Hajfestés (beszélgetős fórum)


594. kroko21
2007. aug. 15. 09:19
Sziasztok. Most megyek fodrászhoz, és nem tudom mit csináljak. Szeretném szőkére festetni, nagyon világosra. A hajam barna. Viszont nem akarok minden héten festetni járni. Megoldható itthon, hogy a lenövést befessem? Befogja majd a festék?
593. Tofika
2007. aug. 14. 03:55

Sziasztok.

Tények: barna hajamra ment fekete alap és vörös melírok, vastag tincsek, gyönyörű és vagány volt. rajtam kívül álló okok miatt fodrászt váltottam és a tincseimet leszívatta szőkére,aztán tette rá a netommilyen piros festéket, így 2 hét elteltével gusztustalan lett a tincsek színe. Lásd a képeimen: előtte-utána. Előző fodrász sosem szívatta. Előtte élénk vörös, most meg fehéres,rózsaszínes.

Kérdésem:

Lehet ebből normális színű hajat varázsolni?:( Már azóta voltak 1szer pirosra festve a tincsek,de ugyanígy 2 hét után ilyen lett. Vagy színező, vagy festék vagy akármi, a lényeg,hogy fekete vagy piros legyen ezekből.

Nagyon köszönöm ha megpróbáltok segíteni rajtam!:(

2007. aug. 12. 19:35
még egy kérdés:egy hajvágás szárítás kb. mennyibe kerülne ennél a Nébel Anitánál?Vagy csak ugy ált. hajasnál?Tényleg bízhatok benne?mert nem találtam még olyan fodrászt eddig sajnos akiben nem csalodtam volna.Kösziii a segitséget
2007. aug. 8. 21:07
KÖszi a segitséget:)
590. Szénaboglya (válaszként erre: 588. - Df1077de8f)
2007. aug. 8. 20:57

Szió!Örülhetsz,hogy nem kapott zöldes árnyalatot a hajad,ennyi cécónál még az is megtörténhetett volna!Több,mint valószínű,hogy telítödött a hajad a vörös festékkel,ami annyit jelent,hogy hiába fested rá a barnát,attól még a hajad belső része tele van a vörös árnyalattal.Azt nem írtad le milyen színt eredményezett a szőkítés,mielött újra ráfestettétek volna a barnát.Ha csak egy kicsit is vörös maradt,az egész nem ért szinte semmit!A megoldás az,hogy egy természetes barna árnyalattal festegeted a hajad,míg a vörös pigmentek ki nem mosodnak a hajadból,vagy pedig eszközöltök (idővel) egy újabb szőkítést (esetleg festékeltávolítót használtok,amit már feltaláltak)!

Sok sikert hozzá!

589. Inken (válaszként erre: 588. - Df1077de8f)
2007. aug. 8. 12:45

Velem is úgyanez volt. Próbálj meg fokozatosan visszatérni az eredeti színhez. Mert a vörös mindenen átüt. Mindig egy árnyalattal barnábbal fesd be.

Vagy szívasd ki és szőkéset fess rá. Majd ebből csinálj barnát.

2007. aug. 7. 16:31

Sziasztok!Tanácsra lenne szükségem.Az én hajam alapszíne középbarna.Sokáig vörösre volt festve.Évek múlva ezt meguntam és visszafestettem barnára,nem is volt semmi gond.Aztán jött egy újabb hóbort és megint vörösre festettem kb 7-8 hónapig voltam vörös.Most megint barnát szeretnék,de eddig három féle barna hajfestékkel is próbálkoztam és nem még mindig vörös az árnyalata.Nem tudom miért.Tud valaki segíteni,hogy szabadulhatnék meg a vörös árnyalattól?Előre is köszi!

Ja:És az utólsó festés előtt le is szívattam a hajamat,mégis vöröses lett a barna festéktől.Pedig hamvas barna árnyalatot választottam. :-(((

587. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 555. - Évi04)
2007. aug. 7. 14:35
Befestheted, de a szőke melír sajna benne marad egy "kis" ideig..ahogy kopik a festék, látszani fognak a tincsek. Én is így jártam, 2 festésen túlvagyok de a szőkék még megvannak.
586. 104bdd8c43 (válaszként erre: 559. - Lizi92)
2007. aug. 6. 22:40
Nekem is tönkretette a hajamat és 5 évig nem is festettem. Most nemrégen újra rászántam magam és kiszőkítettem majd mostanában újra mert az előző lenőtt. Annyit újítottam, hogy hamvasító folyadékot vettem a fodrászatban és 3x leöntöttem a hajamat a felhígított keverékkel. most ezüstösen csillog a hajam!! Nagyon tetszik!!
585. hairhunter (válaszként erre: 584. - Inken)
2007. aug. 6. 20:27

Igen. holnap festik :) majd megírom az eredményt;)

köszönöm a segítséget!!

584. Inken (válaszként erre: 583. - Hairhunter)
2007. aug. 6. 17:46
Vagy... esetleg kiszőkíted az alját szőkítő porral és ráfestesz vöröset.
583. hairhunter (válaszként erre: 580. - Inken)
2007. aug. 6. 15:07
köszönöm :) őőőőőőőő..van vmi,ami nem festék,hanem valami más.fodrászkellékesnél láttam.mert igen, a rendes festék nem fogja be a feketét.
582. d0a7a517d6 (válaszként erre: 581. - D0a7a517d6)
2007. aug. 6. 13:53
%-ez 5ker akart lenni.
581. d0a7a517d6 (válaszként erre: 577. - 3d74e428b3)
2007. aug. 6. 13:52
Szia! A hajas Lászlónál dolgozik 1 Nébel Anita nevü lány.Szuper fodrász.% ker Nádor utcába van a szalon.
580. Inken (válaszként erre: 578. - Hairhunter)
2007. aug. 6. 12:45
Befestheted az egészet végülis, de az aljából ígyis-úgyis ki kéne szedni a feketét arról a részről ahol vörösre akarod. Szerintem a vörös nem fogja megfogni a feketét. De hogy mivel szedd ki azt én se tudom?!
579. 4c35511f0b (válaszként erre: 577. - 3d74e428b3)
2007. aug. 6. 12:07
Hajasra szavazok:)
2007. aug. 6. 12:05

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy ... :)

eredetileg szőke a hajam.hosszú.szőke.és már pár éve feketére festem,havonta vagy 2havonta.most szeretnék újítani:az alját vörösre vagy pirosra festeni.most pont az az idő van,mikor a fekete már lenőtt,és kéne festeni a tövét.eddig gondolom érthető :) és itt a kérdés:ha szeretném az alját más színűre festeni,akkor ott is be kell festenem feketére?mert nem tudom,hogy attól lehet e más színe az aljának? valaki remélem megérti a lényegét és tud nekem válaszolni

előre is köszönöm

2007. aug. 5. 16:33
Hello!Az lenne a kérdésem,hogy aki volt már mesterfodrásznál,pl.: Hajasnál vagy Bindernél vagy Zsidronál,nem tud ajánlani valakit közülük?Kinek a szalonjában a legjobbak a fodrászok,avgy esetleg egy fodrász akit ismertek?Sokat segítene,nem tudok választani.:)Köszönöm
2007. aug. 4. 01:03

szijasztok

segítséget szeretnék kérni....

olyan hajat szeretnék h alul fekete legyen felül pedig szőke! remélem érthetően magyaráztam el :)

és nem igazán találtam ilyen képet de ha ti tudnátok nekem küldeni erre a címre nagyon megköszönném: nyuszikata@gmail.com

v ha tudtok ilyen oldalt ahol tálálhatok képet elég egy email is a honlap címével!!

de lécci minél hamarabb

előre is kösziii

kata

575. Inken (válaszként erre: 574. - B838e26df0)
2007. aug. 3. 10:57

Tehát azt mondod, hogy lilára festetted az egészet, ééés engedi a színét? Aztán festetted vörösre? Kicsit elvesztettem a fonalat!

Az az igazság, hogy szívesen segítenék, de nem tudom mit lehet csinálni vele. A fodrászt ajánlanám inkább... A fodrász kiszedi belőle ezt a színt, ha nem tetszik. Vagy megpróbálhatod fokozatosan festéssel kiszedni belőle. (sötétbarna, barna, világos barna stb.)

2007. júl. 31. 18:15

Szia!


Igen,többször volt festve és tényleg lila volt de nem törik szerencsére. Az igazság az,hogy be sem fogja rendesen,hiszen még csak 3 hete festettem be (Akkor az egészet lilára,a tetejét is.Szinte fekete volt.)és már halvány vörösban játszom,csak a töve sötétebb. De nem törik. Ha törne,nem is kérdezném,hanem egyből vágatnék mert annál rondább nincs is!

573. Inken (válaszként erre: 572. - B838e26df0)
2007. júl. 31. 14:53

Tehát azt mondod, hogy alul többször volt feste, mint amit a tiniknél lehetett látni, hogy alul lilla meg ilyenek?

Ha így összegezzük a dolgokat ha az alsó rész nem szép és töredezett akkor ígyis úgyis le kell vágni a felsőt is... és hát inkább mint hogy csúnyán töredezzen, ezt gondolom megérted. Meg ha fested többször kell "frissíteni" (vágni az aljából).

Másrészt így nem igazán tudok mit mondani rá, mivel a színekről nem írtál. Mert ha az alja mondjuk piros a tetejét meg szőkére festetted... az már nehezebb. De javíts ki ha valamit félreértettem!

2007. júl. 30. 13:28

Sziasztok!


Nemrég befestettem a hajam de megbántam. Szeretném lenöveszteni de előtte mindenképp be kéne festenem valamilyen eredetihez közeli színre.Tudom, hogy jobb lenne vele várni nyár végéig de ezt a színt már egyre kevésbé bírom.Ráadásul félek is a festéstől mert hosszú hajam van és nem szeretném,ha tönkremenne.Alapvetően az a legnegyobb gond, hogy az alsó réteg már többször is volt festve,a legújabb divathóbortnak köszönhetően. Nem tudom, hogy érdemes-e az egészet visszafestenem, vagy inkább csak a felső részt,ami csak egyszer volt befestve,a többit pedig hagyni lenőni. Mit tanácsoltok? Mikor és hogyan csináljam?

571. Lizi92 (válaszként erre: 560. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 30. 10:38

köszi a tanácsokat.

Próbálkozom. :P :)

570. Ada12
2007. júl. 30. 09:09
Bocs, Szia Ancsa
569. Ada12 (válaszként erre: 566. - Ancsa013)
2007. júl. 30. 09:08

Szia Ancs!



Tudom, h nem ez volt a kérdés (azt már Inken amúgy is nagyon jól megválaszolta), de én a helyedben átgondolnám többször is, h befestem-e a hajam.


Én nagyon hamar elkezdtem, rengetegszer festettem, egyik napról a másikra váltottam, szőke, barna fekete, vörös, de már megbántam. MOst sikerült Figarina segítségével végre a saját színemet megtalálni és elkezdtem lenöveszteni.

Ma már nem festeném....

2007. júl. 29. 15:10
Köszi Inken!
567. Inken (válaszként erre: 566. - Ancsa013)
2007. júl. 28. 20:59

Azt te tudod, hogy nyaralás alatt mennyire szokta kiszívni a nap a hajadat, de egyébként sem érdemes nyaralás előtt befesteni, mert a nap biztos, hogy kiszívja.

Egyébként az, hogy ezelőtt festetted e az nem számít!

Én azt mondom, hogy nyaralás után fesd be!

2007. júl. 27. 15:21

Sziaztok!

Lenne egy kérdésem!

Még soha életeben nem festettem a hajam, melíroztatva sem volt, és beszínezve sem!

Eredetileg szőke hajam van,(inkább sötét szőke, mint világos) és most szeretném befestetni közép barnára!

A kérdés az, hogy az a nap után mikorra a festést terveztem,1 napra rá, elutazom nyaralni.

Érdemesebb lenne nyaralás után befesteni??

Azt hallottam,hogy a nap nagyon kiszívja a festéket!!

De így is,hogy még sosem volt festve a hajam?


Előre is köszi a segítséget!

565. Vica30
2007. júl. 26. 23:32
Most én is próbálom visszafesteni az eredeti színére, aztán lenöveszteni, mert nagyon hullik. Ez NEM a festéstől van, belső problémára utal (ami van bőven), de azért a szerkezetének árt a vegyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook