Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3787. solmyr (válaszként erre: 3786. - Grzimek20)
2012. szept. 5. 11:31

30.000.-

akkoriban volt egy csomó más kiadásunk, így ennyiben maradtunk a párommal

3786. Grzimek20 (válaszként erre: 3785. - Solmyr)
2012. szept. 4. 13:14
És mennyit adtál neki?
3785. solmyr (válaszként erre: 3781. - Grzimek20)
2012. szept. 4. 13:01
én nem kérdeztem rá, adtunk amennyit gondoltunk és a pénztárcánk is elbírt
3784. Grzimek20
2012. szept. 4. 12:51
Hát ajánlom, hogy annyi legyen az elvárása, amennyit én gondolok, mert különben pórul jár velem :) Köszi a segítséget :)
3783. mkriszti81 (válaszként erre: 3781. - Grzimek20)
2012. szept. 4. 10:27

én megkérdeztem, jobb tudni, hogy van-e valami minimális elvárása, mert van, amelyiknek van...

ha meg azt mondja, hogy annyit adsz, amennyit gondolsz, akkor valószínűleg nem fog megsértődni a kevesebben sem

2012. szept. 4. 10:26

ja tényleg, az egy személyes szülőszobán szültem, de nekem foglalta a szülésznő

amiről írtam egy ágyas szoba, az az újszülött osztályon volt, amit intézett nekem, bár egyébként így utólag nem bántam volna szerintem azt sem, ha 2-3 ágyasba kerülök, jó lett volna tapasztalatot cserélni és beszélgetni a többi anyukával, mivel egyedül voltam egy szobában, csak az ebédek alkalmával és a fejőszobában beszéltem másokkal...a nap többi része kettesben telt a babámmal. Mondjuk így meg jobban tudtunk pihenni (bár a falak papírvékonyak, a mellettem lévő szobában pl. minden éjjelt végigordított a baba...).

3781. Grzimek20
2012. szept. 4. 10:14
És szerintetek megkérdezzem, hogy mennyi pénzt vár,vagy adjak, amennyit gondolok és ha kevesselli, akkor így járt?
3780. solmyr
2012. szept. 4. 08:46

Én is Stummerhez tatozom településileg, de egyszer nagyon durván lekiabált a terhesgondozóban így nálam ő alapból kiesett anno, annak ellenére is, hogy mindenki ódákat zeng róla. (Lehet, hogy akkor és ott csak rossz napja volt)


Orvost én mindkét terhességemnél az utolsó hónapokban fogadtam. És mivel ismerős/barátról van szó így a magánrendeléseken nem fogadott el pénzt, hiába erősködtem.

A szülésznő mindig az éppen ügyeletben lévő volt. Mindkétszer nagyon kedvesek voltak.


Az első szülésem elég hosszú volt így főleg a szülésznő ( egy idősebb duci hölgy a nevét nem tudom) nézett be hozzám, meg persze azért is, mert a dokim épp aznap ügyeletes doki is volt. :) De jött ő is amikor csak lehetett. A szülést ő (doki)vezette le, mert a fiam nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór és ez eléggé komplikálttá tette a dolgokat, majdnem császár lett a vége.


A második szülésem bő 1 órás volt, ennél végig ott volt az ügyeletes szülésznő és a fogadott orvosom is. Itt mivel minden flottul ment a doki csak biztatott, de a szülésznő (Szalay Ági) vezette le a szülést.


A hálapénzt én a 6 hetes kontrollon adtam oda és az én dokim is folyton kerülte az átadásra alkalmas perceket a kórházban, sokszor bejött megnézni, megvizsgálni, de aztán rohant is tovább.


A szülésznőknek mi nem adtunk semmit.


Az első szülésem nekem is az egyágyas külön szülőszobában történt, bár én nem kértem külön vip vagy kivételes elbánást. :)

A második fiamat már a közös nagy szülőszobában szültem, de ott is egyedül voltam, mert akkor délelőtt minden kismama császárra várt. (Úgy kellett orvost vadászni a felvételkor, senkit nem találtak, mert minden szülész császározott)

3779. mkriszti81 (válaszként erre: 3777. - Lacry)
2012. szept. 3. 21:35

na nekem a Stummer volt a körzetisem, akihez tartoztam, de talán egyszer volt éppen ő ott, folyton betegnél volt a rendelési idejében (ezért mindig másik helyettes doki volt)


de valóban sokan választhatják őt is, mert folyton a pácienseinél volt szülést levezetni :)

3778. mkriszti81 (válaszként erre: 3776. - Grzimek20)
2012. szept. 3. 21:33

Ezzel a "mikor adjam oda"-val gondban voltunk, mert hát jó lett volna mihamarabb (hogy utána se feledkezzenek el rólam, rólunk), de valahogy mindig elmaradt...a doki mintha kerülte volna az alkalmat, amikor meglátogatott, a kötelező körök után látta,hogy nyúlkálok a táskám után, már sietősre vette és mikor szóltam, hogy várjon egy pillanatot (ebből levehette, hogy mit akarok), mindig azt mondta, hogy nyugi, majd jön még máskor is, meg hogy találkozunk még... így végülis nem tudtam odaadni, csak hetekkel a szülés után, mikor végre sikerült telefonon elérnem és lebeszélni vele, hogy a kórház aulájában fussunk már össze 2 szóra...(ez is tök kellemetlen volt, mert nem mondhattam, hogy a hálapénzt szeretném odaadni). Mikor találkoztunk, megdicsérte a babát, felemlegettük, hogy milyen volt a szülés, és megköszöntük még egyszer a segítségét,és a férjem akkor nyújtotta át a borítékot (amit persze gyors mozdulattal zsebre vágott zavarában).

Végülis nem tudom, elégedett volt-e az összeggel, de remélem :) Azóta nem jártam nála, vagyis a 6 hetes kontrollon igen, akkor teljesen normális volt.


Szülésznőnek a kórházi ottlétünk egyik napján adtuk oda, férjem mikor hozta a csokrot, megkereste és behívta egy percre, hát nagyon örült :)

De csokinak, bonbonnak is biztos örülnek, és ezzel legalább kicsit ki van egészítve az a nem túl sok pénz...

3777. Lacry
2012. szept. 3. 20:31
Én nem fogadtam orvost,sem szülésznőt. Stummer Jánosnál születem, egy szavam se lehet, le a kalappal előtte, és Ági volt a szülésznőm. Csak jókat mondhatok, pedig nem várták a borítékot mégis nagyon kedvesen bántak velem.
3776. Grzimek20 (válaszként erre: 3774. - Mkriszti81)
2012. szept. 3. 14:37

Hát sokszor úgy érzem, hogy nem is lehet mindenre felkészülni. Hát nekem is az a véleményem, hogy a szülésznő többet kaphatna, de mire az ember mindent megvesz, amire (úgy gondolja) szüksége van és még a dokit is kifizeti, örül, hogy valamit tud adni a szülésznőnek. De a virág az nagyon jó ötlet, tuti bevetem majd. :) Köszi :)

Arra gondoltam, hogy úgyis most megyek a dokimhoz szerdán és megkérdezem tőle, hogy mennyit szokott kérni. A legjobban annak örülnék, hogy ha nem mondana összeget, mert ha túl nagyot mond, nem tuti, hogy lecsengetem neki. De nagyon rendes, mert amikor kórházban voltam és megtudta, hogy bent vagyok, 2 naponta rám nézett, pedig még nem szülni mentem.

A háalpénzt egyébként mikor adtad oda? Amikor túl voltál mindenen, vagy a hazamenetel napján... Köszi

3775. Nita081
2012. szept. 3. 14:08
Én Busznyák Csabánál születem, nála a minimum 30.e Ft. én ennyit adtam neki, én nagyon meg voltam vele elégedve, havonta pedig 8 e Ft. volt a rendelés. Szülésznőm nem volt, de mindenki aki körülöttem volt nagyon aranyosak voltak.
3774. mkriszti81 (válaszként erre: 3773. - Grzimek20)
2012. szept. 3. 13:32

semmi gond én sem tudtam anno :)


Én Kürthy Attiláné, Böbit kértem meg, igen úgy, hogy bementünk hozzá a kórházba, és négy(vagyis 6)szemközt kérdeztem, szülhetnék-e nála /mert xy ismerősünk is nála szült, és nagyon dicsérte, ajánlotta stb kicsit fényeztem :)/


nem írtunk semmit, én a biztonság kedvéért megkérdeztem előre, hogy tisztázzuk időben, mit kér érte, persze azt mondta, hogy semmit... ezért kapott 20-at és egy nagy virágcsokrot, esküszöm, a virágon jobban meglepődött és nagyon örült neki :)


A többi szülésznőt én nem ismerem, de majd ha a többiek is felkukkantanak a fórumra (ami mostanában elég ritka), majd biztos megírják, ők kinél szültek.


Amúgy általános vélemény, hogy a szülésznő többet van veled (már a kezdetektől), többet tesz és segédkezik, mint az orvos, aki gyakorlatilag a kitolási szakaszban kell, hogy ott legyen, és a végén ellát (összevarr stb) téged, aztán elköszön és kimegy (ha fogadott, akkor azért visszajön még, és utána napokban is meglátogat)...szóval ennek a hálapénz dolognak fordítva kellene lennie, a szülésznőnek kéne többet adni és az orvosnak kevesebbet... :)


Még egy: az orvosoknál van egy íratlan szabály, ha nagyon nem tudod, mennyit adj: az egy alkalom ára x10, vagyis ha 10.000ft egy alkalom nála, akkor egy szülés 100ezer... van, aki tényleg ilyen sokat ad, én nem voltam hajlandó, és nem is volt rá ennyi keret. De nem vettem észre, hogy megsértettem volna, és remélem, a kistesót is nála szülhetem majd meg.

3773. Grzimek20 (válaszként erre: 3772. - Mkriszti81)
2012. szept. 3. 12:57
Megkérdezhetem, hogy te kit fogadtál fel? Mit jelent, hogy felfogadni valakit? Odamész és megkéred, hogy nálad szeretnék szülni? Vagy írtok vmi papírt? Bocsi, hogy ennyi hülyeséggel nyaggatlak...
3772. mkriszti81 (válaszként erre: 3771. - Grzimek20)
2012. szept. 3. 12:50

nekünk ismerős ajánlotta, aki volt, kedvesnek biztos, hogy anélkül is kedves lett volna, de szerintem többet volt ott körülöttem, mikor már a szülőszobára kerültem, 5 percenként nézte, mikor hívja az orvost, nyugtatott stb, meg a kötelező papírokat pl. már akkor kitöltöttük, mikor egy hónappal előtte felkértük szülésznőnek, nem akkor kellett, mikor fájásokkal küszködve beértünk a kórházba éjjel...

És amiért nekem különösen megérte, v.i.p. szobát akartam, de akkor épp nem volt üres, így elintézte, hogy kapjak egy egy ágyas szobát (hátul van talán 3 ilyen), ami gyakorlatilag felért egy vip-vel, kivéve, hogy nem volt saját fürdője, de nyugiban lehettem a kisbabámmal.

És utána héten is 2 naponta meglátogatott (mi 8 napig voltunk bent).

3771. Grzimek20 (válaszként erre: 3770. - Mkriszti81)
2012. szept. 3. 11:57
És jobb ha van fogadott szülésznőd, vagy tök mindegy? Sajnos annyira nem problémamentes a terhességem, így már feküdtem bent a kórházban. Mindenki olyan normális volt, még választani se tudnék :)
3770. mkriszti81 (válaszként erre: 3768. - Grzimek20)
2012. szept. 3. 11:53

én dr. Mika Péterhez jártam, 7000-et kért, ugyan hozzá is havonta jártam, de ez már az utolsó trimeszterben volt, ha korábban is hozzá jártam volna, akkor lehet nem rendelt volna be minden hónapban


Én mikor rákérdeztem, mennyi nála a szülés, azt mondta, mindenki annyit ad, amennyit gondol, vagyis nincs "minimálár". Így mi neki ha jól emlékszem 40-et, a fogadott szülésznőnek pedig 20-at és egy csokor virágot adtunk.

3769. mkriszti81 (válaszként erre: 3766. - Nita081)
2012. szept. 3. 11:36
nagyon szívesen :)
3768. Grzimek20
2012. szept. 3. 10:27
Köszönöm, hogy válaszoltatok. November 10-re vagyok kiírva. Magándokihoz járok egyébként, csak kicsit durvának tartom, hogy minden hónapban behív rendelésre, legombol 8000-10000 forinttal és még a szülésnél is fizessen az ember. Ti mennyi hálapénzt adtatok neki? És szülésznőfogadás?
3767. Nita081 (válaszként erre: 3764. - Grzimek20)
2012. szept. 1. 11:50
Én is csak ajánlani tudom a magándokit, sajnos ha nem fogadsz orvost, nem nagy figyelmet kapsz:-((
3766. Nita081 (válaszként erre: 3763. - Mkriszti81)
2012. szept. 1. 11:48
Köszönöm szépen, utána nézek:-)
3765. mkriszti81 (válaszként erre: 3764. - Grzimek20)
2012. aug. 31. 11:32

Szia!

Én eleinte nem (elvből), a Liezen-be jártam terhesgondozásra, de a doki, akihez tartoztam, talán egyszer volt ott, folyton a magánbetegeihez kellett elfutkoznia, így állandóan helyettesítő orvosra kellett várni, az meg ugye mindig más-más volt. Ezért egyik sem volt képben, mi van 1-1 beteggel, ráadásul én úgy jártam, hogy több alkalommal nem is vizsgáltak meg, mondván, hogy majd a másik fog...meg egyik szidta a másikat, miért nem csinált meg valamit, vagy olvashatatlanul írt be a kiskönyvbe stb... Szóval figyelem sajnos kevés jutott, s bele sem merek gondolni, ha nem lett volna problémamentes a terhességem, kiderült volna-e időben a baj...

Utolsó pár hónapban én úgy döntöttem, keresek egy magándokit, és nem bántam meg, nem kellett a nappali tumultusban órákat várni, kedves volt, név szerint ismert és tudott rólam mindent, minden kérdésemre volt ideje, és a szülésnél is megnyugtató volt, hogy ő volt ott. Egyetlen ellene szóló érv a pénz ugye...


Mikorra vagy kiírva?

3764. Grzimek20
2012. aug. 31. 10:57
Sziasztok. Ti fogadtatok fel anno dokit? Bocsi, csak előtte állok és nem tudom, hogy van-e értelme, vagy mi legyen...
3763. mkriszti81 (válaszként erre: 3762. - Nita081)
2012. aug. 29. 15:20

Szia!

úgy tudom, a 18 hósnak kevésbé várható mellékhatása, de többet nem tudok róla


Vitamin: a gyógyszergyártó cégek által forgalmazottakat én nem ajánlom, mert azokban alig van anyag, náluk arra megy ki a játék, hogy éppencsak annyit szedj, hogy néha még meg tudj betegedni, és vedd meg a gyógyszereiket is... én két megbízható forrást tudok, ahonnan vitaminokat érdemes venni, bőven van bennük mindenből: drlenkei.hu és a vitaminkiraly.hu

Én utóbbinak a multi alap csomagját szedem naponta, férjem a multi pluszt (mert hajtós életet él), Szandrának pedig egy narancs ízű por-alapút adunk 6 hós kora óta, ezt:

[link]


1 tasak 1 felnőtt adagja, kb 5-6 részletben kapja meg, csak megborítom (a tápszerébe), ahogy sikerül, annyira nem szentírás...

Még soha nem volt beteg, pedig alig evett pár hétig anyatejet és születése után egyből antibiotikum-kúrával kezdtük a kórházban fertőzés miatt... :)

3762. Nita081 (válaszként erre: 3761. - Mkriszti81)
2012. aug. 29. 15:02
Sziasztok! Bencikém holnap kapja a 18 hós oltást:-S ennek is vannak ilyesfajta mellékhatásai? Mi a 15 hóstól csak pöttyösek voltunk. Mkriszti, milyen vitamint szedtek? Mi csak C vitamint, de én is gondoltam már rá, hogy a téli hónapokra be kellene szereznem valami multivitaminfélét
3761. mkriszti81 (válaszként erre: 3760. - Solmyr)
2012. aug. 28. 13:04

ohh, akkor ő is átmegy mindegyik stádiumon

szegényke, mielőbbi jobbulást!


Amúgy szinte senkiről nem tudok, akinek semmi baja nem lett volna (talán Lacry írta?), gyanítom, hogy Szandránál az is sokat segített, hogy kicsi kora óta kapja a vitaminkomplexet naponta (beteg se volt egyszer se még).

3760. solmyr (válaszként erre: 3756. - Solmyr)
2012. aug. 28. 10:58
3 napos láz után két napja pöttyös a drágám :)
3759. mkriszti81 (válaszként erre: 3758. - Solmyr)
2012. aug. 27. 14:59
örülök, hogy jól vagytok :)
3758. solmyr (válaszként erre: 3757. - Mkriszti81)
2012. aug. 26. 10:20

jól vagyunk köszi

Zsombit kicsit kiütötte ez az oltás, még mindig kicsit melegnek érzem, de már közel se annyira mint az elején

folyton jön-megy, pakol, szalad a nagyokkal... :)

Mayinak már ovi van, így itthon is nyugi van egy kicsit :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook