Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


239. LTP ÁKOS (válaszként erre: 238. - *Linda*)
2007. nov. 27. 13:24
Szia Linda! Az eddigi pénzednek semmi köze a jelzáloghoz. Ha lakáskölcsönt is igényelsz, akkor van igen. Ha az összevont kockázat 1,5 millió Ft felett van, jelzálogbejegyzés mellett adják csak a kölcsönt (más bank már 500.000 Ft-nál is) ha már jelzálog van a lakásodon, mire terheljék? Egyébként a Fundi bemegy második más bank mögé, ha az ingatlan terhelhetősége elbírja, ez a forgalmi érték 70%-ig lehetséges, ha az első bank ezt megengedi. Nem tudom, kitől származik az infod, ennek jobban utánajárnék, ezt pontosítani kellene. Ha gondolod, szívesen segítek ezt tisztába tenni. Vagy javaslom, hogy a saját megtakarításokhoz és hozamaihoz 1,5 millió alatti hitelt kérj, és akkor nincs jelzálogbejegyzés, nem lesz terhelve az ingatlan.
238. *Linda*
2007. nov. 26. 20:05
Én jövőhéten fogom kivenni az eddig összegyűlt pénzem...gusztustalan ez a fundamenta....már 5 éve fizetem és nem régen közölték velem, hogy ha felveszem a kiutalandó összeget (támogatással, kamattal, mindennel együtt), akkor már másik hitelt nem vehetek fel, mivel 1 lakáson 2 jelzálog nem lehet....
237. LTP ÁKOS (válaszként erre: 236. - Ducks)
2007. nov. 23. 16:04
Én a Fundamentában hiszek, nekem jó tapasztalataim vannak benne, rengeteg elégedett ügyféllel találkoztam már, sok infom van róla. Mivel az OTP-ről kevés tapasztalatom van, az is hallomás útján, nem tudok, és nem is akarok véleményt mondani róla. A kondíciók hasonlóak, törvény írja elő, és kormányrendelet szabályozza mind a kettőt.
236. Ducks (válaszként erre: 229. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 23. 15:31

Szia!

Köszönöm a válaszod!


Miért? Mi a különbség a kettő között? Melyik fizet jobban? Melyiket érdemesebb egy kezdőnek csinálnia, aki tanul is mellette?

235. petrikek (válaszként erre: 234. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 23. 11:18
Köszi a javaslatot, most december 1-re (illetve 3-ra) ígértek kifizetést, azt még megvárom, aztán majd meglátom mi lesz.
234. LTP ÁKOS (válaszként erre: 231. - Petrikek)
2007. nov. 23. 09:33
Nem ugyanaz, két különböző cég, aki kezeli. Jelenleg 2 lakástakarékpénztár van Magyarországon, az egyik az OTP, a másik a Fundamenta. OTP-s ügyletben sajnos nem tudok segíteni, ötletként javasolnám, hogy ne ügyintézővel, hanem a fiókvezetővel beszélj.
233. pedit72
2007. nov. 22. 16:30
Köszönöm a választ.
232. LTP ÁKOS (válaszként erre: 230. - Pedit72)
2007. nov. 22. 15:29

Szia!

Egy időben egy személy csak egy lakástakarékpénztári állami támogatást vehet igénybe, ez összefut az államkincstárnál. Ha most van élő lakástakarékpénztári szerződésed, melyen te vagy az áll.tám-ra jogosult, duplán nem tudod igénybe venni. Ha már lejárt a megtakarítási időszaka az előzőnek, és nem kötöttél másikat, ismét igénybe tudod venni. Ha élő szerződésed van,

zerződő lehetsz még egyen, de kedvezményezettként vmelyik közvetlen hozzátartozódat kell megjelölni, és az ő részére lehet igénybe venni az álltámot. Nyilván a kedvezményezettnek is tulajdonrésszel kell rendelkeznie ebben az ingatlanban, amire a közmű szól.

2007. nov. 22. 11:42

Nem tudom, hogy a fundamenta az ugyanaz-e, mint az OTP lakáselőtakarékosság (úgy hiszem, hogy ugyanaz az elv lehet), mert nekem otp-sem van. Na most szeretném felvenni, de már legalább 2,5 hónapja nem jutok a pénzemhez (pedig az az én pénzem!!!).

Lefoglalóztam egy lakást + OTP lakáselőtakarékosság + hitel nem az OTP-nél.

A hitelt már megkaptam, de a folyósítását az otp-s pénzhez kötik. Lassan letelik az idő és elveszítem a foglalót, és bukom az ügyvédi munkadíjat, a közjegyzőit, a földhivatalban hagyott sok-sok pénzt stb. Hetente kétszer bejárok az otp-be, viszem a szerződésem, hogy lássák, lakásra költöm a pénzt stb. Sehol semmi...

Én hallottam olyat, aki a kiutalástól számított 6 hónap után kapta meg a pénzt (pedig max 3 alatt oda kell adniuk.

Szerintem szívás. Ha ugyanezt a pénzt valami befektetési alapba tettem volna, akkor ugyanott lennék, vagy jobban jártam volna.

230. pedit72
2007. nov. 22. 10:06
Szia lenne egy kérdésem. Nekem már lejárt egy 8 éves Fundamentás szerződésem, és két éve újrakötöttem jezáloghitellel vettem házat. A kérdés az lenne, hogy ahol lakom most készül a csatornázás. OTP Lakáskasszát köttet az önkormányzat-persze ez csak reklám mert többen Fundamentát is kötnek. Úgy emlékszem, hogy én már nem köthetek ilyen szerződét mert egy embernek csak egy államilag támogatott előtakarékossága lehet. Valóban vagy csak rosszul emlékszem.
229. LTP ÁKOS (válaszként erre: 228. - Ducks)
2007. nov. 22. 09:36

Nekem tetszik az egész:)


Azt tisztázd le, hogy alkalmazottként dolgozol, vagy vállalkozóként teljesítményfüggő jutalékért.

228. Ducks
2007. nov. 21. 08:32

A napokban voltam a Fundamentánál állásinterjún. Úgy gondoltam, hogy valahol el kell kezdeni az életet élni.

Szóval:

Elmondtak minden jót, számadatok egész arzenáljával bombáztak, a végére egy élő fügvénytáblázat voltam.

Érdekelne a bennfentesektől, hogy mi a szisztéma, hogyan kell dolgozni, miből adódik a munkaköröm, mint kezdő, hogyan kapok fizetést? És még mondhatnám. Túl sok szépet és jót mondtak, olyan pedig a világon nincs, hogy malaminek ne legyen hátulütője. Szeretném megtudni, hogy ha alkalmazottuk lennék,akkor mi lenne a számomra előnyös, és szeretném megtudni, hogy mi lenne a hátrányos. Nem igazán érdekelnek a mázas, üzleti szövegek, csak az objektív tények.Ennyi.


Úgyhogy ebben szeretném a segítségeteket kérni!!

227. LTP ÁKOS (válaszként erre: 226. - Saci49)
2007. nov. 18. 10:00
Mellette szól, hogy a Fundamentás hitel törlesztőrészlete sem inflációkövető, előre rögzítve van Ft alapon, hogy te pl. 9 év 2 hónap múlva mennyit fizetsz, és ez fix, nem változtatható:) Ekkor ki jár jól?
226. Saci49
2007. nov. 17. 12:28
Jó dolognak tartom. Egy hibája van: a lekötött összegből kifizetéskor nem lehet lakást vásárolni, mert nem infláció követő.Az az összeg amit a végén megkap az ember /állami támogatással együtt/ addigra fogpiszkálóra sem elég. Sajnos így jártam én is.Ami összegre szerződtem, mire lejárt az idő és megkaptam a pénzt, már 10x annyiba került egylakás és még egx nagyobb összegű hitelt kellett felvennünk. Ezért kár volt annyit várni, hiszen ezt a hitelt már akkor is megkaphattuk volna. De mi "hittünk". Ki járt jól? Az állam!
225. LTP ÁKOS (válaszként erre: 222. - A900f63755)
2007. nov. 17. 09:48
Igen, elég népszerű, egy éve túl vagyunk 1 millió db szerződésen. Ez már valamit mond. Természetesen ebből van egy kis elégedetlenségi arány a nem megfelelő tájékozottságból kifolyólag, és a negatív tapasztalatok tízszer jobban terjednek, mint a pozitívak:) Akinek van már Fundija, vagy gondolkozik elindításában, szívesen fogadok kérdéseket, örömmel segítek.
2007. nov. 12. 14:23
Ezt a 324-es nagyobb hozamú módozatot velem együtt csak kb 200 kiemelt személyi bankár kötheti, a hivatalos helyeken 8 éveset csak 423-asat lehet, aminek csak 1% betétkamata van, összeségében 200 ezer Ft-tal kisebb a hozama. Erre viszont nagyobb és olcsóbb hitelt lehet felvenni, aki ebben gondolkodik, annak ez a jobb.
2007. nov. 12. 14:18
A hozam pluszban is van ilyen lehetőség, kondíciói ugyanezek, a nyomtatvány egy kicsit más, de a futamidő alatt nem lehet módosítani semmit rajta, ez a hátránya. Egy normál 324-es módozat 5.260.000 Ft szerződéses összegre azt jelenti, hogy 93 hónapon át havi 20.000 Ft-os megtakarítással 1.860.000 Ft-ot halmozunk fel, erre 588.000 Ft állami támogatás jár, és mind a befizetésekre, mind az állami támogatásokra évi 3% betétkamat jár, ami 8 év alatt 309.000 Ft lesz, így lejáratkor 2.727.000 Ft-ot vehetünk ki szabad felhasználásra kamatadómentesen, és lehetőség van még max 2.533.000 Ft fix 6%-os lakáscélú hitellehetőségre, ezek összege az 5.260.000 Ft szerződéses összeg, ennek az 1%-a, 52.600 Ft a számlanyitási díj. Amennyiben személyesen is segíthetek ennek elindításában, örömmel állok rendelkezésére.
2007. nov. 12. 12:15
Az újfajta előtakarékossági lehetőségeik és a felvehető kölcsönök most jobban tetszenek, mint, amilyenek kezdetben voltak.
2007. nov. 12. 12:07
Én már két hitelt is vettem fel tőlük,jelenleg kettő 20000ft-os takarékom van,maximálisan jó a dolog!
220. kata03 (válaszként erre: 219. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 11. 13:16

Köszönöm a válaszát.

Már megint zavarnám egy kérdéssel,ha van még rám ideje.A fundamenta hozam plusz az ugyanaz amit nekem javasolt 324.módozat?

219. LTP ÁKOS (válaszként erre: 217. - Kata03)
2007. nov. 11. 09:28
Igen, ez a számla megnyitásának a díja, ami mindig a szerződéses összeg 1%-a, akár élünk a kedvezményes hitel igénybevételével, akár nem. Az említett havi 20.000 megtakarítással 8 év alatt fix 868.000 Ft garantált hozamot érünk el, ezt kell szembeállítani az 52.600 Ft számlanyitási díjjal, megéri-e. 8 év után kell válaszolni, kérünk-e hozzá hitelt, melynek törlesztőrészletei már most le vannak fixálva Ft alapon.
218. LTP ÁKOS (válaszként erre: 216. - Fedit24)
2007. nov. 11. 09:21

Szia!

Szép az elképzelés, de ebben a formában nem kivitelezhető. Az igénylésének feltétele a lakástulajdon, vagy résztulajdon, amit tulajdoni lappal kell alátámasztani. Ha jelzálogmentesen önerőt szeretnétek pároddal felvenni, adós-adóstárs viszonyban, akkor összevont kockázatot néznek, így kettőtöknek összesen lehet csak 1.5 millió, 2 db-nál már jelzálog van, és ez rontja az ingatlan terhelhetőségét. Az igényléshez, ha vásárláshoz kell önerő kiegészítésnek, szükséges az ügyvéd általi adásvételi szerződés, melybe bele van írva, hogy x Ft foglaló, 1.5 millió a Fundamentától, és x Ft y banktól lesz, valamint be kell adni a tulajdoni lapot, melyen széljegyzetben már szerepeltek, tehát nem kapod kézbe.

KÉzbe akkor lehet kapni, ha valamelyik rokonod veszi fel felújításra meglévő ingatlanára, ehhez is tul. lap kell, és számlákkal igazolni a lakáscélú felhasználást 3 hónapon belül, de ez kitolható 4 és fél évig is..5 millió alatt.


A házastárs mindig kötelezően bevonandó adóstárs.


A saját ingatlanra kell fordítania mindenkinek, aki igénybe veszi, amit számlákkal igazol, elegendő résztulajdonosnak lenni, legalább a felvett összeg és az ingatlan értékének hányadában.


Gyakorlatilag ennek az igénylése sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mint egy személyi kölcsön vagy egy jelzáloghitel, nem kell jövedelemigazolás, és nincs jelzálogbejegyzés, szabad marad az ingatlan. Ebben az 1 hónapos rohamban 80% megkapta a hitelt minden előélet és minden biztosíték nélkül.


Az akció újraindításáról még nincs hivatalos megerősítés, szerintem csak tavasszal lesz, megnézik az első fél év visszafizetési rendszerességét.

217. kata03 (válaszként erre: 214. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 9. 08:56

Köszönöm a válaszát.

Egy dolog még nem tiszta számomra, a számlanyitási díj a szerzödéses összeg 1%-ka.

De én nem tartok igényt a hitelrészre.

Akkor is fizetnem kell?

216. fedit24 (válaszként erre: 208. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 9. 07:39

Kedves Ákos!

Ebben az üzenetedben irtál egy fontos dolgot, amin kicsit felkaptam a fejem.Szóval a történet, én tegnap kaptam 1 "fülest" erről az egész 1,5mft-os dologról, meg hogy nem lesz jelzálogbejegyzés. Nekem azt mondták, hogy elméletileg ez az akció újból indul és dec 31 a határidő. De erről hogy lakástulajdonnal kell rendelkezni, nem esett szó. Teljes vagy részbeni tulajdonos is lehet az illető?Valamint a számlákkal történő igazolásnak van valami határideje? Mi mostanság szeretnénk venni majd lakást, de az önerő hiányzik, arra gondoltam, hogy ha kötünk 3 ilyen szerződést, már meg van 4,5mft, ingatlanfedezet nélkül, vagyis anyósom házát nem kellene terhelni szabadfelhasználású hitellel, egyébként se menne egykönnyen. A páromnak van egy negyedrészes ingatlan tulajdona, az ő nevén menne az egyik szerződés,meg esetlegesen anyósomén, meg édesanyámén. Még a pároméval nem is lenne gond, már mint a számlával alátámasztás, de ha anyósom illetve az édesanyám nevén futó szerződések szerződéses összegét a mi lakásunkra fordítanánk és mindezt 1 számlával igazolnánk, ez lehetséges??? Vagy mindenkinek a saját házára kellene fordítani ezeket a szerződéses összegeket?

215. LTP ÁKOS (válaszként erre: 212. - Miket)
2007. nov. 8. 20:55
olyan üzletkötővel ne kezdj, aki hamisításra akar rávenni. Egyébként az 1,5 milliós azonalli hitelnél nem kell jövedelemigazolás, nem ellenőrzik, nincs jelzálog, mesésen hangzik, de igaz. Emiatt ki is adtuk azt a néhány milliárdos keretet, ami volt rá, mától nem lehet kötni. BAR listás nem lehet sem adós, sem adóstárs nálunk.
214. LTP ÁKOS (válaszként erre: 213. - Kata03)
2007. nov. 8. 20:51
Én több száz lejáró Fundi szerződéssel találkoztam már, a 8 éves szabad felhasználású, ha nem veszel fel hozzá hitelt. Nem a bankba kell besétálnod, hanem 8 év után van lehetőséget hitelfelvételre, és eldöntüd akkor, kéred-e vagy sem, egy számlaszámot adsz meg, hová utalják a pénzt. Én a 324-es módozatot ajánlom, befektetés szempontjából ennek nagyobb a hozama : 868.000 Ft. 93 hónapon át havi 20.000 megtakarítás, 1.860.000 Ft-ot fizetsz be, 2.727.000 Ft-ot lesz, itt használod ki a maximumot. Ezt törvény írja elő, a lakástakarékpénztárakról szóló CXIII. törvény, megtalálod a Fundi honlapján is, vagy a törvénytárban.
213. kata03
2007. nov. 7. 13:52

Sziasztok!

Gondolkodom egy 8éves fundamentán,mint befektetés.

Nem akarom lakásra használni,és a hitel részét sem kivánom igénybe venni.Van-e valaki hasonló gondolkodású,akinek már van tapasztalata 8éves,fundamentában.8év útán csak besétálok a bankba és hozom a pénzt??

212. miket (válaszként erre: 211. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 7. 00:31
Nem az a beugratás, hogy most befizetem a fundamenta számlanyitási díjat, aztán meg nem kapok hitelt? Csak fizethetem a "takarékoskodást". Azt hozzá kell tennem, hogy nekem passzív BAR listával igérték az egészet. Már meg is írtam velük a szserződést, de nem fizettem be a 26100ft-ot. Para az egész és gagyiságank tűnik(hasból írjak be valami jövedelmet állítólag nem ellenörzik, hamisítsam alá a bátyám aláírást mit kezes). Nagyon gáz, de a csávó alítja hogy nekem jó lesz. Mit csináljak? Buktam már többet is mint 26000, de nem élveztem. Fura egy kicsit hogy a szép szemem miatt akarnak adni 1,5milát.
211. LTP ÁKOS (válaszként erre: 210. - Angie65)
2007. nov. 6. 07:36
Erre megvan a kiadható keret, egyenlőre ez a nov.7-i határidő van érvényben, elképzelhető, hogy marad még,valamint felül fogják vizsgálni a visszafizetések rendszerességét, annak függvényében lehetséges, hogy lesz még. Konkrétat nem tudok, csak én is kósza híreket.
210. Angie65 (válaszként erre: 208. - LTP ÁKOS)
2007. nov. 5. 19:06
Szia Ákos! Sajnos én is "lecsúsztam" erről a lehetőségről. Viszont olyan híreket hallottam, hogy vissza fogják hozni az akciót belátható időn belül. Mi az igaz ebből? Várható még az idén vagy jövő év elején hogy újra lesz hasonló termék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook