Hajfestés (beszélgetős fórum)


24. 67796372eb (válaszként erre: 22. - Norahhh)
2006. szept. 11. 15:23
Megfogadom a tanácsodat! :) Köszi szépen!
23. emagdi
2006. szept. 11. 14:45

én kb 10 éve festem a hajam, azaz először csak színeztem, aztán amikor megszűntették a forgalmazását annak a terméknek amit addig használtam, utána egy kímélőnek reklámozott festékre tértem át. illetve néha a fodrász festi, állítása szerint nagyon jó minőségű festékkel.

nagyjából ugyanolyan színre festetem, mint amilyen az eredeti, csak így az ősz hajszálak nem látszanak.


nyilván semmilyen vegyi kezelés nem tesz jót a hajnak, fejbőrnek, dehát sokmindennel van ez így, mégis bevállaljuk a kockázatot :))

22. norahhh (válaszként erre: 21. - 67796372eb)
2006. szept. 11. 14:42
Nem javasolt a túl gyakori festés sem, mert a hajad minőségét nagymértékben roncsolja. Használj jó minőségű balzsamot, hajvégápolót. 4-5 hetente érdemes a hajat újrafesteni. Sűrűbben nem szabad.
21. 67796372eb (válaszként erre: 20. - Norahhh)
2006. szept. 11. 14:38

Szia!

Szóval akkor minnél többet festetem vissza barnára annál tovább fog tartani a szín? Akkor érdemes gyakrabban járni! Most megnyugtattál, hogy nem kell évekig a lenövésben lévő szőkeséggel lenni! Köszi szépen!

20. norahhh (válaszként erre: 19. - 67796372eb)
2006. szept. 11. 14:33

Szia!

Csak az első néhány alkakommal fog kopni.

A szőkítéssel a fodrász eltávolította a hajadban lévő pigmentszemcséket, amit a következő alkalommal egy másik fodrász elkezdett töltenia barna pigmentekkel. Ez lassab folyamat.

Nem is sikerülhetett elsőre, de ezt a fodrásznak monania kellett volna!

2006. szept. 11. 14:26
Sziasztok! Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Kimelíroztattam a hajam, és a fodrász hidrogénnel csinálta. Na hát ez rendesen tönkretette a hajamat, azóta törik és rossz a tapintása is. Pár hónapra rá, elmentem egy másik fodrászhoz, aki visszafestette barnára a szőkített tincseket, de ez a barna nagyon hamar kifakult. Tehát a hajfesték tartóssága mitől függ? Most csinálhatok bármit a szőke szín addíg megmarad amig le nem nő, hiába a ráfestés?
18. Ekka
2006. szept. 11. 12:34

Én először 15 évesen színeztem be a hajam, akkor a vörösbe voltam belebuzulva..:)) Elég rövid volt a hajam így nem volt gond akár hetente színezgetni, persze mindig másmilyen vörössel.

Aztán egy szép nyári nap a vízből kijövet azt vettem észre, hogy "pörkölt lé" csorog le a nyakamon a gyönyörű világos fürdőruhámra..:((( Na, akkor úgy döntöttem. ELÉG!! És onnantól kezdve festem a hajam.. Kb. 17 éves koromtól. Azóta zömmel fekete a hajam:D Igaz, azt mondják, hogy oltárira tönkre vágja a hajat, meg jobban hullik, de ezt nem vettem észre.

2006. szept. 11. 12:16
Én 15 évesen festettem be először a hajamat és ezt tartom életem legrosszabb döntésének. Hülyeség addig festegetni a hajat, amíg nem őszül az ember. Annyi festék van a hajamon, hogy már egy éve próbálom visszanyerni az eredetit és nagyon nehéz. Én azt mondom, hogy a haját csak az fesse, aki már őszül, és inkább színezze. A festésről le kellene szoknunk, mert a gyermekeinknek rossz példát mutatunk. ÉLJENEK A TERMÉSZETES, EREDETI HAJSZÍNEK!!!!
16. Inken (válaszként erre: 7. - Bdc5febfdb)
2006. aug. 30. 11:28
Ebben tökéletesen igazad van. Bár ma is biztos vannak olyan festékek amik nem a legjobbak az egészségre nézve. de hát nem a legrosszabbat kell megvenni. Bár szerintem később derül majd csak ki mi volt rossz és mi nem...
15. Inken (válaszként erre: 5. - Mókica)
2006. aug. 30. 11:26
Mókica: Igen, azt hallottam, hogya szőke nem a legjobb. Az eredeti hajszíned milyen?
2006. aug. 30. 11:24

Én is kb. 17 éves korom óta festem a hajam. Tényleg nem mindegy, milyen minőségű (típusú)szerekkel kezeli az ember a sörényét:) Szerencsére ma már számos termék közül válogathatunk..Gyerekkoromban az a sárga flakonos sampon iszonyú sprőddé tette a hajamat..- emlékszik rá valaki? - pedig akkor még nem is festettem! :)

Sajnos, pár éve már őszülök is, úgyhogy - azt hiszem - a festésről már nem mondanék le..de egy bizonyos kor után már inkább fokozatosan világosítanám és végül büszkén sétálgatnék a hófehér hajkoronámmal!:)

13. zse pi
2006. aug. 30. 11:10

Én is a természetesség híve lennék, ha nem őszülnék már 18 éves korom óta... (najó az első ősz hajszál kitépésénél 16voltam)

Előszőr megpróbáltam szinezővel bemosni, de semmi sem történt, mert annyira erős szálú a hajam, hogy nem tudta befogni. A festékekkel már könnyebb, de kb. az első 10mosásnál ereszti még a levét, olyan mintha színező lenne.

Amúgy magamnak festem a hajam. Nem is olyan nehéz, mint ahogyan sokan gondolják. :)

Voltam már fekete, hennavörös,és most napszívta barna :D

Már arra törekszem, hogy minél kevesebbszer kelljen festeni a hajam, ezért az eredetivel azonos hajszínt választok, ami elég világos barna, így kb 2-3hónapig nem tűnik fel az a rengeteg ősz hajszál.

2006. aug. 30. 11:01

Én középiskolás korom végéig azt mondtam, hogy nekem soha nem lesz a hajam festve.A régi fodrász akihez jártam ő maga is azt mondta, hogy nem tesz jót a hajnak, pláne a hidrogénezés.Nagyon sokáig a dauer ellen is voltam.

Amióta új fodrászom van é ő festette a hajm vagy 4-5 alkalommal és dauerolta is vagy 3x már nem vagyok ellene.

Nem viszem túlzásba sem, meg ő elmondta, hogy azért már a mai festékek és egyéb szerek messze nem roncsolják úgy a hajat és ártanak a fejbőrnek.

Ezt is embere válogatja, mert pl. a fodrászom lányának annyira érzékeny a fejbőre, hogy ő nem használhat rá akármit.

Nekem eddig gránátvörösre és sötétbarnára volt festve a hajam.Ebből a sötétbarna jött be, mert az én hajamon az majdnem feketének látszik és az nekem tetszik.

11. kisgé
2006. aug. 30. 09:01

Nekem volt olyan időszakom, hogy vastag totál szőke csíkok voltak a hajamba, na akkor eltöredezett. De az nagyon káros, így a fodrász helyre rakta. Mióta vékonyabb csíkok vannak a hajamba, semmi gondom, sőt, mióta diétázom,a hajam normál samponnal van mosva, mert a száraz igénybevett hajra való sampon sok neki. Fényes és egészséges a hajam, holott 5-6 hetente: 3 féle szinű csík és egy alapszín kerül rá.


Szerintem ez hajminőség és fodrász és ugye festék függő.

Egy ismerősömnek ammónia mentes hajfestéket használtak, azt mondta, a haja puha lett, fényes, holott élénkvörös és szőke melírjai vannak.....


Ja, mi nem káros manapság?:))

10. zoja
2006. aug. 29. 21:50
Ha jó a fodrász meg a festék nem káros
2006. aug. 28. 18:51
Alapból vacak a hajam. Vékonyszálú, semmi tartással. Egy pozitívuma, hogy nem őszül. 15 évig dauer volt benne, az utóbbi 8 évben ehelyett szőke csíkok vannak belehúzva. Szerintem egyik se rontott rajta számottevően, bár a dauertól eléggé tört.
2006. aug. 28. 18:40

Szeretem az egyszerű, barna színű hajamat és a természetesség híve maradok (mondjuk a mostani dauerom nem erről árulkodik.:))

Szóval elkerülöm, nem szeretném sosem festeni/festetni.

2006. aug. 28. 14:20
Szerintem azért a mai festékek már nem annyira bántják a hajat, a bőrt, mint régen. Persze ebben sem kell túlzásba esni. De néha a megújuláshoz kell egy új szín!
2006. aug. 28. 14:12
Kislány koromban bronzvörös hajam volt, természetesen szeplőkkel. Nem igazán rajongtam érte. 25 éves korom után elkezdtem őszülni. Mára szinte teljesen ősz lennék. Így kb. két havonta festetem (jelenleg hagymavörösre), és satírt rakatok bele. (Így nem látszik ahogy nő le.)
2006. aug. 28. 12:30

4 évig folymatosan festettem a hajam, szőke voltam:(

Totál leégett, kiszáradt, tönkrement....sok idő volt mire le is nőtt teljesen.

Én nagyon megbántam. Soha többet nem fogom befesteni;)

Max ha ősz leszek..;)

2006. aug. 28. 12:09
Nem festem a hajam, mert nagyon tetszika aszíne(szőkés barna), kb évente szoktam egy kis szőke melírral feldobni. Eddig nem vettem észre, hogy káros lenne, csak a terhességem alatt nem melíroztattam.
2006. aug. 28. 11:55

Tetszik is muszáj is.

20 éves korom óta őszülök, már 8 éve családi örökségként ezt kaptam apai ágról (itt jegyzem meg hogy anyai nagyapámnak 70 évesen tök fekete haja volt ősz hajszál nélkül, de hát ugye nem lehet mindenhonnan a jót kapni).

Szóval vörösre, 4-6 hetente, hol én, hol a fodrász.

Nekem még semmi problémám nem volt belőle.

2006. aug. 28. 11:43
Mert így tetszik, szőke satír van benne, kb.3 havonta, lassan 10 éve festetem, de nem vettem észre, hogy káros lenne.
2006. aug. 28. 11:30
Ki hogy vélekedik a hajfestésről. Sokszor lehet hallani, hogy mennyire káros az egészségre, fejbőrre, stb. Mégis festjük. Ki, miért, hogyan, milyenre, és mennyi időnként festi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook