Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
3547. Dittti
2012. márc. 9. 12:30

Hali!

Mi tegnap is kimentünk a Nonoval egy bő 2 órára, esővédő fel aztán kellemesen elnézelődik a kocsiban. Muszáj, mert egyébként zizi lesz, így alig tudom lefektetni, úgy kell lefogni, nemhogy ha egész nap bent ülne. Most éppen alszik, ha felkel megyünk egy karikát a macis bringával :) Már én is be vagyok zsongva. Megjelent nálunk is a hiszti. Csapkod a kezével, kalimpál, visít, feszíti magát...létezne, hogy már a későbbi dackorszak "hajnala"??!

3546. Lacry
2012. márc. 8. 16:47
Esik s hó:( Ma nem is mentünk játszótérre, pörög is a manóm ezerrel. Mennyire szerencsés akinek kertes háza van. Ki mit csinál ilyen időben?
3545. Nita081 (válaszként erre: 3540. - Mkriszti81)
2012. márc. 7. 15:52
Boldog hófordulót!:-)Én a teszveszről vettem használtam babakocsit. Szerintem érdemes ott körülnézni, és is szeretnék majd egy esernyő babakocsit nyárra, de biztos ott fogok nézni.
3544. Mira81
2012. márc. 7. 11:15

Sziasztok!


Mi a Vat....-án vettük a miénket, nagyon szeretjük, de nyárra még ennél is kisebbet veszünk. Negyed áron jutottunk hozzá egy olyan családtól, akik 2 hónapig használták csak, semmi hibája nem volt. Érdemes böngészni, mert sok gyerekbolt rak fel garanciával, számlával kocsikat és csak azért olcsóbbak, mert mondjuk tavalyi modell (engem ezek abszolút nem izgatnak, hogy melik évben jött ki, úgysem számít). POnt tegnap láttam szuper esernyő kocsikat, megnéztem a neten és valóban olcsóbban kínálja az eladó, és 4 féle színben választható. Az ETO Parkos piacot nem ismerem, de hallottam róla, hogy ott is jó dolgokat lehet venni.


Régebben írtátok már, de visszatérve a dokinőnkre, Lacry, Ditti, van gyereke, mert amikor Danit sérvvel műtötték és kijött hozzánk, mesélte, hogy az unokájának is volt és a lánya mennyire aggódott a műtét előtt.


Alexának gratula, már kész csaj! :-)

3543. Lacry
2012. márc. 7. 09:25
Én imádom a babakocsinkat, bár ez több funkciós, de nem kellett külön sport babakocsit vegyek. Eto piacra érdemes vasárnaponként kimenni, mert pár ezer forintért lehet jobbnál jobb kocsikat venni.
3542. mkriszti81 (válaszként erre: 3541. - Dittti)
2012. márc. 6. 19:44
köszi! :)
3541. Dittti (válaszként erre: 3539. - Mkriszti81)
2012. márc. 6. 19:26
Na erre én is kíváncsi vagyok, mert bár a miénk sport jellegű, de nekem nagy és nyárra jól jönne egy kisebb. Nagyon cuki a Szandra :)
2012. márc. 6. 18:36
Ma 10 hónapos a kincsem! :)
2012. márc. 6. 18:36

Sziasztok!


Kellene vennünk lassan egy sport babakocsit, mert a mostaninak ha átfordítjuk a tolókarját, akkor a súlypont annyira hátul van, hogy lehetetlen kormányozni és közlekedni vele (és nem bolygókerekes sajna).


Kinek melyik vált be? Ami nem horror-áru...

3538. Lacry (válaszként erre: 3537. - Dittti)
2012. márc. 5. 07:14
Mindennap megyek a ligetbe Alexával, összeozhatjuk, ha gondolod. Nézem én is a vaterát meg a teszveszt, de elég drágák. Van most a tescoban ernyő meg karfa nélküli, biztonsági öves 5990-ért, ezen gondolkodom.
3537. Dittti (válaszként erre: 3535. - Lacry)
2012. márc. 4. 09:23
Neten vettem itt győrben. Kicsit használt, de a célnak megfelel. Kék macis, van neki ernyője is, szülőkormányos. Leesésgátlóval. Hátul meg kis fedeles tárolórekesszel. Rágcsának és teának tökéletes :) 5ezer volt. De nagyon horror áron vannak használtan is. 8ezertől a jobbak. Nekem szerencsém volt. Mikor sétálunk egyet a Lurkókkal? :)
3536. itioti
2012. márc. 3. 21:42

Sziasztok!


Daninak, Bencusnak nagyon boldog szülinapot kívánunk utólag is!


Húúúú ez a dokinő elég furin adja elő!?!

Remélem minden babó jól van!

Mi is jól vagyunk Kende pénteken lesz 8hónapos!Annyira gyorsan megy az idő :-) Nemrég mérte a védőnő 10kg és 78-79cm.6foga van már, és most jön még 2!2-3 hete kúszik,és a mászást is próbálgatja de még annyira nem megy neki 4kézláb hintázik,és tegnap felállt azóta állandóan ezt gyakorolja a drágám!Remélem azért a mászást sem hagyja ki! Egy héten 1szer de van hogy 2szer Gézengúzba járunk,nagyon megszerettük,örülünk neki hogy ilyen jó kis foglalkozások vannak és Kende is sokat fejlődik!Mi is kihasználjuk a jó időt ha tudunk rengeteget vagyunk kint.Kende is nagyon élvezi,hogy már a sportban utazik és a séták alkalmával újabbnál újabb dolgokat fedez fel,és kitárul elé a világ :-)

3535. Lacry (válaszként erre: 3534. - Dittti)
2012. márc. 3. 19:36
Milyet vettetek? Én is most akarok Alexának egyet.
3534. Dittti
2012. márc. 3. 16:51

:) Fura egy valaki, főleg gyermekorvosnak :)


Noelnek is már 7 foga van, jönnek sorba, alig veszem észre és már látom, hogy kibújt mégegy. :) Ma vettünk neki egy babatriciklit, nagyon-nagyon tetszik neki. A jó időben majd babakocsi helyett ebben fogunk sétálni. Nagyon fürge, a járássegítővel meg a hintalóval :) egész gyorsan körbejárja a lakást.

A héten két éjjelt a Nagyiéknál aludt egyedül. Csak dicsérjük :) Remélem könnyen és gyorsan hozzászokik. Van aki hatalmas hibának tartja, de szerintünk jó dolog, hogy ennyire közeli, bizalmas viszonyban a Nagymamákkal.

3533. Lacry
2012. márc. 3. 16:31

Hosszú baba, bár már nem is tudom, olyan amilyen. 80 cm körül van, de mivel örökké ficereg az egy éves státuszon is kb mérték le. A 80-as nadrág épp jó hosszra, derékban pedig bő egy kicsit. Mindegy is, jó kedvű, ez a fontos meg ügyes. Apja jelenleg is 54 kg 172 cm, remélem az ő alkatát örökölte és akkor sose kell fogyóznia:)

Ditti, lerib*ncozta Noelt??? Uram isten. Pedig nem mai csirke ez a doktornő. Sokszor gondolkodtam, vajon van-e gyereke? Mert nem úgy tűnik.

3532. Dittti (válaszként erre: 3528. - Lacry)
2012. márc. 3. 12:56
"girhes" Istenem. Noel is vékony gyerek szerinte!De ő r*banc is (szintén szó szerint). mert a múltkori vizsgálat során azt mondta Noelnek, hogy "gyere üljünk fel, és Noel felállt. Erre mondta, hogy pont mint a r*bancok, azoknak azt mondják ülj le és elfekszenek egyből. :)Csuda egy dokinő a mienk :)
3531. Nita081
2012. márc. 3. 11:21
Rosszul írtam, szóval révfalusi bölcsi a legközelebbi.
3530. Nita081
2012. márc. 3. 11:20
Sziasztok, köszi Mira. Csak azért kérdeztem, mert én jövőre szeretném , ha vissza vesznek dolgozni Bencét bölcsibe adni, de nem vagyok még képben, hogy akkor már idén be kell íratni? mivel, hogy február végén lesz két éves, akkor csak szeptemberben kezdheti a bölcsit????, na még ennek utána kell járnom. Én még gondolkozom a bölcsin, hogy melyik, de nekünk is vagy a szigeti, vagy a réfalusi lesz a legközelebb.Köszi mammai, akkor lehet megyek Veled, és kikérdezek mindent:-)puszi Nektek.
3529. Mira81
2012. márc. 3. 08:05

Sziasztok!


Nita, megmondom őszintén, nekünk Apósom könnyítette meg a dolgunkat, mert ismeri a bölcsivezető hölgyet régóta, így íratta be Danit. Mi a Báthory (Egyetem mellett) utcai bölcsibe szeretnénk vinni, mert Győrújfaluról az lesz közel, Apa ugye ott dolgozik, tehát ha épp nincs órája, akkor ő is érte tud menni. Persze be kell majd mennünk több mindent lefixálni és nekem is beszélnem kell majd a főnökömmel nyár elején, hogy mi lesz a munkámmal, mert csak akkor tud majd menni, ha én dolgozom újra.

Lacry, ne is törődj a dokinővel! Én is elfogadtam, hogy Danit mindig nézegeti, mintha kb nem adnánk neki enni. Most ugyan jó étvágya van, de annyit mozog ő is, hogy szinte nem jön rá fel semmi, de az apja is ilyen volt, én sem voltam egy husis gyerek, ebben a genetika is közrejátszik. Addig amíg kis tehetetlen baba volt és anyatejcit kapott hízott sokat, most meg nem. De eddig egyszer volt beteg 2 napig. Már felkészültem én is a csütörtöki "vizitre". Nyilván Alexa annyit eszik, amennyi jól esik neki, ő is ilyen alkat lehet, mint Dani. Ráadásul ő hosszú baba is, nem?


Köszönjük szépen a köszöntéseket!!!

3528. Lacry
2012. márc. 2. 19:30

Sziasztok!


Mi kitelepültünk a játszótérre ebben az időben, Alexa energiáit csak ott lehet lekötni, hintázik meg kiszaladgálja magát, aztán rendben van. Tegnap voltunk tanácsadáson, 8700 gramm (doki szerint girhes, szó szerint) szerintem meg nem, és rendben van minden vele.

Én gőzerővel munkát keresek, Alexát meg a gyárvárosi bölcsibe bevették, vagyis ha lesz munkám akkor mehet.

Boldog szülinapot Daninak utólag is.

2012. márc. 2. 11:32

Sziasztok!


Boldog szülinapot utólag Daninak!


Mi jól vagyunk, Szandra 4 nap múlva lesz 10 hónapos, 7 foga van, eszik, alszik rendesen.

Még mindig járunk Dévényeshez, jelenleg kúszik, bejárja így a szobát (és rosszalkodik), és négykézláb-állva rugózik, most a mászáson dolgozik a Rita, nagyon kötött a medencéje is, épp tegnap mondta, hogy ebből sajnos még nem most lesz mászás :(

3526. mammmi (válaszként erre: 3525. - Nita081)
2012. márc. 2. 07:21

Szia Drága!

Áprilisban lesz beíratás a bölcsibe!

A Kisalföldben is benn lesz, meg a böli kapujára is kiteszik a tájékoztatót hogy mikor!

3525. Nita081
2012. márc. 1. 18:20
Sziasztok! Mi is nagyon Boldog Születésnapot kívánunk:-) Mira, ez a bölcsis dolog, hogy működik? Ha jövőre szeretném Bencét beadni, akkor már idén be kell íratni? Ti melyik bölcsibe mentek? Mi jól vagyunk, ma megkapta Bencém az agyhártya elleni védőoltást, 9500 g és 77 cm. És kivel mi van? Tényleg nagy a csend, hogy vagytok? De aranyos lehet Dani, ahogy a lufikkal játszik:-) puszi
3524. Mira81
2012. márc. 1. 17:26

Húúúú, de alul vagyunk :-) Mindenki OK?

Mi épp most készülődünk haza, 10 napra hazautazunk, ránkfér végre, jó lesz már otthon.

Megünnepeltük Dani szülinapját is, jól sikerült, bár semmit nem értett belőle az ég világon, mindenesetre a tortáját szétmaszatolta rendesen :D Legjobban a lufiknak örült - az ajándékai otthon várják - azóta is lekesen hajkurássza őket és érdekes módon azok is bírják a strapát, még nem durrant ki egyik sem.

Nagypapája beíratta bölcsibe is, jövőre fog menni majd, de ősz végétől már szeretnénk beszoktatni.


Nita, Bencusnak itt is boldog szülinapot kívánok!

3523. Mira81
2012. febr. 23. 11:10

Sziasztok! Tényleg nagy a csend, remélem nincs senkinél semmi baj.


Ditti, nem is értem a tanáraidat, egyáltalán honnan tudják, hogy van gyereked: Vagy ők tanítottak akkor is, amikor terhes voltál? Sajnos ez is olyan tipikus eset, amikor semmit nem tudsz tenni ez ellen, mert elég ha csúnyábban nézel rá(vagy azt hiszi) és a vizsgán jól megszívat, hiába készülsz és tanulsz rendesen. Engem is nagyon zavartak anno az ehhez hasonló igazságtalanságok, bár nálunk a BTK-n nagyon sok kismama volt, én kb minden szemináriumon találkoztam 2-3 pocakos hallgatóval. Ott nem diszkriminálták őket. Egyébként a legtöbb tanárom férfi volt, lehet, hogy a nők pont ilyen szituációban lennének undokabbak???!! Elképzelhető...


Mi már jól vagyunk, Dani túl van egy kisebb vírusfertőzésen, magas, 39 fokos láza volt, de szerencsére ez semmiben nem korlátozta, ugyanolyan eleven volt mint egészségesen. Csak addig maradt nyugton, amíg a kúpot beadtam neki, aztán ment is a dolgára. Az itteni doktornő jól leszólta a Germicid kúpunkat, kicsit hülyén éreztem magam, mert a körzetink magasabb lázra mindig ezt írja fel. Ő Paracetamol kúpot adott, állítólag itt a Germicid hatóanyagát már nem használják gyerekeknél, nincs is forgalomban kúp formájában. Hmm....az otthoni majd tuti ezt fogja leszólni, ha elviszem megmutatni neki.


Írjatok majd, kivel mi újság, bár a FB-on nézegetem a fotókat mindig :-) Sok puszi!

3522. Dittti
2012. febr. 20. 19:00

Sziasztok!

Nagyon nagy a csend itt. Nálunk minden rendben van :) mintha Noel kezdene helyre állni. Mert újabban visszatért Noelcinél az, hogy éjjel felkelt és 2 órán át nem volt hajlandó visszaaludni, hanem remekül eljátszott. Most, hogy kijött a hatodik foga is, már elég egy kis chamomilla neki éjjelre és alszik általában reggelig, de legalábbis nem kel fel 2 órára, hanem megébred és alszik is vissza.

Suli mellett rohannak a hétköznPOK. Hiányzik a Noellel itthon töltött "unalmasabb", nyugodtabb napok. De most egyenlőre az egyetemre is koncentrálnom kell. Vizsgaidőszakig még 7 hét, annyit kibírok. De egyébként ne tudjátok meg mekkorA megvetésbe ütközöm a tanáraimnál, nagy hátrány a gyerek náluk. Furának tartom, hiszen az oktatóim nagyrésze maga is anya. Dehát..már kismamaként megszoktam a lesajnáló tekinteteket.

3521. Mira81
2012. febr. 14. 10:00

Jaj de jó Nita, nagyon örülök!!! Meglátod pár hét (vagy nap!) aztán egyszercsak mindent elengedve álldigálás lesz, majd pár lépés és végül futhatsz Bencus után egész nap! Ügyes volt nagyon!!!

Ditti, le a kalappal előtted, én nem tudnám ezt csinálni, biztos nem vagyok szuperanyuka ilyen szempontból, vagy Dani egy kis többemberes gyerek, de hogy még tanulsz is Noel mellett... Dani is olyan fog terén mint Noel, még véletlenül sem sorban jönnek a fogai, neki is előbb jöttek ki a felső kettesei és ő is vámpírkodott :-))) jó pár hétig. Nálunk is jönnek az újabb fogacskák, vége az átaludt éjszakáknak, minden tünet előjött újra és sajnos neki csak a fájdalomcsillapító segít, amit nem adok most, így inkább kelek kétóránként visszasimizni. Nem tudom miért, nálunk nem jött be egyik homeopátiás szer sem, a kenőcs pedig végképp nem, így jártunk.

3520. Dittti
2012. febr. 14. 07:13

Látod Nita, kár volt aggódnod (én is aggódtam volna, meg bármelyik anyuka mondjuk) de lényeg a lényeg a Bencus is felállt, most már te is egész nap lesheted, hogy éppen hol próbálkozik:) pl: lelógó asztalterítő vagy függöny. Mindig megtalálják a lehető legabszurdabb helyeket :))


Noelnek kijött a 4. foga (most úgy néz ki, mint egy kis vámpír, mert persze nem sorban jönnek) de készülődik az első kettő is dúrván. Éjjel sokat felsír, Apa már nem is alszik velünk lassan, mert Noel folyton kitúrja. Remélem hamarosan minden ill mindenki a helyére kerül :)

Az egyetem mellett elég húzós a gyereknevelés, nem mintha nélküle egy sétagalopp lett volna. Fáradt voltam, de ez most így radob egy lapáttal...hát..na megyek. Nem panaszkodom!

3519. Nita081 (válaszként erre: 3515. - Lacry)
2012. febr. 13. 11:51
Lacry , kitartás, remélem azért mára már jobb a helyzet, s elmúlt egy kicsit a hiszit.
3518. Nita081
2012. febr. 13. 11:50
Sziasztok! Végre valahára ( a korabeli babákhoz képest, kicsit később) Bencém egyes egyedül felállt, most egész nap csak álldogál:-D és hála az égnek nem kell mennünk semmi fejlesztésre..:-) nagyon örülök.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook