Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3667. vargaiza
2012. máj. 25. 09:01

Csajok!

Bocsi ha bepofátlankodok , ha tudtok légyszi segítsetek, jövő hétvégén lesz a kisfiam keresztelője.Sehol nem kapok rucit neki 86-os kellene.Nem akarom sem fehér habos-babosba öltöztetni/ahhoz már nagy/, sem fekete öltönybe.Mert eddig ahol néztem csak ez volt.Hol lehet elérhető áron Győrbe ruhát venni??????

Köszönöm Nektek!

3666. Mira81
2012. máj. 25. 07:29

Jó reggelt Mindenkinek! :-)

Akiknek idősebb babájuk van, azoktól szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalataik voltak a 15 hós oltással? Dani jövő héten kapja őkket, és tudom, hogy az egyiktől mindenféle tünet előjöhet. Nyilván minden gyereknél más és más, de ki mit tapasztalt?

Köszönöm előre is, ha leírjátok!

3665. mkriszti81 (válaszként erre: 3664. - Mira81)
2012. máj. 22. 12:25

Igen, most már úgy néz ki, elmúltak lassan. Eleinte sudocremmel kenegettem, majd amikor már csak szárazabb volt, áttértem a gyógyszertári testápolóra (ezt használunk amúgy is), és most már elmúlt. Ja a másik arcán is lett utána, de együtt elmúltak a krémezés hatására.

Fizikai behatás nem érte, és egy hétig nem kapott semmi tejterméket, tegnap előtt viszont újra egy kinder tejszeletet és tegnapra megint jött 2-3 pötty. Igaz, ezek el is múltak mára, ahogy korábban is szoktak, szóval nem tudom, hogy ez az ekcémának kinéző valami mitől lehetett.


Amikor anno mi megfáztunk, nálunk is én keveredtem ki belőle a leglassabban, talán azért, mert magunkra nincs elég idő kikúrálni és kipihenni magunkat, csak a többieket (gyerek, férj) ápoljuk :)

Sok vitamin (napi több ezer mg C-vit.) és lehetőség szerint pihenés a legjobb.

Jobbulást!

3664. Mira81 (válaszként erre: 3662. - Mkriszti81)
2012. máj. 22. 11:57

Köszi Kriszti, már jól vagyunk, illetve a fiúk jól vannak, de én még mindig nem tudok kikeveredni ebből a nyavajából, nem tudom, mi lehet. Semmi láz, csak köhögés, torokkaparás, de még torokfájásnak se nevezném. Orvos nem ad rá semmit, szóval még várakozok és vitaminokat szedek, hátha javulok.

Daninak is voltak ilyen pöttyei, illetve foltjai, mi sem jöttünk rá mitől lehettek. Illetve Németországban, az ottani doktornő megnézte és azt mondta, hogy amit ekcémának néznek, az lehet egyszerű mechanikai sérüléstől is. Végülis igaza lehetett, mert előtte Dani, amikor még nem járt olyan biztosan, elesett a szőnyegen és pont az egyik arcfelére. Nem lett baja, nem is sírt, de 2 nap múlva nagyon piros, érdes felületű lett a bőre, persze csak ott. Mi addigra el is felejtettük ezt a kis balesetet, és meg voltunk ijedve, hogy a tejtermékek állnak a háttérben, de aztán a doktornőnek igaza lehetett, mert kenegettük egyszerű baba testápolóval és szépen elmúlt. De valóban olyan volt mint egy nagy ekcémás, pikkelyes folt.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a tejtermékektől ne lehetne, sajnos pont elég olyan anyag van bennük, amik nem tesznek jót. Én is adom őket, mert Dani szereti a krémtúrót (is) és hát olcsóbb is, mint a babapudingok. Eleinte azokat vettem, de rémesen drágák és pillanatok alatt elfogynak, a védőnőnk meg mondja, hogy sok tejterméket egyen-igyon. Végülis egész életében nem lehet megóvni ezektől, szinte mindenben találkozni fog a különböző E-s dolgokkal sajna....

Azért remélem, mára elmúltak a kiütések, vagy rájöttél, mitől lehettek.

2012. máj. 15. 19:00

ja és megkérdeztem, nincs itt Kisbácsán baba-mama klub - érdeklődés hiányában! amit nem értek, hiszen annyi fiatal család költözött ide az elmúlt években, minden utcában sétáló babakocsisokkal találkozom, nem hiszem, hogy senkit nem érdekel, mi legalábbis mennénk...

Kocsiba ülni ezért meg sajnos anyagilag nem éri meg :(

2012. máj. 15. 18:57

Sziasztok!


Mira gyógyuljatok meg! Esetleg próbáljátok ki a homeós szereket is, hátha többet érnek...pl stodal.

A főnöködnek érdekes felfogása van a magyar nők helyzetéről... :S


mi ma voltunk dokinál, Szandra megkapta a bárányhimlő elleni oltást

jól van egyelőre


Mivel ez a kis fiatal dokinő semmire nem tud nekem okosat mondani, van tippetek, mitől alakulhatott ki Szandra jobb arcán (csak ott) ekcéma. Bár ezt is csak úgy mondta, hogy "valami ekcéma-féle lehet...". Egyre nagyobb piros foltok, felületük száraz, érdes.

Semmi újat nem kapott (szinte mindent eszik), a túróruditól, krémtúrótól szokott előjönni pár pattanásszerű pötty, de el is szoktak múlni 1-2 nap alatt. Ezek viszont most nem múlnak, sőt mintha egyre nagyobb foltok lennének. :(

Vagy a tejfehérje, vagy ezekben a mű-tejes cuccokban lévő valamilyen adalékanyag lehet szerintem a ludas.

És mivel lehet eltűntetni? Dokinő csak annyit mondott, ha nem múlik vagy nő, akkor menjünk vissza, és ír fel kenőcsöt. Na bumm...

Mivel a sudocrem annyira bevált a fülén, be fogom kenni az arcát is, ártani nem árt és hámosít, de nem tudom, mi lenne rá a legjobb.

Van tippetek?

3661. Nita081 (válaszként erre: 3660. - Mira81)
2012. máj. 15. 14:09
Mirám, jobbulást nektek. És reméljük azok a fogacskák is elő bújnak lassan. Hááát a főnöködön, kicsit meghökkentem...szerintem azok az anyukák, akik beadják a bölcsibe a gyermekeiket, azok nem azért teszik mert ők a "munka hősei" karrieristák stb, hanem azért mert 28 e Ft+ a családi pótlékból ki tud megélni a mai világban???? Én is ezért szeretnék vissza menni dolgozni jövőre, meg hát a lakáshitelünk is sok:-( de hát ez van, már most rettegek hogy mi lesz, hogy lesz, kire bízom a gyerekem, hogy fogja viselni stb:-( de muszáj, nincs sajnos más megoldás. puszi
3660. Mira81
2012. máj. 15. 13:05

Sziasztok, ismét nagy a csend errefelé :-) de már jobb idő van, gondolom mindenki kihasználja. Sajnos mi mindhárman elkaptuk a mostani köhögős vírust, igaz, egyikünknek se volt láza, még hőemelkedés sem, de már vagy másfél hete köhögünk, még Dani tartja magát a legjobban, de ő is kapott Sinupret cseppeket. Nem nagyon használ, szerintem egyszercsak kikeverdeünk belőle gyógyszer nélkül.

Fogzás is van, a doktornő szerint alul-felül jó dagadt az ínye, de rémesen lassan jönnek elő ezek a kis fogacskák, bár szerencsére korántsem viseli olyan rosszul, mint az első hatot.

A munkahelyemen nem alakultak sajnos túl jól a dolgok, úgyhogy lehet, a bölcsiből sem lesz semmi, de még meglátjuk. A főnököm szerint egy gyereket nem szabad bölcsibe adni, mert az anyja mellett a helye és nem, ezt nem azért mondja, mert ne lenne meg a helyem, csak neki 3 gyereke van és nagyon "alter" szülő, náluk a felesége otthon volt szinte állandóan(főállású anya), halkan megjegyzem, nyilván nem is voltak anyagi gondjaik. Valahogy nem értette meg, hogy a GYES semmire nem elég...főleg költözés előtt... Szívem szerint én is maradnék Danival, anyukám is otthon volt velem, de 30 éve más világ volt, nem kényszerítette az anyukákat semmi arra, hogy igénybe vegyék a bölcsődei ellátást. Most meg ha dolgoznék, akkor azért néznek rám ferde szemmel, ha valaki nem szül x évesen, akkor azért, ha otthon maradok, akkor meg azért.

3659. mkriszti81 (válaszként erre: 3658. - Solmyr)
2012. máj. 11. 10:17

na ez is érdekes, szerencsére ritkán is járunk a rendelőben, de amikor megyünk, szinte soha nincs senki :D

mekkora különbség ez is az előzőhöz képest (Tihanyi úton), ott be se fértünk néha, állandóan tömve volt a váró... :)


oltásra megyünk 15-én, majd újra rákérdezek, hátha vannak frisebb infói

3658. solmyr (válaszként erre: 3656. - Mkriszti81)
2012. máj. 10. 23:16

Az éjszakák tűrhetőek 1x max 2x kel ilyenkor is, ő inkább napközben nyűgösebb/nyafogósabb.

Neki is először a felső kis őrlői jöttek ki, most az egyik alsó bujt ki, de már jön a 2 felső szemfog is (nem sok kell nekik).


Nem tudok Bácsán baba mama klubot. De az fura, hogy a védőnő se tud ilyenben segíteni. Esetleg anyukákat kérdezz meg akikkel a dokinál vagy a védőnőnél találkozol.

2012. máj. 10. 15:30

Nem tudjátok, itt Kisbácsán van-e bármilyen működő baba-mama klub?


Pár hónapja kérdeztem a védőnőt, ő se tudta nagyon, annyit hallott, hogy ami volt, oda alig ment el valaki... :(

3656. mkriszti81 (válaszként erre: 3655. - Solmyr)
2012. máj. 10. 11:04

grat az újabb foghoz és kitartást a többihez!

Megviselte Zsombit?


Szandrának is tegnap bújt ki a jobb alsó kisőrlője, ez lett a 9. foga! A többi is meg van dagadva.

Egyelőre ő a nagy könyv szerint fogzik, kihagyja a szemfogakat, azok gondolom majd utána jönnek.


Nagyon gondolkodom valami klubban, Szandra most már tapsolni is elkezdett, főleg mikor megszólal a sütifaló bödön dallama (azt kapott most szülinapra).

3655. solmyr (válaszként erre: 3651. - Mkriszti81)
2012. máj. 10. 07:45

együtt játszani még nem fognak, max úgy ha egy nagyobb gyerkőc a szárnyai alá veszi Szandrát és játszik neki


Zsombi imád a nagyokkal játszani, ami nála azt jelenti, hogy produkálja magát nekik, ő is tologatja mellettük az autóját vagy csak simán nézi őket


ja és kibújt az egyik lenti kisőrlője + nem sok hiányzik a 2 felső szemfogának sem + és mintha a lenti hiányzó első kisőrlő helye is jól meg lenne duzzadva...szóval most 4 foga jön egyszerre...

2012. máj. 7. 15:17

Tegnap megtartottuk Szandrám első szülinapját és egyben az anyák napját is, minden szépen sikerült, az idő is kegyes volt, így kint volt az udvaron a kerti parti.


képek és video a naplómban

3653. mkriszti81 (válaszként erre: 3650. - Solmyr)
2012. máj. 7. 15:16
köszönöm, utólag Zsombinak is!!!
3652. mkriszti81 (válaszként erre: 3648. - Mira81)
2012. máj. 7. 15:12
hm érdekes hallani a tapasztaltakat is, eddig nekem is csak olyan ismerősöm van, aki menni akar, mert besokallt...
3651. mkriszti81 (válaszként erre: 3646. - Solmyr)
2012. máj. 7. 15:07

hű gratu a sok foghoz :)


mindegy, milyen klub, csak gyerekek legyenek, annyira nézi őket az utcán, boltban, majd kiesik a babakocsiból :)

3650. solmyr
2012. máj. 6. 06:39

Kriszti!


Boldog szülinapot Szandrának! :))

3649. Mira81 (válaszként erre: 3640. - Nita081)
2012. máj. 5. 11:16

Jobbulást kicsi Bencusnak, remélem, hamar meggyógyul! Igen, ez az az oltás, bár Dani a combjába kapta. Most egyelőre nem kaphat mást, mert jönnek a 15 hós kötelezők, de még a kullancs ellenin gondolkodom, mert sokat vagyunk a kertünkben, de a doktornő nem javasolta 2 éves kor előtt.

Dani másik orvosnál nem sír, voltunk kint is kettőnél, csak a körzetit nem bírja, és alig tudom megnyugtatni, majd a szívem szakad meg, annyira kapaszkodik belém szegénykém. Remélem, ha elköltözünk, akkor az új aranyosabb lesz :-)

3648. Mira81 (válaszként erre: 3641. - Mkriszti81)
2012. máj. 5. 11:11

Szia Kriszti!


Ösztöndíjjal voltunk kint, a Párom kint dolgozott egy egyetemen, ennyi volt. Azt nem mondom, hogy soha többet nem megyünk külföldre hosszabb-rövidebb időre, most is beadott egy csomó pályázatot, de kint maradni nem tervezünk. Ha kicsit lesz több időm, szívesen leírom, ha érdekel valakit, de azért azt jó tudni előre, hogy a külföldön élés nem egy leányálom és nem úgy vannak (mindig) a dolgok, ahogy azt sokan elképzelik. Ott te mindig idegen leszel és maradsz, hiába beszéled a nyelvet és nagyon sok minden másképp működik, amit egyrészt meg kell szokni, el kell fogadni. Az tény, hogy a fizetések jók, de minden drágább, tehát ahhoz, hogy jól élj, sokat kell keresni.

Én nem ítélem el azokat, akik kimennek, mert látom, mi folyik az országban, de azt senki nem meséli el, hogy azért nem minden arany, ami fénylik....

3647. solmyr
2012. máj. 4. 17:31

fogzási sorrend:

[link]

3646. solmyr (válaszként erre: 3642. - Mkriszti81)
2012. máj. 4. 17:29

Zsombinak a 7. fogacska után volt hosszú szünet, aztán húsvétkor kibújt a 8., most pedig már 10 fogacskája van.

Nála úgy néz ki, hogy fönt 4 fog, majd mindkét oldalról szünet, aztán az 1-1 fogacska (első kisőrlők), lent pedig 4 fogacsa.


Ilyen mondókázós klubbra gondolsz vagy játszóházra?

3645. zsanettiko (válaszként erre: 3641. - Mkriszti81)
2012. máj. 4. 09:20
Köszönöm! :) Igen én is sok jót olvastam róla, meg nekem olyan ajánlotta, aki vele együtt dolgozik. Eddig egyszersem csalódtam benne.
3644. zsanettiko (válaszként erre: 3637. - Judit8103)
2012. máj. 4. 09:19
Köszönöm szépen válaszodat! :)
3643. Nita081 (válaszként erre: 3642. - Mkriszti81)
2012. máj. 3. 20:58
Beszélni még nem beszél,csak pár szót:-) A mondókákat felismeri és tapsol, arra amelyik tetszik neki, ha éneklek, vagy a babaklubba éneklünk akkor táncikál:-D nagyon édes. Mi január eleje óta járunk, akkor volt 11 hós, minél többször viszed, annál jobban fogja érdekelni és a más gyerek társaság is:-) Hááát fogas kérdést tettél fel:-) én sem vagyok tisztában a fogak kibújásával Bencének eddig 8 fogacskája volt ugyan úgy, mint Szandrának, és most egyszerre a szem fog melletti kettő jött ki, és készülőben van alul is ugyan ezek.
2012. máj. 3. 17:03

két kérdés jutott most eszembe:

1. Felül 4 és alul 4 fog után melyikek következnek? Úgy tudom, a szemfogak csak jóval később bújnak ki... Szandrának 2 hónapja jött ki a 8. foga, azóta semmi, leállt :) (mozgásfejlődése viszont brutálul beindult, lehet emiatt állt le a fogzással)


2. Mennyi idősen érdemes klubba vinni, amikor érdeklődik is?

2012. máj. 3. 16:59

Sziasztok!


Mira, már haza is jöttetek? Hogyhogy csak ilyen rövid időre voltatok kint?

Nem is volt hosszabb idő betervezve?

Annyi ismerősünk megy ki végleg, mindenki menekül ebből az országból, mint a süllyedő hajóról... de meg is értem őket


Meningococcus ellenit mi már 5 és 7 hósan megkaptuk, és combba adták.

2 hét múlva majd a bárányhimlő elleni első adag jön, pár hónapra rá meg a második. Én beadatom most, ugyan nem tervezem közösségbe adni, de inkább kapja meg mihamarabb, végülis közösségen kívül is bárhonnan össze lehet szedni.


Nita, Bence már beszél? Úgy értem, annyira, hogy mondókákat tanul és mond? Akkor nagyon ügyes :)


Zsanett, ha a Buznyák Csabáról van szó, róla én is sok jót olvastam, személyes tapasztalatom nincs vele.

3640. Nita081
2012. máj. 2. 15:15
Sziasztok! Én is vagyok:-) csak ritkábban jövök, hogy itt a nyár:-) Mira, ezt az oltást Bence is megkapta, ez az agyhártya elleni? Mi most kicsit betegek lettünk, Bencémnek piros a torka+ még egyszerre két fogacska is jön. Voltunk állatkertbe a hosszú hétvégén, hát le se tudom írni Nektek mennyire élvezte:-) Összességében 11 fogunk van, és most még jön kettő. Nagyon szeretünk a levegőn, és a játszin is. Homokot előszeretettel szórjuk:-) és már lapátoljuk is:-))))Keddenként babaklubba járunk, már nagyon sok éneket és mondókát tanultunk. Menni még csak kézen fogva akar, önállóan nem akar elindulni, de azt mondta a védőnéni, hogy van még ideje rá, igaz arról sem hallottam túl jókat, hogy vezetem, de hát ha meg nem, akkor elkezd sírni.. hogy ő menni akar. Mirám, mikor Bence meglátja a doktorbácsinkat, síkit, de ez azóta van így mióta megkapta a vállába az agyhártya elleni oltást. Na azóta retteg, már ha bemegyünk a rendelőbe elkezd sírni:-( hát ez van, talán majd ha nagyobbacska lesz a bátorsága is megnő:-) Puszi mindenkinek.
3639. Lacry
2012. máj. 2. 12:32

Sziasztok!

Olvasok ám én is rendszeresen, csak időm semmi.

Mira!Alexának azóta sem jelentkezett a hányás, így nem vizsgálták tovább, nem tudjuk mitől volt.:)

3638. Mira81
2012. máj. 2. 12:25

Sziasztok!


Rég írtam, de olvastalak Benneteket azért szorgalmasan. Időközben hazaköltöztünk, bevallom, nagyon vártam már, hogy újra itthon legyünk.

Mi is jól vagyunk, Dani nagy fiú lett, most egyszerre 4 foga jön, de úgy látom, nem viseli meg úgy, mint az elsők. Kihasználjuk a jó időt és sokat vagyunk levegőn, amiben el is fárad. Múlt héten beadattam neki a Menjugate oltást, nagyon sok rosszat hallottam innen-onnan a Meningococcus bacikról, úgyhogy inkább a szuri mellett döntöttünk. Körzetinket továbbra sem bírja (nem csodálom), már amikor meglátja, legörbül a kis szája, még a mérelgre is nekem kellett felültetni, bár a védőnőt kedveli.

Lacry, mi lett Alexa hányásával? Vagy írtál róla, csak én nem olvastam?


Puszi MIndenkinek!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook