Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


153. Gubóka
2010. aug. 13. 14:12

még egy kérdés aztan tényleg leállok. :))

találtam a német íbéjen, natur henna port. nagyon jó áron. ha ehhez keverem amiket mondtal akkor az ugy jo? :)

152. Gubóka
2010. aug. 13. 13:38

de jo, belehet szerezni diofa levelt boltban igy? :D és ha mondjuk szedek utkozben ha talalok diofat az nem jo? :DD ha beleteszek mindent amit irtal a porhoz, akkor nem lesz fekete? en mondjuk kihagynam az idigot.


nagyon köszi a valaszokat :)

Te miota fested igy a hajad? remelem nekem is olyan szep lesz mint a tied csak barnaban :D

151. 0c49369de6 (válaszként erre: 150. - Gubóka)
2010. aug. 13. 13:33
Ha a kész termék mellet döntesz mindenképp logonat, vagy sante-t vásárolj. Logonából inkább a por állagút. A henne color-t egyáltalán nem ajánlom. Henna plus hajfestékek, nemcsak drágák, nem is természetesek...A henna plus irtó büdös és anyumnál allergiát is kiváltott. Minden szárított növényt Herbáriában, gyógynövényboltban be tudsz szerezni.
150. Gubóka (válaszként erre: 149. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 13:24

köszi szépen az infot.

attól félek h mivan ha tul keveset sokat kevrek bele ebbol abbol aztan csunya lesz. lehet eloszor kiprobalom a keszen kapottat, olvastam h valaki azzal csinalta es nagyon szep barna lett tole a haja. meg most hirtelen nem tudom honnan szerezzek diolevelet :DD en max ilyen gesztenye barnasagura festenem a hajam nagyon max csoki

149. 0c49369de6 (válaszként erre: 148. - Gubóka)
2010. aug. 13. 13:17

Én azt tudom neked javasolni, hogy a hennakaresz oldaláról rendelj hennát, 100%osan természetes, natur hennapor. Személyesen is lehet vásárolni, de van webáruházuk is, és sokkal kényelmesebb.

A henna alapjáratban a vörös különböző árnyalatait tudja produkálni a hajunkon, attól függően, hogy hajszálaink mennyi pigmentet tartalmaznak. A szőke és az ősz hajúak számíthatnak a legvilágosabb vörös árnyalatra. Tehát mindenképpen lesz vörös árnyalata.

A főzővízbe teszel jó sok fekete teát (2-3 evőkanál), egy marék diólevelet, 25-30 szegfűszeget, 1 evőkanál feketekávét, és a hennaporhoz hozzáadok 2 evőkanál indigót. Ezek mind sötétítenek valamilyen szinten. Leszűröd. Ezzel a főzettel hígítod fel fogpaszta sűrűségűvé, kenhetővé a hennát. De előtte: Cukrot, jó sok citromlét és eukaliptuszolajat teszek bele.

ÉS köszönöm szépen a kedves szavakat :))

148. Gubóka (válaszként erre: 147. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 13:06

jezusom..gyonyoru a hajad!!!!!!! nagyon :))


en is szeretnem kiprobalni a hennas hajfesteket középbarna vagyok. es picivel sotetebb barnat szeretnek de nem vöröseset feltélenül. (alapböl is van egy kis vöröses fenye a hajamnak)


kérdésem, ha veszek sima henna port, akkor az vörösit ugye, mit keverjek bele h barna legyen? vagy ha veszek henna festeket akkor melyiket valasszam h barna legyek. (én most külföldön vagyok de csak talalok itt is olyat)


köszi szépen a valaszokat előre is!

2010. aug. 11. 14:56
Nekem kopott a henna festék, de nem bánom, mert így még természetesebb. Hisz növényi festékről van szó, nem kemikáliáról, miért ne kopna? hennakaresz.hu itt megnézhetitek. Tettem képet (adatlap), hogy milyen a hajam közvetlen a hennás hajfestés utáni másnap. Ez a 3. festés, azért ilyen intenzív, és csalánteával higítottam. (eredetileg világosbarnás szőkés, vöröses vagyok)
2010. aug. 11. 14:51

A henna alapjáratban a vörös különböző árnyalatait tudja produkálni a hajunkon, attól függően, hogy hajszálaink mennyi pigmentet tartalmaznak. A szőke és az ősz hajúak számíthatnak a legvilágosabb vörös árnyalatra. Minél sötétebb az eredeti hajszínünk, annál sötétebb a hennafestés színhatása is, ami sötétbarna alaphajszín esetén akár fekete is lehet. A henna színét mélyíthetjük egyéb növényi adalékok hozzáadásával, mint például diólevél, tamariszkusz, indigó, vöröshagyma héj.


A hajszín bánhatja, ha frissen festett, vagy frissen dauerolt hajra festünk rá hennával. Ilyen esetben érdemes legalább 2-3 hetet várni.


A hennával történt festés után több hónapig nem javallott peroxidtartalmú festéket, színezőt használni, mert nem fogja be a hajat, és a hajszálakat is roncsolhatja.

145. 0c49369de6 (válaszként erre: 144. - Pegazus007)
2010. aug. 11. 14:46
Logonat használtam eddig 2×. Nagyobb változásra számítottam, pl nekem az indiánnyár hajfesték be se fogta a hajam. Viszont én 100%os hennát használtam már 3×. Hennakaresz oldaláról. Nagyon szép lett tőle a hajam. 3. használat után lángvörös lettem. Semmi irritáció, csak növény. A receptet mellékelték. Árak a weblapon vannak feltüntetve. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
2010. aug. 6. 02:35

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat és kigyűjtöttem az alábbi termékeket, amik említésre kerültek.


VENITA HENNA COLOR

Henné Color

Sante natur

Henna Plus

Logona


Ha már használtad valamelyiket, akkor légyszí írd le a dobozáról az festék valamennyi összetevőit.

Másrészt érdekelne, hogy hol szerezted be, mennyiért, és mi a termékkel kapcsolatos tapasztalatod?


Előre is köszi az infokat!


Szép napot!

R.

143. tomka1 (válaszként erre: 142. - Hosszuhajulany:))
2010. jún. 27. 23:20

Szia!


Én úgy tudom hogyha hennával fested a hajad akkor utána nem lehet mással befesteni mert ledobja, vagy meg kell várni amíg lenő. Én is vettem hennát de már olyan rosszakat hallottam róla hogy nem merem befesteni! Egy hölgy azt írta, hogy csak a henna por az igazi a többi kemikália :(


Üdv: Zsu

2010. jún. 27. 13:56

sziasztok!

ketszer befestettem a hajam fekete hennaval,eloszor Henne colorral,aztan Henna Soniaval,az elsot 4 orat hagytam a hajamon,de mivel nem latszott semmi, ezert az utobbit estetol reggelig rajta hagytam, de azutan sem sotetedett semmit a hajam.elotte nem volt festve semmivel.Azt akartam kerdezni,hogy ha most ezek utan befestenem ammonia mentes hajfestekkel,akkor meglatszana?Nem e valtana ki allergiat a henna miatt?kerlek gyorsan valaszoljatok:)koszi

141. tomka1
2010. jún. 20. 22:35

Sziasztok!


A Henna hajfestékről érdeklődnék! Én most vettem egy bioboltban egy Henna Plus nevezetű tartós hajfesték krémet. Még nem mertem megcsinálni, mert félek hogy milyen lesz, mert hallottam már jót is rosszat is. Kb. 3 hónapja volt befestve a hajam, de nem hennával (azzal még sose volt) és padlizsán színűre. De már nagyon kivilágosodott és elég csúnya világos vörös és már a lenövés is látszik. Most barnát szeretnék (az eredeti hajszínem sötétbarna) és vettem ebből a henna plus festékből egy light brown nevű színt :) Azt mondták ez befogja ezt a ronda vörös színt és szép barna lesz és még a hajam is szép lesz tőle. Ha a tövénél már látszik a sötétbarna lenövés akkor azt hogy fogja majd be vagy akkor ott más színű lesz mint lejjebb?


Üdv

140. sysy66 (válaszként erre: 138. - Niobé81)
2010. ápr. 21. 19:14
szia én is barnát vettem méghozzá kávébarnát erre a tove voros lett a feketén meg csak egy kicsit változtatott. te is azt használod ami 10 hajmosásig jo???
139. sysy66 (válaszként erre: 134. - C1b1fa72bf)
2010. ápr. 21. 19:13

a pigment eltávolito val nem probálkoztál? nekem van itthon egy,de még nem mertem kiprbálni.

oxy reload a neve

2010. ápr. 21. 17:54
Sziasztok, nekem nagyon bevált a Henna Color, gyönyörű barnát tudok kihozni vele, már évek óta - mindemellett megpuhította a hajamat és sztem még erősebb is lett - korábban ammóniát tartalmazó festéket használtam, ami kissé tönkrette a hajam állapotát. Szóval én ajánlom mindenkinek ezt a HC hajszínezőt. :)
137. Bosziii
2010. ápr. 21. 03:40
az a jó
136. Bosziii
2010. ápr. 21. 03:40
csakavörös!!!!!!!!!!!
135. c1b1fa72bf (válaszként erre: 134. - C1b1fa72bf)
2010. ápr. 21. 02:52
elirás javitás: a henna nem világosit.
134. c1b1fa72bf (válaszként erre: 132. - Sysy66)
2010. ápr. 21. 02:47
Szia! hát nincs jo hirem számodra. Az én hajam is kétszinü, mert én is feketére festettem réges-régen vegyivel 50cm a fejtömtöl barnásvörös (hennás) 20cm alul meg fekete, ezidáig még hennával+adalékokkal (dio összes része, feketeribizli,feketeszeder stb. kiprobáltam én már mindent, hogy fekete legyen az egész hajam), de nem sikerül sehogy az indigot is probáltam, de az nagyon gyorsan kopik semmi értelme. Már megbarátkoztam a barnásvörös szinnel és probáltam eltüntetni a feketét, de semmi nem fogja be az indigo nem világosit igy most a fekete rész olloáltali halálban fog részesülni. Leirnád a dobozos henna összetevöit (inci) mert szerintem nem tiszta.
133. kedike
2010. ápr. 20. 22:55
A lemosás tényleg húzós, utána mindig üjra kell takarítani az egész fürdőszobát :) Néha a kádat is megfogja a vörös szín, súrolhatom ezerrel.
132. sysy66 (válaszként erre: 131. - C1b1fa72bf)
2010. ápr. 19. 14:33
szia szeretnék kérdezni vmit remélem tudsz segiteni,a problémáam az hogy a feketére van szinezve castinggal a hajam igaz ez egy fél éve volt..lenott 6 cm re. szoval ennyit a szinezőkrol. fél év alatt se jott ki. én rákentem csoki bbarna henna color szinezot a kimélot amiben nincs ppd satobbi. nagyon selymes lett tole, de inkább bordos voros lett és a fekete rsézt se fogta ugy be ahogy szerettem volna. VISZONT még tavalyrol van itthon két doboz henna porom hajra egy mahagoni és egy voros. tudod amit vizzel kell kikeverni és orákig a hajon lehet. na a kérdésem az hogy rátehetem e a hajamra? nem mosta gondoltam csak 3 honap mulva..hogy befogja e a feketés barnás hajat vmi normálisra??koszike
2010. ápr. 18. 20:16

A VALODI hennában NEM létezik olyan, h fekete, szöke,mahagoni, burgundi, padlizsán, kék, hupilila...... szinü, ha ilyet akarnak rátok sozni az csak kemikália lehet!!!!!!!!!!!!!A tubusosok is tele vannak nagyon káros vegyszerekkel Henna alig van bennük ugyan olyan rosszak mint a agyon reklámozott bolti társaik!!!!!!!A VALODI henna az ösz/szöke hajszálakat VILÁGOSVÖRÖSre fogja be


(a barna hajszálakat nem világositja ki vörösre hanem barna marad csak kicsit sötétebb barna lesz!!!!!!Tehát ha valaki barna és öszhajszálai is vannak annak 2 szinü lesz a haja olyan mintha melirozta volna!!!!)


lehet sötétiteni KICSIT!!!!rajta ha a hennához keversz kávét,teát,diolevelet,diohéjat,barnára kiszáritott még zöld dioháncsot,indigot, de az ösz/szöke MINDIG VÖRÖS MARAD!!!!!!Ha nem mosod meg a hajad (kb.6 napig) hennázás után csak kiöblited jol és a végén ecettel leöblited akkor még sötétedni fog a vörös szin. Akinek nincs öszhajszála annak minnél sötétebb a természetes alapszine annál sötétebb lesz a végeredmény akár fekete is lehet!!!!!A VALODI henna SOHA NEM világositja ki a hajszineket!!!!!A VALODI henna nem kopik,nem halványodik csak lenő!!!!!!A Piac tele van HAMIS henna készitményekkel még a gyogynövény/drogéria/bio üzletekben sem bizhat az ember MINDIG meg kell nézni az összetevöket-INCI. Ezt mind tapasztalatbol irtam le.

2010. ápr. 12. 13:45
Na megvolt a nagy hajfestes. Nagyon tetszik a szine. En porral festettem es eleg maceras volt a lemosas, de a szine nagyon tetszik mert egy szep termeszetes arnyalat.
129. Lillacska (válaszként erre: 128. - Be5fb1cdcc)
2010. ápr. 9. 08:21

Koszi szepen.:)

Minden esetre a vasarnapi pihi alatt kiprobalom. Amugy volt nekem festve rendes szintetikussal is, igaz utoljara decemberben festettem.


Remelem nem lesz semmi negativ hatasa ennyi ido utan.

128. be5fb1cdcc (válaszként erre: 127. - Lillacska)
2010. ápr. 8. 21:32
szia! én nem porral festettem, hanem a tubusos, krém változattal... igen piros volt a fejem! :o) de ne aggódj, nem feltűnő, és következő mosásnál szépen eltűnik!
2010. ápr. 8. 10:01

En ma vettem egy doboz voros hennapor hajfesteket.

A hetvegen ki is probalom. Csak arra vagyok kivancsi vajon a fejboromis voros lesz utana?

Eleg furi lenne.


Tud valaki segiteni?

126. GaKata
2010. ápr. 2. 23:36

Sziasztok! Ma voltam az új fodrászomnál. Hát nem henna párti, de jól megcsinálta a hajam. Igaz közel sem olyan mint amit az elém rakott katalókusból mutattam neki. Sokkal rövidebb és tök más fazon:))


Jól dolgozik, azért lehet legközelebb kipróbálok mást. Várom vissza a saját fodrászom


Kellemes húsvétot mindenkinek! Csajok sok- sok locsólót , ne hogy elszáradjatok:)

125. kattye
2010. márc. 30. 18:53
azt tudom...csak,hogy ugyanolyan káros mint a vegyiben lévő?
124. sysy66 (válaszként erre: 123. - Anda39)
2010. márc. 30. 17:58
ez igaz de van olyan hajfesték amiben szintelen henna van és hozzá vannak adagolva a mesterséges szinpigmentek. pl a a henna color szinező ilyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook