Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed vagy gyes alatt felmondhat-e a munkáltató? fórum

Gyed vagy gyes alatt felmondhat-e a munkáltató? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 21. 16:01

Mindenkinek nagyon köszönöm az értékes infókat!!!

Kicsit megnyugodtam,mert be voltam nagyon rezelve!

Most már tudom,hogy nem fogok semmit aláírni!:)

2009. szept. 21. 15:53
A csoportos létszámleépítés szabálya, hogy rendes felmondással mondanak fel, illetve bizonyos esetekben közös megegyezéssel. Nagyon sok helyen a közös megegyezéses papírt rakják a dolgozó elé, ami arról szól, hogy a dolgozó rosszabbul jár(mivel így azt is el tudják küldeni, akit egyébként a törvény véd). Te mint munkavállaló ebben az esetben nem vagy köteles közös megegyezéses papírt aláírni, így viszont nem tud elküldeni, mert rendes felmondással meg nem küldhet el! Ezt a Munka Törvénykönyve 90.§.-a szabályozza. Arra kell hivatkoznod. Ha ehhez ragaszkodsz nem küldhetnek el :-)
2009. szept. 21. 15:47

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,

b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,

c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt.

Tehát a gyermek három éves koráig nem mondhatnak fel neked, jár a pénz, de utána azonnal lapát.

2009. szept. 21. 15:31
[link] - szerintem itt ezen az oldalon találsz segítséget. CSsak beírtam a google-ba!
5. 57abc43d5b (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2009. szept. 21. 15:17

Köszi.Ez tuti?

A cég nem szűnik meg "csak" részleges üzembezárás lesz.A tesómnak azt mondta a csoportvezető,hogy már nincs olyan,hogy a kismamák védettek.Ezért vagyok betojva.:(

2009. szept. 21. 15:16
Nem, csak ha megszűnik az egész cég.
2009. szept. 21. 15:13

Nem mondhat fel!!!!!!!!!!!!!

De azutolsó értesülésem szerint 1 hónap a GYES GYED utáni védett idő. Csak akkor szűnhet meg a munkaviszonyod a céggel, ha a cég is megszűnik, akkor viszont nincs mit tenni...

2009. szept. 21. 15:10

Nem!

Gyes után is 3 hónapig még foglalkoztatni kell. Ne félj!

Ne írj alá semmit!

2009. szept. 21. 15:08

Csoportos létszámleépítés lesz a cégemnél.Aki tudja kérem írja meg,hogy a gyeden illetve gyesen lévő anyukákat elbocsájthatja-e a cég vagy élveznek-e valamilyen védettséget.A válaszokat előre is

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook