Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


119. LTP ÁKOS (válaszként erre: 117. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 19:17
írd meg 1 év múlva, mennyit kaptál.
118. LTP ÁKOS (válaszként erre: 113. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 19:15
ha lenne olyan banki lekötés, hogy neked havi 30.000 Ft befizetésre fix 12,5%-ot adnak 4 éven át, annak a hozama 294.375 Ft, tehát a befizetett 1440.000 Ft-ra 1.734.375-öt kapsz évenkénti egyszerű kamatozással számolva. Ha egybe raknád be az 1.440.000 Ft-ot 4 évre, az hozna 720.000 Ft-ot, tehát 2.160.000-ot kapsz. Ez általános iskola 7. osztály. Ha ilyen lehetőségnek a FELÉT tudod, ajánld, mert az már jónak számít, én ezzel foglalkozom évek óta. Sehol nem kapsz ennyit bankokban, a felét sem. A Fundamentánál fix garantált hozam van, ha te is teljesíted a rendszeres fizetést, csak lakáscélúnak kell lenni a felhasználásnak, 4-8 év között jár, 8 éven túl szabad felhasználású.
117. fde954d8c0 (válaszként erre: 115. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 18:52

a 12,5 kamat az tény.


,

,

a 12,5 % kamattal.Neked mind a matematikai, mind a bankár tudásod nulla. Menj már be egy bankba, és csináld meg, amit írtál. Ha lehet ilyet, én esküszöm, hozzád viszem a pénzemet. Csak megsúgnám, hogy a 12% hirdetés mézesmadzag, a 12%-os lekötések 1-3 hónapig járnak, a betett pénzed felére, mert a másik felét befektetési alapba kell tenni, és az éves hozam 6-7% körül ha kijön

,

,

hát kedves bankár kolléga,,, akkor felvilágosítom, hogy éppen pénteken csináltam meg egy lekötésemet, összeget nem írok, 1 évre, 12,5 kamattal! fix kamat!!!

a számításhoz meg anyit: ha egy bankár ezt nem tudja kiszámolni, amit lassan az első osztályban ki kéne tudni számolni, akkor az elég gáz!

2007. jún. 30. 18:46
Lehet, hogy nagy a szám, de én minden ügyfelemnek kivétel nélkül meg tudtam oldani a lakáshoz jutását, és ebben a Fundamentának sok szerepe volt, nekem is 3 szerződésem van jelenleg, az előző kettővel meg tudtam csinálni egy tetőtérbeépítést, nem kellett bankhitelt felvenni, nekem jó tapasztalataim voltak, ezért lettem üzletkötő és személyi bankár. Találkoztam én is nem is egy ügyféllel, aki nem volt elégedett, hozzám osztottak le, ott sajnos nem volt kellő info, hogy mit kötött, azért vagyok itt a fórumon, hogy segítsek kiegészítő infokkal. Nem hiszem, hogy erre rá kéne beszélni bárkit is, akinek fedi az elképzeléseit, igénybe veszi, akinek nem, az nem, ennyi.
115. LTP ÁKOS (válaszként erre: 113. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 18:39
Gratulálok! Érdekes, hogy a Fundamenta a legnagyobb ügyfélállományú pénzintézet, atöbbiek még nem jöttek rá, amit te írtál. Figyelj, fegyvertelenekkel nem vívok szellemi párbajt, én erről sokkal többet tudok, mint te. Én bankár vagyok, senkit nem beszéltem rá, hogy hozza ide a pénzét, az a szerepem, hogy kellő információ birtokában hozzon az ügyfél egy jó döntést. Egyrészt kikérem magamnak a hülyítés szót, mindenkinek korrekt infod adtam a kérdésére. Te vagy, aki becsapod az embereket ezzel a számításoddal a 12,5 % kamattal.Neked mind a matematikai, mind a bankár tudásod nulla. Menj már be egy bankba, és csináld meg, amit írtál. Ha lehet ilyet, én esküszöm, hozzád viszem a pénzemet. Csak megsúgnám, hogy a 12% hirdetés mézesmadzag, a 12%-os lekötések 1-3 hónapig járnak, a betett pénzed felére, mert a másik felét befektetési alapba kell tenni, és az éves hozam 6-7% körül ha kijön, az már nagyon jónak számít, és csak akkor, ha egyből milliókat tettél be, nem havi 30.000 Ft-ot. Akinek meg vannak milliói, az többnyire ért a pénzhez, az nem bankba teszi, ahogyan te sem, és ezzel nincs semmi gond. Ajánlottam a múltkor a figyelmedbe az 1996. CXIII. törvényt a lakástakarékpénztárakról, 8 oldal az egész, olvasd már el egyszer.
2007. jún. 30. 18:23

Nekem van Fundamentás tapasztalatom.:((((

De viszonylag időben kiléptem belőle, s jobban jártam így.

113. fde954d8c0 (válaszként erre: 110. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 18:12

haver

ne hülyítsd már itt a szerencsétlen embereket akik elhiszik hogy ezálltal pénzt tudnak csinálni!

akkor inkább rakja be a pénzét bárki a egy jobb bankhoz, nevet nenm írok,,, van ahol évi 12,5 a lekötött kamat %-a. ez azért kicsit jobb nem gondolod?

még én adjak vissza a támogatásból, és havonta fizessem azt vissza ami tul képpen járna ?

akkor ez milyen szociális háló ahol ilyen félremagyarázott átveréssel hülyítik az embereket!

számolj havi 30 000,- ft befizetéssel.

semmi fakszni, semmi kamatos kamat után, a négy évig befizettett pénz alapból, az első évet nem számolva is!!!!! : befizettél 1 440 000ft-ot!

és kapsz a végén hangsúlyozom !!! kamatos kamat nélkül számítva! 2 350 000,- ft-ot!

és semmit sem kell visszafizetni!

112. LTP ÁKOS (válaszként erre: 104. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 18:06
Carscac, nyiss témát" hogyan csináljunk sok pénzt" címmel, biztosan sok embert érdekel. Itt én Fundisoknak segítek kiegészítő információkkal, azoknak akiknek van, és azoknak, akik még gondolkodnak rajta, hogy tisztában legyenek vele, elérik-e azt a célt ezzel az eszközzel, amit szeretnének, és hogyan.
111. LTP ÁKOS (válaszként erre: 103. - Enikö)
2007. jún. 30. 17:58

Enikő, ha tudok segíteni neked, nagyon szívesen. Leírnád, milyen konkrét eseted van "túlfizetéssel" kapcsolatban?

A szerződés lejáratakor megkapod minden befizetett pénzedet, állami támogatás azonban csak max 72.000 Ft/év, ha egymilliót raksz be havonta, akkor is. Havi 20.000 Ft-nál tudod optimálisan kihasználni.

Részpénzeket nem tudsz kivenni belőle, vagy az egészet, vagy semmit, ez nem folyószámla, rendszeresen megy az igénylés a Magyar Államkincstár felé, ezt nem teszi lehetővé a lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény, ez benne van az Általános Szerződési feltételekben is. Ha arról van szó, hogy véletlenül duplán fizettél, lehetőség van a szerződés szüneteltetésére is egy ideig, csak most már negyedévente nézik a befizetés rendszerességét állami támogatás szempontjából. Ha felhívod a 411-8181-et, biztosan szívesen segítenek, de a megtakarítási idő alatt tutira nem kapsz vissza részösszeget, csak ha felmondod az egészet, az eddigi befizetéseket kapod meg, 4 éven belül meg nem jár állami támogatás, kivéve, ha áthidaló kölcsön formájában kéred a teljes szerződéses összeget.

110. LTP ÁKOS (válaszként erre: 105. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 17:46
carscac, te azt írtad, nincs is saját tapasztalatod, tehát nem volt Fundamenta szerződésed. Miért érzed becsapva magad? Én azt gondolom, erről elég kevés infod van, véleményed van, az pedig a világ legolcsóbb árucikke, ingyen lehet osztogatni felelősség nélkül. Senki nem mondta, hogy a Fundamentával pénzt lehet csinálni, ez egy törvény által előírt lakáscélú állami támogatás, és kedvezményes lakáskölcsön lehetőség.
109. fde954d8c0 (válaszként erre: 108. - Enikö)
2007. jún. 29. 20:30
értettem, de kit?:))))))))))))
108. enikö
2007. jún. 29. 20:27
akkor BASSZUSSSSSSSSSSSSS....
107. fde954d8c0 (válaszként erre: 106. - Enikö)
2007. jún. 29. 20:25
!...:)
106. enikö
2007. jún. 29. 20:19
.....lehet hogy igaza van?????
2007. jún. 29. 20:16
mért nem tűnik fel hogy hatalmas átverés az egész?????
2007. jún. 29. 20:15
mért nem gondolkodik el az aki fundamentával akar pénzt csinálni??????
103. enikö
2007. jún. 29. 20:04
....túlfizetés esetén .....miért nem lehet a pénzt visszaadni????????????????
2007. jún. 29. 15:43
Egyébként a Fundamenta honlapján a letölthető dokumentumoknál találsz még infot pdf-ben az Azonnali Áthidaló Kölcsön-re klikkelve.
101. LTP ÁKOS (válaszként erre: 100. - Lajosx)
2007. jún. 29. 15:41
Szívesen! Örömmel segítek, ha további infora van szükséged, vagy a hiteledet kell bonyolítani.
100. lajosx (válaszként erre: 99. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 27. 16:24

Hello!


Nagyon szépen köszönöm Ákos!Sokat segitettél, magamtól biztos sehol nem találtam volna meg így leírva!Köszönöm mégegyszer sok sikert a továbbiakban!


Üdv Lajos!

2007. jún. 27. 15:20
röviden összefoglalva: IGEN :)
2007. jún. 27. 15:16

Szia Lajos! Örülök a kérdésednek, fontos dologról szól.www.fundamenta.hu/hu/termekek/athidalo_kolcsonok - itt találsz róla rövid infot, amit kiegészítek, hogy teljes képet láss: A 3.220.000 szerződéses összeg áll: megtakarítás 49 hó x 20.000 Ft, azaz 980.000 Ft + Állami támogatás 30%=294.00 Ft + évi 1% betétkamat=27.843 Ft + lakáscélú hitellehetőség =1.918.157 Ft, melyet 4 év 4 hónap után kaphatsz meg, és fix 3,9% Ft kamatra 5 év 5 hónap alatt havi 34.132 Ft fix előre rögzített törlesztőrészlettel kell visszafizetni, tehát a megtakarítási időszak hozama kb lefedi a hiteltörlesztés kamatait, erre mondják, hogy „ingyenhitel”.

Van lehetőség előbb is hozzájutni a teljes szerződéses összeghez oly módon, hogy tovább fizeted a havi 20.000 Ft-ot, amire jön a havi 6000 állami támogatás, mert a törvény szerint (1996 évi CXIII.) csak 4 és 8 év között jár az állami támogatás, a Fundamenta pedig a „másik zsebéből” megelőlegezi neked a 3.220.000 Ft-ot a 4 év 4 hónapos lejártáig. Ez ideig csak kamatot fizetsz az előre felvett pénz használatáért, ami nem kedvezményes, hanem normál piaci,és ha megvan a szerződés szerinti 4 év 4 hónap, akkor lép át a 3,9%-os kamatra.

Amennyiben eltelt min. 2 év és bennt van a szerződéses összeg 25%-a, és ekkor kéred a szerződéses összeget, ez az „ÁTHIDALÓ KÖLCSÖN” , ennek 8%-os kamata van, a te szerződésed esetében ez 31 hónap alatt teljesül.

Amennyiben eltelt min 1 év, felveheted a 3.220.000 Ft-ot, ez az „AZONNALI ÁTHIDALÓ KÖLCSÖN”, ennek 9,5%-os piaci kamata van, amíg nem lesz „áthidaló kölcsön érett”(13-31. hónap) ekkor 8%-ra csökken, 4 év 4 hónap után pedig fix 3,9% lesz.

1 év elteltével a Fundamenta csak annyit lát, hogy 12x20.000 Ft-ot befizettél, és erre kérsz 3.220.000 Ft-ot. Ez nagy kockázatot jelent a cégnek, ezért hasonló szigorral adják, mintha egy bankhitelt vennél igénybe, bár annál lényegesen egyszerűbb. 1 M felett jelzálogbejegyzés is van (ingatlanfedezet kell), megfelelő jövedelemmel kell rendelkezned, 3 M felett közjegyző is szükséges,és van 30.000 Ft hitelbírálati díj (csak pozitív hitelbírálat esetén).NAGYON FONTOS A RENDSZERES FIZETÉS!


1-12 hó: havi 20.000 Ft 240.000

13-31 hó: havi 20.000 Ft + 25.492 Ft = 45.492 Ft (azonnali ÁK 9,5%) 864.348

32-49 hó: havi 20.000 Ft + 21.467 Ft = 41.467 Ft (ÁK 8%) 746.406

50-52 hó: havi 21.467 Ft (3 hó kiutalási időszak) 64.401

53-117hó:havi 34.132 Ft (lakáskölcsön 3,9% kamattal) 2.218.580


Összesen kifizetsz 4.133.735 Ft


Egy átlagos banknál ugyanígy 10 évre egy jelzáloglevél kamattámogatott 3.220.000 Ft hitel HUF alapon használt lakás vásárlásra havi 43.500 Ft, így kb 5 milliót kell visszafizetni. Ehhez képest az 1 év elteltével felvett Fundamenta Azonnali Áthidaló Kölcsön konstrukciójával 900.000 Ft zsebben marad.


Ha kevés ez a pénz, és bankhitelt is vennél fel, akkor 2 terhelés lesz az ingatlanon, ami lehetséges, hogy „nem fér el” a különböző bankok eltérő sajátságai miatt, vagy nem fedi az elképzelésedet a fenti konstrukció, felmondani a szerződésedet nem érdemes, mert egyrészt bukod a 32.200 Ft számlanyitási díjat, amit kifizettél, másrészt több neves banknak is van Fundamentával kombinált hitele, ami azt jelenti, hogy a banknak csak kamatot és kezelési költséget fizetsz, a tőkerészt a Fundamentában, ahol kapsz rá áll.tám.-ot,és mikor összegyűlt a pénzed, ingyen betörleszted a banknak, így szintén jóval olcsóbb lehet a teljes hiteldíj, amit kifizetsz.

Konkrét számok birtokában (mikor és mennyi pénzre van szükséged) egyszerű mérlegelni, melyik éri meg jobban.

97. lajosx
2007. jún. 25. 21:26

Hello!azt szertném megkérdezni hogy ma kötöttem fundamentát,és a srác azt mondta hogy 1 év után már felvehetem a pénzt mert modositották a törvényt vagy mit 2006 07 01 től de én erről semmit nem találok ,csak hogy 4 év 4 honap után lehet kivenni a pénzt ,na most akkor mi az igaz?Egyébként én a 20eft szerződést választottam és azt mondta a srác 1 év múlva kapok 3.2 mft amit persze utána még fizetnem kell azt hiszem 9évig!De akkor nem 4 év 4 hónap után kapok pénzt?már 1 év után?Mert épp ezért kötöttem csak meg mert nekem jövöre nagyon kell a pénz házvásárlásra,4 év 4 hónap után nem jó,ezért ha valaki tud ebbe segiteni azt nagyon megköszönném!Mert ha nem kapok 1 év után pénzt akkor megszüntetem nem fizetem feleslegesen! Köszönöm szépen a választ!


Üdv mindenkinek Lajos!

96. HBKati (válaszként erre: 95. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 14. 22:11
Szia Ákos! Köszönöm szépen a tájékoztatást!Üdvözlettel:Kati
95. LTP ÁKOS (válaszként erre: 94. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 14. 15:39
Bocsi, utalásnál a megjegyzés rovatba a szerződésszámot kell írni.
94. LTP ÁKOS (válaszként erre: 93. - HBKati)
2007. jún. 14. 15:37

Szia Kati!Természetesen lehet,sőt ajánlott átutalással fizetni, ezt a cég is jobban szereti,mert elég sokat felszámol manapság a Posta, neked meg kényelmesebb. Ha előkeresed a Fundi szerződésed visszaigazolását, van rajta egy 24 számjegyű számlaszám, a középső része a szerződésszámod, a megjegyzés rovatba szintén a számlaszámot kell írni.


2. ha van elmaradás, ez egy összetett téma. Legegyszerűbb, ha priviben elküldöd a szerződésszámot nekem, és megnézem, vagy felhívod a 411-8181-et. Ha nem pótolod be, akkor csúszik a kiutalási időpont, lehet, hogy nem is 1, hanem 2 hónapot, mert a vállalt megtakarításnak, állami támogatásoknak, és ezek kamatainak bennt kell lenni, hogy 'érett' legyen a szerződésed. Ha régi az elmaradás, akkor az arra meg nem kapott kamatot is be kell pótolni, állami támogatás pedig adott évben nem haladhatja meg a 72.000 Ft-ot, hiába raksz be többet (havi 20.000 Ft-os megtakarításnál).Lehet, hogy kicsit többet kell emiatt befizetni, hogy időben ne csússzon a kiutalás. Ez akkor fontos, ha a hitel részét is igényled, ha csak a saját részed kell, 4 év elteltével bármikor felmondhatod, arra a pénzedre kapsz ÁT-t, ami bennt van.

93. HBKati
2007. jún. 11. 20:14
Szia Ákos!Az utolsó 6 hónapra nincs csekkem,de nem is szeretnék már kérni.Úgy tudom,hogy a szerződésszámra lehet utalni az összeget.Ez valóban így van?S még arra lennék kíváncsi,hogy a 4 év alatt egy havi befizetést elmulasztottam,ha ezt bepótolom,befolyásolhatja-e a szerződésben foglaltakat?Magyarul:származhat-e ebből kifolyólag hátrányom?Köszönöm.Üdvözlettel:Kati.
2007. jún. 5. 22:26
Én azért vagyok itt néha, hogy ha valakinek van meglévő Fundija, és nincs mindennel tisztában, vagy ha valaki gondolkozik azon, hogy indítson, tudjak segíteni neki korrekt információkkal, gyakran tapasztalom, hogy nincs az ügyfeleknél az info 100%-a.
91. LTP ÁKOS (válaszként erre: 90. - Fde954d8c0)
2007. jún. 5. 21:58
Olvasd el a lakástakarékpénztárakról szóló 1996/CXIII. törvényt, ajánlom figyelmedbe. Lehet, hogy neked nem, de sokak számára ez egy nagyon jó lehetőség, sokak számára nincs is más lehetőség, hogy idővel lakáshoz jussanak, én sok ismerősömnek segítettem abban, hogy egyántalán esélyük legyen arra, hogy saját lakásuk legyen. Persze, hogy van sok más pénzszerzési lehetőség, ez egy törvény által biztosított lehetőség, amely a futamidő végéig fix, ami azért jó, mert számítható. Aki vállalkozó szellemű, az megtalálja a számításait másban, aki számára a fix, számíthatóság a fontos, nekik jó. Nem a hitelintézet használja a pénzedet, azt állampapírba teszik, az állam használja, ezért tud támogatást adni.
90. fde954d8c0 (válaszként erre: 88. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 1. 07:58

alapvetően maga az egész fundamenta dolog átverés!

túl sokáig használja a hitelező a pénzt, mikoris nagy kegyessen a végén olyan konstrukcióban egyenlítí ki a számlát, ami szerintem vérlázító!

egyéb, sokkal jobb pénzszerzési lehetőségek vannak, legális formában, nem pedig ilyen " legálisnak" mondott, össznépi átverés!

valóban a környező országokban is hasonló elven működnek hasonló konstrukcióval, fundamenta szerű dolgok, de csak azért, mert ugyanaz az oligarhikus pénzinézeti modell dolgozik ott is mint itt!!!!

személyes tapasztalatom nincs. és nem is lessz! sőtt akit csak tudok azt lebeszélem róla!!!!!

.

példaképpen a Skandináv modell alapelveive tudok egyetérteni, ott emberközpontú , talán egy kicsit jóléti államforma működik, ami nem megölni akarja, és nem ujjab hitel csapdába kergeti az embert, hanem lehetőséget ad neki arra, hogy normálissan éljen, és dolgozzon!

.

nekem az jelenti az állami támogatást hogy 25.30 -évre adok valamit, úgy hogy játszva ki lehesssen fizetni,,,!!!! és ha mondjuk elveszti a dolgozó a munkáját, akkor állami segítségnyujtással, amit nállunk " szociális hálónak" neveznek, olyan segítséget kap, hogy nem lessz földönfutó adott esetben!!!!

.

nállunk igen csekély a fundamentánál, a befektetett tőke=és a kapott támogatás közti normális ésszel felfogható segítségnyujtási ráta.

.

sőtt!!!!!!! ha jobban belegondolok akkor bele sem érdemes vágni!!!

.

hát ezért ez a véleményem.

bocs ha hosszú lett!!!!

üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook