Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3607. mkriszti81 (válaszként erre: 3606. - Beacska28)
2012. ápr. 1. 18:52
Mielőtt ideköltöztünk, gyakran sétáltunk ott, közel laktunk... :S
3606. beacska28
2012. ápr. 1. 12:58

igen járok erre...csak ritkán,olvasni olvasok de nem irok...rossz kislány vagyok:-)

Jól vagyunk,Alíz már betöltötte a 9.hónapot,csúszik mászik,pakol,nagyon édes.Jó baba,nem sírós,eszik rendesen és nagyon vidám.Imádom és nagyon boldoggá teszi az életünket.Már 2 fogacska van.Az éjszakák még most sem a legjobbak felkel még 2-3 szor,de nem sír csak iszik és alszik is tovább.

Ki szokott az Erzsébetligetbe járni sétálni?????mert mostanában mi is voltunk már egy párszor és akár összehozhatnánk egy találkozót is.

3605. beacska28 (válaszként erre: 3589. - Mira81)
2012. ápr. 1. 12:54
Köszönöm szépen!Nagyon figyelmes vagy!
3604. judit8103 (válaszként erre: 3590. - Mkriszti81)
2012. márc. 27. 18:21
hu amiket írtál,sok minden előjött nálunk is.hiszti,keveset alszok stb............
3603. mkriszti81 (válaszként erre: 3598. - Dittti)
2012. márc. 26. 20:35

szerintem is jobb ez így, mintha pl. bébiszittert kellene fogadnod mellé

főleg, ha neki jó, akkor semmi gond :)


szerencsétek van a szep.szorongással

2012. márc. 26. 20:33

kérdés: nem tudjátok, hol lehet olcsóbban nyakpárnát venni az utazáshoz?

Használtok ilyet?


Szandrának mindig vagy előrelöttyen a feje, vagy oldalra kitörik a nyaka, és ő szinte mindig a kocsiban alszik (hiába van fejtartó az ülésen, messze van a nyakától)

3601. solmyr (válaszként erre: 3598. - Dittti)
2012. márc. 26. 18:58

Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Ahogy te is írtad szeretik mindkét helyen, jól érzi magát, eszik, alszik rendesen.

Inkább adj hálát az égnek, hogy nem kell a suli mellett a pöttöm miatt is görcsölnöd.

3600. solmyr (válaszként erre: 3596. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 18:54

nálunk Zsombi imádja a kiflit

letörök neki egy darabot, azzal elvan, csócsálgatja, aztán jön a következő darabért :)

3599. Mira81 (válaszként erre: 3597. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 18:06
A játék a kajával még szerintem sokáig lesz, nálunk is megy. Szerintem fél Afrikát jól lakathattuk volna már a ledobott kaják mennyiségével, mert mindig annak a tesztelgetése megy, hogy esnek le és hogy milyen az állaguk. Például egy vajas zsemlén ezredszerre is megvizsgálja, hogy a vaj kenhető, az asztalra rajzolgat vele :-) és így vicces leírva, én sokat mérgelődöm emiatt. De ez van, majd megtanulja, végülis nem most kell tisztán ennie. A kölesgolyó Daninál szent dolog, azt őrzi és eszi rendesen :-)
3598. Dittti
2012. márc. 26. 17:59

Sziasztok!

Én is felkészültem a legagyrémebb szeparációs szorongásra, de kellemes meglepetés...eddig! Hamarosan 1 éves lesz a Nono, de simán elnézi, ahogy jövök megyek a lakásban. Résre hagyom az ajtót és így még apostaládához is ki tudok futni, mert az ajtó ki-be nyitogatása leköti, ha mégsem akkor pedig a bejáratnál vár és nyöszörög. De semmi olyan, hogy csak Anya és senki más nem jó neki. Mi igyekszünk a nagyszülőket 100%-ban bevonni a nevelésébe. Amit Mamánál nem lehet az nem gond, itthon viszont engedtem neki a pakolászást és itthon ki is követeli, Mamánál oké..keresünk más elfoglaltságot szitu van. Erősen tudja már, hogy kinél hol a határ és vissza is él a helyzettel. Imád a Mamával lenni, ma is ott alszik náluk, majd szerdán hozzuk haza. nekem tanulnom kell, órákra kell járni és nem gyötörjük a mindennapos utaztatással Mamához és haza. Lassan beilleszkedik ebbe a felállásba, ha hazajön akkor velem alszik, bár nem mindig igényli. De ha igen, akkor a lábbal az arcomban ébredések garantáltak :)

Nem tudom menniyre viselheti ez az életvitel meg, de szeretve van mindkét helyen, mindenki rá figyel. Néha felkiált a lekiismeretem, de ez egy kényszehelyzet is jelenleg. Ha pedig dolgoznék és nem tanulnék, akkor pedig még rosszabb lenne a szitu. Szívesebben hagyom a Mamánál, mint egy bölcsődében.

3597. mkriszti81 (válaszként erre: 3596. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 15:01

... bár ami eddig a kezébe került, azzal valahogy mindig csak játszik, kölesgolyót is szétmorzsolja, de nem teszi be a szájába

mintha azt szokta volna meg, hogy amit anya ad, az a kaja, minden más játék


hiába vezetem oda a kezét, akkor nyitja a száját, de a kezéből nem engedi ki a falatot, szorítja,markolja :)


másik: a csőrös pohár, naponta próbálom neki adni, sokszor be se veszi a szájába, vagy ha igen, fintorogva kiköpi, végül sírni is kezd. Amint utána adom a cumisüveget, már iszik is... :S

3596. mkriszti81 (válaszként erre: 3595. - Mira81)
2012. márc. 26. 14:57

hú akkor még vagy 2-3 hónap... :)


evésben én is bízom, hogy megjavul, kiflit kipróbálom, köszi :)

3595. Mira81 (válaszként erre: 3590. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 14:28

A laptop az valami varázslatos dolog :-) mert mindig történik rajta valami és rengeteg érdekes gomb is van, ami csak arra vár, hogy valaki mind-mind megnyomogassa....nálunk is ez van. Daninál most a függönyözés a legmenőbb dolog, otthon más ablakaink vannak és nem éri fel, de itt van egy hatalmas erkélyajtó. Tudja, hogy nem engedem húzkodni a függönyt és ugyanígy, ahogy Szandra, ő is mondogatja, hogy nemnemnem, sőt, még a kezét is rázza hozzá és nevet, persze a másik keze már ott matat a függönynél és cincálja. Próbálgatja a határokat és iszonyú sértődés van, ha valamit nem engedünk neki. Most a földrefekvős változatot gyakorolja, én ilyenkor otthagyom kicsit, hadd tomboljon, de csak fekszik, fél szemmel néz, hogy akkor mit reagálok és nyöszörög. Aztán megunja általában fél perc alatt és elfoglalja magát mással.

Egyébként érdekes, mert az evés Daninál is ennyi idős korban romlott el kb. A védőnőnk szerint annyi dolguk van ilyenkor, hogy egyszerűen nem érnek rá, vagy unalmasnak találják (bár nálunk a kiköltözés is benne volt a pakliban). Én rengeteget aggódtam, hogy mi lesz vele, a kaják 90%-át mi ettük meg, mert semmi nem fogyott el, aztán egyszercsak mintegy varázsütésre beindult újra minden és 3 hét alatt majdnem 1 kilót hízott Dani. Akkor én már majdnem idegbajt kaptam, mindent odaadtam a kezébe, hogy egyen egyedül, talán ez tetszett meg neki, mert onnantól lett pozitív változás. Próbáld meg egy kis zsemlével, kiflivel uzsonnára, hátha Nálatok is bejön a dolog.

A szep.szorongás nálunk még mindig tart, bár korántsem olyan mértékű, mint egy vagy két hónappal ezelőtt. Mondjuk most beteg lett Dani, szóval újra bújósabb és igényli, hogy mellette legyek - meg itt kint nincsenek nagyszülők se - de 13 hósan még mindig nagyon anyás. Szerintem ez is változó minden gyereknél, de érdekes módon ő ebben az időszakban kezdte átaludni az éjszakákat, pedig arra gondoltam, hogy most aztán jönnek majd a maratoni altatások. Igyekszem mindenben segíteni, ha jön és bújik, akkor odaveszem magamhoz, és azt vettem észre, hogy kicsit ottmarad aztán nyugodt szívvel megy most már játszani tovább. Na, korábban ilyen nem volt.

3594. Mira81 (válaszként erre: 3592. - Solmyr)
2012. márc. 26. 14:17
Huh, köszi, szegény Apa nálunk már teljesen el van keseredve, hogy a gyerek őt nem is szereti és nem tud segíteni semmiben. Akkor megmondom neki, hogy igaz a hír:-) ezek szerint nemsokára én esem ki a kiskosárból...
3593. solmyr (válaszként erre: 3591. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 11:05

:)


Nálunk ugyan ez megy a klaviatúrával, az egérrel, a "kisfiam ne nézd közelről a TV-t" felszólításokkal. stb.

Rám néz és vigyorogva csinálja tovább :)


Nekünk Matyinál volt nehezebb a szep. szorongás. Hogy meddig tartott? Passz, már nem emlékszem, de eltartott egy jó darabig, szerintem amíg nem tudott járni rendesen, ő nem nagyon mászott, csak pár hetet aztán azonnal (de viszonylag későn) elkezdett járni.

Zsombinál egy kicsit könnyebb dolgunk van, mert ha engem vagy az apját nem látja akkor Matyi körül zsizseg.

3592. solmyr (válaszként erre: 3588. - Mira81)
2012. márc. 26. 10:58

Ezt én is megerősítem!

A nagyobbik fiamnál apa az Isten! :)

Mindent csak apával jó csinálni! :)

3591. mkriszti81 (válaszként erre: 3586. - Solmyr)
2012. márc. 26. 10:55

Szandra épp az előbb jött ide és folyton ki akarja húzni a laptop zsinórját. Mondom neki, hogy "nem-nem, nem szabad", erre újra feltérdel, tapizza, majd rámnéz és mondja: nemnem :)


és persze kihúzta :D

2012. márc. 26. 10:53

Sziasztok!


Nálunk nagyon megváltoztak a napok szinte mindent téren:

- Szandra nagyon mászik mindenhova, nem lehet egyedülhagyni

- midnenhova felkapaszkodik (feltérdel), és tegnap óta már a lábát is kezdi feltenni, rövidesen fel fog állni, így állandóan mellette kell lennem, mert térdelés közben gondol egyet és hátraveti magát, vagy egyszerűen elengedi, amit fog és borul (amúgy 1 nap alatt rájött, hogy tud visszaereszkedni négykézlábra)

- iszonyat hisztis lett, idegesíti, ha nem tud dolgokat elérni, pl. amihez fel kellene állni, és laptopozni akar, így átköltöztem az íróasztalhoz, de ott se hagy békén, mászik fel a lábamon és sír, úgyhogy csak akkor van gépezés, mikor alszik, végig nellette kell lennem, foglalkozni vele

- néha simán elvan nélkülem, néha meg pisilni se tudok kimenni, sír ha nem lát

- evés: kanalasból nappal a szokásos adag, tápszerből viszont csak kevés, este kb 80-at eszik, így hajnalban etetni kell, de reggel is csak 150 körül eszik, és nem is éhes utána se. . .

egyszerűen mintha ennyi elég lenne - pedig ezerszer többet mozog, hihetetlen számomra. . .

- éjjel többször felsír, 2 napja úgy, hogy megnyugtatni se tudtam, még a kezemben is visított, mintha ölnék - ez lehet a foga miatt, de ilyet még nem csinált máskor


Egyszerre nagymozgások, fogzás és szep. szorongás! Agyrém :(

Hova tűnt az én nyugis, jó alvó, jól evő kislánykám?? :(


Mit tehetek, hogy este többet egyen?

Nestlé folyékony enni-innivalóját próbáltuk, ebból sem evett többet.


Judit, ahogy Mira is írta, ebben az időszakban mindig ott kell lenni, pisit megtanulni ügyesen visszatartani :D


Mira (és többiek) nektek mennyi ideig tartott a szep. szorongás?

3589. Mira81
2012. márc. 26. 10:16
Beácska, ha még jársz errefelé, akkor itt is boldog szülinapot kívánok Neked!
3588. Mira81
2012. márc. 26. 10:15

Szia Judit! Jó, hogy írtál, rég hallottam Rólad!

Ezt az időszakot, mint mindegyiket, kinövi majd a babád, legyél sokat vele, hogy tudja, anyára számíthat, nem lehet elrontani. Nálunk jól bejött a hordozás ebben az időszakban (is). Néha nehéz, én sokszor a mosdóba is vittem Danit, mert azonnal sírt, ha kimentem a szobából, apukájával sem volt el sokáig, de aztán lecseng ez is és elmúlik. Használd ki, mert utána majd jön az az idő, amikor apa lesz a sztár, legalábbis nekem a védőnő a múltkor ezt mondta :-)

3587. judit8103
2012. márc. 24. 19:46

suziasztok

olvaslak ám titeket,de nem nagyon írok.Szeretném megkérdezni,hogy a szeparácios szorongást ti hogy kezeltétek?

3586. solmyr (válaszként erre: 3583. - Mkriszti81)
2012. márc. 24. 07:08

ez csak addig fog tartani amíg Szandra nem tud felállni

nálunk Zsombi előbb felhúzta magát mint, hogy mászni kezdett volna, de hisztik így is vannak :)

próbálok rászólni, nem hagyni neki, de láthatóan őt ez egyáltalán nem érdekli

nálunk most azt próbálgatja, hogy nem kapaszkodik állás közben és már egész ügyesen megtartja így is magát persze nem túl sokáig, de jó pár másodpercig és persze mászik ezerrel

3585. mkriszti81 (válaszként erre: 3584. - Dittti)
2012. márc. 23. 16:24
azzal még pont nem...
3584. Dittti
2012. márc. 22. 21:44
Valaki utazott már közületek a ryanairel? Szeretnénk húsvétkor Apával egy hétvégére elutazni, de még nincs tapasztalatunk erről a cégről. Valaki?
3583. mkriszti81 (válaszként erre: 3581. - Solmyr)
2012. márc. 22. 21:16

jaj bocsi, csak most olvastam... de ma nekünk is sz.r napunk volt, Szandra most valami extra hisztis lett, most indult el mászva felfedezni a lakást, s egyszerre akar mindent, térdel fel mindenhova, de felállni még nem tud, így sírni kezd... a laptop kell neki, de nem engedhetem, mert feltépi a billentyűket, végül elfárad, de elaludni nem tud, semmi sem jó, jön, kapaszkodik fel a lábamon, ha felveszem, kifeszíti magát a kezemből, ha leteszem, ordít, de úgy, majdnem felefullad...

hú nehéz most nagyon vele :(


Más is járt így?? Ez csak ennek az időszaknak a velejárója? Nem kéne engednem a hisztinek, ugye?

3582. Dittti
2012. márc. 21. 20:55

Noelnek sem elég, 2 dl tejcsi reggel aztán kb egy óra múlva reggelizik, ami általában nem több egy pudingnál vagy gyümölcsnél. Nem eszik sem reggelire sem uzsonnára felvágottat vagy virslit. Csak édest.

Vacsora pedig este fél7 - 7körül, ami kimerül cirka 3 virsliben és kenyérben, aztán fürcsi után kb fél9kor még 2dl tejcsi és simán átalussza az éjjelt.

Ami nálunk probléma lett újabban az az, hogy túl korán kel a Noel, 6:10 és 6:30 között legtöbbször. De már 9kor alszik újra. Nem tudok már mit kitalálni. Arra gondoltam éhes, de nem, mert hiába kap akkor enni tápit, nem alszik vissza.

3581. solmyr
2012. márc. 21. 20:54

Kriszti:


holnap 1 órára megyünk a temetésre, aztán lesz egy halotti tor, de nem tudom meddig maradunk + utána rohanni kell vissza Matyiért az oviba...


lehet most se jön össze a "randi"...

de megyünk mi még arra...

húsvét környékén biztosan, mert jönnek haza a sógornőmék Németországból

3580. mkriszti81 (válaszként erre: 3578. - Dittti)
2012. márc. 21. 20:40

na ez komoly...


És Noel jól lakik az 1-1 pohár tejjel? Vagy mit adsz még mellé?

Én attól tartok, ha majd bevezetem, nem alussza át az éjszakát...

3579. mkriszti81 (válaszként erre: 3576. - Nita081)
2012. márc. 21. 20:37
a szívószálast is csak szívni kell, az is úgy érintkezik a fogakkal, nem?...
3578. Dittti
2012. márc. 21. 13:55

Hali!

Én már közel 3 hete tehéntejet adok a Noelnek, 2,8%-at. A védőnő mondta, inkább súgta :) amikor itt volt, hogy igazándiból egy néhány éve megy az hogy nem lehet 1 év alatt tehéntejet adni a babának. Korábban 6 hónap volt a kritikus határ, azelőtt pedig nem is volt ilyesmiről szó. Ja és mondta, hogy nekik már szóltak, hogy készüljenek mert legújabb hírek szerint 1 évről felemelik 2 évre a tehéntej bevezetését!!! Ez egy vicc. 25 év múlva az unokámnak pedig majd nem is adhatok 18. éves koráig...Noel reggel tejcsit este tápit kap. De már csak addig amíg el nem fogy ez a doboz tápi, utána reggel este tejcsi. Most fog majd kakót is kapni először. Első 2-3 napban ment picit a hasa, de megszokta és azóta megiszik reggel 2 deci meleg tejcsit. Én vlamiért ódzkodok a házi tejtől. Lehet a bolti kevesebb tejet "látott", de tuti, hogy pasztörizált, fertőtlenített.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook