Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


123. Anda39 (válaszként erre: 122. - Kattye)
2010. márc. 30. 07:03
A színtelen nem ad plusz színt a hajadnak, marad olyan, amilyen.
122. kattye
2010. márc. 29. 20:24
de úgy tudom a haricolor plusba színtelen henna van...tehát az nem hiszem hogy vöröset ad...csak nem tudom,hogy a többi anyag mennyire káros
121. Anda39 (válaszként erre: 118. - Kattye)
2010. márc. 29. 16:14

Bár még nem használtam hennát, csak érdekel, és sok topikot olvastam el róla, azért merek írni.

A henna vöröses árnyalatú lesz mindig, ez az alap. Tehát ha te nem akarsz vörös lenni, ezzel ne próbálkozz.

120. kattye
2010. márc. 28. 20:38
köszönöm:) logona vagy haircolor plus? az utóbbinál néztem h csak bele van keverve a henna?ez a valami is káros? Vagy valakinek van tapasztalata,hogy melyik a jobb?
2010. márc. 26. 21:04

A vegyit és a hennát nem szerencsés váltogatni, várni kell a kettő között 3-6 hónapot (hajhossztól függően), mert leéghet a haj.

A henna vörös színű, így a haj is vörös lesz, de ennek árnyalata függ a haj színétől, szerkezetétől is. Sötét barna hajnak lesz egy kis vörös fénye.

118. kattye
2010. márc. 26. 20:48
Sziasztok...én nagyon régóta festem a hajam, vegyivel... utoljára kb 1,5 hoónapja volt festve...Sötét barna a hajam...nem szeretném vörösre,csak már nem akarom tovább károsítani a hajamat, és valami szép barnát szeretnék:DCsak most lesz a ballagásom is és előtte nem nagyon merek kísérletezni:D Van esély valami szép barnára? és úgy h ballagásra helyre hozható legyen ha balül üt ki? igazából sosem probáltam...lehet nem így előtte kéne kezdeni?
117. riamiam (válaszként erre: 115. - Sysy66)
2010. febr. 27. 19:21

A fekete hajat befogja a tiszta henna a vörös valamely árnyalatára.

Nézd meg az összetevőket a dobozon és ha ott indigó szerepel, akkor az jó /hétköznapi nyelven lehet fekete hennának nevezni, de a valóságban olyan, hogy fekete henna nincs/.

116. sysy66
2010. febr. 25. 21:29
akkor az az indigo nem káros? az nem kátrány ugye?
115. sysy66
2010. febr. 25. 21:29

köszi

akkor a feketét nem fogja be a henna? hiszen a biotékában láttam fekete hennát a henné color terméke.

2010. febr. 25. 20:45

Sziasztok!

Eddig kémiai festékkel festettem a hajam kékesfeketére!De allergiás lettem rá!kb.1,5 hónapja festettem utoljára!ha más kémiai festékkel festem akkor is kijön az allergiám?És a sötétbarna festék befogja?

Vagy olvastam a henna festékről annak meddi tart a színe?és hogyan kell festeni vele?

Köszi!

113. riamiam (válaszként erre: 112. - Sysy66)
2010. febr. 25. 19:27

Szia :)

Rákenheted öt hónap vegyi festés után nyugodtan. A réz színű hennától vöröses árnyalatú lesz a hajad, de hogy mennyire azt előre nem lehet tudni. Függ attól is, hogy mennyi ideig hagyod a hajadon, illetve a hajad alapszínétől, meg ahol még a kémiai festék van, azt is másképp fogja/foghatja be. Valószínűnek tartom, hogy napsütésben, illetve villanyfényben vörösesen csillogna a hajad, de alapvetően sötét maradna, mivel az alapszíned gesztenye barna. A henna csak a vörös különböző árnyalatait tudja produkálni, amit persze lehet sötétíteni, világosítani több-kevesebb sikerrel. Fekete henna nincs, feketére indigóval lehet festeni a hajat "hennaszerűen".

Tény, hogy a fekete vegyi hajfesték a lehető legrosszabb, ha a fekete hennád indigót tartalmaz az összetevők leírása alapján, akkor nem kell tőle tartanod, nem káros, mármint hajhullás szempontjából.

De minden esetre jól gondold meg, mert henna után ha mégsem tetszene, 3 hónapig nem mehetsz rá semmiféle kémiai festékkel, ugyanis a hennában fémsók vannak, ami reakcióba léphet a vegyi festékekkel és ki tudja, hogy milyen kárt okozhat a hajadnak.

112. sysy66
2010. febr. 25. 15:54

sziasztok. neekm kémiai szinezo casting kékesfeketével van festve. vagyis volt 5 honpja azota lenott de nem olyan vészes a lenovés mert gesztenye barna az eredeti.

viszont van itthon két doboz henné color porom

az egyik barna a másik réz.a fekete hajra hiába kenem ugy?

a fekete hennárol mi a tapasztalat és vélemyény?

ugyanolyan káros mint a fekete hajfesték?

azt monják abban a festékbaen van vmi ppd amitol hullik a haj?

de az indiai nőknek nem ugy tunik mintha kihullott volna a sok hennázástol nem????:P

véleményeket várok koszi

111. genlips (válaszként erre: 110. - GaKata)
2010. febr. 1. 23:07

erről jut eszembe. az első pár napban közvetlen hennázás után még mélyül a színe. sok ilyen tapasztalat van, hogy festés után irtó piros és 3-4 nap, 1 hét után már teljesen ki tudnak békülni az új színnel. nem tudom, hogy ez történhetett-e nálad is?!

lehet, hogy gyorsan nő a hajam, de irtó lusta vagyok utánaszínezni :D

az elején úgy néztem meg, hogyan nő le, hogy fogtam egy fésűt és a fejbőrömre merőlegesen felfésültem. ahogy fel-le bólogattam, megtaláltam azt a szöget, ahol nagyon jól láttam a már fél cm-es lenövést is. talán ilyen módszerrel könnyebben ellenőrizhető. próbáld ki ;)

110. GaKata (válaszként erre: 109. - Genlips)
2010. febr. 1. 22:21

még nem tudom , hogy fog lenőni. most lesz 3 hetes, de azt hiszem még nincs lenövés. hmm most gondolom át... 3 hét nincs lenövés. Azaz jó gyorsan nő a hajad! Irigykedikirigykedikirigykedik:):) De már az igen vörös szín is eltűnt nekem. Érdekes. Megszerettem az új színem:) Nekem már nem olyan feltűnő. Már nincs a tükör előtt a húha, ó most milyen színű is érzés:)

Majd kísérletezek a többiekkel. Ők már régóta színezik a hajukat, uh. lesz még alkalmam.

109. genlips (válaszként erre: 108. - Genlips)
2010. jan. 31. 23:57
egy kis kiegészítés: mert egy hónap után több, mint 1 cm nőtt le 'és újra kell hennáznom'
108. genlips (válaszként erre: 107. - GaKata)
2010. jan. 31. 23:49

gondolom igen, hajmosáskor még megszínezi később is az öblítő vízét. hát ez a fordítottja. de én így még nem próbáltam.

el tudom képzelni, hogy neked azért lett olyan vörös, mert használtál eukaliptuszt. végül is megnyitja a haj szerkezetét...

esetleg ha van egy önként jelentkeződ az eukaliptusz nélküliek közül, akinek behennázhatod eukaliptusszal is, akkor te magad is megláthatod a különbséget, ami vagy lesz vagy nem lesz.

én többféle olajat kevertem bele eukaliptusszal együtt és nekem tartja a színét. mondjuk nálam nem is lenne ideje kifakulni, mert egy hónap után több, mint 1 cm nőtt le. vagy másnál is így van ez mennyiségben?

107. GaKata (válaszként erre: 106. - Genlips)
2010. jan. 30. 15:57

S ha nem használsz eukaliptuszt, akkor nem fogja meg annyira a hajat, vagy egyáltalán nem fogja meg? Illetve ha megfogja akkor nem lenő, hanem kikopik, mert nem tud a henna annyira beépülni a hajba?

bocs a sok kérdezgetésért, csak azon tűnődöm, hogy most már mindenki haját a családban befestettem henna porral, de csak az enyém lett igen vörös. Én használtam eukaliptuszt, a többiekéből kimaradt. Igaz az ő hajuk már volt korábban festve. Egyre érdekesebb ez a hennázás dolog:)

Köszi minden infót!

106. genlips (válaszként erre: 105. - GaKata)
2010. jan. 30. 13:15
az eukaliptusz olaj a haj szerkezetének megnyitásával rögzíti a henna színét, így könnyebben meg tudja fogni a henna, kevésbé kopik, inkább csak lenő
105. GaKata (válaszként erre: 104. - 139dfc147e)
2010. jan. 30. 11:01

Az eukaliptusz olajnak tulajdonképpen mi a szerepe a hennás hajfestében? Csak az illat miatt "kell"?


Köszi az infót

104. 139dfc147e (válaszként erre: 94. - NOA)
2010. jan. 21. 09:27

Szia Noa!


Ne add fel. Elöször egymás után fesd be, hogy rétegeződjenek a színek így többszörösen sötétedik a szín akár pár nap külömbséggel. Tegyél a dobozoshoz is eukaliptusz olajat 4-5 cseppet meg fekete teás ill-ve vörösboros lébe keverd el a port meg kicsi olívaolajjal. Az enyém nagyon szép lett így. A Sante növényi por útmutatóján le is írják, hogy aki először használ henna poros festéket 3-4 szer meg kell csinálni ha sok az ősz szál. utána már csak a lenövést pl. havonta. Az enyém szép barnás feketés vöröses lett ezekkel a hennás porokkal. Én a fekete színüjét vettem a Henné Colornak meg a Logonának.Elsőre meg natúr hennával festettem be. Szép lett.

Üdv:Lívia

103. 139dfc147e (válaszként erre: 98. - NOA)
2010. jan. 21. 09:19

Szia Noa!

Nekem sikerült Bio boltban meg herbáriában venni Henné Color meg Logona Color por festéket venni és nagyon jók. Az AntalVali honlapon meg vettem "Berni" natúr hennájából ami szintén nagyon jó.

Bátorítlak!! Nekem igen tetszik a hennával való festés.

Lívia24

102. 139dfc147e (válaszként erre: 99. - Genlips)
2010. jan. 21. 09:16

99.genlipsnek!


Javaslom olvasd el az AntalVali forumját ahol nagyon sok jó tanácsot találsz a hennázásról. Engem is Ők tanítottak meg hennázni és nagyon beleszerettem. Bánom, hogy 12 évig kémiai festékkel festettem a hajam.

Lívia24

101. 139dfc147e (válaszként erre: 52. - Csipogó)
2010. jan. 21. 09:12

Szia!

A Veníta hajszínező balzsam többféle kémiai mérgező anyaggal be van keverve.Így akarják eladni a tudatlan nőknek mivel divat lett a hennázás. Én a tiszta por formájut ajánlom amiben csak növényi porok vannak.Nekem nagyon bevált pedig a hajam 50%-a ősz.Sokkal egészségesebb a haj tőle még a lenövés sem olyan mint mikor kémiáztam.Lívia24

100. genlips (válaszként erre: 99. - Genlips)
2010. jan. 17. 17:42
küldöm a linket priviben :)
99. genlips (válaszként erre: 98. - NOA)
2010. jan. 17. 17:41

ok, akkor nem olvasom úgy ezentúl :)


szóval hennázott a leányzó, pumukli színe lett és utána valami Henné Color fekete porról beszél, amit 3 óráig hagyott fent. de hogy mi ez a H. C., hol lehet venni, sajnos nem tudom, én még nem használtam

de rémlik még egy másik hozzászólás is, ahol a répavörös volt a gond és megoldódott végül a probléma az idős néni esetében (ő teljesen ősz volt eredetileg)

98. NOA (válaszként erre: 97. - Genlips)
2010. jan. 17. 16:37

..mert úgy olvasod:)


Másfél hónapot töltöttem az információ begyüjtésével újra nem bukkantam.

Egészen biztos, hogy igazságod van, de számomra az első és legfontosabb ha szükségem van azonnal tudjak vásárolni jó minőségü festéket.

Nem jutottam hozzá hosszú időn keresztül.

Irtam a vali oldalára is valakinek de válaszra sem méltatott.Itt vidéken nem kapható, a rendelésemre nem reagálnak stb.

Igy nagyon nehéz.Viszont kaptam nagyon jó oldalakat ami lépésről lépésre bemutatja az alapozást majd a festést.Úgy gondolom egyenlőre nem próbálkozom csak ha tutira beszerzem a kellő mennyiségű és minőségü hennát.

97. genlips (válaszként erre: 96. - NOA)
2010. jan. 15. 18:45

úgy írod, mintha olyat javasoltam volna, amitől szép hólyagos fejbőröd lesz.

kicsit még olvasgatni kellene, mert ilyenbe véleménybe is botolhatsz:

"A végeredmény gyönyörű, feketébe, sötétbarnába hajló szín, vöröses beütéssel (az ősz hajszálak helyén)."

az író haja répavörös lett és nagyon nem tetszett neki, így hát talált megoldást

ha szeretnéd, elküldhetem a linket...

96. NOA (válaszként erre: 95. - Genlips)
2010. jan. 15. 18:37

...hogy sötétitették be a répavöröset főleg ha a festéket is alig lehet beszerezni gondolok az indigó alalpura és ki tudja mit tartalmaz.

Láttam viszont remek hólyagos bőretegségeket mivel az indigó alaléu henna hamisitvány volt.

Nem vagyok egy vállalkozó enyén ilyen téren.

Köszi:)

95. genlips (válaszként erre: 94. - NOA)
2010. jan. 15. 16:03
ősz hajon csak henna olyan igazi világos vörös lesz. ugyanazon az oldalon viszont én már olvastam arról, hogyan sötétítették be a nagymama répavörös haját, szóval nem kell feladni :)
94. NOA
2010. jan. 15. 14:36

Ősz hajat festett már be valaki?

Antal Vali hajszinét néztem a minap.-répasárga:(


Itt adtam föl a hennázást miután megkérkezett vagy 1o doboz festékem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook