Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYED alatt összegyűlt szabadságok hány százalékával rendelkezik a munkáltató? fórum

A GYED alatt összegyűlt szabadságok hány százalékával rendelkezik a munkáltató? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 10. 10:19

Cégemnél 2004.11.01-től vagyok munkaviszonyban­.Gyermekem 2007.06.02-án született.Szülés előtt kivettem 1 hónap szülési szabadságot.2007­.06.02-tól T.GYÁST,2007.12.03-tól GYEST,2009.06.02-tól GYEDET folyósítottak részemre.

Mennyi szabadság jár nekem?(sz.é.1969­.11.15.)A munkáltatóm szerint 24 nap,szerintem ez kevés.

Előre is köszi!

2010. máj. 4. 10:01

Szia!

A bérpapíromon nincs rajta hogy hány szabadságom van,és hogy hányat vettem ki.semmi nincs rajta.

Írnom kell egy kérvényt hogy adják ki a lejelentett szabijaimat,mert a mostani főnök nem hiszi el hogy dolgoztam.ő simán beírta a 27 szabimat vagyis az alapján számolta ki hogy mikor kell vissza mennem dolgozni.Azt mondta azt el fogja fogadni ami le van jelentve,de koppanni fog ha semmi nincs lejelentve!Nekem kell bizonyítanom!hát már csak azzal tudnám,remélem ki adják.Még azt sem tudom mit írjak a levélbe de remélem sikerül valami mert ő sem enged és én sem.Ami jár az jár!Elöszőr azt mondta az én lelki ismeretemre bizza hogy mikor dolgoztam,most meg hogy csak azt fogadja el.Köszi hogy írtál!

56. Mandula71 (válaszként erre: 55. - Szőke85)
2010. máj. 3. 22:30
Szerintem ez zavaros ügy. 27 nap szabadságot ki se vehettél, hacsak nem még az előző évről maradt valamennyi bent. Viszont szerintem így utólag nem sok mindent fogsz tudni kezdeni, ugyanis a fizetésedet nyilván felvetted, amellett meg kellett, hogy kapjad a fizetési papírodat is, és azon meg szerepel, hogy hány munkanap volt, mennyit dolgoztál, mennyit voltál szabadságon, betegszabadságon, táppénzen, stb. Na ha te akkor nem reagáltál, hogy valami nem jól van számfejtve, akkor ennyi idő után gondolom senki nem fog foglalkozni veled érdemben.
2010. ápr. 27. 21:18

Sziasztok!

A múlt héten bementem a munkahelyemre hogy kiszámoltassam mikor kell vissza mennem dolgozni,mert lassan tőlti a lányom a 3 évet vagyis szept.20.án(2007 szept.20-án született)

Az új Főnők 59 szabit számolt ki és ebből le jön amit előtte kivettem,a jelenléti ív szerint 27szabit vettem ki vagyis jan 22-től kihúzott az előző főnők asszony.És Márc 1 től vagyok táppénzen.

Igazából én jan22.ei héten végig dolgoztam pénteken délután elengedett a főnők mert az ő szülinapját tartottuk,és itt is mentem elöszőr nőgyógyászhoz aki megálapította hogy 6 hetes kismama vagyok.szóval tuti dolgoztam mert csak miután visszajöttünk utána montam csak el a kollégáknak hogy kismama vagyok. Feb 3-tól 10.ig Üdültünk itt 100% hogy szabiztam.Miútán vissza jöttünk nem értem miért nem írtam a jelenlétit.

általában mindig úgyan úgy dolgoztam 8 tól 16-ig és emiatt volt hogy mindig pénteken írtam be az egész hetet.Február 13.án reggel védőnőnél voltam

Február 19 Zsuzsanna napoztunk tisztán emlékszem Február 21 szintén védőnőnél voltam és be is vagyok írva nála hogy még dolgozom.22-én vérvételen voltam de szerintem itt ezekben a napokban mindig el voltam engedve.És ami még fontos hogy Február 26 tól vagyok hivatalosan táppénzen amiről már az igazolást is kikértem.Csütörtökön megyek a Védőnőhőz hátha igazolja a 21.-ei napomat.

Annyi lenne a kéréseem ha valakinek van ideje és a leírtak alapján tudna nekem tanácsokat adni hogy mi tévő legyek azt nagyon megköszönném A MÁK-ban akartam utánajárni,de mivel elköltöztek és szülni mentem így a papírjaimat Tb-hagyták.És azt mondák hogy a jelenlétí ív alapján számolják ki nekem a szabikat,de én nem akarom elfogadni ezt a 27 szabit,ennyit ki sem adhatnának,szóval a MÁK-ma más van le jelentve azért nem szóltak.

Új fönök nem nagyon ért a dolgokhoz,de sajna én se,én még fiatal vagyok 25 éves tapasztalatlan,de nem akarom hogy ezt kihasználják.

2009. aug. 29. 07:58
Szerintem a szabit mielőtt visszamennél dolgozni kiadják.
53. Agines
2009. aug. 28. 20:48

Szia!

Szerintem megoldható. Nincs szigorú rendelkezés a szabadságok időbeni kiadására vonatkozóan a törvényekben, úgy tudom. Így,ha meg tudtok egyezni, hogy nem veszed ki iziben az összeset, hanem tolod magad előtt, akkor megoldható. Legalábbis én már találkoztam ilyennel....70 napja volt a kolleganőmnek kb

2009. aug. 17. 10:16
Senki nem tud ebben segíteni?:(
51. be52089f0e (válaszként erre: 39. - Be52089f0e)
2009. aug. 15. 10:02

Sziasztok !


Lenne egy újabb kérdésem.

Kislányom júliusban töltötte a 2-őt. A könyvelő kiszámolta, hogy október végén állhatok munkába a szabadság miatt. Viszont akit a helyemre felvettek talált munkát, így hamarabb kellene mennem dolgozni, pontosabban e hónap végén. Ez megoldható?

50. Agines
2009. júl. 13. 12:47

Sziasztok!

Már megint elfelejtettem, hogy a szabi úgy jár, hogy a tgyásra is jár ( 168nap)+ utána még plusz egy évig, amikor gyeden vagyunk? Vagy addig jár, amíg a gyerek 1 évet be nem tölti?

Köszönöm!

49. ubucs (válaszként erre: 48. - Mandula71)
2009. júl. 12. 22:03
annyit tudtam kicsikarni, hogy 2 hónapot kifizetnek, a többit felejtsem el- a közös megegyezésre hivatkoznak:-( Nem erőlködtem, úgysem pereskednék velük, tudják azt is, hogy szept.-től már máshol dolgozok:-)
48. Mandula71 (válaszként erre: 47. - Ubucs)
2009. júl. 4. 18:43

100 nap egy kicsit soknak tűnik. Ha megírod, hogy a gyerekek pontosan mikor születtek, te mennyi idős vagy, akkor esetleg meg tudom mondani, hogy hány nap szabadság jár.

A szabadság alapesetben nem váltható pénzre, a munkáltatód nem mondhat fel. Max. a közös megegyezésben bízhatsz (illetve te is felmondhatsz, de ebben az esetben emlékeim szerint valamennyi ideg nem vagy jogosult álláskeresési járadékra akkor sem, ha esetleg az új munkahelyeden felmondanak), ha sikerül közös megegyezéssel eljönnöd a mostani munkáltatódtól, akkor természetesen a ki nem vett szabadságot ki kell fizetniük.

47. ubucs (válaszként erre: 46. - Mandula71)
2009. júl. 4. 18:25
Új vagyok, hasonló problémával. Kedves Mandula71 úgy látom Te jártas vagy ezekben a dolgokban, ezért is kérdezlek, persze más véleményét is szívesen veszem. Szóval 5 év alatt 2 gyerek, közötte nem dolgoztam. Kisebbik hamarosan betölti a 3 évet. Különbség annyi,hogy én a munkáltatómhoz nem szándékozom vissza menni, közös megegyezéssel. De a szabadságomról nem szeretnék lemondani. Addig jutottunk, hogy kb 100 napom van, amiből elkezdem fogyasztani a napokat, de szept.1-től már várnak az új helyen. Addigra nem fogy el, mondhatja a cég, h. nem váltható át pénzre? (a fennmaradó kb 3 hónap) Segítsetek, nem találok erre jogszabályt. Előre is köszi:-)
46. Mandula71 (válaszként erre: 44. - Edek)
2009. júl. 4. 15:07
Küldöm majd a privit. Sajnos sejtettem, hogy nem mersz szólni, pont erre számítottam:( Nálad azért nem kevés a differencia:(((
45. be52089f0e (válaszként erre: 40. - Mandula71)
2009. júl. 4. 12:14

Köszönöm.

Azért gondoltam, hogy nem jól számolták ki, mert ezt első körben elég soknak tartom. De végülis ezzel csak én járok jól.:)

44. edek (válaszként erre: 43. - Mandula71)
2009. júl. 4. 06:57

Én is gondolkodtam rajta,hogy utána menjek-e.

Az az igazság,h. örültem,h. 7 év után visszavettek.És elég jó helyre tettek vissza.

Nem merek szólni sajnos,annak ellenére,h. tudom több szabi járt volna.Azért kíváncsiságból elküldöm az adatokat neked.Köszi a segítséget.

43. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Edek)
2009. júl. 3. 22:14

A szabadságok nem évülnek el!!!!! Valamelyik nap, ha nem felejtem el, kikeresem neked a netről az erre vonatkozó infót.

Az sem igaz, hogy ha tavaly év vége felé álltál munkába és több volt a szabadságod, mint amennyi munkanap még hátra volt az évből, akkor azt az idén nem vehetted volna ki. Ki kellett volna adniuk. Ha elküldöd, akár priviben is az életkorodat, meg hogy mikor születtek a gyerekek, mikortól mentél TGYÁS-ra, kiszámolom neked, hogy hány nap szabit kellett volna kapnod. Járj utána, akár ügyvéddel is beszélj, mert jogellenes, ha nem adták ki az ÖSSZES szabadságodat, amit akadályoztatás miatt nem tudtál kivenni!

42. edek
2009. júl. 3. 20:55

Az én munkahelyemen sajnos azt mondták, három évente elévülnek a szabadságok.Így nekem 7 évre 39 napot számoltak ki.:o(

Sőt ! (de ezt már tényleg nem hiszem el !)

mivel novemberben telt le a GYEs, átnyúlt erre az évre a szabadságok vége..erre azt mondták,h. nem lehet áthozni tavajról szabit, így azt már idén nem vehetem ki.(még jó,h. csak egy nap maradt)

41. zsumma (válaszként erre: 38. - Mandula71)
2009. júl. 3. 20:30
köszönöm a pontosítást.
40. Mandula71 (válaszként erre: 39. - Be52089f0e)
2009. júl. 3. 18:56

Szerintem jól számolt a könyvelőd.

Neked szabadság járt 2006. februártól 2008. december 15-ig (kb. mert nem írtad a pontos születési napokat). Ha 2006. február 01-től 2008. december 15-ig számolok, akkor pont 62 nap jön ki.

Itt még csak az a kérdés, hogy a gyermek(ek) után járó szabadságot az apuka menet közben igénybe vette-e? Ha nem, akkor 2006-ra jár 2 nap pótszabadság az első gyermek után, 2007-2008-2009-re 4-4 napok (mindkét gyermek után összesen).

39. be52089f0e (válaszként erre: 33. - **Rita**)
2009. júl. 3. 18:30

Ma tisztáztuk a dolgot.:)


Viszont felmerült egy másik kérdés.

Nekem mennyi szabadság jár?

Ahogy itt olvasgattalak titeket az jött le, hogy thgy + 1 év. Jól értettem?

Nálam ez egy kicsit bonyolultabb.

2006 februárjában megszületett a fiam. Elmentem thgy-re, utána pedig gyedre. Gyed alatt született egy második gyermekem (2007 júliusában) és onnantól a lányom után igényeltem meg egész e hónap 18-ig. A könyvelő azt állítja hogy 62 nap szabit kell kivennem. Szerintetek is ennyit kell kivennem?

38. Mandula71 (válaszként erre: 35. - Zsumma)
2009. júl. 2. 22:17
2 évig nem lehettél GYED-en, mert GYED a TGYÁS (vagy az annak megfelelő idő, ami 168 nap!) letelte után jár, a gyermek 2 éves koráig! Szabadság pedig a munkában töltött időre, a táppénzre, a szülési szabadság idejére (168 nap, TGYÁS) és a GYED első évére jár.
37. 0cec113ec4 (válaszként erre: 28. - Be52089f0e)
2009. júl. 2. 21:31
fizetett
36. zsumma
2009. júl. 2. 18:21
bocs a kétszeri "normális esetben"-ért:-)
35. zsumma
2009. júl. 2. 18:21

csak azért írok, mert én pont érintett vagyok. tehát: 2 évig voltam gyeden, jár mindkét évre teljes szabadság! nekem ez 56 nap.

június elsejétől már szabin vagyok. az elmúlt két év alatt összegyűlt szabimat egyszerre kell kivennem, az idei az amit majd még ráérek. a mi cégünk nagyon betartja a szabályokat, ezért is kell kivennem az elmúlt 2 évit egyszerre.mert ugye nem halmozható, normális esetben.

egyébként én úgy tudom, hogy normális esetben a munkáltató, a szabik 1/3adával rendelkezik. az hogy mennyit vehet ki az ember egyszerre, sztem cégtől függ, nálunk 2 hét. BVDT! tuti fizetett!!!!! ne hogy hagyd magad, mert ez 1000%!

34. be52089f0e (válaszként erre: 33. - **Rita**)
2009. júl. 2. 15:32
Én is bízom benne. De már beszélt a könyvelővel is ezügyben.
33. **Rita** (válaszként erre: 32. - Be52089f0e)
2009. júl. 2. 15:27
Biztos nem akart átvágni ;)
32. be52089f0e (válaszként erre: 31. - **Rita**)
2009. júl. 2. 15:19
Remélem meglesz rá a magyarázata.
31. **Rita** (válaszként erre: 30. - Be52089f0e)
2009. júl. 2. 14:39
A főnököd a melegtől félrebeszélt ;)
30. be52089f0e (válaszként erre: 29. - **Rita**)
2009. júl. 2. 14:23

Köszi.

Én is így sejtettem, csak a főnököm fizetetlenről beszélt.

Na majd rákérdezek, hogy akkor hogy is gondolta ezt.

29. **Rita** (válaszként erre: 28. - Be52089f0e)
2009. júl. 2. 14:18
Fizetett.Általában a kismamák azzal kezdik a munkát hogy kiveszik az öszegyűlt szabijukat. vagyis mág otthon van hetekig, de már rendes fizetésért
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook