Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekpóráz fórum

Gyerekpóráz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
65. pmjudit (válaszként erre: 63. - Veronika27)
2010. márc. 26. 13:52

Én ezt nem írtam.

Sajnos bárkivel megtörténhet.

2010. márc. 26. 13:51

A barátnőm gyereke tegnap húzta magára a nagy böhöm tévét úgy, hogy mindketten a közelben voltak (ja, és nem gondolták volna, hogy képes rá).Korábban meg úgy esett neki a szekrény sarkának, hogy hárman voltak tőle kb. fél-fél méter távolságban. Az én gyerekem úgy fejelte le az üvegasztalt, hogy ott voltam mellette, és amikor láttam, hogy esik, már nyúltam utána. Mégis megtörtént.

A gyerekeknek meg lehet sok mindent tanítani, meg is kell. De minden gyerek más és más, van, akire már pici korától lehet számítani, megbízható, ha anya/apa nemet mond, akkor zokszó nélkül elfogadja. De vannak olyanok is, akik egészen váratlan dolgokra képesek, és úgy történik meg a baj, hogy többen is ott vannak.

Képzeljétek magatokat a gyerek helyébe. Ahhoz, hogy egy 2-3 éves (vagy még az idősebbek is, nem tudom, az enyém kétéves még) megfogja a kezed, ahhoz neki folyton felfelé kell nyújtania. Ha hosszú ideig utazom úgy a buszon, hogy fent kapaszkodom, utána elég rendesen fáj a karom. Ha póráz van rajta, akkor nem kell így tartania a kezét. Plusz még az sincs, hogy ha nem jó irányba halad, vagy hisztizni kezd, akkor a kezünk szorítása fájjon neki. És így a gyereknek mindkét keze szabad, akár megölelheti a kedvenc maciját két kézzel. Minél többet írok, annál jobban tetszik a póráz. :)))

Azzal egyetértek, hogy nem szabad, hogy csak úgy menjenek sétálni. Számít az, hogy milyen a gyerek vérmérséklete, mennyire megbízhatóan hallgat a szülőre, milyen környéken mennek (ahol nagy az autó- vagy gyalogosforgalom, ott el tudnám képzelni). És legyen lehetősége szabadon rohangálni.

Az meg nem mindig jön össze, hogy ha nem hallgat a gyerek a szülőre, akkor fel kell venni. Tegyük fel, már második gyerekkel pocakos az anyuka, vagy tele van mindkét keze szatyrokkal (na, még ilyenkor is könnyebb egy póráz végét fogni, mint a gyerek kezét, és a másik kezet húzatni két szatyorral).

63. Veronika27 (válaszként erre: 61. - Pmjudit)
2010. márc. 26. 13:51
Mit beszélsz? Ha felelős szülő vagy, akkor a gyerekeddel nem történhet baleset? Ugyan már..
62. pmjudit (válaszként erre: 58. - Eperke9)
2010. márc. 26. 13:49

Forgalmas út mellett a pórázzal visszarántod :)))

Szörnyű!

61. pmjudit (válaszként erre: 53. - Veronika27)
2010. márc. 26. 13:48

Nem, tényleg nem Isten.... Csak felelős szülő, akinek a gyereke a legfontosabb - legalábbis jó lenne, ha, így lenne.

Ezek szerint egy ilyen egyszerű eszközzel megelőzhetőek a balesetek. Szupi, csak nehogy pórázánál fogva feltekeredjen valahova za a szerencsétlen gyerek.

60. Veronika27 (válaszként erre: 59. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:47
Pontosan.
2010. márc. 26. 13:46
Nem kell megérteni... el kell fogadni a másik ember döntését!!!! Ő igy szeretné csinálni, neked nem tetszik, te ne add rá a gyerköcödre.. Ennyi!
58. Eperke9 (válaszként erre: 52. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:46

Hát pedig van gyerekem...

És én nem azt mondtam,hogy nem történhet baj, persze minden gyerek elesik, megüti magát, biztos sokan komolyabban is, de itt most arról volt szó, hogy "forgalmas úton pórázra teszem a gyereket" és akkor nem lesz baja, de ha nem teszem majd elüti az autó???

Na ne!!!

57. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Eperke9)
2010. márc. 26. 13:44

Szerintem lényegtelen, hogy van-e gyerekem. Másnak is van és pártolja.

Ennek ellenére a másik fórumba sem voltam sem ellene, sem mellette.

Csak nem szeretem, ha lehurrognak mást azért, mert használja.

Most mit magyarázzam neked, hogyha te mást gondolsz? Ha más a véleményed, akkor más. Nekem meg ez és kész.

56. pmjudit (válaszként erre: 51. - Eperke9)
2010. márc. 26. 13:42

Egyetértek. :)

Örülök, hogy vannak gyerekeim, nem esik nehezemre utánuk menni, az életemet úgy szervezem, hogy annyit gyalogoljanak, ,amennyit szívesen tesznek - + ha már nem akar menni, akkor sem húznám pórázon. Egyszerűen nem értem mire jó ez a kutyáknál alkalmazott eszköz?!

55. Eperke9 (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2010. márc. 26. 13:41
A hátizsákot meg akkor veszi le a gyerek amikor csak akarja, rosszabb esetben míg Anyuka 1,5-2 méterre sétál(tatja),a gyerek kibújik és uzsgyi az út... Na akkor mi van, hol a biztonság???
54. 9242a6388c (válaszként erre: 50. - Pmjudit)
2010. márc. 26. 13:40
erre már az imént válaszoltam...:o)
53. Veronika27 (válaszként erre: 50. - Pmjudit)
2010. márc. 26. 13:40

Sajnos sem az anya, sem az apa nem Isten.

Remélem egyetértesz, hogy a baj tizedmásodperc alatt megtörténhet. Még akkor is, ha anyja, apja ott van a gyereknek.

Ennyi erővel nem ütnének el sose gyereket meg nem érné őket baleset.

2010. márc. 26. 13:39

Hát tudod...szerintem neked nincs gyereked...ott lehet az anyuka, sokszor akkor is megtörténik a baj, 2 gyerekem van...tapasztalat!

De szerintem mindenki azt csinál amit akar, használja vagy nem használja, döntse el maga.De szerintem nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy aki használja, az "idióta", "lusta" vagy "kényelmes"....

Szerintem soha nem szabad azt mondani, hogy soha...

51. Eperke9 (válaszként erre: 49. - Veronika27)
2010. márc. 26. 13:39

Ne haragudj, de van gyereked?

Te egy (bocs csúnyán fogalmazok) kötélen fogva húznád vissza az úttestről, és ezt nevezed biztonsági célnak???

Képzeld el, hogy valaki Téged is "kötélen rángat"...

Tényleg nem kötekedni akarok, de ez megdöbbentő számomra...

50. pmjudit (válaszként erre: 46. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:35
Az életét? Egy póráz? Na ne neee, azért van anyja, apja, hogy vigyázzanak rá.
49. Veronika27 (válaszként erre: 45. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:35

Szerintem hagyd, nem éri meg magyarázkodni.


Pedig a másik fórumba olyanok is írtak, akik használták.

Sőt, konkrétan volt egy olyan, aki kismajmos hátizsákot említett, hogy abból lóg ki amit fogni kell. És hogy a gyereke nagyon szereti:)

48. Eperke9 (válaszként erre: 46. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:32

Elég gáz, ha a gyerek életét egy ilyen menti meg...

Mikor ott van mellette az Anyukája...

47. Eperke9 (válaszként erre: 40. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:31

Hidd el, én is tudom milyen fárasztó, van gyerekem...

De a kirándulásnak nálam pont az a lényege, hogy szabadon mozoghatunk, és nem egy pórázra téve (vagy nem is tudom ezt hogy mondjam...kötve?)

46. 9242a6388c (válaszként erre: 44. - Pmjudit)
2010. márc. 26. 13:31
Lehet, hogy mikor az életét menti meg nem rossz...
45. 9242a6388c (válaszként erre: 41. - Veronika27)
2010. márc. 26. 13:29
Igy van...de jó lenne olyan véleményét is hallani akinek van ilyen póráza és használja is...
44. pmjudit (válaszként erre: 28. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 26. 13:29

Lehet, hogy törölték, mert egy idő után eléggé eldurvult.

Bocsi, azt hittem megvan még, ezért írtam, hogy már van ilyen topic.


Én semmiképpen sem tennék ilyet a gyerekeimre. Nem is értem - póráznál fogva húzza vissza, vagy mire használja?!

43. Eperke9 (válaszként erre: 38. - Kund Abigél)
2010. márc. 26. 13:29

Ezzel meg azért nem értek egyet, mert a gyereknek meg kell tanulnia, hogy mit lehet és mit nem (pl. száguldó kamionok közé NEM szabad menni mert...) S ezt is el is kell mondani nekik már egész kicsi koruktól kezdve-valószínű nem egyszer, kétszer...:-).

Annyira meg csak nem izgága a gyerek, ha meg mégis, vagy nagyon pici vegye fel, mondja neki, hogy itt körül kell nézni (mutassa meg hogyan)s úgy vigye át az úttesten.

42. 9242a6388c (válaszként erre: 38. - Kund Abigél)
2010. márc. 26. 13:27
óóó ilyen hányszor előfordul...
41. Veronika27 (válaszként erre: 38. - Kund Abigél)
2010. márc. 26. 13:27

Egyetértek.

Egyesek itt azt hiszik, hogy ez kényelmi dolog, nem pedig biztonsági.

2010. márc. 26. 13:26
Mondjuk egy kirándulás alkalmával, akkor hidd el nagyon fárasztó, hiszen ilyenkor folyamatos mehetnék van, nincs szive az embernek a babakocsiba rakni...de már leszakad a dereka...esetleg ilyenkor balesetektől is véd...
39. Eperke9 (válaszként erre: 37. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:23

Mikor jön jól szerinted?

Nem akarok kötözködni, csak tényleg kíváncsi lennék rá...

2010. márc. 26. 13:23
Én sem használnám a gyerekemre, de nem zavar a látványa. Ha van lehetősége olyan helyen rohangálni szabadon a gyereknek, ahol nincs veszélyben, max. elesik, akkor még hátrányosnak sem mondanám. Tegyük fel, a gyerek kis vadóc, nem hajlandó megfogni a szülő kezét, és egy nagyon forgalmas út mellett kell elmenni, ahol mondjuk kamionok száguldoznak. Nem arról van szerintem szó, hogy irányítani akarja a gyereket, vagy húzni maga után (egyébként ezt kézen ráncigálva is megteszik jó páran), hanem úgy menni a gyerekkel, mintha nem lenne szükség a kezét fogni, ő meg bizonyos fokig szabadabban mehet. Végülis hosszabb a póráz, mint a kezünk.
37. 9242a6388c (válaszként erre: 36. - Eperke9)
2010. márc. 26. 13:20

Szerintem nem azt irtam, hogy állandóan rajta legyen...sőt a lehető legkevesebbszer, sőt én sem használtam. De biztos van olyan amikor jól jön....

azzal egyetértek, a gyerek tanuljon meg esni, szabadon közlekedni.

36. Eperke9 (válaszként erre: 13. - 9242a6388c)
2010. márc. 26. 13:16

Nem értek Veled egyet

Szerintem egy olyan kisgyereknél aki épp járni tanul ez hátrányos. Pont azért , mert a gyerek nem tanulja meg, mi az hogy elesni, s mikor már rendesen jár erre az "eshetőségre" fel sem lesz készülve.

Amúgy később se jó.

Én nem használnám a gyerekemre.

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook