Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


89. Edit78
2007. máj. 31. 10:39
isten mentsen tőle!
88. LTP ÁKOS (válaszként erre: 84. - Fde954d8c0)
2007. máj. 31. 10:23
Szia! Mit értesz csalás vagy átverés alatt? Ért valamilyen csalódás? Néha találkozom olyan ügyfelekkel, akinek kevés infoja volt, de 5 emberből 4 újat szokott kötni, akinek lejárt a lakáskassza szerződése. Több,mint egymillió szerződésen vagyunk túl, ez csak 10%-a Magyarországnak. Csehországban és Szlovákiában 50%, pedig ott csak 15% az állami támogatás.
87. LTP ÁKOS (válaszként erre: 83. - 831ad879a7)
2007. máj. 31. 10:10
Lehet, hogy gusztustalan, hogy a Fundamentában összegyűlt pénzeddel el kell számolni, hogy tényleg lakáscélra fordítottad, ezt szintén az 1996.évi CXIII.törvény írja elő. A Fundamentának kell igazolni az államkincstár felé. Amit az állam az egyik kezével ad, a másikkal elveszi:) HA már kapsz 30% állami támogatást egy felújításhoz, akkor vedd már meg áfás számlára a cuccokat. Egyébként más állami támogatásos rendszereknél is igaz: Ha pl. építkezel,és 1 gyerekre felveszel 900.000 Ft szocpolt,és/vagy támogatott HUF hitelt, A TELJES KÖLTSÉGVETÉS 70%-ÁT SZÁMLÁVAL KELL IGAZOLNI. Ilyenkor meggondolandó, kér-e szocpolt az ember, mert pl. a munkadíj nem mindegy, hogy netto vagy brutto.
86. LTP ÁKOS (válaszként erre: 83. - 831ad879a7)
2007. máj. 31. 09:53
Szia Zsanett!Nekem is az a célom, hogy minél kedvezőbb hitellehetőséget találjak. Fundamentával kombinálva akkor éri meg igazán, ha sokat teszünk bele, mert akkor a Fundi hozama lefedi a banki kamatokat egy részét, vagy teljes egészét. Ha kevés Fundit teszünk hozzá, az elején kevesebbet fizet az ügyfél, mint normál annuitásos hiteleknél, viszont magasabb a teljes hiteldíj.Tehát vannak esetek, amikor kimondottan jobban jár vele az ügyfél, néha több millióval(!), ekkor a kezdeti költségek magasabbak, és vannak esetek, mikor összességében többe kerül neki. HUF hitelek esetében ez számítható dolog, devizás hitelt meg 4-5 év alatt kiválthatja a fix 3,9%-os Fundis hitellel az egészet, ekkor kifejezetten megéri. Én ezeket a rugalmas konstrukciókat megmutatom, hogy teljes info birtokában hozzon az ügyfél egy jó döntést. Ha megéri, akkor ajánlom, ha nem éri meg, akkor Fundi nélkül csináljuk, ennyi.
85. Tóth Erzsébet Ilona (válaszként erre: 82. - LTP ÁKOS)
2007. máj. 30. 20:05

Szia Ákos!


Természetesen én soha nem mondok rosszat a konkurenciára.A törvények mindkét cégre egyformán vonatkoznak.

84. fde954d8c0 (válaszként erre: 83. - 831ad879a7)
2007. máj. 30. 08:18

egyetértek.

csalás az egész!/*+ átverés!!!*/

2007. máj. 30. 08:12

Szia Ákos!

Én is hitelekkel foglakozom, sőt nekem is fundamentás hitelem ven, de az ügyfeleknek nem igazán ajánlom. Elmondom, de az a dolgom, hogy a legkedvezőbbet találjam meg nekik, és ez nem az.

Másrészről ha nem hitel mellé köti valaki a Fundamentát, hanem tényleg lakástakarékpénztárnak, kicsit gusztustalannak tartom, hogy a saját pénzemről is számoljak el az állam felé.

82. LTP ÁKOS (válaszként erre: 80. - Tóth Erzsébet Ilona)
2007. máj. 30. 00:07
Én nem sajnálom, hogy megfeledkeztem róla, sőt, eszembe sem jutott, hogy az OTP-ről beszéljek. Gondolom, te korrekt vagy, és annak ellenére, hogy az OTP-vel vagy szerződve, nem a Fundamentával, elmondod az ügyfélnek, hogy a Fundamenta ugyanolyan jó, sőt a Fundinál olcsóbb a hitelkamat:)
81. LTP ÁKOS (válaszként erre: 80. - Tóth Erzsébet Ilona)
2007. máj. 30. 00:03
Kedves Ilona! Itt nem arról van szó, hogy az OTP lakástakarékot a Fundamenta lakástakarékkal versenyeztessük, ez egy Fundamentás fórum.Én a banki lekötéseket hasonlítottam a Fundamentáéval, hogy sehol nem ígérnek ilyen hosszú távon fix hozamot, mint nálunk. Ndber a hozamszámítás módját kérdezte, erre válaszoltam kiegészítésként. Jelenleg 2 szereplős a lakástakarékpénztárak piaca Magyarországon, a Fundamenta és az OTP viszi kb fele-fele arányban, mindkettőre épp úgy vonatkozik a 1996. évi CXIII. törvény, mely alapján fix, ebben igazad van.
2007. máj. 28. 22:41

Sziasztok!

Sajnálom, hogy LTP ÁKOS elfeldkezett az OTP Lakástarék ZRT.től aki szintén előre fix garantált hozamot biztosít, s előre megmodnja mennyit fog kapni az ügyfél ha pontosan teljesíti a befizetéseit.Természetesen az OTP Bank áll mellette.Azt hiszem ez így korrekt.

79. LTP ÁKOS (válaszként erre: 76. - LTP ÁKOS)
2007. máj. 24. 19:44
Nem akarom lehúzni az Erstét, csak azt a 2003 évi gusztustalan konstrukcióját, a mai piacon nagyon jó bank, rugalmas, oda viszem a legtöbb hitelt. Az Unicedit kicsit olcsóbb, csak "kockafejű", HUF alapon meg az FHB-t szoktam ajánlani. Ma már az MKB és CIB is lehetővé teszi, hogy a hitelhez a tőkerészt Fundiban gyűjtsük, így a teljes hiteldíj százezrekkel, vagy milliókkal(!) kevesebb lehet az ügyfélnek.
2007. máj. 24. 18:30
Szia! Örülök, hogy foglalkozol a részletekkel, én is fontos dolognak tartom. Több száz féle kérdés szokott felmerülni a Fundamentával kapcsolatban,de Te vagy az első, akit ez a része érdekel:)Igencsak mérnök típus lehetsz, gondolom vágod a matekot, ezért rövid leszek. A Fundamenta az egyetlen a hazai pénzintézetek közül, aki előre fix garantált hozamot biztosít, előre megmondja, mennyit kapsz, ha rendszeresen havonta fizetsz ( pl. minden hó 8-án). Ha 3 különböző bank ugyanazt a kamatot ígéri, 3 különböző szám jön ki, mert más a kamatszámítás módja. A 421-es módozat 4 év 4 hónap futamidőt jelent, ebből 4 év 1 hónapig fizetsz havi 20.000 Ft-ot (49 hó x 20.000 = 980.000 betét), erre kapsz 30% Áll.tám-ot, ami 980.000 x 0,3 = 294.000 Ft, és kapsz 27.843 Ft betétkamatot, ez összesen 321.843 Ft fix hozam. A 49 hónap befizetést követően 3 hónap a kiutalási időszak (kormányrendelet írja elő), melyből 2 hónapon belül kell döntened, mit szeretnél kezdeni a pénzzeddel (kérsz fix 3.9%os HUF hitelt hozzá, vagy csak a megtakarításaidat, vagy tovább fizeted, stb..), és 1 hónap alatt dolgozza fel a Fundi, ezért 4 év 4 hónap a futamidő. Kamat = (eltelt napok száma)*kamat%*betétösszegFt/(360*100).A kamatot napi kamatozással, 30 napos hónapokkal kell számolni, évenkénti kamattőkésítésítéssel. A megtakarítási év végén (ami az első havi betét befizetés hónapjának első napjától számított 1 év) teszik rá az éves befizetésre járó 30% vissza nem térítendő állami támogatást (72.000 Ft, évente egyszer). Ha ennél részletesebben érdekel, szívesen kiszámítom neked havi bontásban az 53 hónapot, ha épp mazo hangulatban leszek:)
77. ndber
2007. máj. 21. 17:51

Szia!

Meg tudnád nekem mondani, hogy hogyan jön ki a Fundamenta honlapján a 4 év 4 hónap futamidős havi 20 ezres megtakarításnál a 321 843 Ft állami támogatás és kamat? Egyszerűen nem bírok rájönni hogyan számolják ki ezt az összeget.

1% kamat jár a betétre meg az állami támogatásra is. Nekem sehogy nem jön ki. Pedig szeretem tudni miért mennyit kapok ha belefogok valamibe.

Segítségedet előre is köszönöm.

Üdv!

76. LTP ÁKOS (válaszként erre: 72. - Mary03)
2007. máj. 19. 23:11
Lehetséges, hogy te az Erste banknál vettél fel hitelt, nem a Fundamentától, az a régi konstrukciója az Erstének meg bazi drága sajna:(
75. LTP ÁKOS (válaszként erre: 72. - Mary03)
2007. máj. 18. 23:23
Kedves mary03! Ha előhitel alatt áthidaló kölcsönt értesz, ott a befizett pénzed nagy része csak kamat az előre felvett pénzért cserébe, melyet párhuzamosan fizetsz. Ha elmaradásod van, a Fundamenta sem engedékenyebb a többi pénzintézetnél, nem kockáztathatja a többi rendszeresen fizető pénzét. Az általad leírt számok különbsége nekem durvának tűnik, priviben küldj egy nevet,szerződésszámot,elérhetőséget szívesen utánanézek, engem is érdekel.
74. LTP ÁKOS (válaszként erre: 71. - Ronita17)
2007. máj. 18. 23:10

Szia Ronita! Örülök, hogy megosztottad velünk a véleményedet, fontosak a számomra a visszajelzések.Törjön el az én kezem, ha nem tudlak 6 féleképpen a pénzedhez juttatni:) A Fundamentának is be kell tartani az 1996 évi CXIII. törvényt, ami alapján az állami támogatást is kapod. A szerződésed akkor jár le, ha bennt van az általad HAVI RENDSZERESSÉGGEL vállalt összeg, nem csak az idő számít. 4 év elteltével felmondhatod, és kiveheted állami támogatással, ha lakáscélú a felhasználás (saját lakásra, vagy vásárláshoz - tulajdoni lap szükséges, mely a szerződő nevére szól, ha van kedvezményezett, akkor az övére), akkor is, ha nem rendszeres fizető voltál.Kiveheted állami támogatás nélkül akár 1 hónap alatt sürgősségi felmondással 4 éven belül is. Ha kivárod a 8 évet, nem kell lakáscélt igazolni. Ha hitelt is kérsz hozzá, ott nagyon fontos a rendszeres fizetés, ez az alapja a bírálatnak. Ezek mind benne vannak az Általános Szerződési Feltételekben (a régi lejárt lakáskasszámnál én sem olvastam el:))

Nem tudom így látatlanban, mitől csúszik a kiutalásod, ha priviben elküldöd a neved, és a szerződésszámot, és hogy mit szeretnél kezdeni a pénzeddel, szívesen segítek neked.

73. LTP ÁKOS (válaszként erre: 70. - 5e67f791bc)
2007. máj. 18. 22:53
Szia Klariten! Én is nagyon szeretem a munkám, jó az az érzés, mikor az emberek problémáira megoldást találok. Szerencsére a lejáró szerződéseket már nekünk, képzett személyi bankároknak adják ki, hogy vegyük fel a kapcsolatot az ügyféllel, hogy személyre szabottan segíthessünk neki a továbbiakban, mit kezd a szerződésével, rengeteg lehetőség van. Sokan nagyon kevés információ birtokában kötöttek, így rengeteget számít, ha ott vagyok, és nagyon tudnak örülni, hogy egyszerű és rugalmas lehetőségek vannak.Sörényi még mindig nagy arc:)
72. mary03
2007. máj. 15. 12:13
2004-bren köttöttem szerződést a Fundamentával, amire előhitelt is vettem fel. Voltak elmaradásaim, ezért most először !! kaptam felszólítot, hogy fizessem be a hátralékomat.A 210000ft helyett 670000ft-ot kérnek.Ha megakarom szüntetni a számlát, akkor az általam befizetett 1150000ft .ból 550000ft-ot kapok meg.Mit csináljak?
2007. máj. 15. 11:41
Inkább törjön el a kezem,mint mégegyszer szerződést kössek velük! Már tavaly lejárt a szerződésem,de még pénzt eddig nem láttam,mindig van valami bibi,hogy miért nem utalják át.
70. 5e67f791bc (válaszként erre: 69. - LTP ÁKOS)
2007. máj. 13. 19:33
Szia Akos! En Lakaskasszaztam, mig ugy hivtak, es imadtam! Azt hittem mindig ezt fogom csinalni. Rengeteg ugyfelemnek most jar/jart le a szerzodese, csak sajnos nem vagyok mar ott, hogy segitsek, igy masok foglalkoznak veluk. De mar nem mennek vissza a Fundamentahoz. Uzleti vezeto voltam ott. Kis csoport, remek emberek, szuper bulik. Sorenyit meg egyenesen imadtam! :)
2007. máj. 13. 19:08
Sziasztok! Mindeki ért mindent a Fundamentával kapcsolatban, és mindenki elégedett vele? :) Nagyon lecsöndesedett ez a topic...
2007. ápr. 2. 13:02
sziasztok! Várok kérdéseket, tapasztalatokat!
2007. márc. 27. 17:46
Szia Enerzsi! Mailben elküldtem, mik a lehetőségid a szerződéseddel kapcsolatban: mikor/mennyiért/mennyit/meddig tudsz felvenni.
66. LTP ÁKOS (válaszként erre: 65. - HBKati)
2007. márc. 25. 18:49
Örömmel:)
65. HBKati
2007. márc. 22. 09:33
Kedves LTP ÁKOS!Nagyon köszönöm minden kérdésemre kiterjedő válaszodat!Egyszerű és nagyon érthető volt.Az utolsó mondatod,ha jól értembármikor fordulhatok hozzád kérdéseimmel.Tegnap felhívtuk a központi számukat a területi képviselő iránt érdeklődve,de nem tudnak segíteni.Kicsit elgondolkoztató,mert a szerződéskötéskor ők kerestek felbennünket.De mostmár,mivel TE ilyen készségesen segítségemrte voltál,és fel is ajánlottad elfogadom a segítségedet a későbbiekben is.Előre is köszönöm HBKati!
64. LTP ÁKOS (válaszként erre: 63. - HBKati)
2007. márc. 21. 20:21

Kedves HBKati!

Nagyon örülök a kérdéseidnek, főleg, hogy előre gondolkozol.

Szerencsére sokkal egyszerűbb, és rugalmasabb a lakáskassza a bankhitelekhez képest. AMikor lejár a szerződésed, megkérdezőlevelet küld a központ, mit szeretnél vele kezdeni. Nyilatkozni kell, hogy a megtakarításokat veszed csak fel a 30% állami támogatással és az évi 3% betétkamattal, vagy igényled a lakáskölcsön részét is fix Ft törlesztéssel, vagy most nem tudod felhasználni, és később kéred (rugalmasan módosítható). Természetesen lakásvásárláshoz is felhasználható, az adásvételi szerződésbe kell beleírni, hogy x összeg a Fundamenta-Lakáskasszából van. A megvásárolandó ingatlanban tulajdonjogot kell szereznie a lányodnak, legalább olyan arányban, amennyi a felvett Fundi és az ingatlan árának aránya. Ehhez nem kell sem házasnak, sem élettársnak lenni. MÉg egy jó hír: ha a hitelrész 1 millió Ft-nál kevesebb, nincs jelzálog sem!

Ha előbb kell a pénz, arra is van megoldás, +kamat fejében, ill. ha bankhitelre is van szükség, abban is tudok segíteni.

Jelenlegi képviselőnek ajánlom magamat:)

63. HBKati
2007. márc. 21. 14:21
Kedves LTP ÁKOS!2004 januárjában kötöttük a lakáskassza szerződész az én nevenre,a lányom a kedvezményezett 321-es módozat.Még éppen nem most,de jövő év januárjában lejár és a 90 nap letelte után lehet felvenni.Állami támogatást,hitelt miegyebet kértük hozzá aszerződésben,illetve mondtuk hogy mit szeretnénk.A lányom vőlegényének van egy saját tulajdonú háza,azt el szeretnék adni,és közösen venni egy másikat.Ez megoldható-e a lakástakarék igénybevételével? Össze kell-e házasodniuk,vagy mint élettársak is megoldható?A lányom nevén semmiféle ingatlan nincs.A területi képviselő,akivel a szerződést kötöttük már nem dolgozik ott.Most kutakodunk a jelenlegi képviselő után.Tulajdonképpen van még időnk,csak a lehetőségeket próbáljuk felmérniVálaszodat előre is köszönöm:Kati
2007. márc. 13. 17:39

Kedves HOck77!

A lakás-előtakarékossági szerződést nem csak új ingatlan vásárlására lehet felhasználni. Akkor is megoldást kínál, ha felújítaná, bővítené, vagy éppen korszerűsítené lakását. Igénybe veheti a legkülönfélébb felújítási munkákhoz, legyen szó akár fűtéskorszerűsítésről, tetőfelújításról, az elektromos vezetékek cseréjéről vagy éppen a fürdőszoba átalakításáról.

2007. márc. 13. 17:32
Ha szeretnétek továbbra is élni a 30% állami támogatás lehetőségével, új szerződés megnyitásával van rá lehetőség, nem csak egyszer jár, ebben is szívesen segítek.
60. LTP ÁKOS (válaszként erre: 59. - Hock77)
2007. márc. 13. 17:27
Kedves HOck77! Felújításhoz a számlákat a teljes összegről kell bemutatni, ezt kormányrendelet írja elő. Fontos, hogy ha a szerződésen nincs kedvezményezett, akkor a szerződő nevére kell gyűjteni a számlákat, ha van kedvezményezett, ő az állami támogatásra jogosult, így az ő nevére. Az igényléshez tulajdoni lapot is be kell adni. A számlák szólhatnak bármilyen építőanyagról(tégla, glett,festék, vakolat), munkadíjról, általánosságban olyan dolgokról, ami a lakásban nem mozdítható (pl. beépített konyhabútor is, szaniteráru parketta, csempe stb.) Ha panelban laksz, akkor ne 200 m2 cserépről küldj számlákat:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook