Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3637. judit8103 (válaszként erre: 3630. - Zsanettiko)
2012. máj. 1. 19:34

sziasztok

én nála szültem,és nagyon meg voltunk vele elégedve.Kedves,megbízható,alapos,lelkiismeretes!Ja,pedig nem volt fogadott orvosunk!!!

3636. bendőbenő (válaszként erre: 3626. - Mkriszti81)
2012. ápr. 30. 15:40
köszi. ez a baj, hogy nincs pöcök. majd próbálom még. üdv.
3635. beacska28
2012. ápr. 28. 17:10

Sziasztok4

Már nagyon régen írtam nektek....és látom azota vannak újjak is.

Látom azért jól vagytok és szépen növögetnek a gyerkőcök.Mi is jól vagyunk Alíznak 2 foga van már 1-2 lépést megtett egyedül,nagyon szeret mászni és egyre többet kell kisérgetni fogni a kezét és mindenhol feláll ahova kapaszkodni tud.

3634. zsanettiko (válaszként erre: 3632. - Nita081)
2012. ápr. 27. 17:45

Igen, én is így gondolom. :) Ő tényleg az az orvos, akihez szívesen megyek. S tényleg az elejétől kezdve nagyon rendes volt velem, s oda figyelt ránk.

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. :) Akkor megnyugodhatok, hogy a szülőszobában is jó kezek alatt leszek. :)

3633. zsanettiko (válaszként erre: 3631. - Solmyr)
2012. ápr. 27. 17:43
Köszönöm :)
3632. Nita081 (válaszként erre: 3630. - Zsanettiko)
2012. ápr. 27. 14:21
Szia! Én nála születem és ő hozzá is jártam, járok. Én nagyon meg voltam vele elégedve, emberséges, alapos, stb. Én csak ajánlani tudom. Sztem Győrben az egyik legaranyosabb, legmegbízhatóbb orvoshoz jársz:-)
3631. solmyr (válaszként erre: 3630. - Zsanettiko)
2012. ápr. 27. 06:18

Hozzá nem volt szerencsém egyszer se pedig már 2 fiam van. :)

De úgy emlékszem, hogy sokan dicsértek őt is.

2012. ápr. 27. 03:18

Sziasztok!

Júniusban fogok szülni elvileg, és B.Csabához járok, s ő is lesz ott a szülésnél (remélem). Valaki tudna írni róla valamit, hogy milyen ?

3629. solmyr (válaszként erre: 3628. - Mkriszti81)
2012. ápr. 26. 06:24
nálunk ez nem gond, Zsombi is sokat esik, nem is kicsiket, sokszor akkorákat koppan a buksija, hogy csak na, annyira csibészkedik, hogy nem figyel és bumm már el is esett, de ez egyelőre nem vette el a kedvét... :)
3628. mkriszti81 (válaszként erre: 3627. - Solmyr)
2012. ápr. 24. 13:18

na jól van, örülök


édes lehet :) nem is csodálom, hogy térdre pottyant, az ágy nem stabil :)

bár ha a földön esik el, félő, hogy elmegy a kedve a próbálkozástól, figyelni kell, ne essen túl nagyokat majd (egy fórumos ismerősöm így járt, hetek óta nem egyedül elindulni, újra csak kapaszkodva álldogál, pedig már elindult egyszer, csak a férje vigyázott rá, s valószínű nagyon eleshetett, s félénk lett szegény)

de remélem ti nem így jártok :)

3627. solmyr (válaszként erre: 3625. - Mkriszti81)
2012. ápr. 24. 12:25

Örülök, hogy jól vagytok és, hogy Szandra is behozta azt a kis lemaradását. :)


Zsombi is hisztizik, de őt még úgy-ahogy le tudom szerelni.

Egyelőre (kopp-kopp) nem beteg egyik sem.

Zsombi már magától megáll egészen hosszú időre, most pár napja már lépni is próbált, de az első lépés után mindig térde pottyant, igaz az ágyon próbálgatta mindezt. :)

3626. mkriszti81 (válaszként erre: 3624. - Bendőbenő)
2012. ápr. 24. 10:48

nekünk nem ilyen van sajna


de a mi mózesünknek volt két oldalt gomb, amit be kellett együtt nyomni hozzá, de elég nehezen mozdult

3625. mkriszti81 (válaszként erre: 3623. - Solmyr)
2012. ápr. 24. 10:45

Örülök, hogy jók vagytok, betegség most nincs?


Ügyes Zsombi!


Szandra nemrég kezdett oldalazva lépegetni a bútoroknál, az állása már elég stabil. Mászva teper végig a lakáson, sokszor úgy kell utána futnom :)

Én is úgy tudom, hogy idő előtt járatni nem szerencsés, mi sem tesszük. Meg úgy mindenre igaz, ha a gyerek magától még nem tudja, akkor nem kell vele gyakoroltatni, mert a vázizomzata még nem elég érett hozzá.

Evés rendben van, inni megtanult a csőrösből, így már nagyobb mennyiséget is iszik naponta.

Éjszakákat mi is vagy átalusszuk, vagy néha felsír, de akkor se kell mindig átmennem, visszaalszik.


Jó hír, hogy valószínűleg már csak egyszer kell mennünk dévény tornára, utolérte a kortársait, már sínen van.


A hiszti az, ami megnehezíti a napokat, rettentő erőszakos, akaratos lett pár hét alatt, sokszor kell nem-et mondanom, ő meg mintha direkt az ellenkezőjét csinálná, nagyon feszegeti a határokat. Ha nem kap meg valamit, olyan hisztit levág, amiről azt hittem, csak a több évesek csinálják: eldobja magát a földön és könny nélkül sír, ordít. Közben felnéz, nézzük-e még, ha igen, újra elfekszik és folytatja....:(


Készülünk az első szülinapra, ami 2 hét múlva lesz :)

2012. ápr. 23. 17:51
sziasztok! van valakinek Pierre Cardin ps 682 típusú babkocsija? Tudja valaki, hogyan lehet a mózeskosár részén a fej feletti kupolát lehajtani. Nem találok tekerőt, csavart, semmit. Köszi a segítséget.
3623. solmyr
2012. ápr. 21. 08:26

Sziasztok!


Úgy látszik mindenkivel zajlik az élet. :)


Zsombi is állandóan mászik villám sebességgel. :)

Kapaszkodva sétál a bútorok mellett. Menne kézen fogva is, de ezt nem akarjuk, mert az ortopéd doki rokonunk szerint nagyon sok ortopédiai probléma forrása az, hogy a szülők idő előtt járatják a gyereket. Szerencsére ezt Zsombi nem is nagyon igényli.

Mostanában azt próbálgatja, hogy átlép/átnyújtózik 2 kicsit távolabb lévő tárgy között.

Matyival sokszor "vadulnak" így sok az esés és a harci sérülés. Legutóbb úgy esett el, hogy kicsit szétvágta a fejét egy Duplo kockán. Jól bedagadt neki + kicsit vérzett is, de szerencsére nem olyan vészes, mint amilyennek elsőre kinézett.

Húsvétkor kijött a 8. foga. Most pedig a felső 4 mellett van egy szünet és jön mindkét oldalon a 9. és a 10. fogacskája.

Napközben alig alszik (max 1,5 órát), éjszaka ha éppen nem készülődik fogacska akkor vagy átalussza az éjszakát vagy csak 1x kel.

Az evéssel sincs gondja. :) A szopizás is megvan még, szerencsére, mert másmilyen folyadékot egyelőre nem fogad el.

Legutoljára vmikor húsvét előtt mértük, akkor 9,15 kg volt.

3622. mkriszti81 (válaszként erre: 3621. - Beacska28)
2012. ápr. 19. 14:39
nagyon ügyes :D
3621. beacska28
2012. ápr. 19. 14:11
Alíz is mindenhol fel áll és sétálgatni kell vele.nemszeret ölbe lenni már,csak mászni négykézláb a földön.Olyan édes...:-)
2012. ápr. 16. 17:10

sziasztok!


nyakpárnát végül 4000-ért a babycenter-ben vettem, drága, de helyben van és minőségi


Szandra kb egy hónapja mászik és feltérdelt mindenhol, egy hete pedig feláll mindenhol, állandóan ott kell lennem mellette :)

2012. ápr. 10. 11:18

Sziasztok!


Utólag boldog húsvétot mindenkinek!

Ditti én nem ismeren sajna azt a típust, mi most Baby Design walker-t vettünk.

3618. Mira81
2012. ápr. 6. 21:43

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

3617. Dittti
2012. ápr. 6. 17:12
Valakinek van egyébként babay point Flash típusú babakocsija? Vagy hallott róla valamit? Ilyet szeretnénk venni a nyárra Noelcinek. De nem ismerjük, magát a márkát igen, mert a mostani kocsink is ez a márka, de ezt a "bogárcsáp" tolókaros sport verziót még nem.
3616. Dittti
2012. ápr. 6. 17:11
Én Noelnek reggel este már adok 2 dl tejcsit. Szerintem már egy 11 hós baba simán ihatna.
2012. ápr. 5. 10:49

Nyakpárnával kapcsolatban tud valaki valami ötletet adni?


néztem vaterán, csak a száll. ktg. sokkal több, mint a párna ára...

2012. ápr. 5. 10:34

Berni kipróbáltam ezt a tejbe zabot, múlt este a féjem tejbedarát akart enni, gondltam, kipróbálom így.

Hááááát....

visszaadta a tálat, hogy egyem meg én - de bevallom, nekem is kifordult a számból, pedig jó sok kakaóport szórtam rá. Olyan fűrészpor ízű és ahogy "rágom" érezni, hogy kis héjakból áll :)


bocsi, nem akarom senki kedvét elvenni, tuti egészséges, de ebben a formában nekünk nem jött be


ja adtam pár kanállal Szandrának belőle, nem újjongva, de ette :) (többet nem akartam, mert tejes)


Berni nektek boldog 11.hót!

3613. solmyr (válaszként erre: 3612. - Beacska28)
2012. ápr. 4. 08:30

bolti tejjel, de egyelőre csak én és a 4 évesem eszünk ilyet

Zsombi még nem kap tejet

3612. beacska28 (válaszként erre: 3611. - Solmyr)
2012. ápr. 3. 13:14
Bolti tejjel csináljátok?Milyen tejjel?9 hónaposan is ehet már a gyerek ilyet?
3611. solmyr (válaszként erre: 3610. - Mkriszti81)
2012. ápr. 3. 08:42

biztosan meg fog dagadni :)


olyan mint a tejbegríz, vagy talán nekem még attól is finomabb :) és nagyon laktató!

értelemszerűen, ha több zabkorpát teszel bele akkor sűrűbb lesz


pl az eredeti receptben 3 dl tejhez 7-8 ek zabkorpát írnak, de az már olyan sűrű, hogy megáll benne a kanál, nekem a 6 ek jött be, ez is sűrű, de még a krémesebb fajtából :)


majd meglátod, hogy nektek mi jön be :)

3610. mkriszti81 (válaszként erre: 3609. - Solmyr)
2012. ápr. 2. 10:15

köszi! akkor talán a langyosban is megdagad... :D


és ez így tényleg lesz olyan laktató, mint egy tejpép?

3609. solmyr (válaszként erre: 3608. - Mkriszti81)
2012. ápr. 2. 08:04

én palacsintát is csináltam zabkorpával (nagyon finom így is), ahhoz pedig hideg tej kell


szerintem készítsd el a tápszert max ne hűtsd le vagy ne annyira és keverj bele zabkorpát és hagyd állni míg megduzzad


én 3 dl tejet szoktam felforralni, mikor felforrt lekapcsolom és beleteszek (folyamatosan keverem) kb 6 ek zabkorpát. Lefedem bő 10 percre, aztán készen is van


próbáld ki tápszerrel egy kis adaggal, hogy ha esetleg nem lesz jó akkor ne keljen sokat kidobni :)

2012. ápr. 1. 18:53

Csajok használ valaki zabkorpát? Több helyen olvastam, hogy liszt helyett használható több kajában, illetve lehet belőle a gyereknek tejbezabit csinálni, olyan mint a tejbedara, csak zabkorpával búzadara helyett.

Kérdésem, hogy ha tejet még nem akarok adni, mivel lehet még csinálni? Tápszerbe lenne jó, de azt nem lehet felforralni, mert úgy sérülnek a vitaminok...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook