Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 22. 12:37

Sziasztok!

Június 14.-én, 01:50 perckor , 2840 grammal, és 48cm-vel megszületett kislányunk, Fiorella. :)

3726. Nita081 (válaszként erre: 3724. - Mkriszti81)
2012. jún. 19. 13:08
Mi is tegnap pancsiztunk, Bencém igazi "halak jegy (feb.28) mert ha vizet lát...:-) megbolondul és pancsizik ezerrel, ki sem akar szállni:-D
2012. jún. 18. 15:20
Kistesó-projekt valakinél? :)
2012. jún. 18. 15:16

Sziasztok!


Mi tegnap elővettük a kismedencét, legutóbb azokban a forró áprilisi napokban használtuk, akkor nagyon élvezte Szandra.

Tegnap nem tudom, mi baja volt, de úgy 10 perc után (miután a nagy pancsolásban csurom vizes volt ő is és minden 2 méteres körzetben), megunta, elkezdett nyüszíteni, kiszórni a játékokat, majd elindult utánuk ki. Persze rátámaszkodott a puha szélére, ami lesüllyedt, és úgy fele víz kiömlött eláztatva mindent (plédek, törölköző). Mikor odaugrottam, hogy ezt megállítsam, és visszaültessem, visítós hisztibe csapott, így ki kellett vennem. A medence mellé ültettem játszani, de onnan meg folyton pancsolta a vizet és szórta vissza bele a játékokat. Jól elvolt így, csak nyújtózkodott és féltem, megint rátámaszkodik a szélére, így inkább visszaültettem a vízbe. 5 percig játszott, majd újra nyűgös nyüszítés, majd a "Mit szeretnél?"-kérdésemre sírás, így kivettem és ennyi volt a pancsolás...


Bent meg viszonylag elvolt, lehet csak a meleget nem bírta, hiába volt árnyékon. Csak érdekes, mert áprilisban ez még nem okozott gondot neki...


Ja és tegnap enni is alig akart uzsonnát, csak a frissen sült túrós-meggyes sütimből evett pár falatot, minden mást visítva ütött ki a kezünkből.


Szóval nehezen bírja a meleget, én viszont annál jobban élvezem :D

3723. Nita081 (válaszként erre: 3722. - Mira81)
2012. jún. 18. 11:55
Köszi Mirám a kérdést, jól vagyunk Bence eddig nem lázasodott be, de tiszta pötty lett a háta és a mellkasa (pár napja csak a köldöke körül vettem észre, azt gondoltam meleg kiütés) de ma reggel felhívtam a dokinkat, hogy át vigyem-e , azt mondta, hogy ez az oltástól van, (rubeola miatt) és dolgozik az immunrendszere, nincs semmi teendő vele, elmúlik magától. Hogy bírják a picik a meleget? Sok puszi Nektek.
3722. Mira81
2012. jún. 12. 09:40

Sziasztok!


Köszönöm, hogy érdeklődtetek Dani felől, teljesen jól van. Ez a 12. nap az oltás után, de eddig szerencsére az ég adta világon semmit se vettem észre rajta. Kicsit jobban folyik az orra, de ez már az oltás után egy nappal elkezdődött, szóval tuti nem attól volt. Szegénykém annyira megszokta az orrporszívózást, hogy már nem is ellenkezik, de nagyon jól kijön így, talán ez is elmúlik nemsokára. ha jól tudom, még 3 hét után is lehet valami tünet, de én nagyon bízom benne, hogy nem lesz. Nitám, hogy van Bencus?

Ditti, le a kalappal előtted, hogy így tudod csinálni a sulit, nagyon ügyes vagy! Kéz és lábtörést a vizsgákhoz:-)


A mászásról jut eszembe, hogy Dani tegnap életében először egyedül lépcsőzött :-) Négykézláb felügyeskedte magát a félemeletre, alig mertem levegőt is venni, nehogy megzavarjam, de szerintem tetszett neki, mert indult tovább az elsőre. Persze megpróbálta volna kéz nélkül is, de ahhoz még nem elég ügyes és féltem. A polcok nálunk is veszélyben vannak, bár egyelőre elfogadja, hogy azt nem szabad, de szerintem tuti felállt már legalulra, ahogy ismerem.


Hétvégére megint jó időt mondanak végre, lehet elővenni a babamedencéket!

3721. HVRam
2012. jún. 9. 09:21

Sziasztok!

Nita nagyon aranyos vagy, hogy érdeklődsz utánunk. :)

Igen, már igazi nagyfiú a Balázsom. Pontosan ma 16 hónapos. El sem hiszem sokszor, hiszen most született. De ezzel gondolom mindannyian így vagyunk. Csak úgy repül az idő.

Igazából egy nagyon jó természetű kisfiú, nem hisztizik (még :) ), kedves, barátságos, jókedvű.

Ő kereken 11 hónaposan indult el, azóta folyton rohanás van utána. :) Mindenhova felmászik (már a dohányzóasztalra is... ), de ügyesen le is tud azért mászni mindenhonnan. Imád kint lenni, folyton jönne-menne, a szabad levegőn reggeltől-estig ellenne, így sokat is megyünk játszótérre , sétálni stb.

Napközben csak egyszer alszik délben, átlagosan másfél órát. Az éjszakákat hellyel-közzel átalussza, ez annyit jelent, hogy kb. egy hétig végigalussza a helyén, aztán kb egy héten keresztül felébred (teljesen változó időpontokba) és akkor jön közénk. És ez így megy hullámokban.

15 fogunk van kint, már csak az egyik felső szemfog és a 4 leghátsó hiányzik.

Röviden ennyi. :)


Nagyon ügyes a kis Bence, innentől kezdve hidd el, nem lesz megállás. :) (Különben én is úgy tudom, hogy másfél éves korban kell orvoshoz fordulni, ha addig nem indul el. Minden gyerek más, mindenki máskor indul el. Ez a 15 hónap teljesen rendben van!)

Voltatok már a 15 hós oltáson?


Mira! Remélem végül nem lettek tünetei a kis Daninak!

3720. Nita081 (válaszként erre: 3718. - Dittti)
2012. jún. 8. 12:35
Ditti, örülök, hogy írtál:-) Kitartás Neked. Milyen ügyes Noel baba is. Bence is lemászik az ágyról simán, megtanítottuk neki, hogy hátra kell "letolatni". Így nem féltem, hogy leesik. Ő is mindenre fel akarna mászni:-D És képzeljétek annyira ráérzett a menésre, hogy egész nap egyedül közlekedik:-) puszi
3719. mkriszti81 (válaszként erre: 3718. - Dittti)
2012. jún. 7. 16:36

Nagyon ügyes Noel, Szandra is 13 hós, ő is mászik fel mindenhova. Csak ő lemászni nem tanult még meg, ha megfordítom, akkor lejön, de egyedül nem jut eszébe (vagy nem meri), hogy megforduljon, és segítséget kér egyelőre.


Kitartást a vizsgákhoz, nagyon ügyes vagy, hogy így bírod!

3718. Dittti
2012. jún. 7. 16:15

Na halihó!

Ezer éve nem voltam itt. Gratulálok minden kibújt fogacskához, illetve elindult Babának, főleg a Bencusnak, mert Nita már szétizgulta magát :))

Noelnek nem vesszük észre, hogy bántaná őt a foga, korábban sem most sem. 8 van eddig neki, pedig 13 hónapos a Nyuszija. Nem sietjük el, nem úgy, mint a járást-futást-mászást. Rettenet energikus. Simán felmászik a kanapé háttámláján keresztül a konyhapultra. A polcokra lépegetne fel a szekrénynél. Úgy jön megy a lakásban, mint ezer éve itt élne, pedig nemrég született. :) Olyan sokat csodálom, főleg mikor megszólal. Mondja, hogy baba (mindenki baba most) meg mama. Ezeket tudatosan használja már legtöbbször. Mama vagyok én és a Nagyi is mama. Apa pedig papa. Felfedezte az autókat. Brümmögve tologatja őket. Tonka márkájú babaautókat kapott, imádja. Apici mérettől egészen a nagyig. A nagyra rá lehet ülni, puha gumiból vannak a járgányok, még zenél is. Kifejezetten nekik, piciknek találták ki.

Mostanság kevesebb időm jutott a Noelre, hiszen vizsgaidőszak van és 10 darab vizsgám volt. Rettenet. Volt, hogy 3 napig a mamánál aludt, mert agyrém volt, amit meg kellett tanulnom. De lassan túlvagyok rajta, és többet leszek megint vele. Dehát megszólal a lelkiismeretem is ugyebár. Valamit valamiért, de a rossz benne, hogy pont a gyerekemtől kell elvennem az időt a tanuláshoz. :( Puszi mindenkinke. Remélem többet utdok majd én felnézni. Pápá

3717. zsanettiko (válaszként erre: 3715. - Mkriszti81)
2012. jún. 6. 15:05
:) Köszönöm, írok mindenképp :)
3716. zsanettiko (válaszként erre: 3713. - Mira81)
2012. jún. 6. 15:04
Köszönöm! :)
2012. jún. 5. 21:21

Én használtam, ill. néha most is a Viburcol kúpot, próbáljátok ki nyugodtan, elsősorban éjjelre szoktam, nyugtató hatású is kicsit.

Teljesen gyógynövényes, legfeljebb nem használ, de próbáljátok ki szerintem.

Evés nálunk is nehézkes fogáskor, de utána helyrejön.


Zsanett drukkolok én is, könnyű szülést!!! Majd írj :)

Köröm-tilalomról nem tudtam, de akkor inkább mosd le... ott úgysem lesz időd újralakkozni, ami lekopik :D

3714. Mira81 (válaszként erre: 3711. - Judit8103)
2012. jún. 5. 20:48
Nálunk a Viburcol kúp egyszer használt, másszor nem. Remélem nálatok is hamarosan kijönnek azok a fogacskák. Az evés sajna ilyenkor nem kellemes, de szerintem ez érthető. Ne aggódj emiatt, utána be fogja hozni Csabika is :-) Dániel se evett vagy másfél hétig, most meg öröm nézni.
3713. Mira81
2012. jún. 5. 20:44

Zsanett! Először is drukkolok Nektek!

A festett körmöt nem szeretik a kórházi napok alatt, tök mindegy, miért vagy bent. Az a gond vele, hogy az oxigénhiány pl először a körömágyon látszódik meg, mert elkékül/lilul és ha mondjuk olyan lakk van rajta, ami sötét, akkor nem veszik észre. Császárnál külön megnézik még a lábat is. Nem kívánom, hogy császárod legyen, de soha nem lehet előre tudni, kiszámítani. Szerintem mosd le előtte.

Tudom, ez olyan furán hangzik, de szerintem érthető okból nem preferálják.

2012. jún. 5. 16:17
Csajok, elvileg már csak napok kérdése, és szülök. Az lenne a kérdésem, hogy szólnak, ha ki van festve a körmöm? Tudom, hülye kérdés, csak egyik csaj épp most írta, hogy Pesten a kórházba nem szeretik. S nem tudom, hogy most akkor lemossam, vagy ne?
3711. judit8103
2012. jún. 5. 15:16
már megint adtam nurofent a picinek, mert nem bírom nézni, ahogy szenved. . . . . . . . . . . . . enni is nehézkesen eszik. Csajok használta valaki a viburcol kupot?Jó?hazsnál?
3710. Nita081 (válaszként erre: 3705. - Mkriszti81)
2012. jún. 5. 12:36
Én vezettem Bencémet, mert ő ment, de csak úgy volt hajlandó, ha fogom a kezét, először, mindkét kezecskéjét fogtam, aztán már csak az egyiket. Most már a lakásban önállóan megy, de az utcán mindig megfogja az egyik kezemet, de nem is bánom. Egyiket sem erőltettem, ő maga akarta így:-)
3709. mkriszti81 (válaszként erre: 3708. - Mira81)
2012. jún. 4. 17:03

akkor megnyugtattál, köszi :)

zokniban van amúgy, cipőt még nem jutottam el venni


ma egyébként csak egyszer "járkáltunk" vezetgetve, nem követelte, én meg nem erőltetem...

3708. Mira81
2012. jún. 4. 16:36
Teljesen normális Kriszti ilyenkor a lábujjhegyen járás, akkor kezdi letenni majd az egész kis lábát, ha biztosan fog menni. Ne aggódj emiatt, el fog múlni az önálló járással. Szobában nekünk ezért sem javasolták a cipőt (csak a nagyon puhatalpút és a csúszásgátlós zoknit), hogy fejlődjön a lábboltozat, ahhoz pedig pont a lábujjhegyen járás kell. Ha már önállóan megy, akkor mehet a kiscipő. Szóval tökéletesen csinálja Szandra! :-)
3707. mkriszti81 (válaszként erre: 3705. - Mkriszti81)
2012. jún. 4. 16:15

és még egy: Szandra most teljesen lábujjhegyen lépegetett, ami ugye nem jó.

Mindenki így kezdi, és majd leteszi a sarkát, vagy ez teljesen rossz így? Mennyi idő után teszi le rendesen a talpát?

3706. Lacry (válaszként erre: 3705. - Mkriszti81)
2012. jún. 4. 16:14
Én nem vezetgettem kézen fogva Alexát, azóta se hajlandó megfogni a kezem sajnos:(. Azt mondják, nem jó ha vezetgetjük, de én meg azt mondom, sokkal jobb, ha megtanulja, hogy meg kell fogni anya kezét, mintha nem.
2012. jún. 4. 16:12

Nita gratulálok az elinduláshoz! Allergiára van esély, hogy kinövi pár évesen, szerintem jövőre is próbálhatsz adni neki 1 szemet, majd ha nem lesz pötty, akkor másnap 2-t stb... de kérdezd meg a dokit is!


Mira jobbulást a fogzásra nektek! Idegesítő szomszédokban nekünk is volt bőven részünk, de jó is, hogy elköltöztünk a panelból!!! :) Kitartást!


Csajok, akié már jár, hogy volt a "sorrend"? Először feláll kapaszkodva egy bútornál, majd oldalazva elindul (kapaszkodva) - és ezután az egyedül elindulás (1-2 lépés, később több) jön, vagy a kézenfogva vezetgetés?


Mert Szandra eddig a bútoroknál oldalazó lépegetést csinálta, ha néha megpróbáltam a kezeit megfogva vezetni, 2 lépés után összecsuklott a térde, nem akarta. Tegnap este úgy fel volt pörögve, hogy amikor apa megpróbálta, Szandra gyakorlatilag szaladni kezdett, olyan gyorsan lépegetett, hogy a lába előbbre volt a testénél (hátra dőlt), mert apa alig bírt menni utána (vele, a kezét fogva). Aztán meg nem hagyott minket békén, folyton jött a lábunkra és nyújtotta a kezét, egész este korzóztunk a két szoba között, ő meg hangosan nevetett közben, nagyon élvezte.

Jó ez, ha vezetgetjük?

A dévényesünk anno azt mondta, addig ne csináltassunk vele olyan dolgokat, amiket magától még nem tud (mert a gerince, izmai még fejletlenek hozzá). De ezt most úgy tűnik, tudja, csak ugye egyedül még nem tud megállni, hiányzik az egyensúly, de kézenfogva (fent van a 2 keze) nagyon megy neki. Vagy ne vezetgessük és várjam meg, míg magától elindul?

3704. Mira81
2012. jún. 4. 12:24
Majdnem el is feleljtettem, hogy gratula kicsi Bencusnak, látod, simán elindult magától. Ne félj, innentől kis gyakorlás és futhatsz utána, felfedezi, mennyire könnyű eljutni mindenhova és nem is akar majd megállni. Nagy puszi neki!
3703. Mira81 (válaszként erre: 3702. - Nita081)
2012. jún. 4. 12:22

Köszi, hogy kérdezted. Egyelőre nincs semmi, ma van a 4. napja, szerintem ha lesz valami tünet, akkor kicsit később.

MOndjuk folyamatosan porszívózom az orrát, mert nagyon folyik szegénykémnek, nagyon sok foga jön egyszerre, tiszta piros a kis ínye mindenhol és nála ilyen tünetekkel jönnek: hőemelkedés, orrfolyás. Ma éjjel megint semmit nem aludtunk, nagyon nyűgös, de szerintem ez az össze-vissza időjárás is közre játszik, no meg az, hogy a felső szomszéd reggel 7 óta bömbölteti a tuc-tuc zenéjét. Egyszerűen felrobbanok az idegtől, alig várom, hogy költözzünk, mert kibírhatatlanok. :-(

3702. Nita081 (válaszként erre: 3701. - Mkriszti81)
2012. jún. 4. 11:58

Én úgy tudom, hogy az első őrlőfog (ált. 10-16 hó) után jönnek a szemfogak (16-20 hó). Nálunk ez egy kicsit előbb jött ki. De már a kisőrlők is kint vannak. (alul,felül)leghátul , még nincs.


Nagy nagy örömömre Bence a hétvégén megtette önálló lépéseit, csak még kicsit bizonytalan, de azért lelkesen próbálgatja:-) Az eperrel viszont jól megjártuk:-S ma megmutattam dokinak is, mert eléggé csúnya lett a háta és már viszket is aranyomnak, kapott fürdetőt meg krémet, hogy ne viszkessen.Csütörtökön meg megyünk a 15 hó oltásra. Mirám, Mi van Veletek? Dani nem lett aztán beteg tőle? Remélem nem, s jól vagytok.

3701. mkriszti81 (válaszként erre: 3700. - Nita081)
2012. jún. 4. 09:42

gratulálok!


Ez azt jelenti, hogy a 4 kisőrlő után a szemfogak jönnek? Vagy nálatok is más a sorrend :)

Szandrának a kisőrlők jöttek ki legutóbb, így van most 12 foga. De kisőrlőből van még további 4, azt hittem, ezek jönnek most...

3700. Nita081
2012. jún. 2. 20:25
Jaj azt még elfelejtettem elújságolni Nektek, hogy kint van a két szemfogunk:-) így már 14 fogacskánk van:-) Hála égnek nem szenvedtünk annyit, csak az étvágya volt rosszabb.
3699. Nita081
2012. jún. 2. 20:24
Sziasztok! Nagyon jó még fogzásra , amit a patikában kevernek ki. A doki írja fel. Nekünk ez bevált.(ebben is van kamilla és ami hűsíti a picike ínyét) Illetve a védőnénink és a doki is mondta , hogy ha nagyon erős fájdalmai vannak, akkor lehet adni neki cathaflan cseppet (3x10 cseppet egy nap). Ahogy nőnek sajnos a Nurofen és a Panadol sem hat olyan nagyon. Megpróbáltuk az epret...hát ne tudjátok meg tiszta kiütés lett a háta:-((( pedig nem is evett sokat, és igen ízlett neki, ez az jelenti, hogy nem lehet a későbbiekben sem próbálkozni vele, ha most allergiás rá??? Mirám, szorítok, hogy ne legyen semmi baja Daninak, jaj már most én is úgy félek tőle:( én nem olvastam utána pont emiatt, mert tudom milyen milyen vagyok, még jobban félnék a szuritól. puszi nektek és a babáknak.
3698. judit8103 (válaszként erre: 3695. - Lacry)
2012. jún. 2. 19:24

sziasztok

nekünk a felső metszőfog egy hónap szenvedés után jött ki,voltak rossz éjszakáink.most megint benne vagyunk,az 5.6 fog jött ki,de még mindig kínozza.alig eszik,pedig jóevő Csabika,nyűgős,nyálzik ezerrel.nem tudom,nekem a donolég szinte semmit nem használ,homeos golyót is adtam,de nem tudom.Ha nagyon nyűgős,én nurofent adok neki.......

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook