Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
213. tomka1
2010. okt. 6. 10:47

közben megtaláltam a neten ezt a henna colort bemásolom a linkjét. Én az elsőt vettem a balzsamos hajsfestéket, de most ez festék vagy balzsam nem lehet tudni :) Venita a márkája


[link]

212. tomka1
2010. okt. 6. 10:42
Köszike a tanácsokat! Igen én is vettem régebben henna plus-t de nem mertem kipróbálni. Azt hiszem világosbarnát vettem és azért nem mertem kipróbálni mert az eladó azt mondta, hogy ebbe nincs vörös árnyalat, de a gyártó meg azt írta, hogy ennek is van vöröses árnyalata. Én már végre barnát szeretnék, hogy ne legyen benne semmi vörös!! Amúgy sötétbarna a hajam de be lett festve padlizsánnal és már kikopott és nagyon csúnya világos vörös, a teteje meg le is van nőve és ott sötétbarna. El vagyok keseredve sose lesz szép hajam :( Kicsit el is van törve a vége, az se fog megnőni soha :( Egyébként ez a henna color nem teszi tönkre a hajat?
211. Tütter (válaszként erre: 209. - A9e1c02a7b)
2010. okt. 5. 09:22
Igen, tudom, hogy van benne más is. Eleinte az volt a cél, hogy ne legyen benne semmi más, csak természetes anyag, későbbiekben leadtam. Nagyon sokat erősödött a hajam tőle, és láthatóan egészségesebb is.
210. Tütter (válaszként erre: 208. - A9e1c02a7b)
2010. okt. 5. 09:20
Oké, köszi. Jó tudni. BÁr sztem már nem szeretném mással festeni a hajam. Nagyon szeretem a Hennás festéket.
209. a9e1c02a7b (válaszként erre: 205. - Tütter)
2010. okt. 5. 08:06
De azt tudod, hogy a Henna Plus sem teljesen természetes.
208. a9e1c02a7b (válaszként erre: 207. - Tütter)
2010. okt. 5. 08:05
Nem. Három hónap elég. Utána már nem lépnek reakcióba egymással.
207. Tütter (válaszként erre: 206. - A9e1c02a7b)
2010. okt. 5. 08:04
Hosszabb hajnál ez több idő, nem? Nem kell teljesen megvárni, mig ki nem kopik belőle a festék? az meg hosszabb idő.
206. a9e1c02a7b (válaszként erre: 204. - Tomka1)
2010. okt. 5. 07:58

Ha hennás, akkor mindenképpen vöröses árnyalata lesz. El lehet tolni barna irányába diólevéllel, indigóval, kávéval, teával...stb., de vöröses árnyalat mindig lesz, ha henna is van benne.


Az még egy dolog, hogy ledobja a kémiait, de tönkre is teszi a hajadat, ha hennára rámész kémiai festékkel. 3 hónapot kell várni a kettő között.

205. Tütter
2010. okt. 5. 07:51

A Henna colort már én is próbáltam, végig engedte a szinét, mig ki nem kopott, nagyon nem szerettem. Vizesen pedig befogott mindent a hajam. Ugyanigy jártam a henna porral is. Bár nagyon szép volt tőle a hajam, de nem szeretem mégsem.

Ami nekem bejött az a Henna Plus. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Erősíti és széppé teszi a hajamat. Nagyon drága de sztem megéri az árát.

204. tomka1
2010. okt. 5. 07:48

Sziasztok még egyet írnék, most olvasom a használati útmutatóba, hogy ez nem is festék hanem természetes henna kivonatú színező balzsam! Ilyenről még nem is hallottam. Mert mikor vettem a polcra az volt írva, hogy henna hajfesték. Akkor ez pár hajmosás után kijön? Vagy mi ez? Még sose használtam hennát ez érdekes. Csokibarna a szín szerintetek ebben van vörös? mert vöröset nem szeretnék de még vöröses árnyalatot sem!


Köszi: Zsu

203. tomka1
2010. okt. 5. 07:41

Sziasztok!


Köszi az infókat! akkor ez a henna color nem valami jó úgy látom. Egyébként ez árt a hajnak? Nem tört el a hajatok tőle vagy nem lett valami baja? És ha ezzel befestem akkor már nem is festhetem mással mármint nem hennával hanem mondjuk castinggal? Mert olvastam ha valaki ilyennel festi a haját akkor minden mást ledob és meg kell várni amíg lenő, hogy újra be tudd festeni. Ezzel az a gáz, hogyha nem sikerül a szin akkor úgy maradok évekig :)


Üdv:Zsu

202. a9e1c02a7b (válaszként erre: 200. - Tomka1)
2010. okt. 2. 18:10
A henna color nem teljesen természetes. A henné color elvileg igen,de nem színez normálisan. Legalábbis nálam így volt. Próbáltam még Logonát és Santé-t, egyik sem volt igazán jó. Ami igazán bevált, az a natúr henna por, amit ki kell keverni vízzel. Indiai henna, nincs benne semmi más adalék. De persze hajfüggő, hogy kinél melyik milyen lesz.
2010. okt. 2. 16:23
Henna colorral nekem nem valami jók a tapasztalataim, már eleve az gyanús, hogy több színben lehet kapni. Már próbáltam, nekem nem igazán fogta be a hajam. Maximum 1-2 árnyalatot változtatott. Jó, vagy nem, egyénfüggő. Vatika dabur, sampont önmagában nem színez. Nem tudom milyen hatással van a festett hajra, de az is előfordulhat, hogy nem henna van benne, hanem cassia, sokan keverik a hennával.. ami pedig színtelen. Ha érdekel a henna festés, nézd meg a naplómat, ott minden le van írva a hatásáról.
200. tomka1
2010. okt. 2. 16:06

Sziasztok!


Én most vettem egy bioboltba egy henna color nevű hajfestéket nem volt drága 300 ft-ba került. Csodálkoztam is hisz ezek mind 2-3 eft-ok szoktak lenni. Szerintetek attól még jó? A másik kérdésem, hogy vettem egy sampont a vatika dabur samponját de ebbe van henna is ápolóként és arra lennék kiváncsi, hogy erre is ugyanaz vonatkozik-e ami a henna hajfestékre, hogy ha egyszer hennával fessük a hajat utána minden mást ledob? Addig nem merem vele megmosni a hajamat, mert ha esetleg nem hennával festeném majd be akkor nem fogja befogni. Szerintetek?


Köszönettel: Zsu

199. 0c49369de6 (válaszként erre: 198. - Heni68)
2010. szept. 22. 19:27
igen, véletlenségből :D Azt hittem natur henna por... s hát nem színezett semmit..... :D
198. Heni68 (válaszként erre: 197. - 0c49369de6)
2010. szept. 22. 19:24
köszi, szerintem ki fogom próbálni, esetleg te próbáltad már?
197. 0c49369de6 (válaszként erre: 196. - Heni68)
2010. szept. 22. 18:01
Igen, ebben biztos vagyok. Nem tudom miért henna néven árulják... A lényeg az, hogy színtelen legyen ráírva... az tuti, hogy nem henna és nem színez...
196. Heni68 (válaszként erre: 165. - 0c49369de6)
2010. szept. 22. 16:05
gondolkoztam ezen a verzión, mert elég fénytelen a hajam, 100 % hogy nem színezi majd be a hajamat?
2010. szept. 16. 17:17

Sziasztok!

arra lennék kíváncsi hogy hol lehet teljesen natúr megbízható hennaport venni Budapesten! és hogy a sötétbarna hajamon ugye nem lesz nagyon vörös, netán piros a végeredmény:P

Elôre is köszi:)

194. 0c49369de6 (válaszként erre: 193. - Devanna)
2010. szept. 6. 15:45
Ismerem a terméket, igen, nos, én mahagóni vöröset vettem régebben ebből a fajtából, ráfáztam énis vele, túl sötét vörös lett. Alapjáraton, a henna növény vöröses színt eredményez, tehát vagy más növény is található benne, vagy nem növényi eredetű. Elég nehéz növényi festékkel fekete színt elérni. Lehet, hogy indigót is tartalmazott. Nekem anno, elég hamar lekopott ez a fajta. Sajnos nem tudok jobbat javasolni, de semmiképpen ne szívasd le, mert a hajad bánja, növényi festéket nem szabad kemikáliával világosítani. Citrom, kamilla az amire most hagyatkozhatsz + az idő.
193. Devanna
2010. szept. 6. 10:36

Kedves Irethe!


Köszönöm a gyors választ. A dobozra csak annyi van írva: Classic Henna for hair és sötétbarna. Egy kifejezetten hennát és indiai kozmetikumokat forgalmazó cég(Goloka) weboldalán található.

Nekem már nem is ereszti a színét, egyszerűen leszedhetetlen. Mindenesetre kipróbálom a kamillát, hátha segít valamit.

192. 0c49369de6 (válaszként erre: 191. - Devanna)
2010. szept. 5. 18:48
Sötétbarna henna nem létezik, valószínűleg más növényi festék volt vagy kemikália. Az eredeti henna midig vöröses, vörösesbarna színt eredményez. Mi a márkája meg lehet tudni? Nekem a henna, 3 héten át folyamatosan eresztette a színét, még mindig vörös, de most szép természetes. Várj még 1-2 hetet. Kamillatea is világosít. Nem szabad most semmi kemikáliás világosítást végezni!!
191. Devanna
2010. szept. 5. 18:15

Sziasztok!


Pénteken festettem be eredetileg középbarna hajamat sötétbarna hennával, de az eredmény koromfekete hajszín lett. Azóta naponta háromszor mosom citrommal, ecettel stb.,de nem használ, ugyanolyan fekete. Nem ismertek valamilyen hajbarát módszert, amivel le tudnám szedni, vagy legalább világosodna egy kicsit? Derékig érő hajam van és nem szeretném levágatni, de ezt a hajszínt nem tudom elviselni. Mennyi idő alatt jön ez le róla?

Előre is köszönöm a segítséget.


Üdvözlettel: Devanna

190. sysy66
2010. aug. 26. 17:38

én tegnap festettem be henna festékkel. 8 hajmosásig tart. ára 2500 ft és kettő kell a hajamra. az eredmény: gyonyoru szin és olyan selymes hogy nem tudom osszefogni mert kicsuszik

a henna por nekem nem jott be. kemény lett a hajam és fénytelen és rezes szinü

189. 699608bdbc (válaszként erre: 188. - Gorbox)
2010. aug. 26. 13:34

Szia!

Én most festettem először a hajam hennával. Ez is piros dobozos francia hennapor, sztem u.az mint amit te használtál, mindent úgy csináltam ahogy le volt írva és az eredmény nulla. Feketét vettem, igaz a hajam festve van de az nem is érdekelt volna ha a festett részeken nem látszik, de a tövén,ahol már barna, és a saját hajam van azt mondta az eladó, hogy azt biztosan befogja...na hát azt sem... így semmi nem látszik, legközelebb nem port veszek hanem festéket veszek, mert ez a por borzasztó volt.

188. gorbox
2010. aug. 22. 11:54

sziasztok!

olvasgatom a hozzászólásokat és az hiszem valamit nagyon nem jól csináltam. Tegnap színeztem a hajam henna porral, de gyakorlatilag semmi nem látszik, ill. ha nagyon nézem kicsit vöröses. Én H. color port vettem ( vm. francia, piros dobozos), 1 órát volt a fejemen, szörnyű volt felkenni, az egész fürdőszoba tiszta mocsok lett. Az ősz hajam ugyanolyan fehér maradt mint előtte. Elkeserítő.:( Jártatok már így?

187. Gubóka
2010. aug. 17. 09:22

köszönöm szépen :)

barátom azt mondta a barna jobb volt. én meg mondtam neki, hogy menjen a csudába :)) de aztan azt mondta h ez is szép. férfiak...:D

186. 0c49369de6 (válaszként erre: 185. - Gubóka)
2010. aug. 17. 09:16
Naaa, nagyon szép lett, és a hajad is elképesztően szép :)))
185. Gubóka
2010. aug. 16. 21:51

raktam fel képet. :) vörösebb lett mint vártam, de tetszik, bár ez még sötétedni fog, azt mondták. :) ilyen rozsdabarnavörös szine van.


a hajamon az a sok kis szall ami ki all nem törezedettség hanem uj haj...volt 3 eve egy eleg sulyos nyavalyam és most nö vissza

184. 0c49369de6 (válaszként erre: 183. - Gubóka)
2010. aug. 16. 18:45
Biztosan nem. Majd, képet :)
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook