Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3577. solmyr (válaszként erre: 3576. - Nita081)
2012. márc. 20. 19:04

Baby Care, Canpol, Avent... nagy hirtelen ilyeneket találtam akiknek van szívószálas itató pohara.

Ha beírod pl az argep.hu-n, hogy szívószálas pohár, akkor kidob egy csomót árral együtt.

3576. Nita081
2012. márc. 20. 14:17
Köszi lányok a segítséget, vettem már Mi...pa Junior -t de nem nagy sikere van:-( (natúr)ez a vaníliás mi? Nem ez az amiből van kakaós is és vízzel kell összekeverni??? Azt hiszem láttam ilyet a Dm-ben majd utánanézek.Hát mi csőrős poharat használunk, de szerintem is egy kutya mind a kettő, hiszen gumi mindegyik. A legjobb a szívószálas pohár, amit Mira mondott (bár én még ilyet nem láttam sehol, talán a Brendonban van, de nem biztos)Pohárból már próbáltam Bencét itatni, de a fele kifele megy. De azért élvezi:-)
3575. Mira81
2012. márc. 19. 18:47

Nitám, mi először babatejet vettünk Daninak itt, de egy pohárnál többet nem ivott belőle. A védőnő mondta még otthon, hogy kezdjük el, mert szüksége van a tejalapú italokra. Na, mi ittuk meg végül. Nem vágott fintorokat hozzá, de nem volt sikerünk vele.

Most amikor otthon voltunk, vettem én is ilyen Junior italport, amit Solmyr is írt, vaníliásat választottam. Ezt simán megissza Dani. Nekem érdekes módon annyira nem ízlett, de neki bejött. Van benne sok vitamin, ásványi anyag, csak az ára elég húzós. Reggeli után szoktam neki adni és délig elkortyolgatja. Próbáld ki ezt, hátha Bencus is szeretni fogja.

Most a minap vettem ugyan én is magas zsírtartalmú tejet, majd megkóstoltatom vele, csak én is úgy vagyok, hogy hiába márkás, meg drága, sokszor kételkedem benne, hogy ezek a tejek láttak-e egyáltalán tehenet....

3574. solmyr (válaszként erre: 3567. - Nita081)
2012. márc. 19. 17:17

ha tehéntejet szeretnél adni akkor- ha tudsz venni- próbáld ki az igazi házi tejet

pl hozzánk jár egy Óvártejes autó és itt sokan vesznek tőle tejet, főleg idősebbek akik még tudják, hogy milyen az igazi tej -szóval nem lehet rossz


vagy pedig vannak ezek a junior italok szinte minden gyártónak van 1 éves kortól fogyasztható itala

3573. solmyr (válaszként erre: 3570. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 17:10

szerintem a cumisüveg és a csőrös pohár egykutya, ha abból a szempontból nézed hogy jó-e a fogaknak vagy sem


ettől függetlenül én is most gondolkoztam azon, hogy veszünk egy csőröst Zsombinak

ő nem iszik semmit az anyatejen kívül, de ahogy jön a jobb idő, szüksége lesz plusz folyadékra

3572. solmyr (válaszként erre: 3569. - Dejavu77)
2012. márc. 19. 17:07

igazad van, erre nem is gondoltam!

majd rákérdezek, úgyis esedékes lenne egy súlymérés

köszi :)

3571. solmyr (válaszként erre: 3566. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 17:06

nyugodtan mond meg neki, hogy ti is kölcsön kaptátok őket és kész

ami meg a tesó után marad az nem lesz túl sok, tapasztalat, Zsombi is nyűvi rendesen a ruháit :)


az ügyvédi fizetése meg legyen már elég új vagy használt ruhákra!

3570. mkriszti81 (válaszként erre: 3567. - Nita081)
2012. márc. 19. 14:17

köszi, már 9 hós kora óta milupa banánosát eszi, eddig szerette is :)


csőrös itatópoharat nemrég vettünk, abból abszlut nem akar inni, tolja ki a nyelvével.. :( talán majd később


igazából mennyire gáz, ha cumisüvegből iszik?

csak vizet és tápszert, ritkábban gyümölcslét, szóval cukros italokat nem, így elvileg nem gond, nem?

3569. dejavu77 (válaszként erre: 3560. - Solmyr)
2012. márc. 19. 13:51
Elnézést, hogy bepofátlankodtam a fórumotokba! Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy használt ruhát a védőnők is szoktak befogadni, sőt, hálásan megköszönik, hiszen ők a Családvédelemmel együtt dolgozva tudják kinek van rá szüksége igazán.
3568. Nita081
2012. márc. 19. 13:38
Rosszul írtam, szóval, ha a cumisüveggel van baja, akkor próbáld az itatópoharat.
3567. Nita081 (válaszként erre: 3558. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 13:37
Esetleg próbálj meg ízesített tápszert venni, Bencém is ugyan így utasította el a simát. Aztán rátaláltam a Hu...na vaníliás-banános ízesítésűre. Na ezt legalább megette, megitta.Mi már a tehéntejjel próbálkozunk, de nem nagy sikere van. Esetleg valakinek ötlete? Mirám, Dani elfogadja? próbáltátok már? Kriszti, ha a cumisüveggel van baba akkor próbáld meg itatópohárból. Este adjál neki tejpépet, az elég laktató. puszi Nektek.
3566. mkriszti81 (válaszként erre: 3565. - Solmyr)
2012. márc. 19. 13:01

Első gondolatom egyébként az volt, add nekem, odaadom az ügyvédünknek!

Nem vicc, amióta a párja terhes, azóta "zaklat" vele, hogy aztán a kinőtt ruhákat nehogy mélyre eltegyem ám...

nem vagyok irigy, az én gondom:

- ruháink 80%-a kölcsönkapott, eleve nem is tudnék sokat adni

- még akarunk egy gyereket, akire nem Szandra és egy idegen gyerek által duplán elnyűtt ruhát akarok adni (elég lesz, hogy Szandra után kapja meg, de ő legalább a tesója)

- azért annyira nem ismerjük, 1-2 ügyünkben ő segít, ennyi

- Miért akar egy ügyvéd kölcsönkérni ruhát?? Nem telik újra??


na szóval ezek fényében nem akarom odaadni neki, majd max a második gyerek után adnám, ha már nekünk nem kell


De hogy lehet ezt bántás nélkül megmondani neki? Nem akarjuk azt sem, hogy ne segítsen elég jól az ügyeinkben...

3565. solmyr (válaszként erre: 3562. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 12:14

a húsvét előtti nagytakarítás után már nem akarom a kinőtt ruhákat (is) tárolni

addig mindenképp megérdeklődöm itt vagy a Vöröskeresztnél


köszi

3564. solmyr (válaszként erre: 3561. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 12:10

anyós mára ígérte, hogy tudatja velünk a temetés időpontját (ha sikerül mindent elintézniük a kórházban), a temetés után lesz még egy kis családi összeröffenés is

de majd szólok, ha tudunk már vmit :)

3563. Mira81 (válaszként erre: 3558. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 11:48
Köszi Kriszti, megkaptam, válaszoltam is!
3562. mkriszti81 (válaszként erre: 3560. - Solmyr)
2012. márc. 19. 11:16

vöröskereszt szerintem tuti beveszi, de kérdezz rá telefonon


meg talán a máltai szeretetszolgálat is, ők kint vannak a város széléna Szent István úton kifelé a benzinkút után (omv talán?)

3561. mkriszti81 (válaszként erre: 3559. - Solmyr)
2012. márc. 19. 11:14

részvétem


azért jelentkezz majd, szívesen taliznék :) Ti legalább megfordultok errefelé, mindenki más olyan messze van...

3560. solmyr
2012. márc. 19. 11:01

Azt tudja esetleg vki, hogy Győrben hol lehet leadni használt gyerekruhákat?


eladni nem akarom őket, mert már nem olyan minőségűek, hogy tiszta szívvel pénzt kérjek értük, de kidobni meg nem akarom + a családban se kell senkinek, Zsombi a legkisebb...szóval inkább leadnám vhol


A Vöröskeresztnek van egy győri kirendeltsége a Baross Gábor utcában, ide mehetnek gyerekruhák is? Vagy esetleg más helyet ismertek?

Köszi az infókat...

3559. solmyr (válaszként erre: 3558. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 10:55

tegnap este voltunk anyóséknál, meg a héten is megyünk vmikor, de még nem tudom, hogy mikor

az a helyzet, hogy a párom nagypapájának lesz a temetése, de még nem tudjuk a pontos időpontot, meg, hogy mikor hol mi is lesz a menterend...

2012. márc. 19. 10:17

Lacry: jobbulást nektek!


Mira: köszi szépen, írtam privit :)

Tegnap este már elfogadta az üveget végre, de csak fél adag tápot eszik meg, így hajnalban etetnem kellett :(

Lehet a tápot most fogja elhagyni??


Van, akinek már nem eszi? Hogy hagyta el? Így egyik napról a másikra? Mit lehet adni helyette reggelire és vacsira, hogy elég laktató legyen, és kihúzza az éjszakát? (10,5 hós Szandra, tejjel még várnék, bár van kortársa, akinek elkezdték adni)


Solmyr: örülök, hogy jól vagytok végre, ügyes Zsombi

Mikor jártok errefelé?? :)

3557. solmyr
2012. márc. 19. 07:38

Sziasztok!

Zsombi is jól van. Folyton mászik, kapaszkodva körbejárja az asztalt, ágyat stb, tegnap pedig már elengedett kézzel állt egy rövid ideig. :)

Bízom benne, hogy a folyamatos oviból hazahozott betegségek is lecsengtek mindkét gyerkőcnél.


Mira: nekünk van ortopéd orvos a családban és ő pont azt mondja, hogy mezítláb a gyerek ne legyen a lakásban, csak kint a szabadban (ha az idő engedi). A lakásban is olyan cipő, szandi stb legyen a gyerek lábán ami tartja a bokáját.


Kriszti: gyógyuljatok meg mielőbb! :)

3556. Mira81 (válaszként erre: 3553. - Mkriszti81)
2012. márc. 18. 21:17

Jobbulást Nektek, Kriszti!

Figyi, nálunk Daninál nagyon bejött a szívószálas pohár, nemrég vettük neki, imádja. Abszolút tud belőle önállóan inni, előtte én is sokat szenvedtem vele, mert ő is kevés folyadékot ivott és azért még kell neki a napi fél liter tejes ital, a többi folyadékról nem is beszélve. Ő szopizott és cumisüveget csak ritkán látott, pár hónapja még csőrös kis poharat vettünk neki, de abból meg csak fekve tud inni, na az meg nem az a testhelyzet, amiben szeret. LÉnyeg a lényeg, itt kint vettük neki ezt a poharat, azóta nem győzöm utántölteni szerencsére. Be is lehet hajtani a szívószálat, tehát tiszta marad, és nagyon könnyen, a babák is ki tudják nyitni, simán önkiszolgáló lett a fiú :-) Nem tudom, hogy otthon lehet-e ilyet kapni, mert igazán itt szembesültünk csak a problémával és itt vettük. 200 ml-nél több fér bele, de nem mértem le pontosan.

Most van egy feleslegünk is, mert az egyik ismerős kislányának nagyon megtetszett, megvettük neki, de kaptam tőle tegnap mailt, hogy inkább mégsem kérik. Ha érdekel, írd meg a címed, lefotózom, nézd meg, nagyon szívesen átadom, ha kéred, megírom mennyi volt. Ha meg látsz otthon hasonlót, akor szerintem ruházz be egyre, ha most nem is, később tuti tetszeni fog Szandrának is, amíg nem tud önállóan pohárból inni. Nuby márkájú egyébként.

Csak áprilisban megyünk sajnos haza, lehet addigra meg is oldódik a probléma, de ha még akkor is jó, akkor nem adom oda senkinek.

3555. Mira81 (válaszként erre: 3554. - Lacry)
2012. márc. 18. 21:05
Lacry, remélem minden rendben lesz és fény derül rá, mi okozza ezt. Érdekes egyébként, főleg, ha nem is jár lázzal vagy más tünettel. Arra gondoltam, nem eszik-e Alexa akkor valamit, ami ezt okozhatja, de írtad, hogy kisebb korában is volt ilyen, akkor meg nyilván csak anyatejet kapott. Meg ugye ez nem is bukás, hanem hányás. Drukkolok Nektek, azért majd írd meg, mi lett, de bízom benne, hogy semmi komoly!
3554. Lacry
2012. márc. 18. 18:05

Sziasztok!


Nálunk ismét felütötte a fejét a hányás, szóval holnap irány a háziorvos, és nem érdekel, mit mond, kivizsgálást fogok kérni. Nem vírusos a dolog, időszakonként előjön Alexánál, hogy este mindent kihány. Már pár hónaposan jelentkezett a dolog, de a doki megnyugtatott, hogy van ilyen. Hát mostmár vizsgáljuk ki, mert ez nem normális dolog.

2012. márc. 18. 16:03

Sziasztok!


örülök, hogy mindenki jól van.


Múlt héten vettünk sport babakocsit, Baby Design Walker típusút, a BabyCenterben.

Nagyon jó, könnyű és könnyen kezelhető, Szandra is imádja.


A 4 napos hétvégét nem élvezhettük ki, ez a fránya megfázás végigment rajtunk (múlt hétvégén szüleimtől kaphattuk el), én kezdetem erős náthával, pici orrdugulásom még most is van, aztán péntek estére Szandrámnak hirtelen felment a láza, szombaton is 38-39 körül volt, most éjjel éjfélkor úgy felsírt, alig tudtam megvigasztalni, tűz forró volt, nurofen és egyebek után nagy nehezen elaludt, reggelre meg úgy kelt fel, mint akinek nem is volt baja, semmi láz, semmi levertség. Azóta is eleven, jól van :)

Most apa következik, ő tegnap kezdte a náthát, most ápolhatom őt...


Lánykámnak ez volt élete első (!) betegsége a 10,5 hónap alatt!


Viszont ami gond: kiköpi, ellöki a cumisüveget, sír tőle. Azt hittem, a torokfájástól, vagy az orrdugulástól csinálja, de ezek elmúltak, az üveg pedig most sem kell.

Gáz, mert így folyadékot sem nagyon iszik, nem beszélve a napi 2-szeri tápszerről - hogy etessem meg vele?

Napközben a vizet pici röviditalos pohárból itatom vele, de egy része mellé megy.

Tápszert nurofenes fecskendőből, de mire a 200ml elfogy az 5ml-s fecskendővel... de meg se eszi, hamar megunja, jó, ha 50-et megeszik így, azt is sírva :(

Egyedül a kanalas evés megy nappal, de tápszer is kéne még... na meg folyadék..


Ötlet??

3552. Nita081 (válaszként erre: 3551. - Dittti)
2012. márc. 18. 10:40
De jó, hogy írtatok.Minden babóca nagyon édes én is követeb a Fb-n:-) Ditti, mi eljárunk zene bölcsibe, igaz még csak egyszer voltunk, mi a lehető legközelebbibe mentünk, a helyi művelődési házba(Győr-Szigetben) itt nálunk ingyenes és 10-12 óráig tart. Az első alkalmat , nagyon élvezte Bencém.:-) Pici babáktól kezdve 2 éves korig voltak gyerekek. Igaz először a sípszó hangjától sírt, de aztán megbarátkozott vele. Azt hiszem a belvárosi műv.házban is van van, de ott drága. (1000 Ft., ha jól tudom.)Nekünk még mindig 8 fogunk van, be van dagadva a kis ínye, de már vagy 4 hete...és fogacska sehol. Mi ilyen jó időbe bébi taxizunk, nagyon élvezi:-) be nem áll a szája:-D Szerintem most olyan korszak jött el náluk, hogy akármennyit esznek, azt mind ledolgozzák egy nap. Igaz Bencém még csak a szekrényekbe kapaszkodva lépeget, de egész nap vagy mászik vagy szerel:-D vagy kapaszkodva megy:-)
3551. Dittti
2012. márc. 17. 21:57

sziasztok!

Láttam a képeket az állatkertes kirándulásról, nagyon cuki a Dani :) Na de az Andiék szülinapi képe, ami alá van írva hogy mindenki másfelé néz..na az annyira aranyos:)

Noel "már" 9 kiló. Nem éppen egy vastag gyerek, de szerintem nem is sovány. Nem értem a dolgot, mert nagyon sokat eszik, nekem feltűnően jó evő. Ami nem baj, sőt! Csak a súlya ezt nem tükrözi. Bár ami "munkát" egy nap alatt lenyom, ahhoz kell is az energia és égenk közben a kalóriák :) 7 fogunk van, nem is látnám, hogy lenne készülőben több. Felül egész lapát méretűek lettek és köztük egy egy hatalmas szünet :) Nagyon nagyon édes így a mosolya. Nem tudtok itt győrben zenebölcsit? Valaki mesélte nekem, meg a neten is kerestem, de én csak a gyermekekházában találtam, ahol viszont 1000 Ft/alkalom. Az nagyon drága szerintem. Nekem 400 Ft-os árról beszéltek, de már elfelejtettem pontosan hol mondták és sajnos nincs alkalmam megkérdzeni újra, a neten pedig nem találom. :((

3550. Mira81
2012. márc. 17. 10:42

Sziasztok, mi is visszajöttünk Németországba, sajnos nagyon hamar eltelt az a pár nap, amit otthon töltöttünk. Szerencsére most itt is szuper idő van, Dánielnek végre sapkát sem kell vennie, szerintem ő ennek örült a legjobban. Ma kimegyünk a lipcsei állatkertbe, kíváncsi vagyok, mennyire fogja élvezni, lehet, még semennyire, bár szereti az állatokat, már amiket eddig látott :-)

Andy Dani is előző héten kapta meg első kis cipőjét, ő is zokniban indult el, bent még most sem adunk rá semmit, nekem azt mondta a védőnő meg az ortopéd orvos, hogy jobb így, mondjuk én szinte minden kisgyereknél látok szobacipőt, nekem is volt anno, nem igazán tudom, jól csinálom-e...

Fogakkal mi változatlanul állunk, 6 darab van és jelenleg nyomát sem látom, hogy jönne következő. Az éjszakák is jók, Dani egyszer sem kel fel, a szopit is elhagyta teljesen, nagyon ritkán fogadja csak el a cicit, pedig kínálgatom még, amennyi van. Kicsit szomorú voltam, de hát már nagyfiú és ő maga mondott le róla.

Remélem jól vagytok, sok puszit küldünk mindenkinek és mi is nézzük a fotókat a facebook-on!!!

2012. márc. 15. 21:08

Sziasztok:)

Bocsanat hogy ritkán jelentkezem,de mindig olvaslak titeket,csak arra mar nincs idő hogy hozza is szóljak mert addigra hol az egyik hol a másik torpem "reklamal":)

Egyébként minden rendben a sracokkal,Zalan lassan 1hónapja mar onalloan kozlekedik,egyik percről a másikra elindult és azota meg sem áll:)És mindezt cipo nelkul,úgy gondoltam még ráérünk a cipo vasarral,egyszer csak ő úgy döntött elindul,így cipo nelkul megtette!Nagyon kis ovatos és ugyes:)Ma reggelre végre elobujt az a bizonyos 3felso fog egyszerre így most mar 4foga van fennt 2alul!Nagyon régóta szenvedtünk mar ezzel a felső hárommal!

Az éjszakaink tovabbra sem zökkenőmentesek de mar csak egy max ketszeri keles van ha épp fogzas van vagy hasfajas mert nálunk még bizony van h jelentkezik ez is!

Botondom meg mar nagy fiú,készül az oviba mar nagyon varja és igazi szerető,ovo batyus Zalant vedi,felti,óvja mindentol amitol csak kell,nagyon jó testvérek és nagyon jol el vannak együtt,teljesen "osszenottek"!

Várjuk a jó idot h minél tobbet lehessünk kinnt!

Követek minden babot fb-n naploban aki fennt van nagyon edesek mindenki kulon kulon:)

Nagyon gyorsan megnottek hihetetlen de elrepült az idő!

Minden babanak mamanak sok puszit küldünk!

3548. Lacry (válaszként erre: 3547. - Dittti)
2012. márc. 9. 16:02

Alexa sajnos már nem élvezi a babkocsis sétákat, őt már "szabadon kell engedni".

Lehet Noelnél a dackorszak már, elvégre 1,5 hónap és 1 éves lesz:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook