Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondhat e munkáltató gyed illetve gyes alatt? fórum

Felmondhat e munkáltató gyed illetve gyes alatt? (tudásbázis kérdés)

27. Ada12 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. márc. 17. 19:21
Sajna nem tudtam rövidebbre, mert minden fontos belőle :) A saját szavaimmal meg nem igen lett volna elég.
26. Sünciné (válaszként erre: 24. - 7130b15964)
2009. márc. 17. 17:09

Persze! Ők jót akarnak, és minden elismerésem érte! Csak tudod albérlet! Igaz ha nincs más megoldás akkor így jobban jár! Én mondtam Nekik, hogy segítek ahol csak tudok!

Köszönöm Neked is és Mindenkinek a segítségét! Nagyon aranyosak vagytok!!!!!!!!!!!

25. spinneli (válaszként erre: 21. - Ada12)
2009. márc. 17. 16:48
köszi, hogy belinkelted helyettem, csak most vettem észre a kérdést.
24. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - Sünciné)
2009. márc. 17. 16:25

Végülis akkor mindegy, mert nagy a valószínűsége, hogy nincs 10 éve. De azért, az is jól fog jönni, amit így kap. Ezek szerint akkor csak egy részét építik le a cégnek és mivel ő gyeden van, így őt személy szerint nem érinti a változás. Viszont, ha visszamegy, nagy valószínűséggel a 30 napos védelem és a szabadságok lejártával elküldik (persze, így is jár a végkielégítés, sőt még a felmondási időre is bér, úgyhogy a szabikkal, védelemmel együtt több, mint fél éves fizetést kell kapnia). Ha nem akar tortúrát, akkor meg kell egyezni a céggel közösen, persze nem úgy, hogy rosszul járjon az anyuka.


Szerintem a babával kapcsolatos megjegyzés jóindulatú volt a kollégák részéről, mert nem sokat tudnak tenni az ismerősödért.

23. Sünciné (válaszként erre: 18. - 7130b15964)
2009. márc. 17. 15:22

A kislánya nyáron lesz kétéves! Hogy most előtte vagy a gyeddel együtt 5 év azt nem tudom!

Viszont most beszéltem Vele és mondta, hogy hívták a gyárból. Nem nyúlhatnak hozzá míg a gyes le nem jár, de ha szeretnének még egy babát akkor minnél előbb mert akkor el tud menni táppénzre!

De hát ez nem így van! A baba akkor jön amikor Ő jönni akar. Ráadásul most mennének albérletbe mert az anyósa egy alkoholista!

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

Ha esetleg még van valami amiben tudtok segíteni azt nagyon szívesen veszem és előre is köszönöm Mindenkinek!!!!!!!!

22. Ada12
2009. márc. 17. 15:10
Ezt találtam. Bocsánat, de rövidebben nem tudtam :(
21. Ada12
2009. márc. 17. 15:09

START PLUSZ KÁRTYA



Kedvezményezettek köre:



Az a személy, aki a gyermekgondozási segély (gyes), a gyermekgondozási díj (gyed), a gyermeknevelési támogatás (gyet), valamint ápolási díj folyósításnak megszűnését követő egy éven belül (365 nap) kíván foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt létesíteni, vagy aki a gyermek egy éves korának betöltését követően, a gyermek után igénybe vett gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem áll.



Tartósan álláskereső, az a személy, akit az állami foglalkoztatási szerv a START-PLUSZ kártya igénylésének időpontját megelőző 16 hónapon belül legalább 12 hónapig, pályakezdő álláskereső esetében 8 hónapon belül legalább 6 hónapig álláskeresőként nyilvántartott.



A munkaadót megillető járulékkedvezmények:



A munkaadót az érvényes START PLUSZ kártyával rendelkező személy foglalkoztatása után megillető kedvezmények:



a) tételes egészségügyi hozzájárulás alóli mentesség,


b) a 3 % munkaadói járulék és 29 % tb járulék együttes összege helyett a foglalkoztatás első évében a bruttó munkabér 15%-ának, második évében 25 %-ának megfelelő fizetési kötelezettség.



A munkaadó a kedvezményt legfeljebb a kötelező minimálbér kétszeresének megfelelő járulékalap erejéig érvényesítheti. Ha a munkavállaló munkabére a kötelező legkisebb munkabér kétszeresét meghaladja, az azt meghaladó összeg tekintetében az általános járulékfizetési szabályokat kell alkalmazni. A munkaadó a kedvezményre abban az esetben jogosult, ha a foglalkoztatás időtartama a 30 napot meghaladja és a munkaidő legalább a napi 4 órát eléri.



Ha a START PLUSZ kártya érvényességének időtartama 2 évnél rövidebb, az érvényességi időtartam első 12 hónapjára a kedvezőbb járulékfizetési lehetőséget kell alkalmazni.



A kedvezmény a munkaadót abban az esetben illeti meg, ha a kedvezmény igénybevételére jogosító személy a munkába lépést megelőző napon rendelkezik START PLUSZ kártyával, vagy azt helyettesítő igazolással.



A munkáltató a kedvezménnyel érintett foglalkoztatás időtartama alatt köteles a START PLUSZ kártyát megőrizni, és a jogviszony megszűnésekor a kártya tulajdonosa részére átadni.



A START PLUSZ kártya érvényessége:



A kártya érvényességének időtartama a kiállítás keltétől számított két év, de legfeljebb a kiállítás keltétől az igénylő gyermekgondozási segélyre való jogosultságának megszűnéséig terjedő időszak.



A START PLUSZ kártya a gyes, gyed, gyet, valamint ápolási díj folyósításának megszűnését követő foglakoztatáshoz annyiszor váltható ki, ahányszor különböző személyekre tekintettel az


ellátás megállapítására sor került.



A gyes melletti foglalkoztatáshoz igénybe vett START PLUSZ kártya érvényességi idejének lejártát követően a gyes folyósításának megszűnését követő foglalkoztatáshoz újabb kártya nem váltható ki.



Ha a STAR PLUSZ kártya érvényességi ideje alatt újabb gyermek születik, a következő kártya kiváltására a legfiatalabb gyermekre tekintettel kerülhet sor.



A tartósan álláskereső személy az öregségi nyugdíj-jogosultság megszerzéséig jogosult a START PLUSZ kártya kiváltására. Ebben az esetben a START PLUSZ kártya - a feltételek fennállása esetén - több alkalommal is kiváltható.

20. borbelya (válaszként erre: 13. - Sünciné)
2009. márc. 17. 14:44
Nem lehet hogy a gyed időszaka is beleszámít, hisz akkor is munkaviszonya volt..., igaz csak állmonyányba vették.
19. borbelya (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2009. márc. 17. 14:42
Mi ez a START kártya?
18. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Sünciné)
2009. márc. 17. 14:39

Mennyit volt otthon a gyerekekkel? Ugyanis nem az számít, hogy effektíve mennyit járt be dolgozni, hanem, hogy mióta van munkaviszonyban. Te azt írod, hogy szülés előtt dolgozott ott öt évig.


Csak azért, mondom, mert 5 év után 2 hónap jár, de ha meglenne a 10 éve, akkor már 3 hónap végkielégítést kap + az összegyűlt szabadságok nyilván. Szóval az jó pár hónap fizu. Biztosan ki is fogják számfejteni a végelszámolás során.

17. Ada12
2009. márc. 17. 10:56

Jaj nagyon aranyos Vagy :)

De már annyiszor megköszönted, priviben is.

Örülök, ha tudok segíteni, és sajnálom, h így alakult :(

16. Sünciné (válaszként erre: 15. - Ada12)
2009. márc. 17. 10:53
Mert meg sem köszöntem! Azt hiszem ha a az embernek segítenek minimum, hogy megköszönöm!
15. Ada12
2009. márc. 17. 10:51

Legalább 5 évnél kéthavi végkielégítés illeti meg.


Miért kérsz bocsánatot? :))

14. Sünciné (válaszként erre: 11. - Ada12)
2009. márc. 17. 10:42

Bocsi Ada!

Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13. Sünciné (válaszként erre: 12. - Ada12)
2009. márc. 17. 10:42
Igen, jogutód nélkül szünik meg! 5 évet dolgozott itt! Szerintem nem sok végkielégítést kap!
12. Ada12
2009. márc. 17. 10:40
A végkielégítés összege pedig attól függ mióta dolgozott ennél a cégnél.
11. Ada12
2009. márc. 17. 10:39

Sünciné még ezt találtam :)


Ha a cég jogutód nélkül szűnik meg, a munkavállaló jogviszonya jogutód nélkül megszűnik. Ebben az esetben végkielégítés illeti meg.

10. Sünciné (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2009. márc. 17. 07:37

Köszönöm a válaszokat!

Nem csődbe ment a gyár ( a Globus-ról van szó ) egyszerűen bezár! Tegnap közölték az emberekkel, hogy ma már be sem kell menniük dolgozni. Az igaz, hogy május 01-vel szünik meg de azt mondták, hogy inkább fizetnek az embereknek!

Én is úgy gondoltam, ha felszámolják akkor Neki annyi, sajnos!

2009. márc. 16. 23:48

ha a munkahely csődbe megy, felszámolják, akkor valóban annyi.


kis könnyebbség a visszatérő kismamák kiválthatnak START kártyát.

8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Szamóca01)
2009. márc. 16. 23:24
Ez rendben van, csak éppen, mint kiderült nem a cím a kérdés, mivel más a helyzet...
2009. márc. 16. 23:21
nem.
2009. márc. 16. 23:10
Nemrég zh-t írtam belőle: Munka Törvénykönyve, 90.§, e) pont: a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt (...) a gyermek három éves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybe vétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt.
2009. márc. 16. 20:50
Nekem még a terhességem alatt mondtak fel anno.
2009. márc. 16. 17:23
Írtam privit.
2009. márc. 16. 17:20
Valóban nem mondhat fel, de ha megszűnik a munkahely sajnos nem tudnak mit tenni. Viszont vannak juttatások, amiket meg kell(ene), hogy kapjon.
2009. márc. 16. 17:20
De ha bezár a gyár...? Akkor mindegy, hogy gyeden van-e...
2009. márc. 16. 17:13

Az unokahúgomról van szó! A mai napon bejelentették a dolgozóknak, hogy május 01-vel bezár a gyár és holnaptól már be sem kell menni dolgozni senkinek! Az édesanyja hívta mert Ő is ott dolgozik!

Az unokahúgom is ott dolgozott öt évet szülés előtt! Ilyenkor mi tőrténik vele? Felmondhatnak neki? Mi lesz vele ha lejár a gyes? Mik a járandóságai ?

Én úgy tudom, hogy gyed illetve gyes alatt nem mondhat fel a munkáltató!

Kérlek Benneteket, hogy aki tud segítsen! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook