Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2012. jún. 2. 16:05

Sziasztok!


Mira, remélem, nem lesz semmi hatása az oltásnak!

Szandra egy hónapja a bárányhimlő ellenit kapta meg, de semmi baja nem volt attól sem.


Lacry ez tényleg furcsa, de előfordul. Gengigél-lel próbáltad kenni? Úgy tudom, az meggyorsítja az áttörést, mert felpuhítja az ínyt (és gyógynövényes). Meg rágjon sokat, esetleg keményebb tárgyakat is, úgy hátha áttörik. Kitartást!

3696. Mira81
2012. jún. 1. 20:50

Hú Lacry, hát akkor ti is benne vagytok még a fogzásban. Hát nem tudom, mit lehetne még elkövetni szegény Alexával, esetleg a Nurofent nem próbáltad? Daninak az jobban használ. Neki is egyébként totál más sorrendben jönnek a fogai...jó, fura, hogy a felső metsző még nem bújt ki, de szerintem a fájdalom és a nyűgösség rosszabb ennél. Szegénykém, remélem hamar túllesztek rajta. Mi sem alszunk éjjel, de nappal sem, már én sem tudom mit csináljak, egyszer csak kijönnek a fogai, mert már vagy 3 hete szenved velük.

Nem mutatod meg fogorvosnak? Bár nem tudom, mit tudna tenni vele.

3695. Lacry
2012. jún. 1. 20:12

Sziasztok!


Kicsit eltűntünk, de azért jól vagyunk.

Mira, én észre se vettem Alexánál a 15 hós oltást.

Viszont van nálunk egy furcsa dolog. Az egyik felső metszőfoga még mindig nem bújt ki, pedig már sz összes rágó is kijött neki. Annyira fáj neki, hogy egész nap hűtőrágókázunk, éjjel pedig kb 1 órát alszunk, panadol sem használ csak 1-2 órára. Valaki volt már ilyen helyzetben?

3694. Mira81
2012. jún. 1. 14:15

Sziasztok!



Nita! Tegnap megkapta Dani a 15 hós oltást,jó előre szólok Neked, nehogy elolvasd a neten lévő infókat, mert agybajt fogsz kapni. Mindenféle tünetet leírnak, és igazi rémtörténetek vannak fent, én sajnos elkövettem a hibát, hogy megnéztem az oldalakat. Nekem azt mondta a körzetink, hogy az oltás után a gyerekek 5-10 %-nál jelentkeznek csak tünetek és ha nagyon magas láza lesz Daninak, akkor vigyem vissza, mert az nem lehet az oltástól. Kíváncsi vagyok, mi lesz szegénykémmel, ma is nyűgös már és nagyon rosszul alszik, de ez még szerintem nem lehet a szuritól, 5-10 nap lappangási időt írtak róla.

Megkérdeztem a babás ismerősöket is, akik már túlvannak rajta, egyikük kislánya 39 fokos lázzal feküdt, a másiknak csak hőemelkedése lett, a harmadiknak meg semmi tünete, szóval nyilván gyerek-és immunrendszer függő a reakció.

Ha lesz valami, mindenképp írok, de nagyon-nagyon remélem hogy megússzuk, mert Murphy törvénye szerint egyedül vagyok a gyerekkel és ilyenkor még jobban parázok....

2012. máj. 31. 21:44

úgy értettem, mindkettőtöknek köszi a két tippet :)


leírom, ha mást is érdekel, neten ezeket a boltokat találtam, ahol ilyen cipőket árulnak:

- Táncsics cipőbolt (Baross u 5)

- Ortofit Stúdió (Tihanyi neten 74 - vagy 76?)

- Duna Center

- Wolf orvosi műszerboltok (Csörgőfa u 4. és Szabadsajtó köz 24.)

- Cipellő cipőbolt (Interspar)

- Florens kft (Lajta u 28)


a márkák pedig: Szamos, Salus, Supy, Supi+, Mrugala (amikről én tudok)

3692. mkriszti81 (válaszként erre: 3691. - Annta)
2012. máj. 31. 20:14

köszi mindkettőt!

Az ortofit boltról rossz tapasztalatot olvastam a neten, elkopott egyetlen használat alatt a cipő orra és bunkók voltak, nem cserélték ki... persze ez csak egy vélemény, de ide inkább csak akkor megyek, ha máshol nem találok :D

3691. Annta (válaszként erre: 3688. - Mkriszti81)
2012. máj. 31. 16:04

Szia!


A Tihanyi Á. u. 76. alatt van az Orthofit Stúdió, ott árulak Salus cipőt, mi is ott vettük a kislányomnak. De ha tudod a méretet Neten is tudsz rendelni ( [link] nagyobb a választék.

3690. solmyr (válaszként erre: 3688. - Mkriszti81)
2012. máj. 29. 21:17

Így már érthető, hogy miért keresel ilyen fajta cipőt.


A Florens cipő Marcal I-ben van, a panelek között van alul egy kis üzletük. De ki is van téve 1 nagy tábla az egyik panelra, hogy merre kell menni.

3689. vargaiza
2012. máj. 29. 17:45
Köszi csajok! Úgy néz ki lesz ruha.
2012. máj. 29. 11:29

Sziasztok!


Solmyr jó az, amit beszúrtál a babaszoba.hu-ról, én is így tudom.

Ezért keresek szupinált (emelt sarkú) és egyenes talpú (lúdtalp-betét nélküli) cipőt.

A gyógytornászunk is ezt mondta, hogy 3 éves után alakul ki a talp boltozata, addig minden gyerek lúdtalpas. Ezért kell a lapos talpú cipő és nem kell bele a domború betét. Ha 3 éve után is lúdtalpas, akkor kell a betétes cipő + torna + egyenetlen terepen mezítláb járás.

A boka bedőlése viszont csak egy mértékig normális, annak már most a kapaszkodva lépegetéskor is helyre kellett volna fokozatosan jönnie, Szandra már 2 hónapja álldogál, egy hónapja megy (kapaszkodva), de ugyanúgy sokat lábujjhegyez, ill. ha leteszi, akkor befelé terhel. Ezen viszont pontosan a szupinált sarkú cipő segít, torna kevésbé, ezért javasolta, hogy keressünk ilyet (meg utána is néztem én is, valóban írják, hogy segített).

Azt a Florens kft-t én is megtaláltam a neten, de nem Lajta úti címmel, hanem Tartsay-val... Lajtán van?


Nita szerintem se aggódj az önálló elinduláson, tud ő járni, tologassa csak a játékait, előbb-utóbb elindul egyedül is biztos :)

3687. mkriszti81 (válaszként erre: 3682. - D75b4928c5)
2012. máj. 29. 11:09
igen, vagyis 1 éve kellett :D
3686. Dittti
2012. máj. 28. 08:35

Sziasztok!

Nita: szerintem ne aggódj ezen az elindulás dolgon (könnyű ezt mondani). A játszótéren egy kislány 15 hósan indult el, most 17 hós és elég bizonytalanul megy még pl a Noelhez képest. Ez alkat és babafüggő. Ha a szobában lépeget illetve vezetve már megy, akkor csak lustácska. :) Ráérős baba. Noel is egy kíváncsi alkat, Ő már 10 hósnaposan ment egyedül. felfedező gyerek, mint ahogy a Mira is írta Daniról :)

3685. solmyr (válaszként erre: 3681. - Nita081)
2012. máj. 26. 20:02

Nekem Matyi kezdett kb 15 hónaposan járni.

Kapott egy kis bébitaxit, aminek volt az ülés részénél egy kapaszkodó. Ezt tologálta, mintegy járássegítőt használva és pár nap alatt már magától ment.

3684. solmyr
2012. máj. 26. 19:52

a babaszoba. hu-ról:


Újszülött kortól hároméves korig lúdtalpról, lapos lábról nem lehet beszélni. A kisgyermekek lába születéskor "telitalpas", a boltozatok helyét egy talpi zsírpárna tölti ki.


A járás tanulása, gyakorlása során a rövid talpizmok aktív munkája eredményeként folyamatosan alakul ki a láb végső formája, hosszanti és haránt boltozata. A láb erősödését, a láb boltozatainak kialakulását segíti, ha lehetőség szerint minél többet hagyjuk a gyermeket homokon, kavicson, füves, természetes talajon mezítláb járni, szaladgálni. Játékos gyakorlatokkal járassuk a gyerekeket hol lábujjhegyen, hol a láb külső szélén, ezzel segítve a láb boltozatainak kialakulását. Adhatunk olyan feladatokat is a gyerekeknek, hogy a közös játék végén szedjenek össze a földről lábujjaikkal golyókat, színes kendőcskéket, LEGO- és más játékalkatrészeket.

Cipőválasztási tanácsok:

A kisgyermek cipője legyen kényelmes, fogja a sarokcsontot, talpa legyen hajlékony. A cipő kaplija (orra) az öregujjnál legyen egyenes, ne pedig kerekded, segítse a lábujjak szabad mozgását. A cipő legyen színes, hogy a gyermek fejlődő esztétikai érzékével szívesen vállalja cipőcskéjét pajtásai előtt is. Ha lehet, kerüljük a műanyag lábbelit.

A természetes anyagok használata elsősorban a kiscipő felső részét illetően fontos, a nedvszívó bélés a lábizzadás, gombásodás megelőzését szolgálja. A cipőnek legyen külön sarka (ne legyen "telitalpas") és helyesen legyen kialakítva a cipő belső szélén az előre vezetett sarok (ún. Thompson-sarok), ami a befelé dőlő sarokcsont megtámasztását szolgálja. Ugyancsak ezen célból legyen a cipőben saroktámasz (nem betét!) is.

A még önállóan járni nem tudó kisgyermek számára helyesebb a cipő helyett a zokni hordása, mert a cipőben könnyebb ugyan járni, de nehezebb mászni. Zokniban pedig mászni könnyebb, és mint már említettük, a mászást, mint a mozgásfejlődés fontos fázisát, nem szabad kihagyni.

3683. solmyr (válaszként erre: 3682. - D75b4928c5)
2012. máj. 26. 19:49
1 éve még kellett :)
2012. máj. 26. 18:22
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy Győrben a Kórházban az ultrahangos vizsgálaton kell-e sorszámot húzni?
3681. Nita081 (válaszként erre: 3675. - HVRam)
2012. máj. 26. 12:39

Sziasztok Hvram, de jó hogy írtál:-) olyan rég nem hallottunk felőletek , mesélj mi van Veled és a kis Balázzsal?

Már ő is milyen nagyon fiúcska lett:-))

Bencémnek is a (főként) a bal bokája befele terhel, de solmyr, megnyugtattál, hogy ez teljesen normális ennyi idős korban. De már azon gondolkoztam, hogy el kell vinnem dokihoz, meg már azon is agyaltam, hogy lehet ezért nem hajlandó egyedül elindulni? Most már kicsit aggaszt, hogy 15 hósan csak a szobában megy pár lépést:-( ez szerintetek normális?? csak úgy hajlandó menni, ha fogom az egyik kezecskéjét...igaz ez sem tesz neki túl jót, ahogy hallottam, de ha meg nem vezetem, akkor keserves sírásba kezd, illetve most kezdte azt, hogy tologatja a babakocsiját és a triciklijét egy kézzel és úgy megy, szerintetek van okom aggódni, vagy tényleg csak 18 hós kora után?( védőnő szerint addig kell elindulnia önállóan)

Mirám, mi is úgy volt, hogy jöv, héten csütörtökön kapjuk meg az oltást, de mivel a dokink szabin lesz csúszik egy héttel, de én is tartok tőle, főként, hogy a Bencém, már ha a rendelőbe érünk és meghallja a doki hangját visít, szó szerint, nem tudom megnyugtatni, csak sír és sír, éktelenül hangosan:-( hogy fogja így neki beadni nem tudom már egy csomóba van a gyomrom, ha erre gondolok. És hát hogy utána hogy fogja viselni??? beteg lesz e stb??? Majd azért írd meg hogy Dani hogy viselte és lett e tőle valami baja?!

Bencémnek bentre van szandálja, de nem nagyon használjuk nem szereti ha bent rajta van, mert ő még azért mászik is, és gátolja a szandi. Mi vastagabb csúszásgátló zoknit hordunk. Szerintem elég akkor neki mamusz, vagy szandi, ha már tényleg rendesen közlekedik a lakásban. Én a Boleró gyermekcipő boltban vettem Bencémnek Linea márkájút, ami tartja a bokáját. Aztán nemrégiben a Deichmannban vettünk neki szandálcipőt és szandit is. Bobbi Shoes-t ez jóval olcsóbb és úgy gondoltam, hogy a játszótérre a homokozóba, mászni csúszni jó ez is, és úgyan úgy tartja a bokáját, mint a drágábbik fajta. De ha tényleg ajánlott, tehát az orvos is megerősítene benne, hogy kell a speciális cipőcske akkor biztos vennék neki, kriszti, jó, hogy leírtad ezeket a márkákat, lehet a későbbiekben szükségünk lesz rá, bár remélem nem. Puszi mindenkinek, kellemes hétvégét, és jó gyereknapozást:-))

3680. solmyr
2012. máj. 26. 08:00
és még az Asso cipők is jók
3679. solmyr (válaszként erre: 3678. - Solmyr)
2012. máj. 26. 07:59
a legfontosabb, hogy tartsa a gyerek bokáját az a cipő amit veszel neki
3678. solmyr (válaszként erre: 3677. - Mkriszti81)
2012. máj. 26. 07:56

Florens cipő

[link]


nekünk van ortopéd orvos a családban ezt ő ajánlotta


Zsombi egyelőre csúszásgátlós talpú zokniban jár a lakásban, de hamarosan majd veszünk neki is vmit


az hogy befelé terhel a bokája teljesen normális,jó sokáig így is lesz

a doki rokon szerint 5-6 évesen foglalkoznak az orvosok lúdtalppal

bár Matyinak már 3 évesen írtak betétet + tornát, mert neki már most nagyon csúnya

és nem a cipő segít, hanem a torna és az hogy nyáron az udvaron mezítláb legyen, hogy ingerek érjék a talpát, az izmai dolgozzanak

2012. máj. 25. 14:07

itt is felteszem a kérdésem, mert a kiírt tudásbázisra senki sem válaszolt:

1. Tudjátok-e esetleg, hol melyik cipőboltban lehet kapni szupinált cipőt (aminek a sarka meg van emelve) és ami nem betétes (egyenes a talpa, nincs benne dudor a lúdtalpra)?

ilyen márkák (amit tudok): Szamos, Supy, Salus, Mrugala, Dr.Leo

Annyit találtam neten, hogy a Táncsics gyerekcipő boltban (baross u 5) van Szamos és Mrugala.

Csak ezen kívül van-e máshol.


2. Ti bent is adtok valamilyen cipőt rájuk? Cipőt vagy szandált, vagy mamuszt vagy milyet?

Szandra egyelőre még csak kapaszkodva lépeget, ha ilyen "javító" cipőre szorul (mert befelé terhel a bokája), akkor gondolom itthon is már ilyenben kellene lennie.

Ha pedig elindul, akkor kintre is kell egy szandál (egyelőre nyáron gondolom egy szandi elég kintre.)

2012. máj. 25. 14:01

nem is tudtam, hogy ez a 15 hós oltás ennyi mindennel jár :(


HVRam jobbulást nektek!


köszi az eddigi epres válaszokat, bár Szandra még nincs 13 hós, de megpróbáljuk az epret. Meghámozva, először csak 1 szem, ha nincs baja, másnap 2-3 szem, aztán ha utána sincs baja, eheti...

Csak a pöttyösödést kell figyelni rajta, ugye?

3675. HVRam (válaszként erre: 3666. - Mira81)
2012. máj. 25. 13:03

Sziasztok!


Nem tudom van-e még valaki aki emlékszik rám, még kismamaként beszélgettem veletek. Talán Mira és Nita emlékszik, együtt jártunk szülésfelkészítőre.

Olvasni szoktalak benneteket továbbra is. :)


Mira kérdésére gyorsan válaszolok, mert mi pont most vagyunk ebben a cipőben.

Balázsom előző hét kedden kapta meg a 15 hós oltást, és én is nagyon féltem a mellékhatásoktól. Mi sajnos nem úsztuk meg, bár azt gondolom lehetne rosszabb is. Óramű pontossággal, ahogy a doktornőnk mondta egy hétre az oltás beadása után belázasodott (38 körül volt/van neki), és felső légúti megbetegedésnek a tünetei észlelhetőek rajta. Köhög, tüsszög, illetve nagyon-nagyon el van dugulva az orra szegényemnek, nem is nagyon tud aludni tőle.

Nekem azt mondták, hogy 2-3 nap alatt lezajlik, de ez már a 4. napunk. Annyi a javulás, hogy már csak 37, 37,5 körül van a hője. De az orra még nagyon durván el van dugulva, és sokat kell orrszívózni is.

De szerencsére pöttyeink nem lettek, és a füle sem fáj. (lekopogom...)

Viszont elég nyűgös, bár ebben az is közrejátszhat, hogy most éppen egyszerre 4 fogunk jön, szóval kicsit megszenvedjük ezt a pár napot.


Eper témához: Balázsom imádja (9-én lesz 16 hónapos), én elég bátran adom neki, ami azt jelenti, hogy egyszerre akár 7-8 szemet is megeszik.

3674. Mira81
2012. máj. 25. 10:34
Én adtam epret Daninak, most lesz 15 hónapos. Kicsit próbáltam "meghámozni", amennyire tudtam, 2-3 szemet így megevett, az ég adta világon semmi baja nem lett tőle, gyümölcslevesben is kapott már. Nem bolti eper volt, hanem a nagyszülők kertjében termett és tudom, hogy apukám nem permetezi semmivel, szóval ilyen szempontból nyugodt voltam. Neki a cseresznye nem jött annyira be, megeszik pár szemet ő is magozva, de az eper jobban tetszett.
3673. solmyr (válaszként erre: 3671. - Mkriszti81)
2012. máj. 25. 09:25

én nem is tudom, Zsombinak hány foga van, mert nem engedi, hogy megnézzem, de a kisőrlők kinn vannak, meg talán már a 2 felső szemfog is kibújt...mag megsasolom valahogy :)


Zsombi is kapott pünkösdi (korai) cseresznyét, de ez nem az a túl édes fajt, úgyhogy inkább szétkente az etetőszék tálcáján :)


epret én nem adtam még neki, pedig már volt hiszti ebből, mikor Matyi jóizűen falta mellette

max 1-2 szemet, ha lesz majd igazán édes a kertben :)

3672. solmyr (válaszként erre: 3667. - Vargaiza)
2012. máj. 25. 09:21

szia!


nekem van eladó ruhácska, igaz nem 86-os, de a cm-k alapján hátha jó még a kisfiadnak:


baby-walz márkájú, beleírt méret: 74-80 (de szerintem nagyobb, mert a fiamra nagy volt, pedig ő ilyen méretű ruhákat hord)


4 részes:

* szürkés nadrág: külső szárhossz: 42 cm, belső szh: 25,5 cm, derék: 20,5 cm de még enged

* fehér ing: hosszú ujjú: ujjhossz válltól: 27 cm, nyaktól: 33 cm, hossza válltól: 33 cm

* szürkés (olyan mint a naci) csokornyakkendő - felgombolható az ingre

* szürke mellény


ha érdekel akkor küldök képet (nagyon csinos kis darab), az árban megegyezünk

2 alkalommal viselték a fiaim, mindkettő a saját keresztelőjén

tökéletes állapotban van

anno én a tesz-veszen vettem, de úgy kellett vadásznom, mert sehol nem találtam normális ruhát (kíváncsiságból most is körülnéztem, de semmi...)

2012. máj. 25. 09:18

11 fogunk van, kijött még kettő kisőrlő!


És evett cseresznyét, imádja :D Kimagozott, fél szemeket adok neki, szépen megfogja és egyedül eszegeti. (persze a leve folyik végig a kezén, le a ruhájára, de van víz :D)


KÉRDÉS:

Akié még nincs másfél éves, adtok azért epret??

3670. mkriszti81 (válaszként erre: 3668. - Solmyr)
2012. máj. 25. 09:15

De jó, nagyon ügyes, gratulálok!


Szandra kapaszkodva lépeget a bútoroknál, de ezt egyre ügyesebben csinálja. Már át mer kapaszkodni az egy lépésre lévő ágyra is. És próbál felmászni a kanapéra.

Egyébként négykézláb közlekedik, de mint a villám.

Nekünk ez most nagyon jó, abbahagyhattuk a Dévény-tornát is, utolérte végre a kortársait. :)

3669. mkriszti81 (válaszként erre: 3667. - Vargaiza)
2012. máj. 25. 09:12

Szia!

Vásárcsarnoki piacon körülnéztél már? (Szigethy a u) ott van több gyerekruhás is, az egyik (egy srác) a legnépszerűbb a városban, nagyon jó áron árul és jófej :)

3668. solmyr
2012. máj. 25. 09:08

Képzeljétek Zsombi már jár. :)


Először ő is 1-2 lépést tett -kicsit bátortalanul, aztán pont a szülinapján (05.05.) volt meg az első 5-6 önálló lépés, 22-e óta meg már rendesen járva közlekedik. :)

de ha siet akkor levágja magát négykézlábra és mászik tovább :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook