Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3757. mkriszti81 (válaszként erre: 3756. - Solmyr)
2012. aug. 24. 12:53

szegény, remélem nem lesz ennél több nála!


Jól vagytok?

3756. solmyr (válaszként erre: 3755. - Mkriszti81)
2012. aug. 24. 10:23
Zsombi 1 hete kapta meg - 2 napja hőemelkedése/láza van...
2012. aug. 22. 14:17
látom, senki... akkor csak leírom, hogy Szandrának hétfőn volt 2 hete, hogy megkapta a 15 hóst, és semmi tünete nem volt hála az égnek :)
2012. aug. 6. 17:17
Szandrámat ma oltották be a 15 hóssal... nagyon sírt aranyom, előtte a combjába kapott egy Pneumococcus ellnit is :(
3753. mkriszti81 (válaszként erre: 3752. - Anitram001)
2012. aug. 6. 17:13
nekem nincs sajna...
2012. aug. 3. 13:53

Sziasztok!

Van valakinek ismerőse a győri Szent László Szakkollégiumnál?

SOS lenne.

3751. Nita081
2012. aug. 3. 13:20
Sziasztok! Ditti, 7-14. napon jelentkezhet tünet. Az én Bencikém lázas nem volt, viszont tele volt kiütéssel az egész teste (apró pöttyök, s ha jól emlékszem a 7-8 napon jöttek ki, meg nyűgös volt ,nem evett. puszi
3750. mkriszti81 (válaszként erre: 3748. - Dittti)
2012. aug. 3. 09:03

Nem túl jókor mentek, pont a napokban fog kiderülni, rosszabbodik-e az állapota :(

Nekem a doki 7-14 napot mondott oltás után, amikor előjöhetnek a tünetek.

Kívánom, hogy ne legyen ennél több szegénynél!


Szandrám hétfőn fogja kapni - mondjuk mi meg épp rá 2 hétre tervezzük a nagy költözést...

3749. Lacry
2012. aug. 2. 20:22
Nekünk nem volt semmi. Mi 16-án megyünk majd a 18 hósra, remélem ott se lesz gond. Most először nem én leszek vele az oltásnál. Már most megszakad a szívem, de reggel 8-tól dolgozom fél ötig, sehogy se tudom megoldani. 1 hét és megy bölcsibe a nagylányom. Én rosszabbul viselem lelkileg, mint ő. Pláne, hogy anyukám fogja beszoktatni, mert új munkahelyem van és nem lehet az elején szabadságra menni:( Annyira hihetetlen gyorsan eltelt ez az idő, amit itthon lehettem vele. Néha azt érzem, rossz anya vagyok ,mert ilyen picin másra bízom. Persze tudom, ez hülyeség. Anyaként sokkal nehezebb dolgozni, mint korábban volt.
3748. Dittti
2012. aug. 2. 15:47

Noel ma egy hete kapta meg a 15 hónapos oltást+prevenart. Ma melegnek éreztem a homlokát, nem volt durva 37,1 a hője. A kis szája körül vannak apró pöttyök. Kezdjek izgulni? Hétvégén balcsira készültünk...szegényem remélem nem lesz ennél durvább a helyzet!!!

Nektek volt vmi baja a gyerkőcnek a 15 hós után?

3747. mkriszti81 (válaszként erre: 3746. - Dittti)
2012. aug. 1. 15:05

igen, sajnos a 3 vagy több gyerekeseknek áll a világ, egy és két gyerek nem gyerek :(


Mi dolgozunk a kistesón, még nem jött össze, de ez a terv, és akkor nem kell Szandrát bölcsibe adni...

3746. Dittti
2012. júl. 30. 15:42

Utánaérdeklődtem egy két alternatívának is. Családi napközik napi 3600-tól vannak!! Ami havi szinten 70ezer Ft-ot jelent.

Jelzem ez az egyik legolcsóbb! Bébiszitter minimum 500 Ft/óra!

Sírok...ha nem vagyok halmozottan hátrányos helyzetű v. 3 ill. több gyermekes akkor esélyünk nem lesz labdába rúgni.

3745. Lacry (válaszként erre: 3743. - Mira81)
2012. júl. 27. 19:24
Mira, ne mondd le a helyet, csak tetesd későbbre. Van rá lehetőség.
3744. Lacry (válaszként erre: 3742. - Dittti)
2012. júl. 27. 19:23
Alexa 10 kg kb, de nem tudom pontosan, mert 2 hónapja mérték utoljára. Bizony, már másfél éves, pedig most született. Már vissza is beszél, és be nem áll a szája egész nap. Noel is nagyfiú már, gyerek mellett repül az idő.
3743. Mira81
2012. júl. 27. 15:51

Sziasztok!



Nekünk sajna ugrott a bölcsi, mert nem tudok visszamenni dolgozni 8 órában - így még az álláskeresés is megmaradt - és kell róla igazolás meg GYED lemondó nyilatkozat, pedig DAnit felvették a bölcsibe Révfaluba, de átadjuk a helyet. Egyébként Ditti, totál igazad van, a doktornőnél nem tudtunk sokat beszélgetni, de Dániel is már igényli a többi gyerek társaságát és látjuk rajta, hogy mi már "nem vagyunk jók" olyan szempontból, hogy egy kisgyerek teljesen más fantáziával játszik, mi meg csak amolyan felnőttesen :-) Meg jó is a szocializálódás és szerintem semmi bajuk nem lesz ha bölcsibe mennek, pedig nekem sokan vágták ezt a fejemhez.

Belegondolva, ha találok állást, akkor meg nem tudom mi lesz szegénykémmel, fogják-e tartani a helyét. Remek helyzet....

3742. Dittti (válaszként erre: 3741. - Lacry)
2012. júl. 27. 07:44
Én is bringázni fogok, mert jogsi híján egyenlőre ez marad. Apa nem tudja korán vinni magával. Kár, hogy nincsenek olyan napközbeni "családi" óvodák, mint a skandináv országokban v. belgiumban, hogy ott tudod hagyni reggel és délután menni érte. Annyi a különbség ott nincs étkezés, de pont ezt hivatottak kikerülni (hogy ha nincs hely, akkor ezer helyre cibáljam a gyereket hidegben-melegben korán reggel. Vagyis vannak magán bölcsik, de nem tudom megfizetni neki, ha beleszakadok sem. Pedig már elgondolkoztam rajta, hogy egyetem mellett szeptembertől keresek munkát. Nappali tagozat mellett. Reggel Noelt viszem bölcsibe és délelőttönként tudnék dolgozni, ha sikerül az órarendem jól összeállítanom. Ezen munkálkodom már most. Rettenet világ. Áááhh! Mekkora baba Alexa? Hamarosan 2 éves :) Láttuk az éneklős videót...Noelnek nagyon bejött :)
3741. Lacry (válaszként erre: 3737. - Dittti)
2012. júl. 26. 22:17
Apa ha éjszakás, akkor vele, ha meg nem, akkor a sógornőmnél, de épp most akarja magát állandó éjszakára kérni, hogy ne kelljen Alexát folyton cipelni marcal II-re, majd csak a bölcsibe szokjon be szépen. Én bringázom vele mindenhová, nagyon élvezi a kis hercegnő. Sokszor elalszik az ülésben. Télen is bringázni fogunk, tudom, nem jó, de a gyalogláshoz hajnalban kéne kellene, hogy odaérjünk mindenhová.
3740. Nita081 (válaszként erre: 3739. - Lucapusztai)
2012. júl. 26. 15:27
Dr. Fekete é Busznyák dokit ajánlom, Feketéről csak hallottam, Busznyák Csabánál szültem, s járok/jártam hozzá, nagyon-nagyon rendes.Hányadik hónapban vagy?
3739. lucapusztai (válaszként erre: 3734. - Mkriszti81)
2012. júl. 26. 14:58

Szia!

Köszi a választ. Végülis úgy döntöttem, hogy magánrendelésre fogok járni, mert ott tuti odafigyelnek majd rám. Dr. Fekete Zoltánhoz szeretnék bejelentkezni, ő állítólag nagyon rendes és becsületes doki.

3738. Nita081 (válaszként erre: 3735. - Dittti)
2012. júl. 26. 12:34
Sziasztok!Ditti, mi március végén, iratuk be Bencikémet bölcsibe, a lakhelyünkhöz két bölcsi van közel a révfalusi, és a szigeti, én nagyon szerettem volna révfalusiba, de körzetileg a szigeti Kígyó u-i bölcsihez tartozunk, és itt nagyobb az esély , hogy beveszik, (egyébként nagyon dicsérik is) mivel ő jövő tavasszal menne, nem 100%-ék, hogy beveszik, eddig ezt mondták nekem, hacsak nem lesz üresedés, vagy esetleg máshová. Majd januárban kell újra érdeklődnöm, hogy a Kígyó ui-ba beveszik-e . Bár nagyon - nagyon reménykedem benne, mert az összes többi nekem nagyon messze lenne, a munkahelyem is (Pannon-víz) itt van szigetbe. Szóval nem tudom. De nekem azt is mondták, hogy a szeptemberben kezdődő babák előnyben vannak, mert ugye többségében ilyenkor van váltás(ovi stb.) Annyira gyorsan telnek a napok, szinte itt van már a nyár vége. Most túl vagyunk egy vírusos betegségen (3 napos láz, kiütés) de már jól vagyunk, Benci egyre többet beszél, ügyeskedik. puszi Nektek.
3737. Dittti
2012. júl. 26. 10:00
Tudod Lacry én is attól félek, hogy nem tudnám a kihordását megoldani. Mert Apa elmegy reggel dolgozni 5-kor, én meg vagy gyalog vagy biciklivel hordanám majd. Autó hiába van, ha jogsim nincs :) Ha dolgozol, akkor kivel van Alexa?
3736. Lacry
2012. júl. 25. 22:38
Ditti, Jósikába minket nem vettek fel, pedig 8 órás bejelemtett munkám van. Cuhára irányítottak át, nagy bölcsi, de szimpatikus volt, na meg nem volt választásunk. Én beirattam a rndes beiratkozáskor, de mégse volt hely máshol. Mikor tavasszal érdeklődtem, hol van még hely, csak a gyárvárosiba tudták volna felvenni. Nagyon messze van, viszont ici pici bölcsi, nagyon tetszett. Csak nem tudnám megoldani oda kihordani.
3735. Dittti
2012. júl. 25. 22:00
Sziasztok! Ezer éve nem voltam itt. Nagyban tart a "nyár"nak sem nevezhető akármi, gondolom pihentek, babáztok, dolgoztok és ha jut idő rá, akkor még pihentek is. :) Ezzel mi is így vagyunk. Sajnos későn kaptunk észbe és most fogom beíratni Noelt a bölcsibe, majd szeptember 2. hete körül derül ki hova vették fel, hol lesz üresedés. Senkit nem érdekel a nappali tagozaton tanuló anyuka. Sokat dilemmázok a dolgon, remélem nem a ménfőcsanaki bölcsibe rakják ki v. a város másik végébe a révfalusiba. Hozzánk a Jósika vagy a Mónus lenne a legközelebb. Bár sokat nem, de annyit már tudok a győri trendről, hogy a Jósika az messziről etalon. Esélyem sincs protekció híján bekerülni. Sajnos. Színvonalban jeles (mások szerint). Így marad a jószerencse. Aminek mostanság igencsak hiányát érzem :) Mintha meséltétek volna korábban, hogy a Bencét és Danit is beírattátok bölibe. Hova vették fel őket? Bencust gondolom a révfalusiba..ott van ismerős gondozónénink. Aranyos nagyon :) Játszóteres barátnő. A szívem sajog, de ha véletlenül bekerül a Noelci egy bölibe boldog is leszek, mert kortársak között között, színesebb napjai lesznek, mint itthon. Hiszen bármennyire is igyekszem, nem tudok tökéletes anya-barát-játszótárs-pajti lenni neki egy személyben. Nem tervezem a mindennapos bölit, heti 2-3nap, amikor APA dolgozik és nekem suliba kell lennem. Na msot megyek, de jövök gyakrabban. Remélem Ti is! pá
3734. mkriszti81 (válaszként erre: 3733. - Lucapusztai)
2012. júl. 25. 20:10

Szia!


Én amikor Adyvárosban laktam (Tihanyi 56), a Stummer Jánoshoz tartoztam.

De szerintem nem szükséges magad átjelenteni, ill. kérdezz rá, nem tudom, most mennyire veszik komolyan, én amikor nem tudtam menni azon a napon (ő 2 éve péntekenként rendelt), ill. mikor sürgősen kellett mennem, akkor nem volt gond, ha másik nap mentem (és másik doki volt ott).

Meg az én dokimmal talán 2x találkoztam, mindig más-más helyettesítette, mert épp el kellett mennie...

na mondjuk ezért is mentem el az utolsó hónapokban magán dokihoz, hogy végre egyetlen doki foglalkozzon velem és képben legyen :)

2012. júl. 25. 12:38

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon. Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudja-e véletlenül valaki, hogy a terhesgondozóban melyik városrész melyik dokihoz tartozik? Mert most a Háromszékihez tarozom, de mindenképpen váltani szeretnék, mert nem nagyon törődik az emberrel... Arra gondoltam, hogy átjelentem a magam másik címre. Vagy Marcal II-re, vagy Adyvárosba tudnám megoldani. Nem tudjátok, hogy ezek a részek kihez tartoznak?

Előre is köszi a válaszokat!

3732. Mira81
2012. júl. 10. 11:30

Sziasztok!


Hú, nagyon lecsúsztunk a fórumok között, gondolom mindenki inkább hűsöl valahol :-) Remélem jól van Mindenki és még bírjátok a meleget, talán a héten már nem lesz olyan kánikula.

Ki hova megy nyaralni? Mi csak pár napra tervezünk elutazni, most vagyunk finisben az építkezéssel, viszont a kedvenc sárvári szállásunk teljesen betelt egész nyárra, így most keresgélek mást. Van esetleg valamilyen ötletetek hova érdemes Danival elutaznunk? Bükön gondolkodtunk, de aztán kicsit visszatart, hogy az egy gyógyfürdőhely elég sok nyugdíjassal és Hévízen is olyan furán néztek ránk, hogy megjelentünk kicsi gyerekkel.... Előre is köszönöm, ha tudtok valami tanácsot adni!

Mindenkinek sok puszi!

3731. Mira81
2012. júl. 10. 11:26
Zsanett, én is sok szeretettel gratulálok Nektek! Jó egészséget és nagyon sok örömöt kívánok!
3730. mkriszti81 (válaszként erre: 3727. - Zsanettiko)
2012. jún. 27. 12:26

gratulálok!!! :)

mikorra is voltál kiírva?


jó egészséget nektek, majd jelentkezz azért! :)

3729. zsanettiko (válaszként erre: 3728. - Nita081)
2012. jún. 23. 15:39
Köszi! :) Hálisten nagyon sok tejem van :))
3728. Nita081 (válaszként erre: 3727. - Zsanettiko)
2012. jún. 23. 11:44
Gratulálok! Sok tejcit és egészséget kívánok Nektek:-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook