Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
273. d879a0c5b4 (válaszként erre: 272. - Essyker)
2011. jan. 8. 23:23
Nem.
272. essyker (válaszként erre: 271. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 8. 22:05
Lesz valami baja?:S
271. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 270. - Essyker)
2011. jan. 8. 21:03
Azért 3 óránál tovább ne hagyd fent.
270. essyker
2011. jan. 8. 21:00
Ha sokáig hagyom fent, az baj?
269. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 268. - Essyker)
2011. jan. 8. 17:34
Igen, eléggé vörösnek. Nem tudom ,mi lehet a gond, tegyél bele több citromlevet. Csináld meg újra. Remélem most sikerrel jársz.
268. essyker
2011. jan. 8. 16:07
Persze, egy egész napig hagytam állni. Elméletileg mindent jól csináltam, gyakorlatilag lehet, hogy nem.:) Az eredeti hajszínem egyébként sötétszőke, annak eléggé vörösnek kellene lennie, nem?
267. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 266. - Essyker)
2011. jan. 8. 15:40
Az megbízható hely, pihentetted a masszát? Egy napig kell pihentetni. Le van írva az is, hogy összeérjenek az anyagok, ha nem is egy napot, legalább egy éjszakát. 2 óra alatt nekem tűzvörös lett a hajam. Szóval 2 óra bőven elég.
266. essyker
2011. jan. 8. 15:21
hennakareszról rendeltem a hajfestő hennaport, így jónak kellene lennie.:) Le volt írva, mi kell bele, azt meg is csináltam. Igaz, egy kicsit kevés lett. De akkor nekifutok még egyszer. Igazából most csak 2 óráig volt fent, ha több ideig fent hagyom, a változás nagyobb lesz, ugye?
265. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 260. - Essyker)
2011. jan. 8. 15:07
És tudnod kell, hogy a henna mindenképp vörös árnyalatot eredményez, az igazi, echte henna.
264. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 263. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 8. 14:59
Jahm, és nem ártasz a hajadnak vele, mivel növény.
263. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 260. - Essyker)
2011. jan. 8. 14:42

Sajnos, henna van ráírva, de nem henna, általában színtelen vagy natur hennaporként árulják. Ami valójában Cassia növény, az állaga nagyon hasonló, csak nem színez.

Ha mégis, henna volt amit használtál, akkor nem megfelelően állítottad elő. Mivel kell hozzá citrom, eukaliptusz olaj, cukor, és víz.

262. Anda39 (válaszként erre: 260. - Essyker)
2011. jan. 8. 13:47
a színtelen hennára gondoltál? Mert az csak fényt ad a hajnak, nem színezi. Szerintem nyugodtan lehet használni gyakran, mert ez nem vegyszer.
261. Anda39 (válaszként erre: 258. - Tigris1971)
2011. jan. 8. 13:45
hennától sehogy nem lehet megszabadulni, csak lenövesztéssel
260. essyker
2011. jan. 8. 10:27
Sziasztok! Az a problémám, hogy befestettem a hajam natúr hennaporral, de alig változott a színe. Így egy nap után befesthetem megint, vagy az nem tenne jót neki? Egyáltalán sötétebb lenne a színe, ha újrafesteném?
259. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 258. - Tigris1971)
2011. jan. 7. 19:43
Lenöveszted, nem fested tovább. Más megoldás nincs. Vegyi leszívóval semmiképp ne próbálkozz, főleg, hogy ennyi ideje növényi festékkel fested. Mindenképp rosszul jönnél ki belőle.
2011. jan. 7. 19:15
Sziasztok!10 éve színezem a hajam mahagóni henna hajszínezővel.Az eredeti hajszínem sötétszőke.Szerintetek hogy térhetnék vissza az eredeti hajszínemhez anélkűl,hogy kinyírnám a hajam,főleg úgy,hogy hosszú?
257. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 256. - Radirroni)
2011. jan. 7. 10:30
Igen, már azt is használtam. Nekem pozitívak a tapasztalataim, be kell tartani amit leírnak a termékleírásban, s akkor, minden flottul megy. Mostanság nem hennáztam, nyáron 3 alkalommal is hennáztam, de ez csak sima henna, amely vörös színt eredményez, már nem festem. Augusztus elején festettem utoljára és még mindig vöröses árnyalatú, szerintem szép színe van így is, hogy nem erőteljes a színe. Nem tudnám megmondani, hogy gyorsabban nő e, nekem alapból elég gyorsan nő, de tényleg jót tesz a hajnak, színez és ápol.
256. radirroni (válaszként erre: 255. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 6. 18:08

és te a logonát próbáltad már?

és milyen gyakran hennázod a hajad? tényleg gyorsabban nő tőle?

255. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 253. - Radirroni)
2011. jan. 6. 17:48
A henna kopik. Régóta használok natur henna port hajfestéshez. És igen, a színe enyhül, de nem lesz matt. A szép szín marad csak nem lesz erőteljes.
254. Anda39 (válaszként erre: 252. - Radirroni)
2011. jan. 6. 16:49

Őszintén szólva nincs tapasztalatom a hennás hajszínezők terén, csak amit a neten olvasok, annyit tudok róla. Mivel a henna alapból vörös, és a fekete azért lesz fekete, mert indigót kevernek hozzá, ezért azt gondolom,hogy mégiscsak lesz egy kis vörös beütése. Ha hamvas árnyalatot szeretnél vörös nélkül, szerintem jól gondold meg ill. olyanok véleményét kell elolvasnod, akik ezt használják és megosztják veled a tapasztalataikat.

Az Antal Vali honlapján nagyon sok mindent megtudhatsz a hennás festésről, gondolom ott van olyan, aki feketét használ.

2011. jan. 6. 15:05
Illetve a logonáról lenne még az a kérdésem, hogy a többi henna festékhez hasonlóan ez sem nagyon kopik, hanem inkább lenő????
252. radirroni (válaszként erre: 250. - Anda39)
2011. jan. 6. 13:48

Köszönöm, én ezt ilyen részletesen nem találtam. Igazából azért gondoltam a növényi hajszínezésre. mert évek óta nem festem a hajam, és a saját hajszínem sajnos a naptól kicsit vörösesebb árnyalatú, világosabb barna lett, mint volt, de még így is sötétbarnásnak mondanám. ezt a hamvas (azaz nem vörösen csillogó ) barnát szeretném újra visszakapni, ezért gondoltam a feketére, mert abban nincs vörös szín, a többi mind vöröses árnyalatú.

Próbafestést ti csináltatok előtte? 1 doboz 100 g-os por az mennyi hajfestésre elég? (középhosszú, tépett hajam van, és elég vákony, úgyhogy nem sok)

251. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 249. - Radirroni)
2011. jan. 6. 10:46

A Logonában NINCS mérgező anyag, természetes illóolajokkal és növényekkel dolgoznak. Az egyik legjobb Bio termék. Nem kell semmivel sem keverni, a por állagút csak vízzel, de már van folyékony is. Minden le van írva róla. Sante-t még nem használtam.


Én a logonát-ajánlanám. Van sötétbarna színe. Fontos, hogy a hajad, vagy természetes színű vagyis festetlen legyen, vagy pedig ha már volt festve el kell telnie legalább 1 hónapnak.

250. Anda39 (válaszként erre: 249. - Radirroni)
2011. jan. 6. 07:28

Mit jelent neked a nem sok? Bemásolom neked, amennyit találtam:


A Logona növényi hajfestékek használatával haja egészséges, elevenen csillogó lesz, ragyogó árnyalataival kihangsúlyoza az Ön személyes karizmáját. A növényi hajfestékekkel árnyalhatják, vagy elmélyíthetik természetes hajszínüket, vagy egy egészen új színtónust adhatnak hajuknak. És mindezt anélkül, hogy vegyi úton beavatkoznának hajuk természetes struktúrájába.


Ragyogás, fény és volumen:

A Logona növényi hajfestékei filmszerűen vesznek körbe minden hajszálat. Így az Ön személyes kiindulási hajszíne meghatározza az egyéni színezési eredményét. A színező és ápoló növények egyedülálló összetétele biztosítja a ragyogó színeket, a fényt és a volument.


Természetes összetevők:

A növényi hajfestékek ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó hennából valamint növényekből, gyümölcsökből és kérgekből tevődnek össze. Értékes növényi összetevők, mint a búzaprotein és a jojoba olaj már színezés közben tartós ápolást adnak a hajnak. Kiegyenlítik a haj szerkezetét, a haj dúsabbá és könnyen kezelhetővé válik.


Ragyogó hajszín gyógynövényből: gyengéd és tartós.

 A Logona növényi hajfestékei kímélően és tartósan színeznek.

 Minden felhasznált nyersanyagot rendszeresen megvizsgálnak mérgező anyagok és nehézfém terhelés szempontjából.

 A növényi festés nem avatkozik bele vegyi úton, kémiai oxidációval a természetes hajszerkezetbe.

 A növényi hajfestékek nem tartalmaznak szintetikus színező-, illat- és konzerváló anyagokat valamint egyéb kémiai összetevőket



A helyes szín kiválasztása:

Mivel a színező hatás a növényi hajfestékeknél hajtípustól függően eltérő lehet, ajánlatos a fodrászt megkérni, hogy határozza meg a természetes hajszínt, valamint a haj erősségét. (Minél finomabb szálú vagy világosabb a haj, annál gyorsabban és intenzívebben rögzül a növényi hajfesték.)


Növényi hajfestékek keverése egymással:

A Logona-Kosmetik növényi hajfestékei keverhetők egymással. A vörös és barna tónusokban lehetséges minden elképzelhető árnyalat. A fekete növényi hajfestékkel sötétebbé tehető a mogyoróbarna-gesztenye, gesztenyebarna és a mahagóni. Az aranyszőke és sahara festékek keverékéből az arany és vöröses közötti tónusok érhetők el.


A növényi hajfesték így tovább tart: a Logona-Kosmetik színápoló samponjai:

A szőke, vörös-barna és barna-fekete színápoló samponok színező növényi kivonatokat tartalmaznak. Segítenek hosszan megőrizni a növényi hajszínt és ápolják haját. A termé-szetes hajszínt fel lehet frissíteni velük. A színezést mindazonáltal nem helyettesítik.


Logona-Kosmetik növényi hajkúra - színtelen:

A növényi hajkúra a hajnak dússágot és selymes ragyogást kölcsönöz. Tiszta őrölt növényi részek ápolják a fejbőrt és erősítik a hajszerkezetet. Olyan problémák esetén, mint a gyorsan zsírosodó haj, irritált fejbőr és korpásodás, kúraszerűen használható.



Logona-Kosmetik Color Cremes növényi hajfestékek

a természet legszebb színeiért ( Krémhajfesték):

A Logona-Kosmetik növényi hajfestékek használatával haja élettel teli, elevenen csillogó lesz, ragyogó színárnyalatokban pompázik, kihangsúlyozva az Ön személyes kisugárzását. A növényi hajfestékekkel árnyalhatják, vagy elmélyíthetik természetes hajszínűket, vagy egy egészen új színtónust adhatnak hajuknak. És mindezt anélkül, hogy vegyi úton beavatkoznának hajuk természetes struktúrájába.



A növényi hajfestékek másképpen színeznek:

A kémiai hajfestékek– leegyszerűsítve– kivonják a hajból a természetes pigmentet, és mesterségessel helyettesítik. Az eredeti hajszínt így teljesen meg lehet változtatni. A haj természetes színpigmentjeinek stabilizáló hatása is van, amiért is az ismételten vegyi úton színezett haj gyorsan törékennyé és tompává válik. A Logona növényi hajfestékei csak a haj külső pikkelyrétegébe hatolnak be és ott gyűlnek össze. Hajának természetes színpigmentjei a növény pigmentekkel harmonizálnak. A végleges színtónus a kiindulási hajszín és a színezett árnyalat közötti összjátékból alakul ki.


Ragyogó színek, fény és dússág:

A Logona-Kosmetik növényi hajfestékei erősítik a hajat és egészen természetesen na-gyobb dússágot kölcsönöznek neki. A Logona növényi hajfestékeinek ragyogást adó hatá-sa a korparéteg elsimítása révén jön létre, ami által intenzívebb fényvisszaverődés válik lehetővé.


Természetes összetevők:

A Logona Color Cremes kizárólag természetes színezőanyagokat tartalmaznak, mint a henna, cékla, rebarbara vagy kamilla, melyek különlegesen kímélő színezést és nagyon természetes színhatást eredményeznek. Valamennyi Logona-Kosmetik növényi hajfesték viseli az „Ellenőrzött természetes kozmetikum” védjegyet. Mentesek a mesterséges szín-, illat- és tartósítószerektől valamint egyéb vegyi anyagoktól, mint a peroxidoktól vagy ammóniától.


ÚJDONSÁG: Felhasználásra kész krémkészítmények:

Az új Logona Color Cremes természetes kozmetikumok világszerte egyedülállóak innova-tív terméktulajdonságaik tekintetében és kiegészítik a kedvelt por alakú Logona növényi hajfestékeket. A Color Creme-ként újonnan kifejlesztett terméknél elmarad a por alakú növényi hajfestékek esetén szükséges, forró vízben, kávéban vagy hasonló anyagokban való elkeverés. A Color Creme azonnal felhasználható minden további előkészítés nélkül.


Lenövés színezése:

A Logona-Kosmetik növényi hajfestékei hosszan tartóan színeznek. Ez azt jelenti, hogy bár egy-két hónap elteltével láthatóvá válik a természetes hajszín lenövése, az újranövő és színezett haj közötti kontraszt jelentősen visszafogottabb, mint a vegyileg színezett haj esetén. Az új, rugalmas, nem csepegő krém révén mostantól egészen egyszerűen lehetségessé válik, hogy csupán a hajlenövést színezze meg.


Optimalizált ősz haj fedés:

Az új Color Cremes kitűnik az ősz haj optimalizált színezésével. Ezt a zöld agyag hozzá-adásával sikerült elérni, amely a szín jobb felszívódását eredményezi az ősz hajon.


ÚJDONSÁG: Felhasználásra kész krémkészítmények

 különlegesen kíméletes színezés

 100% növényi színezőanyagok

 optimalizált ősz haj fedés

 alkalmas a lenövés elfedésére

 ellenőrzött természetes kozmetikum

 mesterséges színező, illat- és tartósítószerek nélkül

 peroxidok és ammónia nélkül


Tökéletes színezőhatás három lépésben:


Előkezelés

Hajának optimális előkezelésére a LOGONA Color Plus Colorations előkezelést ajánljuk: A zöld agyag és nyírfalevél kivonatos hajpakolás intenzíven megszabadítja haját az ápoló- és formázószerek maradékaitól, korparészecskéktől és a felesleges zsírtól, így a növényi hajfesték jelentősen jobban kötődik a hajhoz.

Színezés

A Logona Color Cremes növényi hajfestéket ecsettel egyenletesen visszük fel tincsről tincsre. A festéket először a haj tövére kenjük, és utána hosszában eloszlatjuk tincsenként. A kívánt színintenzitástól függően a Color Cremes 30 perc és két óra között maradhat fönt. Végül bő melegvízzel öblítjük ki a hajat.


Utókezelés

Hajának utókezelésére sampon helyett a Logona Color Conditioner-t ajánljuk. Ez a speciális mosószer erősíti és fixálja hajának színét és fényét. Ha közvetlenül a festés után visszük fel, a bojtorjánmag olajjal, természetes betainnal és búzakorpával készült Conditioner láthatatlan filmrétegként rögzíti a növényi színezést és ragyogó színeket biztosít hosszú ideig.

2011. jan. 5. 22:54

Megnéztem az oldalt, és a Logonához nem sok leírás volt, és "parfüme" összetevőt, azaz mérgező illatanyagot tartalmaz a leírás szerint. van egy sante nevű is azon az oldalon. azt próbálta már valaki?

vagy sima sötétbarnás fekete (nem vöröses árnyalatú) haj eléréséhez (a sajátom is sötét hamvas barna)melyik hennaport ajánlanátok????

mindegyik fajta hennaporhoz kell citromlé, meg eukaliptuszolaj???

248. Anda39 (válaszként erre: 247. - Radirroni)
2011. jan. 5. 19:57
A biofamilia.hu-n találsz egy csomó infót a Logona hajfesték összetevőiről, használatáról.
247. radirroni (válaszként erre: 246. - Fa8f3f5c02)
2011. jan. 5. 19:14
És ezt a logonát is össze kell keverni eukaliptusz olajjal, meg citromlével, meg nemtom mivel? por alapú? adnak hozzá valamit? ebben biztos nincs vegyszer?
246. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 244. - Radirroni)
2011. jan. 5. 13:38
A logonát csak ajánlani tudom, nagyon jó termékek, igaz feketét sosem használtam, ott is van útmutató milyen alapszínhez javasolják. S semmiképpen ne festett (kémiai anyaggal festett hajra használd).
245. Anda39 (válaszként erre: 244. - Radirroni)
2011. jan. 5. 12:16
úgy tudom, indigót kevernek a hennához, abból lesz a barnás-feketés szín.
2011. jan. 5. 09:53
Sziasztok! a logona-fekete henna hajfestékről tud valaki valamit? azt írják diólevéllel éri el a sötétítést, de nem tudom, higgyek-e ennek. És ezt is olyan bonyolult pépesíteni?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook