Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


93. genlips (válaszként erre: 92. - GaKata)
2010. jan. 15. 10:41
Szia, nekem már bő fél centi lenövésem van, de szerintem nem csúnya és nem látszik annyira. én egy egész éjszakát hagytam fent és világosbarna a hajam. sokkal-sokkal jobban látszik az, ha egy barna hajú befesti a haját szőkére... hogy nálad mennyire fog látszani, attól függ, milyen az eredeti hajszíned és a befestett rész színe közötti különbség. minél sötétebb a hajad, annál tovább hagyhatod lenőni. ha pedig újra szeretnéd festeni, elég csak az alját (mivel nem ereszti a színét)
92. GaKata
2010. jan. 14. 22:27

sziasztok!

Na ma befestettem a saját hajamat is. Hmm majdnem sírás letta vége. Olyan vöröses lett. Túl vörös. De nem azaz égő piros vörös. Na mindegy úgyis tudjátok kb. miről beszélek...ööö írok:)) Szóval szárítás közben megbarátkoztam vele. De a szemöldökömmel mit tegyek nem sűrű, de sötét. Festés barnára?? És még egy aggasztó kérdés! Segítsetek!!! A henna nem fakul nem kopik állítólag. A lenövése nagyon csúnya?? Én nem szerettem volna ha ennyire világosabb lesz a hajam. Túl sokáig hagytam rajta- 1 órát, de anyumnak ez pont teljesen jó volt. Nekem úgy tűnik sok volt. De a lényeg, amiben a tapasztalataitokat kérem hogy osszátok meg velem. Milyen a mikor a hennával festett haj lenő?????????????? Valami bíztatót is írjatok légyszííííííííííí....!!!!!!!

S.O.S!!!

91. genlips (válaszként erre: 89. - D879a0c5b4)
2010. jan. 6. 16:52

néhány hozzávalóval lehet sötétíteni az eredményt és van indigó is, amivel sötétet lehet elérni.

a pihentetés pedig 2-3 hónap, amit kötelezően be kell tartani a kémiai festés és hennázás között.

2010. jan. 6. 16:28
Nekem most nincs festve a hajam. De akkor inkább mégiscsak a hagyományos színezést fogom választani, mert nem akarok vörös lenni. :-S
2010. jan. 6. 16:01
A henna vörös hajszínt ad és muszáj a kémiai festés után pihentetni a hajat, különben letörik az egész. És elég 1-2 órát rajtahagyni, aztán samponnal sokszor kimosni.
2010. jan. 6. 15:51

Sziasztok! Unom a hajszínem és gondoltam befestem. De nem akarok hagyományos festéket, mert most gyenge a hajam, arra gondoltam, hogy hennával próbálkozok. Tudnátok nekem jó termékeket írni? Olvastam, hogy valaki egész éjjel fent hagyta.. hát az nekem macerás lenne, mert barátnőm fogja befesteni. Én tuti nem tudom.


és milyen színekben van hennás hajfesték? Én nem szeretnék vöröses árnyalatot csak csillogó barnát. A henna matt vagy fényes hajszínt ad?

2009. dec. 29. 15:40
Én a Cserépvárosban szoktam venni. Zöld csomagolás, csak henna van benne (ha minden igaz)
86. genlips (válaszként erre: 85. - Dzsin)
2009. dec. 29. 13:50
Nincs mit! :)
85. Dzsin (válaszként erre: 84. - Genlips)
2009. dec. 29. 13:43
Oké köszi!
84. genlips (válaszként erre: 83. - Dzsin)
2009. dec. 29. 13:41

Szia!

Egy csajszi rendeli Indiából, ez tiszta hennapor, semmi más nincs benne, ahogy annak lennie kell :)

83. Dzsin (válaszként erre: 82. - Genlips)
2009. dec. 29. 12:51

Szia!

hol vetted a hennát? sehol nem találtam egy jó boltot.

köszi előre is!

2009. dec. 28. 20:53

Én is behennáztam a hajam két hete, világosvörösesbarnából egészen rubinos lett, de én egész éjszakára fent hagytam és kurkumával, kamillával együtt csináltam.

Nekem nem volt macerás a lemosás, inkább sokáig tartott, mire a víz tiszta nem lett. A hajam a legpuhább dolog lett a világon!!

81. GaKata
2009. dec. 27. 12:04

Sziasztok!


Kipróbáltam a henna porral való festést! Az eredmény nagyszerű! Sötét barna hajra festettem és nagyon szép gesztenye színt kaptam, némi vöröses árnyalattal. Mint mikor a gesztenyét megsüti a nap, olyan színekben pompázik a haj is:):)

A lemosás macerás, a többi részben szerintem semmi különös nincs. langyos vízzel és kicsi instant kávéporral kevertem ki. 1óra után mostam le.

Sok sikert!


BOLDOG, VIDÁM ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!!:)

80. genlips (válaszként erre: 78. - NOA)
2009. dec. 11. 01:37
befogja!
79. GaKata
2009. nov. 23. 22:03
Port szeretném kipróbálni, azt nem tud vki? Már talátam ként jónak tűnő forrást a neten.Mégis először jó volna megkukkantani mielőtt megveszem, bár eddig még nem találtam itt a boltokban
78. NOA
2009. nov. 23. 10:58
Ősz hajat befog a henna hajfesték..próbálta valaki?
77. damnes
2009. nov. 22. 19:46
nekem van 4 tűzvörös bontatlan logona növényi hajfestékem,2000 ft-ért adnám darabját, én 2600-ért vettem még egy hónapja.Szegedi vagyok,ha valakinek kell írjon e-mailen.
76. 38da83de25 (válaszként erre: 74. - GaKata)
2009. nov. 10. 20:18

Amit én használok, abban csak tiszta növények vannak. Henna is, de nem csak henna, más növények is.

BDIH-s, tehát ellenőrzött naturcucc.

75. 38da83de25 (válaszként erre: 74. - GaKata)
2009. nov. 10. 20:13

Nagyon szívesen.

Írok priviben egy lehetőséget, ha tiszta port szeretnél...

74. GaKata (válaszként erre: 73. - 38da83de25)
2009. nov. 10. 19:55

Köszönöm szépen!!:)

S a Henna por amiről több helyen azt írják, hogy csak az a tiszta natur vegyszermentes "hajfesték". Azzal is ugyanígy kell bánni?

Elindultam beszerző körútra, hááááááát nem egyszerű

73. 38da83de25 (válaszként erre: 72. - GaKata)
2009. nov. 7. 08:51

Szia!

Nekem közép-világosbarna a hajam, de már nagyon régen láttam a színét, mert tizenéve vegyivel festettem. Legutoljára vil.barnára volt fesve. Vártam másfél hónapot, utána mentem rá.

Először sante naturrot-ot használam, ez elvileg vörös, de nekem vörösesbarna volt. Nagyon érdekes, mert féltem, hogy Vuk-vörös leszek, de nem. Sokat olvastam róla, hogy igazodik az eredeti színhez, és ez így is van.

Most legutóbb fele-fele arányban: Sante naturrot, Henne Color barna mixet kevertem, és szép barna lett, pici vörös árnyalattal, de soha senki nem mondta rám, hogy vörös vagyok.

Még nem próbáltam csak barnával,de a Herbáriában (ott vettem) az eladó azt mondta, hogy ő csak azzal festi, és nagyon szép volt a haja színe.

Az ősz hajszálakat is megfogja, de picit világosabbra,de nem ízléstelen. Picit mintha saját színből melír lenne benne.

Az útmutató azt írja, csak forró vízzel kell elkeverni, de nekem az nem volt jó...olyan volt, mint a sár, pergett lefele. Tettünk bele tojássárgáját is, így igazi krémet kaptunk.

Jól bebugyolálva, bezacskózva 3 órát volt a fejemen. De megéri kivárni, mert szépen befogja.

Ha van még kérdésetek, kérdezzetek, amire tudok, válaszolok!

72. GaKata (válaszként erre: 71. - 38da83de25)
2009. nov. 6. 20:19

Ha szabad akkor én is megbombázlak néhány kérdéssel:)

Henne sem kopott le a hajadról "csak" lenőtt? Az eredeti hajszínedtől nagyon eltérő a festés színe?

Közép barna a hajszínem, s az egyre több ősz haj miatt szeretném befesteni. csak nem tudom egyszerűen eldönteni mi lenne a jó választás. Mit kellene a porhoz keverni stb. stb-??? Hol lehet (akár neten) igazi henna port vásárolni?

Előre is köszi

71. 38da83de25 (válaszként erre: 70. - Csipogó)
2009. nov. 2. 18:16

Fél éve használom, havonta-de inkább másfél havonta festem, a lenövés miatt. Nem nagyon kopik, valamennyit talán, de nem mérvadó. A lenövés viszont érdekes módon nem olyan igénytelen, mint vegyi után.

Nagyon meg vagyok vele elégedve...én attól féltem, hogy az őszt nem fogja majd be.

Vidéki vagyok, így neten rendelem (netbio, de van sok jó oldal).

Ne viccelj már...kérdezz nyugodtan!:-)

Én nagyon sokáig tipródtam előtte.

Ja, mivel ebben nincs vegyszer, szerintem simán mehet hennára is. Ennek is henna az alapja! Csak más növények is vannak még hennán kívül benne.

2009. nov. 2. 17:00

Mióta használod ,és hogy vagy vele megelégedve?

(bocs a sok kérdésért :) )

Mennyi ideig tartós,mibe kerül,hol veszed?

Lehet-e henna után használni?

(mégegyszer bocs :D )

69. 38da83de25 (válaszként erre: 68. - Csipogó)
2009. nov. 2. 09:16

Sante növényi hajfestéket használok. A natrurrot árnyalatot használom, csak növényeket tartalmaz.

Legutóbb kevertem a henne color barnával, ebben csak kétféle növény van.

68. csipogó (válaszként erre: 67. - 38da83de25)
2009. nov. 2. 07:52

Megírnád miről van szó?

Milyen termékről?

67. 38da83de25 (válaszként erre: 66. - GaKata)
2009. nov. 1. 19:55
Amit én használok, abban csak növények vannak.
66. GaKata
2009. nov. 1. 14:40

Nos sajnos így van. Divat lett a bio és natur.

A hajra készíthetsz magad sampont. Viszonylag könnyen kivitelezhető.

A Henna port mivel színezik?

65. 38da83de25 (válaszként erre: 64. - C1b1fa72bf)
2009. nov. 1. 10:22

Igen, ez így van.

Már én is összetevő-mániás vagyok, mert könnyen dobálóznak a natur és bio szóelemekkel a krémek gyártói.

64. c1b1fa72bf (válaszként erre: 52. - Csipogó)
2009. nov. 1. 02:35
A V.H.C. hajszinezo balzsam is tele van nagyon karos vegyszerekkel ugy mint a bolti tarsai. Nekem is a gyogynov. boltban az elado azt mondta csak termeszetes anyagokat tartalmaz hat en kielemeztettem es ugyan olyan karos anyagok vannak benne mint a tobbi festekben. A gyogynov. uzletekkel is nagyon vigyazatok, mert a sok "termeszetes, naturnak" mondot kremek, hajfestekek, samponok stb. bizony mind telis tele vannak karos vegyszeres anyagokkal. En tiszta sampont kerestem gyogynov. uzletben es a rengeteg samponok kozul egyetlenegyet sem talaltam ami vegyszer mentes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook