Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


63. csipogó (válaszként erre: 62. - 38da83de25)
2009. okt. 16. 14:51

Hát ami azt illeti,igen,a törölközőmön látszik a nyoma,de amúgy a hajam színét még tartja.

Kíváncsi vagyok meddig...?

62. 38da83de25 (válaszként erre: 61. - Csipogó)
2009. okt. 16. 12:42

Ok, köszi.


Nem bántja a Bánfi a hennát?


Én babasamponnal mosom, de előtte naturtermékekkel mostam, mert féltem, hogy leszedi...

2009. okt. 13. 19:21
Ja és én Bánfi sampont használok.A hajproblémáim végett.
60. csipogó (válaszként erre: 59. - 38da83de25)
2009. okt. 13. 19:19

A tájékoztató szerint 40 percig kellene fönt hagyni,de mivel az eladó is mondta: ha tovább hagyom fönt ,sötétebb lesz,nem mertem 30 p.-nél tovább fönt hagyni.(gesztenyebarnát vettem és az amúgy is elég sötét)De még így is jól befedte a hajam.Igaz egy zuhanysapit feltettem erre az időre,hogy jobban befogja.

Ha hetek múlva is ilyen szép színe lesz elküldöm neked a képet a színezőről privát (mert itt reklámnak számít)ha elküldöd az címed.Az enyémet itt megtalálod.

59. 38da83de25 (válaszként erre: 58. - Csipogó)
2009. okt. 13. 13:12

Akkor nem lehet, hogy ha tovább hagyod fent, akkor más színt kapnál?


Mit írt a tájékoztató?


De ha tetszik, akkor jó.:-)


Milyen samponnal mosod?

2009. okt. 12. 19:16

Nos,úgy néz ki (egyenlőre) elégedett vagyok az új eredménnyel.Szép színű és fénylő lett a hajam.

Elsőre semmi külömbség nincs az eddig használt hajszínező (Casting)és e között.A többi majd mosások után kiderűl.

ha legalább 3-4 hétig kibírná,ennél maradok.

Na meg nagyon könnyen és hamar fel lehet kenni a hajra. Összesen 30 percig hagytam fönt.

57. csipogó (válaszként erre: 55. - 38da83de25)
2009. okt. 12. 11:46

Ok.Majd megírom milyen lett.

Egyébként nem találom az összetevőit,csak annyit,hogy:Természetes Henna kivonatú

Színező Gyógynövénybalzsam

Még ma délután ráér a barátnőm.

Én is kíváncsi vagyok ;))

2009. okt. 12. 09:48

Én natúr porral festem, olyannal, amivel testet is lehet festeni.

Mi sima vízzel keverjük össze meg eukaliptuszolajjal, mert attól jobban tapad a hajra (meg az illata is jobb lesz).

Ráhúzok a fejemre egy nejlonszatyrot két óráig, tekerek rá egy törölközőt és két óra múlva lemosom.

55. 38da83de25 (válaszként erre: 54. - Csipogó)
2009. okt. 12. 09:41

Nézd meg a dobozán az összetevőket, keress rájuk neten, és kiderül, mennyire természetesek:-)

Én nem ismerem, csak amiket használok. Nyáron kezdtem, harmadjára festettem.

Forró vízzel kell kikeverni, csak ennyi volt a használati mutatóban...na ettől olyan lett, mint a sár, potyogott össze-vissza. Akkor tettünk bele tojássárgáját is, és olyan jó kis krémet kaptunk, hogy csak na.:-)))

Nekem a vegyit is Anya kente fel, szóval ő segített...de pont olyan, mint egy vegyi festés, csak be kell bugyolálni ....én folpackba, majd a kis sapit os rátettem, amit adtak hozzá, majd egy téli sapi, és 2-3 órát marad a fejemen. Először fura volt, de már megszoktam...

Meséld el, milyen lett!!!!

54. csipogó (válaszként erre: 53. - 38da83de25)
2009. okt. 12. 08:56

Köszönöm válaszodat,majd ennek is utánanézek.

Ezekről a porokról csak itt olvastam,többnyire tényleg pozitív hozzászólással.

lehet,buta kérdés,de nem túl macerás ezeket kikeverni? Te magadnak fested?Mióta használod?

Amelyről én írtam,egy fodrászszaküzletbe vettem,és az mondták ott nagyon bevált,sokan viszik és hogy teljesen természetes anyag.

Nos azt hiszem hamarosan megtudom,mert ma vagy holnap kipróbálom a barátnőm segítségével.Pár hét múlva feltétlenül megírom mit tapasztaltam,mert igazából akkorra tudok véleményt mondani róla.

53. 38da83de25 (válaszként erre: 52. - Csipogó)
2009. okt. 12. 08:27

Szia!

Ezt a balzsamot nem ismerem, én Sante és Henne Color porokkal festem. A Sante naturrot-ot próbáltam már, és mixelve a Sante naturrot-Sante mogyoróbarna-Henne Color barna színeket.

Nekem az őszfedés miatt nem mindegy, mit használok, de ezek megfogták, és szép lett.

Ja, és ezek elvileg tiszta termékek. Vigyázni kell, mert vannak olyan hennaalapú festékek, amelyek ugyanúgy tartalmaznak ártalmas festékanyagokat, vegyszereket.

Sok sikert!

2009. okt. 11. 06:32

Sziasztok!

Most először határoztam el hogy átváltok Hennával történő hajfestésre, de nagyon keveset tudok róla. Vettem is egy VENITA HENNA COLOR hajszínező balzsamot. Használ valaki ilyent? Mi a véleményetek?

Vagy mit javasoltok? Más Henna termékkel kapcs. hozzászólások is érdekelnek ha valaki régebb óta használ ilyeneket.

Előre is köszönöm!

51. 38da83de25 (válaszként erre: 50. - Niky Tailor)
2009. aug. 23. 12:54

Szia! A feketére többen panaszkodtak (indigó), hogy hajhullást okoz.


Szerintem mindenképpen érdemes bevizsgált növényi festéket használni. Pl. Sante vagy Logona, mert ha a BDIH szerint nagyon jó, akkor szennyezett anyag csak nincs benne...


A Henna Plus úgy tudom, ugyanúgy tartalmaz vegyi anyagokat...max. nem olyan sokat, mint a drogériákban kapható igazi vegyi társai.

2009. aug. 23. 11:36
Sziasztok! Nekem feketére van festem a hajam már kb.2 éve, de nagyon hullik tőle. Áttértem a Henna Plus hajfestékre, de semmi változás. A hajam hullik, töredezik és nagyon száraz a festés után. Szerintetek milyen Henna festéket kellene használnom? A fekete ugyan olyan káros a henna festékeknél is, mint a rendes hajfestékeknél? Köszi
49. 38da83de25 (válaszként erre: 48. - Kedike)
2009. aug. 5. 11:35

Pont ez az izgi a hennaalapú hajfestésben, hogy nem lehet tudni, mit eredményez.:-)))))

Minden hajon más lesz a végeredmény...

48. kedike
2009. febr. 18. 11:57

A Logona por alakú hennája tutira csak természetes anyagokat tartalmaz, de nem olcsó. 2200 Ft egy doboz kb. Mondjuk én kétszerre használom fel.

Egyébként hiába barnát írnak rá, a henna miatt mindenképpen vörösíti a hajat, hajtipusoktól függően változó színten.

2009. febr. 17. 14:30
Nem mindegy, hogy valódi hennafesték, vagy csak hennaalapú...
46. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - Pöttyöslabda)
2009. febr. 17. 14:24
A Henna Plus-ban van ammónia, csak kevesebb, mint más hajfestékekben. Viszont léteznek olyan hajfestékek, amelyek tényleg csak természetes anyagokat tartalmaznak.
2009. febr. 17. 14:20
az eldorádóban lehet venni, nem drága
44. Luca1
2009. febr. 17. 14:05
A HENNA gyogynoveny vorosre festi a szoke es osz hajat,nem kopik hanem leno. Az INDIGO gyogynoveny feketere festi a hajat, meg az osz hajat is befogja!
43. Urita
2009. febr. 6. 14:30

Kedves Fórumozók!

Édesanyám nevében érdeklődöm, hogy van-e valakinek megmarad fél csomag, vagy fel sem használt FEKETE, BARNA, vagy SÖTÉTBARNA henna pora? Szivesen venne, kérlek írjatok, ha valaki tud segíteni!

Köszi, Rita

42. Urita
2009. febr. 6. 14:29

Kedves Fórumozók!

Édesanyám nevében érdeklődöm, hogy van-e valakinek megmarad fél csomag, vagy fel sem használt FEKETE, BARNA, vagy SÖTÉTBARNA henna pora? Szivesen venne, kérlek írjatok, ha valaki tud segíteni!

Köszi, Rita

2009. jan. 7. 17:40
Mi nagyon elégedettek voltunk vele.. és sajnálom, hogy a D..M.. állítólag már nem fogja árulni :(
2008. nov. 10. 10:54

Sziasztok Lányok !

Elnézést rossz a gépem, most is vendégeskedem a tesómnál.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, a sok sok tapasztalatot a témában.

Mindenkinek sok puszi Jucus

2008. okt. 21. 13:14
Egyre vigyázzatok! Szőkített hajra nem szabad rákenni a hennát, mert eltöri! Legalábbis a csomagolására az van írva. Én tömböset használtam régebben, az elég macerás volt, először fel kellett olvasztani, azután a hajra tapasztgatni, mint a sarat. Nem is lett egyenletes, kell hozzá egy segítő. Amúgy nagyon szép fényt ad a hajnak, az biztos.
38. szajko
2008. okt. 21. 11:19
Probald ki, biztos tetszeni fog.Lehet kapni henna sampont es balzsamot is.Kulonbozoeket a kulonbozo szinekhez.Ezekkel tovabb meg tudod orizni a szint, es apolnak is.
2008. okt. 21. 11:18
Még egy buta kérdés: ugye nem feltétlenül lesz tőle vörös? ... (Csak mert a henna ugye alapból vörös.)
36. virgilius (válaszként erre: 34. - Szajko)
2008. okt. 21. 11:17
Ja értem. Én egyáltalán nem festem a hajam, sose festettem, és hagyományossal nem is akarom. A hennát is csak azért, mert sokasodnak az ősz szálaim, és mivel sötét a hajam, elég feltűnőek.
35. szajko
2008. okt. 21. 11:17
En hasznaltam olyat is ami mar be volt keverve (ez sokkal egyszerubb), de jo volt a dobozos is csak maceras..DM-ben meg nem lattam.
34. szajko
2008. okt. 21. 11:15
Nem okoz hajhullast a henna, sot apol!Akkor kell vigyazni ha ugy dontessz visszatersz vmi ^hagyomanyos^ festekhez.Idot kell hagynod hogy a henna lekopjon es csak utana hasznalj vmi mast.Nalam semmi gond nem volt a valtaskor,mar lekopott a henna nagy resze mikor visszatertem a Ga...erhez

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook