Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8265. dogiz
júl. 15. 20:54
Üdv.Segítséget szeretnék kérni, ha még van rá lehetőség. Fiamék fundamenta hitele kb. 2 év múlva jár le. Olvastunk egy ilyen lehetőségről: "A Magyarország területén lévő lakást, lakóházat, tanyát vagy birtokközpontot terhelő forint alapú jelzáloghitel-tartozás csökkentése érdekében vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe" Fundamenta hitel esetében hol lehet és hogyan elindítani ezt az egész ügyet. Köszönöm előre is a választ ha valaki tud segíteni.
8264. Firpo (válaszként erre: 8263. - Voya)
febr. 19. 22:34

Kedves Voya!

Továbbra is hasonlóan működik a dolog, csak az állami támogatás helyett a cég ad futamidőtől és megtakarítási összegtől függően bónuszt a befizetésekre. (Akár 30%-ot is!)

Azóta kisebbek a kamatok, még kedvezőbb a végeredmény.

Írtam privát üzenetet.

8263. Voya
febr. 11. 20:45
Üdv. Segítséget szeretnék kérni, a párommal 2015 Ben megtakarítási számlát kötöttünk a fundamentánál, 2 év múlva házat vásároltunk, felvettuk a megtakaritott összeget és még hozzá egy kisebb hitelt, fizetjük a törlesztő részlet ami 3ev múlva lejárt, szeretnénk még egy nagyobb méretű hitelt kérni tőlük, ez milyen formában lehetséges?
8262. Firpo
febr. 10. 01:13
Az új felújítási támogatás előfinanszírozására is van jó megoldása a cégnek, akit érinthet érdemes érdeklődnie! :)
8261. Firpo (válaszként erre: 8260. - Firpo)
2020. nov. 30. 15:20
Meghosszabbították december 13-ig. :)
8260. Firpo
2020. nov. 8. 20:44

November 16-ig lehet kötni 30%-os bónusszal lakásszámlát, akár havi 100 ezer Ft-tal is, annak aki kiskorú gyermekre kötné.

(Hasonlóan az anno állami támogatás mértékéhez, csak nagyobb összegre mint havi 20 ezer Ft.)

Érdemes utána nézni annak, akit érint. :)

8259. Firpo (válaszként erre: 8257. - Firpo)
2020. nov. 6. 03:19
Nincs mit :)
8258. tutu79 (válaszként erre: 8257. - Firpo)
2020. okt. 28. 16:57
Értem, köszönöm.
8257. Firpo (válaszként erre: 8256. - Firpo)
2020. okt. 27. 15:45

Kijavítanám annyiban még magam, hogy bevallom azt nem tudom (mert ez a része nem különösebben érdekes számomra), hogy a kincstár milyen módon fizeti ezeket, és milyen időközönként (talán negyedévente vizsgálják, és fizetik a beérkezett összegek után), de az teljesen biztos, hogy elkülönülten tartja ezt nyilván a cég a kiutalásig, mivel a feltételek teljesülése esetén kerülhet az Ügyfélhez.

(Van aki önként lemond, mert nem akarja/tudja lakáscélra fordítani, 4 évnél hamarabb szűnik meg, sajnálatos haláleseteknél, stb.)

A lényeg, hogy ez mint írtam, nem marad a cégnél, ez biztos.

8256. Firpo (válaszként erre: 8255. - Tutu79)
2020. okt. 27. 15:32

Kedves Tutu79!

Az egyenlegközlőn szerepel a támogatás "virtuálisan", de az csak a feltételek teljesülése esetén realizálódik, majd kerül kiutalásra.

(Például 2 év után is látszik a 144 ezer Ft állami támogatás, pedig legalább 4 évig kell élnie egy számlának, hogy jogosult legyen a támogatásra.)

A lényeg, hogy mint írtam, a támogatás összege nincs a cégnél, azt az Államkincstár teljesíti, így nem is maradhat nála.

(De sajna ez rajtatok nem segít, és senki nem is nyer rajta, csak a kincstár.)

8255. tutu79 (válaszként erre: 8254. - Firpo)
2020. okt. 27. 10:59

Kedves Firpo,

A funda által közölt éves kivonaton szerepel az állami támogatás jóváírása és a kamat is. Ezek szerint az egyenleg közlő nem a valós adatokat tartalmazza?

Mert teljesen úgy látszik a kivonaton mintha a párom neve alatt lévő elkülönített pénzforgalmi számlán megérkezne az állami támogatás.

8254. Firpo (válaszként erre: 8252. - Tutu79)
2020. okt. 26. 23:50

Kedves Tutu79!

A Cég sem tehet arról, hogy szegény Apuka elhunyt.

(Nem őket védem, csak jelzem.)

Miért lenne a funda extra profitja?

Az állami támogatást az Államkincstár a szerződés lejáratakor utalja csak ki.

Mivel a fundának kötelező egy meghatározott összeget államkötvényben lekötni (semmi haszonért), ilyen esetben a Cég is bukik rajta sajna.

Az Állam nyert, mert ingyen használta a befizetett pénzek nagy részét, a funda kifizet a teljes befizetett összegre 1%-ot.

(Tehát hogy tiszta legyen, nem a Cégnél marad az említett támogatás!)

8253. gedo (válaszként erre: 8249. - Firpo)
2020. okt. 26. 08:23

Kedves Firpo!

Köszönöm a választ.

8252. tutu79 (válaszként erre: 8250. - Firpo)
2020. okt. 24. 14:33
Szia. Köszönöm a választ. Sajnos nincs senki akire át tudnánk íratni. Minden közeli hozzátartozó nevén van a családban. Tudom hogy kell az aláírás. A jelen állás szerint 600 e Ft-ot bukunk a történeten. Pont augusztusban volt a forduló nap amikor küldték az egyenlegközlőt. Kicsit etikátlannak tartom hogy 6 éven keresztül fizetjük és utána nem tudjuk felvenni nem a mi hibákból. Ez a pénz akkor a fundamentális extra profitja lesz, hiszen az állami támogatás szerepel az elkülönített pénzforgalmi számlán. Nincs igazság.
8251. Firpo (válaszként erre: 8245. - Stanleyg)
2020. okt. 23. 01:23

Kedves Stanleyg!

Tényleg a korábban leírt központi szám a megoldás a kérdésre.

8250. Firpo (válaszként erre: 8248. - Tutu79)
2020. okt. 22. 16:08

Kedves Tutu79!

Kedvezményezettet lehet módosítani.

Tehát ha van olyan másik közeli hozzátartozója, akinek nem volt 2014 óta az adószámán állami támogatás igényelve.

(Ha van valaki, de mondjuk 1-2 év "összeér", akkor le lehet mondani arról az 1-2 évről, a többi jár.)

A kiutaláshoz szükséges lenne az Após aláírására, dokumentumai másolatának beküldésére...

8249. Firpo (válaszként erre: 8247. - Gedo)
2020. okt. 22. 16:04

Kedves Gedó!

20% önerő a nagyobb városokban, településeken többnyire elegendő.

A második kategória a 24%.

Kisebb településen ez mehet feljebb.

(Erről a dolgozóknak listája van, pontosan megmondható, hol-mennyi.)

Viszont az értékbecslés és a vételár közül a kisebből lesz kiszámítva a %.

A jövedelem a terhelhetőséget nem befolyásolja.

8248. tutu79
2020. okt. 21. 20:29

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tud nekem tanácsot adni. Apósom adószámával párom fizetett fundamentát. Tehát apósom volt a kedvezményezett, párom a szerződő fél. Azonban sajnos apósom váratlanul meghalt, és én most azt olvastam több helyen hogy ilyenkor elesünk az állami támogatástól és a kamattól is. Mivel 2014 óta fizettük, ezért az állami támogatás kamatokkal együtt kb 600 ezer forint lenne.

Az a kérdés hogy a fundamentát páromnak kell értesíteni apósom haláláról? Esetleg van el lehetőség arra ha most vennénk lakást gyorsan akkor még valahogyan be lehetne számítani?

Köszi előre is a választ

8247. gedo
2020. okt. 15. 10:07
Érdeklődi szeretnék, hogy 20% önerővel, fundamenta megvalósító lakáshitel esetében elég-e a vásárolandó lakás jelzálog bejegyzése vagy másik ingatlan is szükséges. Egyedülállóként kb. 220 e. forintos jövedelem mellett.
8246. Firpo (válaszként erre: 8245. - Stanleyg)
2020. okt. 12. 01:07

Kedves Stanleyg!

A 0610118181-es számon tudod biztosan megtudni.

8245. stanleyg
2020. okt. 2. 13:42

Sziasztok! Fundamentánál szerintetek efogadják úgy a számlàt, amivel igazolnom kell a felújítást, hogy a vállalkozó annyit írt rá a számlára hogy: "Gipszkartonszerelés".

Nem részletezte csavarra pontosanx hanem csak ennyi van rajta, meg a szokásos dolgok természetesen.

Illetőleg érdeklődnék hogy a magánszemély adószámát is fel kell e tüntetni a számlán. Mármint akinek a nevére lett kiállítva.

Előre is köszönöm.

8244. Firpo
2020. okt. 2. 01:21

Érdekes lesz az elkövetkezendő időszak.

A régi devizások, a változó kamatozású hitelesek bajban lesznek sajna.

Akit érint keressen, és igyekszem segíteni! :)

8243. Firpo (válaszként erre: 8242. - Anyci77)
2020. szept. 10. 01:53

Kedves Anyci77!

Mi ezzel a probléma?

Lejárt a fizetési határidő?

8242. Anyci77
2020. szept. 9. 17:04
Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy eladtuk a lakásunkat. A vevönk fundamentánál vesz fel hitelt plusz van megtakarítása ami már lejárt.julius 15 én kötöttük az adás vételi szerződést. Azóta egy lejárt fundamentát kaptunk meg több mint 3 hete. Elvileg kérték a gyorsítást. Mikor várható a többi pénz. Köszönöm Andi
8241. Firpo (válaszként erre: 8240. - Abri)
2020. szept. 8. 17:21
Nincs mit, írj csak ha elakadnál. :)
8240. abri (válaszként erre: 8239. - Firpo)
2020. szept. 8. 12:49
Köszönöm.
8239. Firpo (válaszként erre: 8238. - Abri)
2020. szept. 4. 00:24

Kedves Abri!

Örülök hogy megoldódott a lényeg! :)

Sajna vannak nem a helyzet magaslatán lévő dolgozók (mint minden munkahelyen), sőt(!) nagyobb pénzintézeteknél is (el sem hiszik sokan).

Az általános szerződési feltételek tartalmazza a "dolgokat" melyekről írtam, amit kötelezően meg kellett (volna) kapnod, de nem csodálkoznék ha a dolgozó kihagyta volna.

Sebaj, tényleg több forrásból gyorsan infóhoz lehet jutni (e-mail, e-banking felület a honlapon, call center telefonon).

Ha felújításra kérted a kiutalást (a leírásodból arra tippelek, nem írtad), akkor a számlák szólhatnak a felmondási nyilatkozat beérkezésétől/rögzítésétől kezdve az összeg a számládra érkezése utáni 120 napig.

(Általában lehet 1-2 hónap póthatáridőt kérni, de kommunikálni/jelezni kell!)

8238. abri (válaszként erre: 8237. - Firpo)
2020. szept. 3. 09:41

Szia Firpo!

Megvan az összes papírom amit kaptam, de tényleg nincs rajta a lejárat dátuma. Azt hittem ha lejár kapok egy összesítőt, és megírják mi a teendő, mikor utalják a pénzt, mikortól lehet számlákat gyűjteni.

Mivel ez nem történt meg még egy hónap levonásra került, szóval nincs elmaradásom, a bank átutalta mindig.

Én nem tudtam,hogy kell felmondási nyilatkozatot küldeni, az irodájukban az ügyintéző kitöltötte és feladtam.

Ma megjött a pénz, úgyhogy minden rendben, áprilishoz képest kicsit csúszott. Elég nehéz szakembert kapni, és ha nem tudom mikor kapok pénz, mikortól fogadják el a számlát, nehéz összehozni a felújítást.

Most már csak azon kell izgulni, hogy a számlák jók legyenek és elfogadják őket.

A kiutalást követően végülis 180 nap van a számlák megszerzésére és a beküldésre?

8237. Firpo (válaszként erre: 8236. - Abri)
2020. szept. 1. 03:13

Kedves Abri!

A "semmilyen papír" fura, hiszen azon amit aláírtál kötéskor, ott látszik, a visszaigazoló levelen amit 30 napon belül kaptál kötés után, szintén.

Persze ezekre kevesen emlékeznek, illetve tarják meg.

Ha "fel kellett mondani", akkor minden bizonnyal maradt ki részlet, vagy csúszott el.

(Ez tolhatja el a kiutalást sajna.)

Telefonon biztos hogy lehet infót kérni (van hogy 10-15 perc is sajnos), mivel napi szinten egyeztetek ugyanazon a vonalon több ügyben.

Az igaz, hogy nem mindig vannak a helyzet magaslatán az ott dolgozók, de ilyen egyszerű esetben azért tudnak pontos tanácsot adni.

A leírásod alapján ezt javaslom, mert ha 90 nap után nem jött meg az összeg, akkor valami hiányzik.

(Nem stimmel az aláírás, nem érkezett be minden szükséges dokumentum, stb.)

8236. abri
2020. aug. 27. 12:00

Se telefonon, se emailben nem tudtam intézni, úgy válaszolnak, mintha nem is értenék mit kérdezek. Én bementem a közeli város irodájába, és ott tudott segíteni az ügyintéző.

Nekem április 12-én volt az utolsó levonás, de mivel semmilyen papíron nem találtam, hogy mikor jár le, ezért nem mondtam le a csoportos beszedési megbízást. Így még májusban is levonták a pénzt.

Ezután mentem el az irodájukba, ahol az ügyintéző tájékoztatott, hogy fel kell mondani a szerződést, ezt el is készítette, elküldtük. Azt mondta, hogy júniusban már lehet gyűjteni a számlákat. Jóval később kaptam levelet a Fundamentától miszerint a felmondási nyilatkozat beérkezését követően (2020.05.29.) lehet számlát gyűjteni, és a kifizetés után 180 napon belül szükséges benyújtani a számlákat és a számlaösszesítőt.

Augusztus vége van, de még nem kaptam pénzt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook