Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3517. Mira81
2012. febr. 9. 12:43
Kitartás Lacry, ha vígasztal, nálunk is ez van. Dani mostanában a konyhába követ mindig és sikoltozik, ha nem látja, mi történik a konyhapulton. Én felveszem és megmutatom neki, mert ha nem, akkor ő is sír sokáig, ő akkor nyugszik meg, ha megnézheti mit főzök éppen. Mostanában annyi odafigyelést igényel, mint kb. pár hónapos korában, de majd csak enyhül a helyzet. Én abban bízom, ha tavaszodik és ki tudunk menni, akkor többet levegőzhetünk, játszhatunk, most sajna nagyon be vagyunk szorulva - épp szakad a hó.
3516. mkriszti81 (válaszként erre: 3515. - Lacry)
2012. febr. 9. 09:05

:( fú, nehéz lehet...

Tudtommal át kell vészelni ezt az időszakot, ez sem tart örökké, erősnek kell maradni, amennyire lehet, elmagyarázni neki, hogy miért nem lehet, amit akar türelmesen és következetesen...

Sajnálom, kitartást neked! +++++

3515. Lacry
2012. febr. 8. 21:55

Sziasztok!

Kicsit kivagyok. Alexa olyan hisztis, hogy én ilyet még nem láttam. Ha nem veszem fel, amikor ő épp kitalálja képes egy órán át is üvölteni, hiába nem veszek tudomást róla. A végén már levegőt sem vesz. Mit lehet csinálni ilyenkor?

2012. febr. 7. 16:01
Ma voltunk a negyedik tornán, de már pár napja folyamatosan próbálja a négykézláb-állást, ha sikerül megtartania, akkor rugózik előre-hátra. Mióta ma megjöttünk és felébredt, egyfolytában ezt csinálja :D
3513. solmyr (válaszként erre: 3512. - Mkriszti81)
2012. febr. 7. 10:27

eddig úgy néz ki, hogy rendben van minden

csak a sok zizegésnek az a következménye, hogy sok a harci sérülés


Szandra is gyorsan behozza a lemaradást

pár hét és loholhatsz utána :)

3512. mkriszti81 (válaszként erre: 3510. - Solmyr)
2012. febr. 6. 12:08
de jó, akkor Zsombinál hál' isten rendben van a mozgásfejlődés :)
3511. mkriszti81 (válaszként erre: 3509. - Solmyr)
2012. febr. 6. 12:07
Köszi :)
3510. solmyr
2012. febr. 6. 11:00

Ma végre mentünk az oviba a fiúkkal.

Reggel -13 fok volt. :(

Jól beöltöztettem őket, de bírták a hideget + sok ruhát mindketten. (én már kevésbé)


Matyinak holnap lesz az első ovis farsangja. Már nagyon várja. :)


Zsombi folyton feláll, rajtunk húzza fel magát vagy az ülőgarnitúra párnáin. Ma már a járókában is felállt. Azt nevetjük mindig, hogy feláll kacag egy nagyot majd elengedi magát, mert szerinte megy ez már kapaszkodás nélkül is, majd puff lehuppan a popsijára. :)

Ha meg nem áll akkor mászik egyfolytában.

Nem áll meg egy másodpercre sem. (még szopizás közben sem)

A védőnő meg is jegyezte, hogy milyen izgő-mozgó. :)

Szöges ellentéte Matyinak.

3509. solmyr (válaszként erre: 3506. - Mkriszti81)
2012. febr. 6. 10:51

Köszönjük! :)


Nektek is! :)

3508. mkriszti81 (válaszként erre: 3507. - Mira81)
2012. febr. 5. 19:12

Mira nekem ezt a 2-3 ujjal fogást a védőnő már 7-8 hónapos korban mondta, hogy lassan így fog fogni. Mondjuk az lehet korai volt, mert Szandra igazából mostanában fog velük jobban, de ő most 9 hónapos.

Szóval lehet erre is rákérdezhetnél valaki jobban odafigyelő szakembernél (nem tudom, hogy ehhez ért-e a Rita)...

3507. Mira81
2012. febr. 5. 17:11

Kriszti, köszi, semmi gond, tudom milyen gyerekkel rohanni :-)Írtam a Dévény Alapítványnak is emailt, hátha megadják. Nita, tényleg nem fog tudni időpontot adni, nekem tavaly sem tudott, de helyette ajánlotta a mosonmagyaróvári kolléganőjét. De ezek szerint Krisztiéknek is tudott helyet szorítani, mindenképp próbáld meg! A gyerekorvosok valóban ilyenek, főleg a mienk, bár szerintem ha elköltözünk, akkor az új se lesz sokkal jobb. Én eddig akármit mondtam, mindig az volt, hogy legyintés, majd kinövi anyuka....Mindig magán úton kellett utánajárnunk a dolognak, és sajnos mindig volt is valami Daninál. Amikor meg vittem a szakorvosi papírokat, akkor csak húzta a száját.

Lehet tényleg nincs is semmi Bencénél, csak 1 hónappal mondjuk később fog felállni, de egy kicsi gyereknél nincs felesleges vizsgálat, maximum a szakember tényleg megnyugtat, hogy nem kell kezelni.

Én sem adtam fel, hogy eljutok hozzá Danival, neki a méhen belüli rossz fekvés miatt gerincferdülése van, ami ugyan nem az fajta, ami serdülőkorban a rossz tartás miatt alakul ki és valószínű magától is elmúlik majd, de emiatt a hátizomzata nem elég erős. Sajnos nem tudom, milyen tornát kellene csinálnia - vagy kell-e egyáltalán - ,de a Ritában maximálisan megbízom, ha ő is azt mondja, hogy majd helyrejön, akkor megnyugszom. Én most azt figyelgetem, hogy Daninál a finommozgások valahogy nem akarnak jönni, nem tudom, ez gond-e. Például nem tud még felcsipegetni kis falatkákat, mindent tenyérrel fog, pedig állítólag 1 éves korra ennek is ki kellene alakulnia (2-3 ujjal fogás). Próbálkozom neki olyan játékokat adni, ahol szükség van ügyeskedésre, de csak nem sikerül.

2012. febr. 5. 16:12

Lehet engem is megköveznek, de én meg nem is bánom most már, hogy Szandra nem szopizik. Sokkal könnyebb, egyszerűbb így mindenkinek.

És ugyanúgy ragaszkodik hozzám, mint bármelyik anyatejes baba.

És nem volt beteg még egyszer sem a 9 hónap alatt.


Amúgy ő is a banános tápit kapja :)


Jut eszembe, Solmyr: boldog 9. hófordulót Zsombinak! :D

3505. mkriszti81 (válaszként erre: 3504. - Mkriszti81)
2012. febr. 5. 16:04
ja még annyi, ösztönözni lehet bármivel, de ha hosszabb idő után sincs változás, akkor ott más gond van (a teste nem tudja lekövetni, amit az agya diktálna, mert az izomrendszere nem jó). Ilyenkor ösztönözheted bármivel, nem fog előrébb lépni - segítség nélkül
3504. mkriszti81 (válaszként erre: 3499. - Nita081)
2012. febr. 5. 16:02

Én azt tanácsolom, legalább egy állapotfelmérésre vidd el a Ritához, ha nincs gond, úgysem fogja kezelni, de legalább megnyugodhattok. Ha viszont kell, akkor szerintem ő a legjobb választás.

Gézengúzban is volt egy dévény-módszert alkalmazó csaj, de ő elment szülni, szóval ott ilyen szakember nincs. Győrben tudtommal csakis a Rita van ilyen, azért is van nagyon betáblázva.

Hívd fel, időpontot valószínű nem fog tudni adni, de amint lesz megüresedés, hívni fog, ami 1 héten belül tuti van.

Fülöpné Dorczi (vagy Dorcsi) Rita

30/217-81-78

Kócsag utca 7. (Vízivárosban van, Bácsa előtt)


Ő azt szokta mondani, sajnálatos módon a gyerekorvosoknak (és védőnőknek)nem tanítják meg, hogy a mozgásfejlődés elmaradásának alapvető, egyértelmű jeleit felismerjék, így a legtöbb gyerek már akkor kerül (későn) szakemberhez, amikor már a laikus szülőknek is feltűnik, hogy valami nem okés. Vagyis a szülőknek gyakran időben feltűnik, de az orvos nyugtat azzal, hogy "csak lusta a gyerek, legyen türelemmel", és mikor magán úton elviszi az ember, akkor derül ki, hogy már rég el kellett volna, így sajnos tovább tart picivel a fejlesztés.

De ő eddig minden gyereket talpra állított! :)

3503. mkriszti81 (válaszként erre: 3498. - Mira81)
2012. febr. 5. 14:33

Ne haragudj, mindig utána jutott eszembe rákérdezni, mikor végzünk, már nyitja is ki az ajtót és hívja be a következőt, felöltözünk, fizetek és megyünk is - a sietségben kiment a fejemből :(

szerdán megpróbálom nem elfelejteni :)


Szandra sír, vagyis inkább mérgelődik közben olyan félig sírós hangon. De nem fáj neki, csak nem tetszik, hogy akarata ellenére csinálnak vele dolgokat.

De nagyon hatásos, 2 napja próbál négykézlábra állni is :)

3502. Lacry (válaszként erre: 3501. - Dittti)
2012. febr. 3. 19:29
Most sokan megköveznek, de Aleaxa is lemondhatna róla. Iszonyatos mennyiséget szopizik még mindig és már elég megterhelő a fogacskákról nem is beszélve.
3501. Dittti
2012. febr. 3. 16:13
Ja és egyébként lemondott a szopiról a Noelci. Napok óta nem fogadja el. A himlő alatt kezdődött és mára már egyáltalán nem hajlandó szopizni. Így reggel este kap egy kis banános tápszert. Amit nagyon-nagyon szeret, alig várja, hogy kapja. Én nagyon nem szerettem volna, de ha már nincs anyatejci, akkor legalább a banános tápit ne vonja meg tőle, ha már ennyire várja. Már csak a tej elapasztását kell megoldanom valahogy. Rábízom a természetre, na meg a homeopátiára. remélem sikerül!
3500. Dittti
2012. febr. 3. 16:10

Helló!


Nita: először is; ne keseredj el, ha nem áll fel sem a világvége. A védőnők is furcsák, hiszen egy baba nem egy tárgy, amit a lexikon pontosan körül tud írni, nem egyszerre jönnek a fogaik, nem egyszerre tanulnak meg beszélni..hajlamosak kicsit túlreagálni szerintem. Bence ha már feltérdel az nagyon jó. Noel is így kezdte és hetek alatt (2-3 hét) felhúzta magát. Ösztönözni egyik kedvenc játékával vagy valami számára fontos, érdekes tárggyal tudod. Noel egy félkiló száraztésztáért kezdett el mászni 7 hónaposan :) Láttam, hogy nagyon tetszik neki és egyre messzebb raktam tőle..míg nem beindult és érte mászott.


A héten mi is voltunk bőrgyógyászaton. Mert újabb pöttyök, kiütések jöttek ki Noelcin. Ezeket is egy vírus okozza, kb olyan ronda mint a himlő volt. Kapott rá ecsetelőt, krémet és fürdetőt a Szentem. Egész jól tűri, valószínűleg ezek inkább csak csúnyák, mintsem fájdalmasak legyenek. Észrevettem, hogy ha társaságban vagyunk a Noel elkezdi magát produkálni. Mamának például előszeretettel mutatványozik, elengedi a kapaszkodót és egy-két pillanatig megáll egyedül, majd a fenekére huppan. :) tegnap vendégeink voltak, akkor meg a járássegítővel kezdett el lépkedni mire észrevettük. Ma pedig egész délelőtt "segített" a konyhát kitakarítani :) Egy kartondobozzal legalább egy órára le tudtam a figyelmét kötni. Bámulatos, amit össze nem művelt azzal a dobozzal. :) gyerekek....:))

Mi ma is voltunk kint, én még betegen is kitolom 5-10 percre (persze ha nem lázas) felöltöztetem melegen, és 20 percet kint voltunk. Kb ennyi kell amíg a tescoba elsétálunk és vissza :) Ilyen hidegben ennyi elég bőven, de ha meg nem vinném ki, akkor nyűgös lenne. Olyan jól érezte magát ebben a hidegben is, hogy be is aludt egyhamar.

3499. Nita081 (válaszként erre: 3497. - Mkriszti81)
2012. febr. 3. 14:00
Én is pont azt szerettem volna Tőletek kérdezni, hogy kiviszitek azért a levegőre a babáitokat, hogy ilyen nagyon-nagyon hideg lett???? Ma már Bencém megevett egy fél üveg gyümit + egy babakekszet. Reggelre 90 ml tápszert. Délben semmit...most várom, hogy ha fel kell elfogad e valamit. Köszönöm a tanácsot, megpróbálom fecskendővel itatni hátha...mert édes kevés amennyit iszik. Mira...hát ne is beszéljünk Magyarországról:-( sajnos itt nem hogy jobb lenne valami is, hanem inkább rosszabb. Örülök, hogy nincs baja Daninak.Szandrágnak gratula a fogacskához. Ez a Dévény torna Győrben hol van? Mert képzeljétek úgy neki vagyok keseredve, mert tegnap a védőnő azt mondta, ha Bencém nem áll fel 1 éves korára (ami feb. végén lesz) akkor el kell vigyem valahova (Gézengúzt ajánlotta) Igazából megkapaszkodik, de csak térden áll. Egyik lábacskáját mer fel-fel emeli, de nem húzza fel magát. Mivel lehetne ezt ösztönözni? Köszi a válaszaitokat.
3498. Mira81
2012. febr. 3. 13:17

Sziasztok!


Nincs szerencsére semmi baja Daninak, de azért adott neki a doktornő szirupot(cseresznyés ACC) és orrcseppet, amiért semmit nem kellett fizetnünk a gyógyszertárban, mert receptre ez a kicsi gyerekeknek (illetve 14 éves korig) teljesen ingyen van...leesett az állunk. Azért a mi gyerekdokinknak is lenne mit tanulnia a német kollégájától, teljesen másképp vizsgálták Danit, mint ahogy odahaza "tanácsadás" név alatt szokták. Hízott is azért, 250 grammot, de szerintem ennyi elég 1 hónap alatt, a doktornő szerint sokszor a szülő szeretné inkább tömni a gyereket, de hát ugye aggódtunk, hogy nem eszik annyit mint otthon, szerinte ez a környezetváltozástól van és az életkorából kifolyólag sem tud annyit egy helyben ülni. Legalább látta orvos és meg tudjuk mutatni az otthoninak, hogy elvittük itt kint is. A rendelő és a váró szuper volt, mint egy játszótér, a mosdók állapotáról nem is beszélve....ilyenkor mindig eszembe jut magyaroroszágról, amit az egyik volt tanárom mondott, hogy egy ország imázsa nem az imázsfilmekkel, hanem a mellékhelységek állapotánál kezdődik, na igen. Nem élnék sehol külföldön örökre az tuti, de az embernek sajnálatos módon leesik az álla ilyenkor, nem is beszélve a szociális rendszerről, de ebbe nem is megyek bele most.


Kriszti, gratula a fogacskához, mi is a hatodikat várjuk, nagyon nehezen akar kijönni :-( Örülök, hogy Szandrának használ a torna, sír még miközben tornáztatja a Rita? Meg tudtad esetleg kérdezni a címét? Ha nem, az sem baj, megpróbálok vhol utánanézni, hátha megtalálom.

2012. febr. 3. 11:25

Sziasztok!


Ditti nem irigyellek, ha ütnének se ülnék vissza tanulni... fú de utáltam a vizsgaidőszakokat! Viszont én is sokallom az óramennyiséget, nekünk mindenen kötelező volt a részvétel, de így is volt olyan nap, amikor végeztem 2 körül, de gyakorlattal együtt is 4-5 körül.


Nita gyors gyógyulást, ha nem akar inni, nurofen fecskendőjével is bele tudsz nyomni valamennyi folyadékot, ki ne száradjon szegényke..


Mira nektek is jobbulást, remélem semmi komoly.


Tegnap nem jutottam el oda, hogy leírjam, velünk mi van: Szandrámnak a héten jött ki az ötödik foga, most várjuk a hatodikat.

Tegnap voltunk a harmadik dévény-tornán, apró, de egyértelműen látható lépésenként haladunk, most már jobb oldalra is meg tud fordulni előre és hátra is. Oldalra kúszás nagyon megy, előre pár cm-t tudja vonszolni magát, de van, hogy hátrafelé sikerül, és már próbálgatja pillanatokra a négykézláb-állást is.

Felélénkült, kevesebbet alszik nappal, beindult a beszélőkéje még jobban, néha olyan hangosan visítozik, hogy már bántja a dobhártyámat, néha meg olyan kis édes hangokkal beszélget, ránk néz, és nekünk mondja. Megzabálom ilyenkor :)


Ebben a hidegben mennyire viszitek ki őket?

3496. Mira81
2012. febr. 2. 18:26
Mi holnap megyünk Danival dokihoz, kicsit köhög mostanában és azért egy általános vizsgálat is kellene, régen voltunk már orvosnál. Ne tudjátok meg, hogy itt Németországban milyen hülye rendszer van. Nincsenek körzeti gyerekorvosok, ugyan minden sarkon van vmilyen doki, de az megy oda, aki akar. Felhívtunk egyet a közelben, március végére lett is volna időpont....ha valami sürgős dolog történik, akkor pedig a klinikára kell bemenni. Nem tudom, hogy ellenőrzik itt a babákat. Mindenesetre az EU kártyánk jó lesz, így ingyenes az ellátás, csak majd vinni kell a kiskönyvet és minden egyéb igazolványt. Kíváncsi vagyok.
3495. Mira81 (válaszként erre: 3491. - Dittti)
2012. febr. 2. 18:21

Hát Ditti, a felsőoktatási dolgokat akkor fogod megérteni Magyarországon, ha Te ülsz majd a bársonyszékben odafenn! :-) Nem értem, hogy miért ne mehettél volna levelezőre! De amit írsz, ez rengeteg óra!!! Nem lehet ellógni valamennyit? Mi anno felosztottuk egymás között, hogy ami nem volt katalógusos óra, arra egy valaki beült és szállította a jegyzeteket, a másikra megint más ment be....Vagy mindegyik aláírásos?

Nem irigyellek, biztos furcsa lesz Noel nélkül, nem is tudom én hogy bírnék ennyit. Akkor Te is hallottad már a legszebb szót Noeltől :-) én még mindig anyanya vagyok, valahogy Daninak ez tetszik és az az utolsó -nya csak nem akar onnan eltűnni, de nem baj!

3494. Mira81 (válaszként erre: 3492. - Nita081)
2012. febr. 2. 18:15
Jobbulást kicsi Bencének, remélem meggyógyul nagyon hamar! Ne aggódj azért Nitám a nem-evés miatt, betegség alatt minden baba keveset eszik, főleg ilyen hányós dolgoknál, utána be fogja pótolni, hidd el!
3493. Nita081 (válaszként erre: 3491. - Dittti)
2012. febr. 2. 17:33
Szigeti Baba-mama klub is jónak hangzik, csak nekünk az messze van sajna.
3492. Nita081 (válaszként erre: 3484. - Lacry)
2012. febr. 2. 17:30
Sziasztok! Gratulálok az új fogacskákhoz:-) Alexának meg utólag is Boldog Születésnapot.Jó lehet ez a baba mama klub Lacry:-) Mi meg betegek lettünk, kicsi Kincsem elkapta az apukájától a hányás hasmenést...:-) Kedden kihányt mindent, most meg már vagy két napja semmit nem akar enni:-((( és nagyon sokat alszik, nyűgös is, hasmenése egyenlőre nincs, de holnap kell visszavinnem a kakit a dokihoz hogy bevizsgálják. Inni is keveset iszik, ezért nagyon nagyon aggódom.
3491. Dittti
2012. febr. 2. 17:29

Hahó!

Micsoda fogacska-eső :) Nyugi Kriszti: ami késik nem múlik :)

Baba-mama klub a Szigetin minden héten három nap van, ingyenes, szakemberek is tartanak előadásokat itt is. Szóval én oda gondolnám, hogy elmennénk :)

Jövőhét hétfőtől belecsapunk a lecsóba a Noellel. Akkor kezdődik az egyetem nekem, és nappalira kellett visszamennem, mert különben vissza kellene fizetnem a támogatásokat. Na szóval nincs olyan nap a péntek kivételével, amikor este 6nál hamarabb lépnék az egyetem kapuján. Reggeltől!!! És ráadásul mennem kell gyakorlóiskolába gyakorlatra, délutánonként napközit tartani. Nem tudom mi köze van ennek majd a logopédiához, de nem tehetek ellene. Ő addig a Mamával lesz, ma volt a "próbanap" nagyon jó fiú volt, de amikor hazajöttem sírni kezdett, a nyakamban volt egy órát, bújt, cirógatott :) Egyébként el is felejtettem eldicsekedni, hogy a Noelci is mondja nekem, persze ha sír és valami baja, tehát akkor folyton mondogatja, és jön oda hozzám: " mammamamamam" Gondolom én lennék az a mama :)

3490. mkriszti81 (válaszként erre: 3484. - Lacry)
2012. febr. 2. 17:07
Szép hosszú lányka :)
3489. mkriszti81 (válaszként erre: 3483. - 026876815c)
2012. febr. 2. 16:59
örülök, hogy jól vagy(tok) :)
3488. mkriszti81 (válaszként erre: 3482. - Itioti)
2012. febr. 2. 16:58
szintén gratula! :)
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook