Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
243. Anda39 (válaszként erre: 241. - Tomka1)
2011. jan. 5. 07:26

Találtam neked valamit, bemásolom:


"A dió levelét és burkát szárítva érdemes tárolni jól szellőző helyen, begyűjtésük most a legoptimálisabb. Keverheted a hennához, ha megőrlöd, ekkor van a legintenzívebb barnító hatása vagy próbálkozhatsz csak a port péppé keverni és úgy feltenni a hajra:2-3 csésze őrölt dióburok és levél, de elég a burok is, néhány csepp eukaliptus olaj, pár csepp gyümölcsecet. Mindezt forró vízzel nyakon öntjük, mint a hennát, tejfölszerű pépet készítünk, hajunkra kenjük. Ugyanúgy dunsztba tesszük, mint a hennát. A kívánt szín eléréséhez nézegessük, de itt is érvényes, minél tovább van a hajon, annál intenzívebb a hatás."

242. Gubóka (válaszként erre: 241. - Tomka1)
2011. jan. 4. 16:17

Szia!


Szerintem ugy csinald, h a dio levelet fözögeted vizben, meg diohejjal . ugy obban kioldodonak az anyagok. nem tudom h a dios bemosas h mukodik sose csinaltam, én hennazom a hajam, és marokszam teszem bele a diolevelet h sötét vörösesbarna legyek :)

241. tomka1
2011. jan. 4. 16:09

Sziasztok!


Valahol olvastam, hogy diólevéllel lehet sötétíteni a barna hajat! Tudnátok írni egy arányt erre? Én vettem diólevelet (elég apró) és kb. 2 dl vízbe szórtam belőle kb. 1 evőkanállal. Hajmosás után ráöntöttem a hajamra utána rajta hagytam egy kicsit és lemostam. De semmi sötétedést nem vettem észre. Vagy nem jól csináltam vagy nem jó diólevelet vettem?


Köszi:Zsu

240. NOA (válaszként erre: 233. - 9e8664b644)
2010. dec. 6. 10:56
A Henna egy növény és valóban zöld por..a többi őálca,tele vegyszerrrel és rákkeltő anyagokkal antalvali oldalán lehet olvasni bőven a henna hajfestésről, hogy mivel is szinezhetjük termélészetes módon.
239. Dzsitty
2010. dec. 6. 08:33
sziasztok 2 kerdesem lenne, elfogyott a hennaporom, honnan tudok jo minosegut rendelni, valamint a lushban mikor lesz megint hennakocka?
238. 9e8664b644 (válaszként erre: 237. - Moncsicsibe)
2010. okt. 30. 12:01

Ha fekete lett, akkor az nem henna volt, esetleg valami hennás festék. Lehet szőkíteni, de 5 hónap múlva még kb. 5 cm-es lenövésed lesz.

Nekem sötét barna van, nem rég kérdeztem a fodrászt. Lehet szőkíteni, de kérdés, hogy mennyire akarod világosra. Először valószínűleg lesz vörösses beütése, aztán következőre lehet még világosabbra. Ja, és közben tropára megy a hajad. Szálkás, nyúlós izé lesz belőle. Inkább javasolják a melírt, az nem olyan drasztikus beavatkozás.

Mikor érdeklődtem, az egyik fordász mellettünk mondta, hogy járt nála előtte egy héttel egy csaj, a feketéből akart szőkét. Azt mondta neki, hogy ő megcsinálja, ha nagyon szeretné, de nem vállal felelőséget azért, hogy esetleg semmi nem marad a hajából. Elég makacs a fekete haj...

2010. okt. 30. 11:34
Sziasztok! Én egy hete festettem be a hajam hennával és nagyon sötét lett, nem szeretem ezt a színt, koromfekete lett és rondán áll nagyon :( szerintetek lehetne szőkíteni úgy kb 5 hónap múlva? Addig mosom hetente kétszer minimum.
236. 0c49369de6 (válaszként erre: 235. - Pahet a vadász)
2010. okt. 9. 11:36
Nincs mit. Remélem sikerül így :) Hát aki nem foglalkozik hennával, az nem tudhatja,hogy kell kezelni..
235. Pahet a vadász (válaszként erre: 230. - 0c49369de6)
2010. okt. 9. 10:57

KÖSZÖNÖM!!!!

Kipróbálom :)

na ez már jobban hangzik :)

amúgy nem, nem mondott semmit az eladó, csak sima vizet...ennyit erről...

2010. okt. 8. 15:06
Én egy hennázó oldalról szedtem a receptet. Az illető kész masszát is árul. Melyet 1-2 napon belül, frissen küld postán. Akit érdekel mi a cím elküldöm privibe. Én sok citromlevet mondok, mégis csak ez oldja ki... és igen az a legjobb ha egy napot áll, érlelődik, de nekem egy éjszaka is bőven elég szokott lenni..
233. 9e8664b644 (válaszként erre: 232. - Zarahell)
2010. okt. 8. 14:41
Én még nem is láttam barnát, nekem mindig zöld volt.
2010. okt. 8. 14:13

Igen, igen... Eukaliptusz olaj nelkul nem mukodik a dolog.. Nem mondta az elado?

Persze most igy hirtelen en is elfelejtettem mondani, de akkor is.

Es tenyleg allnia kell egy napot.


Amugy ha a hennapor nem volt eleg elenk zold, akkor azzal is problema lehet. Minel elenkebb, annal jobb. De kepesek neha tok bebarnult hennaport eladni, na az nem fog fogni...

2010. okt. 8. 14:07
Én még 100 évvel ezelőtt hennáztam. Egy csajtól kaptam receptet, aki Szigeten hennázott. Ő eleve azt tanácsolta, hogy forró víz, kevés citromlé, cukor és pár csepp eukaliptuszolaj a keverékbe. Ha 1-2 napra zacsiban berakod a sűtőbe, sokkal erősebb színe lesz (ez más saját tapasztalat).
230. 0c49369de6 (válaszként erre: 229. - Pahet a vadász)
2010. okt. 8. 13:55
Ugyan az a helyzet.... A henna porhoz nem csak vizet kell hozzáadni. Én pl testfestésnél minimális vizet rakok bele. LÉNYEG a citromlé!!!! Minél több!!! + illóolaj (eukaliptusz) és cukor! Sötétítést úgy éred el ha nem sima vízzel higítod, hanem, pl fekete tea, vagy még raksz bele indigót, diófalevél tea..stb. A kenegetés utólag már semmit sem ér... Savas környezetben oldódik ki a henna porból a szín! Ha érdekel a pontos leírás, a naplómban megtalálod, de ez a lényeg, ezek a hozzávalók amiket felsoroltam....attól függetlenül, hogy haj e vagy test...
2010. okt. 8. 13:07
az a baj, hogy én nem hajfestékről kérdezek, hanem testfestésről...
228. Pahet a vadász (válaszként erre: 226. - Zarahell)
2010. okt. 8. 12:49

na nekem pont az a bajom, h tegnap este is ugyan olyan halvány narancs volt, mint ma...

száradás közben ne kenegessem citromlével? csak utána akkor?

2010. okt. 8. 12:45
Miutan lepergett, akkor kell bekenni a bort citrommal.
2010. okt. 8. 12:44
Eloszor narancssarga, masnapra bebarnul.. Minel elenkebb narancssarga, annal erosebb barna lesz masnapra (ha minden jol megy.. :)). Fixalni cukros citromlevel lehet.
225. Pahet a vadász (válaszként erre: 224. - Mirta)
2010. okt. 8. 12:44

értem, akkor most ez azt jelenti, h kenegessen citromlével miközben szárad?

a fixálást hogy érted?

miután lepergett?

224. Mirta
2010. okt. 8. 12:42

savas közegben jön elő a színe (pl: citromlé). Ha bőrre festesz, akkor hidrogén peroxiddal fixáld!

Sötétíteni olajjal, tojássárgával

2010. okt. 8. 12:31

Tegnap vettem egy zacskó henna port, testfestéshez...indiai boltban...ahogy kikevertem vízzel, amit az eladó mondott, zöld színe lett, ami nem probléma, mert láttam már ilyet...na de...másfél órát volt a tenyeremen a rajz, szépen megszáradt, lepergett...viszont nem bordó vagy barna lett, hanem halvány narancssárga...elrontottam valamit? vagy van esetleg valami praktika arra, hogy intenzívebb legyen a színe? elméletileg be kellett volna sötétednie, de nem történt semmi...Tud valaki valami tanácsot adni?

Előre is köszönöm!

222. Tütter (válaszként erre: 218. - VickyMich)
2010. okt. 7. 15:53

Én Henna plus párti vagyok. Már sokat kipróbáltam, de nekem ez jön be a legjobban. Viszont ez nem csak természetes anyagokat tartalmaz. A dobozán fel van tüntetve, hogy mi minden van még benne..

Tényleg egyenletesen kopik a hajról, viszont nekem nagyon gyorsan nő a hajam, igy hamar lenő, és csúnya, hol más szinű...

221. a9e1c02a7b (válaszként erre: 220. - 9e8664b644)
2010. okt. 7. 15:04
Ezt csak megerősíteni tudom. :-)
220. 9e8664b644 (válaszként erre: 218. - VickyMich)
2010. okt. 7. 14:26
Legtermészetesebb a henna por. A henna nem fog kikopni 2-3 hét alatt, meg hosszabb idő alatt sem, de a lenövés nem lesz olyan csúnya, mint az erősebb színezés/festés esetében.
219. 0c49369de6 (válaszként erre: 218. - VickyMich)
2010. okt. 7. 09:34

Már van ilyen fórum téma, nem is egy.

A henna plus-t nem használtam. Mindenhol, azt írják természetes, növényi összetevők. Hát nem tudom, akkor miért van büdös kemikália szaga? És édesanyámnak miért lett lángvörös a bőre, ahol érintkezett vele a festék? A normál festéktől pedig nem, Érdekes.... felettébb. Amit tudok neked ajánlani az a logona. Vagy pedig... teljesen natúr henna port. Amit a hennakaresz oldaláról rendelhetsz.

2010. okt. 7. 09:22

Sziasztok! Sok mindent olvasni itt is, máshol is a hennás hajfestékekről.


Olyan hajfestéket keresek, ami a lehető legtermészetesebb, de nem 2-3 hétig marad meg a hajban.


A Henna Plusról mit tudtok?

217. tomka1
2010. okt. 6. 19:54
Köszi :) Ti milyen sampont használtok egyébként? Mert én most a Dabur Amla hajolajat és a Vatiga egg sampont használom de elég fénytelen tőle a hajam és kicsit zsíros hatású is. Régebben is vettem már biosampont és annál is ugyanez volt a helyzet. Pedig ezekre a termékekre nagyon jókat írtak, hogy hajnövesztő meg tápláló hatás, csak a hajam csúnya tőle.
216. virgilius (válaszként erre: 215. - Tomka1)
2010. okt. 6. 11:43
Szerintem lehet folyamatosan, mondjuk havonta, bár annyit sem bírt ki, ha jól emlékszem. De olyan sokáig nem használtam, hogy e téren igazi tapasztalatom lenne.
215. tomka1
2010. okt. 6. 11:34
Köszi :) És ezt milyen időközönként lehet használni? Úgy értem, hogy ez is olyan mint a festéknél, hogy festések között el kell telni x időnek vagy ezt lehet folyamatosan "festeni"?
214. virgilius (válaszként erre: 213. - Tomka1)
2010. okt. 6. 10:51
Szia! Én is színeztem a hajam egyszer Henna Colorral, befogta rendesen az ősz részt is, nem lett tőle semmi baja a hajamnak, de elég hamar lekopott sajnos. Ez csak színező, nem festék.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook