Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8279. Jessy4
2023. márc. 2. 07:18
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy van egy ismerősöm aki pár hónapja fizeti a meg takarítást és most szeretnének házat venni de önerővel nem rendelkeznek tényleg megelőlegezi a még be nem fizetett lakástakarékot a Fundamenta? mert azt szeretnek önerőként fel használni plusz még hitelt is a Fundamenta adna nekik.
8278. mzoli2
2022. nov. 7. 14:14

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy van egy lakáshitelem a fundamentánál ami 3 lakásmegtakarításból tevődik össze, áthidaló hitelről van szó.


Eddig fizettem a lakásmegtakarítást + a hitelt.Most az egyik megtakarítás lejárt a webfelületen azt írják, hogy a kiutalási nyilatkozatot 12.31-ig adhatom le. A kérdésem a következő mivel ez a megtakarítás áthidaló hitelben van , van teendőm? le kell nekem ezt adni? Hiszen lakásvásárláskor megvalósult a lakáscél.


Előre is köszi

8277. csepa1
2022. aug. 20. 17:08
Ja és még egy két adalék. Már az 5.ik web bankár nem foglakozik velünk 4. hónapja. Felújításra szerettünk volna hitelt is felvenni az időhúzásuk miatt kb 20 %-ot vesztettünk eddig az áremelkedések miatt és még időpontunk sincs a kifizetésre. Már lenyúlták az állami támogatást.A lenyúlás legjobb példája 60.000 ft kell fizetni egy közjegyzői igazolásért, ami igazolja tényleg hitelt akarunk felvenni. Messzire kerüljétek.
8276. csepa1
2022. aug. 20. 16:57

Kedves Érdeklődők

Csak óvatosan. A Fundamentát nem ajánlanám senkinek, mert nem egy ember és pénztárca barát társaság.Szerződés kötéskor 3% kiegészítő kölcsön kamatot fixalt és most 7%-ot akar érvényesíteni. Ha úgy köt szerződést, hogy egy másikat megszeg, mi a biztosíték arra hogy az új szerződésnél betartja a leírtakat.

8275. lúdanyó
2022. márc. 21. 09:16

kedves hozzá értők!

szeretném megkérdezni, h igénybe vettem a kölcsönt a fundától azon vettem egy házat, szeretném elajándékozni az unokáknak ezt a házat. Lehetséges ez? persze én fizetném tovább a törlesztést. Mi a módja, h az ő nevükön legyen?

köszönöm a választ.

8274. airzsebet (válaszként erre: 8272. - L.erzsebet)
2022. márc. 5. 11:58
Köszönöm szépen a választ! Ez jó hír. :) utána fogok járni, hogy mennyi pontosan. köszi
8273. L.erzsebet (válaszként erre: 8270. - Paulikdia)
2022. febr. 26. 15:29
Szia! Fel tudjátok használni, és nem kell a teljes összeget természetesen.
8272. L.erzsebet (válaszként erre: 8271. - Airzsebet)
2022. febr. 26. 15:28
Szia! Abban az időben, úgy gondolom, nem volt 13 milliós szerződéses összeg. Azt kell megnézned, hogy ez mekkora. Elvileg 7,65 millióra vagy jogosult, arra 7,712 forintot kell visszafizetni. Ez majdnem ugyanannyi ☺️
8271. airzsebet
2022. jan. 25. 19:23

Sziasztok! Én 2018. januárjában kötöttem 20E forintos havi részlettel megtakarítási számlát, ezt a 30%os történetet.

Szeretném kivárni a 10évet hogy ez szépen lejárjon így 2028-ban hívhatnám le a pénzem.

Ahogy néztem ehhez jár "kedvezményes hitel" is kb 13M Ft értkében. A kérdésem az lenne, hogy én úgy emlékszem, hogy ez a 13M ft-ot nekem úgy reklámozták be hogy az 0% THM-mel van magyarul csak a tőkét kellene visszafizetnem, ehelyett a honlapon 5%-os hitelt olvastam. Ez valóban így van? Előre is köszi a válaszokat!

8270. paulikdia
2022. jan. 23. 16:40

Sziasztok!

A párommal családi ház vásárlása előtt állunk. Nekem 2019-ben járt le a megtakarításom (821-es módozat, 10 eFt/hó), azóta pihen. A páromnak idén februárban utalnák ki (921-es módozat, 20 eFt/hó), ha kéri.

Lehetséges az, hogy mindkettőnk megtakarítását feltudjuk használni vásárlásra? Illetve lehetséges az, hogy a megtakarításon kívül igényelhető kölcsön csak egy részét kérnénk, ha nincs szükségünk a teljes hitelre? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

8269. Firpo (válaszként erre: 8266. - Petya_)
2021. dec. 20. 01:48

Kedves Péter!

Sajnálatos, de mint Te is leírtad, a hiba nálad volt.

(Nem írtad alá...)

Abban igazad van, hogy lehetne gördülékenyebb a kommunikáció, de személyi bankárral (ami teljesen ingyenes!) ez megoldható.

Az utolsó "kifogás" biztosan nem történt meg így, ilyen ok nincs, valami félreértés lehet.

A 3 hónap sem indul újra, ha hiánypótlás van.

Sajnos itt félrement valami, sajnálatos, de nem rendszerszintű.

8268. Firpo (válaszként erre: 8267. - Trinity78)
2021. dec. 20. 01:42

Kedves Trinity!

Sajnos így van, az adásvételi szerződésben jelezni kellett volna a felhasználás szándékát.

(Ebből már nincs kibúvó...)

A Fundamenta utal 30 napon belül is (jellemzően 2-3 hét alatt), csak van kis díja.

Illetve ha az advásvételiben bele van írva hogy erre használnád fel, de "előfinanszírozod" ezért neked utalják majd 3 hónap múlva, akkor díj nélkül megkaptad volna utólag a számládra.

Egyeztetni kellett volna a Céggel, vagy személyi bankárral, és ezeket elmondták volna. :(

Esetleg felújításhoz vagy tartós berendezési tárgyhoz fel tudod használni.

8267. Trinity78
2021. nov. 29. 22:16
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Vettem egy lakást teljesen saját pénzből kifizettem. Szeretném lekérni a fundamenta lakáscél megtakarításom és állami támogatás összegét. Benyújtottam az igényemet, beküldtem a tulajdoni lapot és adásvételi szerződést. A lakáscél felhasználáskifizetését elutasították, azt hivatkozták be, hogy kellett volna lennie kifizetetlen vételárrésznek a lakásvásárlásból. Ha így teszek, akkor elúszott volna a lakásvásárlás, mert az eladó nem vár addig, míg a fundamenta utal. (kb 3 hónap) Kérdésem, hogy lehetne valami kibúvó ebből, hisz szerintem járna az állami támogatás is.
8266. Petya_
2021. okt. 27. 20:25

Sziasztok,


Nyolc hónap huzavona után végre sikerült kifizetniük a megtakarításomat. Ha nem tudtam volna máshonnan kölcsön kérni bebukom a lakásvásárlást. Nem sikerült tőlük hitelt felvenni, mert nem fogadták el külföldi banktól a jövedelemigazolást. Rendben, akkor hitel nélkül kértem a megtakarított összeget, csakhogy szerintük ilyenkor újra indul a 3 hónapos kifizetési határidő. Remek. Aztán persze így sem fizettek. Hosszas telefonálgatás után azt mondták, hogy hiánypótlással küldjem be a kifizetési rendelkezést mert lemaradt az aláírásom. (5 napon belül nézik meg a levelet és 30 nap a feldolgozási idő.) Elvileg minden adat a rendelkezésükre állt, de kaptam még két levelet amiben a "kvíz" kérdéseikre kellett válaszolni és visszaküldeni. A hiánypótlást nem akarták elfogadni, mivel digitálisan írtam alá a beküldött PDF-et. Ezek a problémák úgy derültek ki, hogy én hívogattam őket napi szinten és futottam a pénzem után. Maguktól egy szót nem szóltak és gondosan ügyeltek rá, hogy ne adjanak írásos és fix dátumot a kifizetés határidejére, hiába kértem többször is. (Felettes vezetőt nem állt módukban kapcsolni.) Az utolsó kifogásuk az volt, hogy azért nem küldik a pénzem, mivel a megadott számla és a Fundamenta között 6 hónapja nem volt pénzmozgás. Arra kértek, hogy utaljak át nekik 100 Ft-ot. SZÁNALMAS ez az egész. Mindenki kerülje el őket messziről.


Szép napot,


Péter

8265. dogiz
2021. júl. 15. 20:54
Üdv.Segítséget szeretnék kérni, ha még van rá lehetőség. Fiamék fundamenta hitele kb. 2 év múlva jár le. Olvastunk egy ilyen lehetőségről: "A Magyarország területén lévő lakást, lakóházat, tanyát vagy birtokközpontot terhelő forint alapú jelzáloghitel-tartozás csökkentése érdekében vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe" Fundamenta hitel esetében hol lehet és hogyan elindítani ezt az egész ügyet. Köszönöm előre is a választ ha valaki tud segíteni.
8264. Firpo (válaszként erre: 8263. - Voya)
2021. febr. 19. 22:34

Kedves Voya!

Továbbra is hasonlóan működik a dolog, csak az állami támogatás helyett a cég ad futamidőtől és megtakarítási összegtől függően bónuszt a befizetésekre. (Akár 30%-ot is!)

Azóta kisebbek a kamatok, még kedvezőbb a végeredmény.

Írtam privát üzenetet.

8263. Voya
2021. febr. 11. 20:45
Üdv. Segítséget szeretnék kérni, a párommal 2015 Ben megtakarítási számlát kötöttünk a fundamentánál, 2 év múlva házat vásároltunk, felvettuk a megtakaritott összeget és még hozzá egy kisebb hitelt, fizetjük a törlesztő részlet ami 3ev múlva lejárt, szeretnénk még egy nagyobb méretű hitelt kérni tőlük, ez milyen formában lehetséges?
8262. Firpo
2021. febr. 10. 01:13
Az új felújítási támogatás előfinanszírozására is van jó megoldása a cégnek, akit érinthet érdemes érdeklődnie! :)
8261. Firpo (válaszként erre: 8260. - Firpo)
2020. nov. 30. 15:20
Meghosszabbították december 13-ig. :)
8260. Firpo
2020. nov. 8. 20:44

November 16-ig lehet kötni 30%-os bónusszal lakásszámlát, akár havi 100 ezer Ft-tal is, annak aki kiskorú gyermekre kötné.

(Hasonlóan az anno állami támogatás mértékéhez, csak nagyobb összegre mint havi 20 ezer Ft.)

Érdemes utána nézni annak, akit érint. :)

8259. Firpo (válaszként erre: 8257. - Firpo)
2020. nov. 6. 03:19
Nincs mit :)
8258. tutu79 (válaszként erre: 8257. - Firpo)
2020. okt. 28. 16:57
Értem, köszönöm.
8257. Firpo (válaszként erre: 8256. - Firpo)
2020. okt. 27. 15:45

Kijavítanám annyiban még magam, hogy bevallom azt nem tudom (mert ez a része nem különösebben érdekes számomra), hogy a kincstár milyen módon fizeti ezeket, és milyen időközönként (talán negyedévente vizsgálják, és fizetik a beérkezett összegek után), de az teljesen biztos, hogy elkülönülten tartja ezt nyilván a cég a kiutalásig, mivel a feltételek teljesülése esetén kerülhet az Ügyfélhez.

(Van aki önként lemond, mert nem akarja/tudja lakáscélra fordítani, 4 évnél hamarabb szűnik meg, sajnálatos haláleseteknél, stb.)

A lényeg, hogy ez mint írtam, nem marad a cégnél, ez biztos.

8256. Firpo (válaszként erre: 8255. - Tutu79)
2020. okt. 27. 15:32

Kedves Tutu79!

Az egyenlegközlőn szerepel a támogatás "virtuálisan", de az csak a feltételek teljesülése esetén realizálódik, majd kerül kiutalásra.

(Például 2 év után is látszik a 144 ezer Ft állami támogatás, pedig legalább 4 évig kell élnie egy számlának, hogy jogosult legyen a támogatásra.)

A lényeg, hogy mint írtam, a támogatás összege nincs a cégnél, azt az Államkincstár teljesíti, így nem is maradhat nála.

(De sajna ez rajtatok nem segít, és senki nem is nyer rajta, csak a kincstár.)

8255. tutu79 (válaszként erre: 8254. - Firpo)
2020. okt. 27. 10:59

Kedves Firpo,

A funda által közölt éves kivonaton szerepel az állami támogatás jóváírása és a kamat is. Ezek szerint az egyenleg közlő nem a valós adatokat tartalmazza?

Mert teljesen úgy látszik a kivonaton mintha a párom neve alatt lévő elkülönített pénzforgalmi számlán megérkezne az állami támogatás.

8254. Firpo (válaszként erre: 8252. - Tutu79)
2020. okt. 26. 23:50

Kedves Tutu79!


A Cég sem tehet arról, hogy szegény Apuka elhunyt.

(Nem őket védem, csak jelzem.)

Miért lenne a funda extra profitja?

Az állami támogatást az Államkincstár a szerződés lejáratakor utalja csak ki.

Mivel a fundának kötelező egy meghatározott összeget államkötvényben lekötni (semmi haszonért), ilyen esetben a Cég is bukik rajta sajna.

Az Állam nyert, mert ingyen használta a befizetett pénzek nagy részét, a funda kifizet a teljes befizetett összegre 1%-ot.

(Tehát hogy tiszta legyen, nem a Cégnél marad az említett támogatás!)

8253. gedo (válaszként erre: 8249. - Firpo)
2020. okt. 26. 08:23

Kedves Firpo!


Köszönöm a választ.

8252. tutu79 (válaszként erre: 8250. - Firpo)
2020. okt. 24. 14:33
Szia. Köszönöm a választ. Sajnos nincs senki akire át tudnánk íratni. Minden közeli hozzátartozó nevén van a családban. Tudom hogy kell az aláírás. A jelen állás szerint 600 e Ft-ot bukunk a történeten. Pont augusztusban volt a forduló nap amikor küldték az egyenlegközlőt. Kicsit etikátlannak tartom hogy 6 éven keresztül fizetjük és utána nem tudjuk felvenni nem a mi hibákból. Ez a pénz akkor a fundamentális extra profitja lesz, hiszen az állami támogatás szerepel az elkülönített pénzforgalmi számlán. Nincs igazság.
8251. Firpo (válaszként erre: 8245. - Stanleyg)
2020. okt. 23. 01:23

Kedves Stanleyg!


Tényleg a korábban leírt központi szám a megoldás a kérdésre.

8250. Firpo (válaszként erre: 8248. - Tutu79)
2020. okt. 22. 16:08

Kedves Tutu79!


Kedvezményezettet lehet módosítani.

Tehát ha van olyan másik közeli hozzátartozója, akinek nem volt 2014 óta az adószámán állami támogatás igényelve.

(Ha van valaki, de mondjuk 1-2 év "összeér", akkor le lehet mondani arról az 1-2 évről, a többi jár.)

A kiutaláshoz szükséges lenne az Após aláírására, dokumentumai másolatának beküldésére...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook