Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Márciusban készülök visszamenni dolgozni, akkor telik le a GYED-em, és márciustól már GYES-en leszek így. GYES alatt felmondhatnak? fórum

Márciusban készülök visszamenni dolgozni, akkor telik le a GYED-em, és márciustól már GYES-en leszek így. GYES alatt felmondhatnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 22. 19:37
Az a baj nálunk, hogy a legközelebbi Államkincstári iroda kb. 90 km-re van. Szal ha személyesen kellett volna intézni, az egy kicsit bonyolult lett volna.
37. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 36. - Hisztikirálynő)
2009. jan. 22. 18:57

Zalaegerszegen nem fogadták el, de ott olyan emberek dolgoznak, hogy amikor mentem az anyasági támogatásért (szülés után) akkor azt mondta a kiscsaj, hogy mivel felszámolás alatt állt a cég, ezért mit képzelek, hogy van képem ide jönni mikor nem jár! Kértem a főnökét, az úgy kiosztotta, mint a sicc. A kiscsaj nevében is elnézést kért.

Ennyire értettek hozzá....

2009. jan. 22. 18:53

Sziasztok!

Én októberben a netről letöltött nyomtatványokon adtam be a kérelmem a gyesre és minden további nélkül elfogadták. Jó másfél hónap múlva kaptam kézhez a határozatot és legalább két hónap múlva utalták először a gyest.

35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 34. - L.Niki18)
2009. jan. 22. 18:11
Azt nem fogadják el! Legalábbis a párom letöltötte, én kitöltöttem, bevittük, de adtak másikat. Nem értem, hogy akkor miért van fent a neten?
34. L.Niki18 (válaszként erre: 32. - Jekaterina)
2009. jan. 22. 12:02
Rendben köszi. Már letöltöttem internetről az igénylő lapot és kinyomtattam! Be is adom minél hamarabb, hogy március 18-tól gyest kérek. :-)
33. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 31. - Jucus77)
2009. jan. 21. 09:41
Ment a levél! :)
32. Jekaterina (válaszként erre: 26. - L.Niki18)
2009. jan. 21. 04:06
Nem így van. Igényelni kell. Én munkáltató révén is tudom, hogxóy a munkáltatónak is van ezzel kapcsolatban igénybejelentői kötelezettsége.
2009. jan. 20. 21:07

Sziasztok Sorstársak!


Én is Gyed-en vagyok még, egy hónap múlva Gyesen leszek, már beadtam az igénylést, remélem, nem lesz csúszás sem. Szóval sorstársaiam Babu Lee és Lizabella, én is ebben a cipőben járok, az én munkahelyem is felszámolás alatt áll. Írhatok nektek privit, hogy egy cégnél voltunk-e, vagyunk-e?

30. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 25. - Lizabella)
2009. jan. 16. 16:59
Igen! :) Melyik cég? Elküldöd privin?
29. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Lizabella)
2009. jan. 16. 16:57

Pontosan!


Államkincstárhoz bemész, kitöltesz egy lapot, amit adnak, ezen tűnteted fel, hogy mikortól igényled a GYES-t. Papírokat vigyél magaddal!!! (szül.anyakönyvi kivonat, a gyerek kártyája, lakcímkártya, személyi, házassági anyakönyvi kivonat...szóval mindent, minthogy megint legyen egy köröd hozzájuk!!!!)

28. lizabella (válaszként erre: 26. - L.Niki18)
2009. jan. 16. 16:23
Gyes igényelni kell,azzal a határozattal amit az oep-től kapsz,hogy mikor jár le a gyeded.
2009. jan. 16. 16:10

A GYES-t a Magyar Államkincstártól KELL igényelni.Én 30 nappal előtte leadtam az igéy így egy nap csúszásom sem volt a váltás miatt.

GYES mellett les visszavenni a régi helyedre és a gyermek 3 éves koráig nem küldhet el.

Csak abban az esetben mondhatja azt, hogy nem tud a régi helyeden foglalkoztatni, ha az a munkakör megszűnt.

Közös megegyezéssel semmiképp se gyere el.Mondjanak fel és fizessenek végkielégítést, ha mindenképp arra kerül a sor.

Ugyanebbena cipőben járok és ezeket tudtam meg.

Ja munkábaállásod a felgyülemlett szabik letöltésével fog kezdődni.

2009. jan. 16. 15:56
Én úgy tudom, hogy a GYES-t nem kell megigényelni, mert a GYED után a GYES-t is rendesen automatikusan utalják.
25. lizabella (válaszként erre: 20. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 16. 13:15
Már nincs hova vissza menni.Májusban le jár a gyed.Utána mivel a gyes Alanyi jogon jár,nem kell hozzá a munkáltató így ki kell hogy léptessenek,mert felszámolás alatt van a cég csak rám várnak.Az meg nem baj,hogy időben megkapom a papírokat,meg a végkielégítést.HUUU remélem érted...
24. dus (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2009. jan. 16. 13:03

Azt hiszem a kiutaló szervtől, vagyis az államkincstártól.

Nálunk van családsegítő központ, ott adnak hozzá nyomtatványt és segítenek is kitölteni!

Nálatok van ilyen lehetőség, vagy be kell menni az illetékes államkincstárhoz?

2009. jan. 16. 13:00
Honnan lehet a gyed után a gyest megigényelni?
22. dus (válaszként erre: 20. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 16. 12:20

Szerintem a gyes mindenképp marad, mert már az mellett is lehet napi 8 órában dolgozni. Annyiban védené, hogy nem mondhatnak fel neki!


Lizabella!

Szerintem se menj vissza dolgozni, míg nincs meg a gyes határozatod!

21. dus
2009. jan. 16. 12:17

Ezt találtam a start kártyával kapcsolatban:


Ki jogosult a START PLUSZ kártya kiváltására?


1. Az a személy, aki


* a gyermekgondozási segély (gyes), gyermekgondozási díj (gyed), gyermeknevelési támogatás (gyet), ápolási díj folyósításának megszűnését követő egy éven (365 napon) belül kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy

* a gyermek 1 éves korának betöltése után, a gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy a GYES, GYED, GYET, családtag ápolásának időszakára igénybevett fizetés nélküli szabadság, illetve távollét alatt megszűnt a munkaviszonya, nincs (vagy a gyes folyósítása előtt sem volt) munkáltatója.


2. A tartósan álláskereső (aki az utóbbi 16 hónap során 12 hónapig - pályakezdő esetén az utóbbi 8 hónap során 6 hónapig - a munkaügyi kirendeltség nyilvántartásában álláskeresőként szerepel).

(A kártya kiváltására nem jogosult az, aki már betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt.)



A támogatás a programban történő részvételre jogosultak személyéhez kötődő, két éves időtartamú, alanyi jogon járó járulék-kedvezmény, amely azt a munkáltatót illeti meg, aki a program jogosultjait munkaviszonyban foglalkoztatja. Feltételei gyakorlatilag megegyeznek a START - programban nyújtott támogatásokkal. A munkáltatónak csak a kedvezménnyel csökkentett közteher összegét kell havonta leróni az alábbiak szerint:


* az első évben: a munkáltató a havi bruttó kereset 15%-át fizeti meg járulékként (a kedvezmény a bruttó kereset 17%-a),

* a második évben:a munkáltató a havi bruttó kereset 25%-át fizeti be járulékként (a kedvezmény a bruttó kereset 7%-a) ,

* és 2 évig nem kell fizetnie a tételes egészségügyi hozzájárulást (jelenleg 1950 forint havonta).


A kedvezmény csak a mindenkor hatályos legkisebb munkabér kétszeresének mértékéig érvényesíthető, ugyanakkor a kereset ettől eltérhet, azonban a minimálbér kétszeresét meghaladó kereset feletti rész után a munkáltató az általános szabályok szerint köteles a járulékot megfizetni.


A kedvezményre való jogosultság igazolása START PLUSZ kártyával történik, melyet - a START-kártyához hasonlóan - az állami adóhatóság állít ki a jogosult kérelmére.

A START PLUSZ kártya az alábbi adatokat tartalmazza:


* A kártya tulajdonosának neve, születési ideje, születési helye, anyja neve;

* A kártyatulajdonos adóazonosító jele;

* A kiállítás kelte;

* Az érvényesség időtartama.


A kiváltásra jogosult személy vagy meghatalmazottja kérelmére, a kártya kiállítását megelőzően, az állami adóhatóság területi szerve igazolást ad ki a fenti adatokról.


A START PLUSZ kártya érvényességi időtartama két év, de legfeljebb a kiállítás keltétől az igénylő gyermekgondozási segélyre való jogosultságának megszűnéséig terjedő időszak.


A kedvezmény, a kártya érvényességi idején belül, egymást követő jogviszonyok esetén több munkáltatónál is érvényesíthető.

20. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2009. jan. 16. 12:14
Ha GYED-en vagy, igényeld a GYES-t és egy évig nem tudnak veled mit csinálni! Addig ki tudja mi lesz még...Nehogy visszamenj így papíron dolgozni!!! Nehogy ugorjon a GYES, és közben elküldjenek, ha visszamennél!
19. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2009. jan. 16. 12:11

Ezen túlvagyok! GYES-en vagyok most.

A cég, ahol dolgoztam jogutód nélkül szűnt meg. Mielőtt befejeződött volna a felszámolás pár nappal előtte jött a levél, hogy közös megeggyezéssel kéne megvállnunk, mivel ők nem tehetnek csak úgy ki! Azóta megkaptam a végkielégítést is.

18. lizabella (válaszként erre: 17. - Lizabella)
2009. jan. 16. 12:03
bocsánat gyed-lenne(a gyes)
2009. jan. 16. 12:02
szerintem fel mondhatnak.Legalább is az én volt munkáltatóm felszámolás alatt áll.A felszámoló biztos mondta,hogy ha lejár a gyes akkor már felmondhat nekem és megkaphatom a végkielégítést stb....
16. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 14. - Dus)
2009. jan. 16. 11:54
Én tudom! Most azon vagyok aug.-ig.
15. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - Dus)
2009. jan. 16. 11:53

Igen, jól írtad! Gondolom azért találták ki, hogy az anyukáknak egy kis előnyt adjanak, mert nem nagyon kapkodnak utánunk a munkahelyek...

Erről a 2 évről még nem hallottam, jó, hogy írtad!

14. dus
2009. jan. 16. 11:44
Jut eszembe! Az tudod, hogy a gyes-t meg kell igényelni a gyed lejárta előtt??? Különben elcsúszol és visszamenőleg nem biztos, hogy kifizetik!
13. dus (válaszként erre: 12. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 16. 11:10

Csak biztosra kell menni, mert a kiváltás napjától számított 2 évre van a kedvezmény a munkáltatónak (azt hiszem kevesebb járulékot fizet utánad az állam felé).

Ha kiváltod, biztos munkába kell állnod, mert az APEH-ot nem érdekli: "hopp, még sincs állásom", attól ketyegnek a napok!

12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - Dus)
2009. jan. 16. 11:07
Az jó ötlet! Már én is hallottam róla!
11. dus (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2009. jan. 16. 11:06

Szia!

Engem is érdekel a dolog, mert nekem áprilisban telik le a gyed-em és jó tudni, mik az esélyeim megtartani az állásomat!

Én gondoltam kiváltom a "start" kártyát, ezzel kicsit növelem az esélyeimet! :))

2009. jan. 16. 11:06
Nagyon szépen köszönöm! :)
9. dus
2009. jan. 16. 11:04

Szia!


Ezt találtam, remélem segítek vele.


[link]


[link]


www.monthuman.hu/cikktrb0609.doc

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook