 4nap után hazaengedett, vettünk neki egy doboz bonbont, behívott a szobájába a párommal meg uh-zot, s megkínált egy csokival (persze elfogadtam). Azt mondta hogy ő ilyen kissé szemtelen 20 éves anyukával még nem találkozott, de tudja hogy jó anya leszek. Anyatigrisnek nevezett. Adott időt a következő alkalomra (most pénteken).

Nem fizettem s nem is fogok, s ő ezt tudja, s mégis jól bánik velem. Nem hiszem hogy apám meg párom miatt, mert akkor miért nézet volna rám napi 4 szer?

Ha a munkahelyen jobban teljesít valaki ott se adnak plusz, csak mert nyaliznak neki.

Azért kapja a fizetést, meg lehet venni bonbont, vagy ajándékkosarat.

27. kenzol (válaszként erre: 24. - Zsani8585)
2008. jún. 18. 18:29

Ne azért menjen valaki orvosnak,hogy hálapénztől dagadjon a zsebe, mert az ilyen nem is igazi orvos, és szerintem nem is azért mennek orvosnak /remélem/!

Amit most írok nem személyeskedés, hanem általánosítás! Pont az ilyen gondolkodás mód miatt, mint a Tied tartunk ott ahol.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook